topPhoto
FOTO: facebook.com/SZMFmalyfutbal

SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami

BRATISLAVA, 26.09.2019 |
Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu.


Od nástupu trénera Ladislava Borbélyho a jeho asistenta Petra Gancznera absolvovala slovenská reprezentácia v malom futbale celkovo 11 zápasov. Slovenský výber sa počas prípravy na šampionát zúčastnil troch turnajov EMF Nations Games, v Galante obsadil druhé, v Grazi prvé a v Brne tretie miesto a ako generálku na MS absolvoval dvojzápas v Maďarsku.

Výsledná bilancia Slovákov bola vysoko pozitívna - šesťkrát sa tešili z výhry, štyrikrát remizovali a len raz prehrali, keď v Brne nestačili na vicemajstrov Európy Rumunov. Mimoriadne cenné boli výsledky s aktuálnymi majstrami sveta Čcechmi, ktorých v Galante zdolali a v Brne s nimi remizovali.
 

32 hráčov o 15 miesteniek

Do prípravy sa celkovo zapojilo 32 futbalistov. V prípade brankárov bolo už počas nej jasné, že miestenky si vyslúži dvojica Kapráľ a Pella. Obaja sa zúčastnili všetkých štyroch zrazov (3x EMF Nations Games, 1x dvojzápas s Maďarskom) a Hužovič a Kostoláni sa tak objavili v nominácii zhodne len raz.

Do súboja o trinásť miesteniek na šampionát pre hráčov v poli sa zapojilo počas prípravy až 28 futbalistov. Niektorí z nich šancu v reprezentačnom drese dostali len jediný raz, našli sa však aj takí, ktorí nevynechali ani jeden zraz. 

Spolu s už spomínanou brankárskou dvojicou sa tým môže pochváliť len pätica hráčov - Dominik Rolinec a Ivan Buchel z FC BPN Bratislava, Dušan Dzíbela z Atletica Trnava F.C., Jaroslav Repa z FC Letka Trenčín a Rudolf Beliš z Jedáleň Mirka Prešov. Ani to však nakoniec neznamenalo automaticky nomináciu. 
 

Prekvapivé nominácie i nenominácie

Kým štyria z tejto pätice sa našli aj v menoslove hráčov, ktorí pocestujú do Austrálie, Dominik Rolinec sa v nej hľadal márne. 

Dvojnásobnému najlepšiemu strelcovi majstrovstiev Slovenska v drese 1. FC Pažiť SG a opore slovenskej dvadsaťjednotky na minuloročných MS hráčov do 21 rokov, na ktorých sme získali striebro a Rolinec bol so siedmimi gólmi a šiestimi asistenciami našim najproduktívnejším hráčom, nepomohli do konečnej nominácie ani tri góly počas prípravy.

Zrejme definitívne sa uzavrela reprezentačná kapitola pre dlhodoročnú oporu a niekdajšieho kapitána našej reprezentácie Erika Szaba. Ten s výnimkou dvojzápasu v Maďarsku absolvoval celú prípravu a ako obranca v nej zaznamenal aj tri góly. Peknej bodky v podobe účasti na svetovom šampionáte v Austrálii sa však zrejme nedočká. Z kvarteta hráčov FC BPN sa tak na MS nakoniec dostal len Ivan Buchel, autor hetriku proti Českej republike.
 

Prešovská úderka

Stopercentnou úspešnosťou sa naopak môže pochváliť TO-DAY Hydrokres Prešov. Zo štvorice hráčov, ktorí sa zapojili do prípravy, nechýba v konečnej nominácii ani jeden. Tréner tohto tímu a zároveň asistent trénera pri reprezentácii Ondrej Kačmár tak bude mať k dispozícii hneď kvarteto svojich zverencov.

Práve Prešov je z pohľadu nominácií najúspešnejším mestom, spomínanú štvoricu totiž dopĺňa aj Rudolf Beliš z Jedáleň Mirka a Kevin Čekan z WILLPAN AGRO STARS. Poltucet z východného Slovenska rozšírila dvojica Košičanov - spolu s brankárom Pellom cestuje aj Pavol Gere. 

Podľa očakávania v nominácii nechýba ani najlepší strelec našich v príprave šesťgólový Jaroslav Repa a ani jeho spoluhráč z trenčianskeho klubu FC Letka štvorgólový Martin Ďuráči. Trnavu bude reprezentovať trio z Atletica - Dušana Dzíbelu a Michala Takáča doplnil Filip Deket, ktorému na presvedčenie trénerov stačila účasť len na dvoch zrazoch. 

