topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: V nominácii Slovenska na Socca MS2019 neplánované zmeny

BRATISLAVA, 03.10.2019 |
V pôvodnej nominácii reprezentácie pod hlavičkou Slovenského minifutbalového zväzu na svetový šampionát na Kréte, ktorý sa uskutoční od 12. do 20. októbra 2019, došlo k viacerým nečakaným zmenám a na víkendovom zraze sa tak objavilo aj niekoľko nových mien.


"Zaznamenali sme nejaké komplikácie, no napriek tomu som s priebehom zrazu spokojný. Chalani si potrebujú na seba zvyknúť, máme systém, akým chceme hrať a na to potrebujete mať inteligentných hráčov. Som presvedčený, že títo chalani dokážu do bodky splniť to, čo sa od nich bude očakávať. Na zraze sme pozornosť venovali predovšetkým taktickým veciam, systému hry, či postaveniam pri bránení. Pred odletom by sme sa chceli stretnúť ešte raz a nacvičené veci by sme si vyskúšali aj v prípravnom zápase," povedal pre zväzovú stránku tréner reprezentácie SMZ Michal Caňo.

Do konečnej nominácie výrazne zasiahli zdravotné i pracovné povinnosti hráčov. Ako pre ligy.sk prezradil asistent trénera Jozef Igaz, z výberu, ktorý mal cestovať na Krétu, vypadli až traja hráči. Kapitána našej reprezentácie na minuloročných MS v Lisabone Ladislava Pecka neuvoľnil na šampionát jeho klub, ďalší dvaja sa museli ospravedlniť pre zdravotné problémy.

"Fraňa si poranil koleno a niekoľko mesiacov si zrejme do lopty nekopne. Je to pre nás veľká strata, keďže bol jedným z ťahúňov našej defenzívy, navyše so skvelou rozohrávkou. Demčo bol zas účastníkom dopravnej nehody a štart na MS tak pre neho tiež nie je možný," upresnil pre ligy.sk tréner Caňo.

"Ako náhradu za Pecka sme povolali Radovana Staňa z trenčianskeho Laugaricia. Väčšie problémy nám narobili výpadky v defenzíve, keďže obrancov na zrazoch nebolo veľa. Ešte pred našim septembrovým stretnutím v Trenčíne si členok zranil Matej Porubský z GoodFellas, chceli sme vziať Milana Sadovského z Menežeris, tomu sa však nepodarilo uvoľniť zo školy a tak voľba padla na Dominika Paxnera z FC Red Devils, ktorý sa mi veľmi páčil v zápasoch Ligy majstrov v Maribore," poodhalil nemalé problémy so skladaním tímu Caňo.

To môže byť nakoniec dôvodom toho, že naša reprezentácia pocestuje na Krétu o jedného hráča menej. "Meno desiateho hráča intenzívne riešime. Straty spomínaných hráčov, predovšetkých Fraňa, sú pre nás veľkým škrtom a nebude jednoduché sa s nimi vysporiadať. Nechceme preto brať niekoho len preto, aby sme zaplnili miesto, ale mal by to byť naozaj rozdielový hráč. Niekoľko adeptov sme mali, no bohužiaľ, kluby, v ktorých pôsobia, ich nechcú na tak dlhé obdobie uvoľniť."

Záverečná nominácia na Socca MS2019

Brankári
Dávid Krakovský (FC Red Devils)
Róbert Maglen (Papalalulu)

Hráči
Marek Adamec (Santos)
Matej Toman (Mystery MFC)
Tomáš Galko (GoodFellas)
Dominik Paxner (FC Red Devils)
Martin Dudáš (Pivkári)
Jakub Ryban (1.FC Pressburg)
Radoslav Drápal (FC Red Devils)
Radovan Staňo (Laugaricio FK)
Eduard Petrovič (FC Red Devils)

Realizačný tím
Michal Caňo (hlavný tréner)
Jozef Igaz (asistent trénera)
Javer Gusejnov (vedúci mužstva)

Vypadli z nominácie: Marcel Fraňa (Menežeris), Miroslav Demčo (1. FC Pressburg), Ladislav Pecko (Mystery MFC)

Noví v nominácii: Dominik Paxner (FC Red Devils), Radovan Staňo (Laugaricio FK)
 

Základnym cieľom postup zo skupiny

Napriek všetkým problémom sa ciele Caňa na šampionáte nemenia. "Budem spokojný, ak sa budeme prezentovať ofenzívnym štýlom hry. Jednoznačne chceme postúpiť zo skupiny a v play-off, ako sa hovorí, sa už uvidí..."

Na MS sa Slovensko predstaví v 5-člennej skupine E, kde ho postupne preveria reprezentačné výbery Kazachstanu, USA, Ománu a Nigérie.

Zápasy Slovenska v skupine E

SOB 12.10. 14:00 Slovensko - Kazachstan
PON 14.10. 15:00 USA - Slovensko
UTO 15.10. 22:00 Omán - Slovensko
STR 16.10. 14:00 Slovensko - Nigéria

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.