topPhoto
FOTO: Filip Nagy (malyfutbal.sk)

VIDEO SZMF: Slováci na EMF Nations Games v Galante druhí, no so skalpom majstrov sveta

GALANTA, 09.05.2019 |
Premiéra podujatia EMF Nations Games, ktorá sa odohrala v Galante, priniesla v podaní reprezentácie pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu fantastický výsledok. Slováci v konkurencii troch špičkových výberov neprehrali ani raz a tešili sa z konečného druhého miesta.


Reprezentačný výber Slovenska na EMF Nations Games Galanta 2019

Brankári
Stanislav Pella (ASGuard security Košice, Košice)
Martin Kapráľ (TO-DAY, U Capka, Prešov)
Peter Kostoláni (Pivkári, Nitra)

Hráči
Erik Szabo (Beton BPN, Bratislava)
Silvester Jáger (Beton BPN, Bratislava)
Ivan Buchel (Beton BPN, Bratislava)
Dominik Rolinec (Beton BPN, Bratislava)
Andrej Dobiš (Atletico Trnava F.C., Trnava)
Dušan Dzíbela (Atletico Trnava F.C., trnava)
Eduard Gajdoš (Trogári, Nitra)
Matúš Turan (Pivkári, Nitra)
Jaroslav Repa (FC Letka, Trenčín)
Šimon Valachovič (365Gym Team, Piešťany)
Štefan Majgot (365Gym Team, Piešťany)
Martin Strelec (FC CANDE, Piešťany)
Pavol Gere (ASGuard security Košice, Košice)
Tomáš Dyačovský (WILLPAN AGRO STARS, Prešov)
Rudolf Beliš (Jedáleň Mirka, Prešov)
Stanislav Krempaský (Jedáleň Mirka, Prešov)
Kevin Čekan (WILLPAN AGRO STARS, Prešov)
Erik Kapráľ (LOS POLLOS HERMANOS, Prešov)

Realizačný tím
Ladislav Borbély – hlavný tréner
Peter Ganczer – asisten trénera
Ondrej Kačmár – asistent trénera
Matúš Kocún – manažér mužstva


Na úvod remíza s Maďarskom

Slováci zahájili premiérové Nations Games súbojom s našimi južnými susedmi. Prvý polčas gól nepriniesol a tak sa o výsledku rozhodovalo až po zmene strán.

Sumár zápasu podľa malyfutbal.sk: Po opatronom úvode sa oba tímy osmelili. Prvú veľkú šancu mal po brejku Beliš, ktorý prekonal brankára, no loptu medzi žrde nenasmeroval. Krátko po ňom pohrozil Kapráľ; maďarský brankár jeho pokus vyrazil. Slováci mali v tejt fáze zápasu navrch, vo veľkej šanci neuspel ani Dyačovský. Zahrmieť mohlo na opačnej strane, ani maďarskí hráči však po kontre neuspeli. Gólom do šatne mohol slovenských priaznivcov po prihrávke Jágera potešiť Rolinec, ani on však sieť nerozvlnil.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie Maďarom, ktorý viackrát preverili kvality brankára Pellu. V 27. minúte sa ale Slováci predsa dočkali, keď po krásnej kombinácii s Turanom poslal loptu do siete Repa. Maďari mohli krátko na to vyrovnať, no loptu smerujúcu medzi žrde vlastným telom zastavil Krempaský. O pár chvíl sa sieť za našim brankárom predsa rozvlnila, keď Maďari, hoci na dvakrát dorazili loptu do brány. Misky na slovenskú stranu mohol v závere po priťuknutí Dyačovského nakloniť Čekan, no neuspel a body sa tak delili.

Deľba bodov aj s Angličanmi

Aj druhý duel na turnaji odštartovali lepšie Slováci, no tak ako proti Maďarom, svoj tesný náskok neudržali a nakoniec si pripísali druhú remízu na podujati.

Fantastická bodka, Slováci ukončili neporaziteľnosť majstrov sveta

Kto čakal, že Slováci vstúpia do duelu s úradujúcimi majstrami sveta a Európy s prílišným rešpektom, musel byť výkonom našich reprezentantov príjemne zaskočení. Ako prvý pohrozil z diaľky Buchel, po aute Dzíbelu napálil Beliš žrď a českého brankára vystrašil aj Kostolány. Prvej gólovej radosti sme sa dočkali po rohovom kope, keď Szabo našiel Buchela a ten rozvlnil sieť. Po inkasovanom góle ožili aj Česi, krátko po tom čo rozozvučali brvno sa po ich úspešnom brejku začínalo odznova. Následne skvelé zakončenie Rolinca gól neprinieslo, Szabova doráťka smerovala vysoko nad, Belišov priamy kop po teči tesne minul bránu a v tutovke neuspel ani Kapráľ. Úvodné dejstvo sa tak skončilo nerozhodne.

Krátko po zmene strán sme ale zdvíhali ruky nad hlavy opäť, keď Buchel krížnou strelou nedal českému brankárovi šancu. Česi nám riadne podkúrili a po tvrdej strele vyrovnali. Vrátiť vedenie nám mohol Repa, no jeho pokus skončil len na žrdi a krátko na to sme po prvý raz v zápase prehrávali, keď Česi peknú kombináciu zakončili strelou z otočky. Ani náš si súper si ale tesný náskok dlho neudržal, strela aktívneho Buchela vypadla českému brankárovi z rúk a pre Szaba nebol problém ju doraziť do siete. S veľkou chuťou hrajúi Buchel sa nakoniec dočkal aj hetriku, keď pravačkou nasmeroval loptu k vzdialenejšej žrdi a zariadil tak nielen mimoriadne cenné víťazstvo Slovenska, ale zároveň aj ukončenie 28-zápasovej série neporaziteľnosti českej reprezentácie.

Slováci vďaka tomu triumfu obsadili v Galante s piatimi bodmi konečné druhé miesto práve za šesťbodovou Českou republikou.

Zostrihy z ďalších zápasov

Česká republika - Maďarsko

Maďarsko - Anglicko

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.