topPhoto
FOTO: Filip Nagy (malyfutbal.sk)

SZMF: Slováci na EMF Nations Games v Brne proti svetovej špičke

BRATISLAVA, 10.08.2019 |
V sobotu 24. augusta 2019 čaká na slovenskú reprezentáciu pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu už tretí zo série turnajov s názvom EMF Nations Games. Zverenci Ladislava Borbélyho naň tentokrát pocestujú do Brna.


Slováci sa postavia proti mimoriadne atraktívnym súperom, keď si sily zmerajú s s úradujúcimi majstrami sveta domácimi Čechmi, viacnásobnými majstrami Európy Rumunmi a aktuálnou svetovou trojkou Španielmi.

"Je to špičkový medzinárodný turnaj s účasťou kvalitných mužstiev, takže nám môže nastaviť zrkadlo, ktorého obraz bude pre nás veľmi dôležitý pred finalizovaním kádra pre Austráliu. Budeme sa tam konfrontovať s majstrami sveta a špičkovými mužstvami ako Rumunsko, Španielsko,“ zhodnotil podujatie pre stránku SZMF tréner reprezentácie Ladislav Borbély.

Našej reprezentácii sa na týchto turnajoch zatiaľ naozaj darí, v Galante remizovali s Anglickom i Maďarskom a Čechom ukončili 28-zápasovú sériu bez prehry, následne v Grazi úplne dominovali, keď sa po výhrach nad Belgickom, Talianskom a Rakúskom stali s celkovým skóre 18:1 víťazom podujatia.

Do Brna pocestuje celkovo 17 hráčov - dvaja brankári a pätnásti do poľa. Práve výkony na tomto turnaji môžu výrazne prehovoriť do konečnej nominácie na WMF majstrovstvá sveta v austrálskom Perthe, ktoré sa uskutočnia v októbri tohto roku.

"Stále sa pohybujeme v intenciách širšej nominácie, pretože do Austrálie s nami pôjde trinásť hráčov a dvaja brankári. To znamená dve päťky, traja žolíci a dvaja brankári. Tak ako sme išli aj do Grazu s nejakými novými hráčmi, aj tu budeme skúšať nových hráčov, pretože sme predsa len krátko pri malom futbale. Stále sa objavia nejakí potenciálni kandidáti. Takýto turnaj dá veľmi  dobrý priestor, aby sme ten náš pocit, či sú vhodnými kandidátmi, potvrdili alebo vyvrátili," prezradil Borbély.

Chýbať budú Peter Brestovanský a Filip Deket. Prvý menovaný pre zranenie kolena, ktoré si vyžaduje operáciu, druhého neuvoľnil jeho klub v Rakúsku. Naopak novými tvárami vo výbere budú ľavonohý útočník Ján Andrejko z tímu DECATHLON Bratislava, ktorý sa na podujatí Euro Business Cup 2019 stal najlepším útočníkom, keď deviatimi gólmi . pomohol svojmu tímu až do štvrťfinále a Erik Takáč, hráč trnavského Atletica, ktorý si za výber Trnavy zahral aj v zápasoch národnej Superligy.

"Potrebujeme do typológie hráčov najmä ofenzívne typy, pretože si myslím, že tie defenzívne máme vykryštalizované. Keďže malý futbal sa hrá na góly, potrebujeme finalizačnú zložku obohatiť a hľadáme alternatívy, pretože niektorých hráčov poznáme, ktorí sú aj v širšej nominácii, niektorých hráčov nepoznáme. A práve títo hráči sú tí, ktorých chceme spoznať v  medzinárodných zápasoch,“ zdôvodnil dodatočné nominácie pre malyfutbal.sk Borbély.

Nominácia na EMF Nations Games v Brne

Brankári
Stanislav Pella / ASGuard Security Košice
Martin Kapráľ / TO-DAY Hydrokres Prešov  

Hráči do poľa
Juraj Kuhajdík / TO-DAY Hydrokres Prešov
Rudo Beliš / Jedáleň Mirka Prešov
Tomáš Mikluš / TO-DAY Hydrokres Prešov
Kevin Čekan / WILLPAN AGRO STARS Prešov
Adrian Hricov / TO-DAY Hydrokres Prešov
Martin Ďuráči / FC Letka Trenčín
Jaroslav Repa / FC Letka Trenčín
Dominik Rolinec / FC BPN Bratislava
Timotej Královič / Morghan team Bratislava
Dušan Dzibela / Atletico Trnava F.C.
Michal Takáč / Atletico Trnava F.C.
Ivan Buchel / FC BPN Bratislava
Erik Szabo / FC BPN Bratislava
Ján Andrejko / DECATHLON Bratislava
Erik Takáč / Atletico Trnava F.C.

Rozpis zápasov

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.