To isté platí aj Jánovi Andrejkovi z Decathlon Bratislava, ktorý sa k tímu pridal až pred turnajom v Brne a dvojzápasom v Maďarsku. Na turnaji v Českej republike skóroval trikrát, v Budapešti sa gólovo nepresadil.
 

Prehľad hráčov, ktorí sa zapojili do prípravy

BRANKÁRI Zrazy Góly
Martin Kapráľ (TO-DAY Hydrokres, Prešov) 4 1
Stanislav Pella (ASGuard security Košice) 4 0
Martin Hužovič (Trogári Nitra) 1 0
Peter Kostoláni (Pivkári, Nitra) 1 0
     
HRÁČI Zrazy Góly
Adrián Hricov (TO-DAY Hydrokres Prešov) 3 1
Andrej Dobiš (Atletico Trnava F.C.) 2 0
Dominik Rolinec (Beton BPN, Bratislava) 4 3
Dušan Dzíbela (Atletico Trnava F.C.) 4 2
Eduard Gajdoš (Trogári, Nitra) 2 1
Erik Kapráľ (LOS POLLOS HERMANOS, Prešov) 1 0
Erik Szabo (FC BPN, Bratislava) 3 3
Erik Takáč (Atletico Trnava F.C.) 2 1
Filip Deket (Atletico Trnava F.C.) 2 1
Ivan Buchel (FC BPN, Bratislava) 4 3
Ján Andrejko (DECATHLON Bratislava) 2 3
Jaroslav Repa (FC Letka, Trenčín) 4 6
Juraj Kuhajdík (TO-DAY Hydrokres Prešov) 3 0
Kevin Čekan (WILLPAN AGRO STARS, Prešov) 3 0
Martin Ďuráči (FC Letka Trenčín) 3 4
Martin Strelec (FC CANDE, Piešťany) 1 0
Matúš Turan (Pivkári, Nitra) 1 1
Michal Takáč (Atletico Trnava F.C.) 3 2
Pavol Gere (ASGuard security Košice) 2 1
Peter Brestovanský (Atletico Trnava F.C.) 1 1
Rudolf Beliš (Jedáleň Mirka, Prešov) 4 2
Silvester Jáger (FC BPN, Bratislava) 2 0
Stanislav Krempaský (Jedáleň Mirka, Prešov) 1 0
Šimon Valachovič (365Gym Team, Piešťany) 2 0
Štefan Majgot (365Gym Team, Piešťany) 1 0
Timotej Královič (Morghan team, Bratislava) 3 0
Tomáš Dyačovský (WILLPAN AGRO STARS, Prešov) 2 0
Tomáš Mikluš (TO-DAY Hydrokres Prešov) 3 2


WMF majstrovstvá sveta 2019

V australskom Perthe sa predstaví celkovo 32 reprezentačných výberov, ktoré sú rozdelené do ôsmich skupín po štyri. V každej z nich si zmeria sily každý s každým, do play-off postupujú prvé dva tímy. 

Slovensko poslal žreb do F skupiny, v ktorej našimi súpermi budú Tunisko, Japonsko a Kostarika. V prípade postupu si Slováci v osemfinále zmerajú sily s tímom zo skupiny E, v ktorej štartujú Mexiko, Pobrežie Slonoviny, Somálsko a Moldavsko.
 

Zloženie skupín


Konečná nominácia Slovenska na WMF MS 2019

Brankári
Stanislav Pella / ASGuard security Košice
Martin Kapráľ / TO-DAY Hydrokres Prešov

Hráči
Juraj Kuhajdík / TO-DAY Hydrokres Prešov
Adrián Hricov / TO-DAY Hydrokres Prešov
Tomáš Mikluš / TO-DAY Hydrokres Prešov
Rudolf Beliš / Jedáleň Mirka Prešov
Kevin Čekan / WILLPAN AGRO STARS Prešov
Jaroslav Repa / FC Letka Trenčín
Martin Ďuráči / FC Letka Trenčín
Dušan Dzíbela / Atletico Trnava F.C.
Michal Takáč / Atletico Trnava F.C.
Filip Deket / Atletico Trnava F.C.
Pavol Gere / ASGuard security Košice
Ján Andrejko / Decathlon Bratislava
Ivan Buchel / FC BPN Bratislava

Realizačný tím
Ladislav Borbély (tréner)
Peter Ganczner a Ondrej Kačmár (asistenti trénera)
Matúš Kocún (manažér tímu)
Jozef Žák (lekár)

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.