topPhoto
FOTO: malyfutbal.sk

VIDEO SZMF: Slováci ovládli EMF Nations Games v Grazi

GRAZ, 07.07.2019 |
Trénerská dvojica slovenskej reprezentácie pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu Ladislav Borbély a Peter Ganczner môže byť s vystúpením svojich zverencov na turnaji EMF Nations Games v rakúskom Grazi spokojná, náš výber si na ňom suverénne dokráčal až k celkovému triumfu.


Na kempe v Bratislave, ktorý predchádzal turnaju, sa objavila až dvadsiatka hráčov, medzi nimi aj kvarteto nováčikov. Šancu zabojovať o nomináciu na WMF majstrovstvá sveta v Austrálii dostali aj obrancovia majstra Slovenska v malom futbale prešovského TO-DAY Hydrokres Juraj Kuhajdík a Adrián Hricov, z trnavského Atletica pricestoval stredový hráč Filip Deket a štvrtým "do partie" bol útočník Timotej Královič. 

Nominácia na prípravný kemp

Nominácie hráčov Slovenska na kemp v Bratislave

Brankári
Martin Hužovič / Trogári Nitra
Stanislav Pella / ASGuard Security Košice
Martin Kapráľ / TO-DAY Hydrokres Prešov

Obrana
Erik Szabo / FC BPN Bratislava
Ivan Buchel / FC BPN Bratislava
Silvester Jager / FC BPN Bratislava
Michal Takáč / Atletico Trnava F.C.
Juraj Kuhajdík / TO-DAY Hydrokres Prešov
Adrián Hricov / TO-DAY Hydrokres Prešov

Stred
Rudolf Beliš / Jedáleň Mirka Prešov
Dušan Dzibela / Atletico Trnava F.C.
Filip Deket / Atletico Trnava F.C.
Pavol Gere / ASGuard Security Košice
Martin Ďuráči / FC Letka Trenčín
Andrej Dobiš / Atletico Trnava F.C.
Peter Brestovanský / Atletico Trnava F.C.
Tomáš Mikluš / TO-DAY hydrokres Prešov

Útok
Jaroslav Repa / FC Letka Trenčín
Dominik Rolinec / FC BPN Bratislava
Tomáš Dyačovský / WILLPAN AGRO STARS Prešov
Edo Gajdoš / Trogári Nitra
Timotej Královič / Morghan team Bratislava
Šimon Valachovič / 65Gym Team Piešťany

Z 20-člennej nominácie sa na podujatí v Grazi napokon predstavila pätnástka hráčov do poša a traja brankári.

Úspešný štart

V sobotu popoludní nastúpili Slováci na svoj prvý zápas na turnaji proti Belgicku. Svojmu súperovi nedali počas celého duelu výraznejšiu šancu pomýšľať na priaznivý výsledok. V prvom dejstve sa až na pár výnimiek hra odohrávala prakticky stále pred bránou Belgičanov, no vyťažili sme z toho len jediný gól, o ktorý sa postaral Repa.

Súper bol po zmene strán nútený otvoriť hru, z čoho sme ťažili a skóre postupne narastalo v náš prospech. Na 2:0 zvyšoval po prihrávke Brestovanského Dzíbela. Pribrzdiť v rozlete nás mohol nedeovolený zákrok Jágera, brankár Kapráľ však nariadený pokutový kop zneškodnil. Upokojenie priniesol zásah Ďuráčiho a definitívnu podobu výsledkus vojim druhým zásahom v stretnutí Repa.

Slovensko - Belgicko 4:0 (1:0) 
Góly:
20. a 49. J. Repa, 35. D. Dzíbela, 39. M. Ďuráči

Tenisový kanárik proti Talianom

Duel proti Taliansku v mnohom pripomínal súboj s Belgičanmi. Aj v ňom v prvom polčasse dokázal náš súper odolávať a inkasoval len raz, keď svoje delové zakončenie predviedol Rolinec.

Po zmene strán sa naša prevaha začala naplno prejavovať aj v skóre a do streleckej listiny sa postupne zapísali Filip Deket, Michal Takáč, Erik Szabo, Edo Gajdoš a tenisovú podobu výsledku dal svojim druhým gólom Takáč. Slovákom tak dokonale vyšla odveta za EMF ME 2018, kde sme s týmto súperom len remizovali 2:2.

Slovensko vs. Taliansko 6:0 (1:0)
Góly:
 40. a 50. Michal Takáč, 13. Dominik Rolinec, 39. Filip Deket, 43. Erik Szabo, 45. Eduard Gajdoš

Slováci nedali Rakúsku šancu

Aj v tomto stretnutí šli Slováci do vedenia, keď v 11. minúte rozvlnil sieť Repa. Krátko na to pridal druhý gól Brestovanský a zdalo sa, že duel bude mať podobný riebeh ako tie predchádzajúce. Štyri minúty pred prestávkou ale dokázali domázi znížiť, čo bol vôbec prvý gól, ktorý Slováci na turnaji inkasovali. Ich radosť mala ale len krátke trvanie, ešte pred zmenou strán nám dvojgólový náskok vrátil premeným pokutovým kopom Repa.

V druhom polčase sa už slovenský gólostroj rozbehol naplno. Na 4:1 zvyšoval Ďuráči, do streleckej lsitiny sa zapísal aj Dzíbela a v 45. minúte zavŕšil svoj hetrik Repa. V závere stretnutia sa k strelcom pridali aj Beliš a Gere a Slovensko tak triumfovalo jednoznačne 8:1. S celkovým skóre 18:1 z troch zápasov sa stalo jednoznačným víťazom podujatia.

Slovensko - Rakúsko
Góly SVK:
J. Repa 3, Brestovanský, Ďuráči, Dzíbela, Beliš, Gere

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.