topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: V Trenčíne sme spoznali konečnú nomináciu Slovenska na Socca MS 2019

TRENČÍN, 19.09.2019 |
V sobotu 14. septembra sa v Trenčíne uskutočnil výberový zraz slovenskej minifutbalovej reprezentácie.


Realizačný tím mal pred sebou ťažkú úlohu vybrať si zo 16 hráčov a 3 brankárov finálnu zostavu, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka.

Širšia nominácia vzišla z podujatia Socca Slovakia Championship 2K19, ktoré sa uskutočnilo za účasti šiestich mestských výberov (dva z Bratislavy a po jednom z Trenčína, Nitry, Skalice a Senca, pozn. red.) koncom augusta v areáli bratislavskej Mladej Gardy.
 

ŠIRŠIA NOMINÁCIA SR

BRANKÁRI

Dávid Krakovský (FC Red Devils)
Ivan Hanakovič (Menežeris)
Róbert Maglen (Papalalulu)

HRÁČI

Marcel Fraňa (Menežeris)
Milan Sádovský (Menežeris)
Matej Toman (Mystery MFC)
Ladislav Pecko (Mystery MFC)
Lukáš Stronček (Mystery MFC)
Jakub Ryban (1.FC Pressburg)
Miroslav Demčo (1.FC Pressburg)
Radoslav Drápal (FC Red Devils)
Eduard Petrovič (FC Red Devils)
Lukáš Ravas (FC Red Devils)
Marek Bončo (FC N3M)
Erik Nagy (Téžébé)
Marek Adamec (FC Santos)
Martin Dudáš (Pivkári)
Matej Porubský (GoodFellas)
Tomáš Galko (GoodFellas)

"S nomináciou som veľmi spokojný. Na SSC som nevidel vyslovene slabého futbalistu a naozaj bolo z čoho vyberať. Chcel by som sa v prvom rade poďakovať všetkým hráčom, ktorí do Bratislavy merali cestu, aby zabojovali o reprezentačnú miestenku.

Posmelení skúsenosťami z minuloročných majstrovstiev sveta v Lisabone by sme chceli tento rok hrať o čosi agresívnejšie, drzejšie a častokrát aj s brankárom v ofenzíve! Na to sme sa aj pri výbere hráčov najviac zamerali a myslím si, že sme našli výborné typy pre tieto úlohy," reagoval pre zväzovú stránku reprezentačný kormidelník Michal Caňo.


Rozhodlo sa v Trenčíne, z 19 zostal tucet

Ten spolu so svojím asistentom Jozefom Igazom na prvom z niekoľkých prípravných zrazov pred šampionátom, ktorý sa konal v sobotu 14. septembra v Trenčíne, stál pred neľahkou úlohou vybrať spomedzi 16 hráčov a troch brankárov konečnú nomináciu, do ktorej sa zmestilo 10 hráčov a dvaja brankári.

"Reprezentačný zraz širšej nominácie v Trenčíne predčil moje očakávania. Vo výborných podmienkach zabojovalo o najcennejší dres 19 chalanov a za ich predvedené výkony a vynaloženú snahu im ešte raz vyjadrujem svoj rešpekt! Na MS však ideme s určitou predstavou, chceme hrať úplne iný minifutbal ako pred rokom a tomu sme podmienili aj samotný výber hráčov," prezradil zmeny, ktorými sa jeho výber plánuje prezentovať na šampionáte a pokračoval:

"Na Kréte sa medzi svetovou elitou budeme určite chcieť odprezentovať kompaktnosťou, kvalitnou výstavbou našich útokov a pravidelným tlakom na súpera V tomto kontexte som so záverečným výberom absolútne spokojný. 

Máme v ňom hráčov, ktorí sú výborní zakončovatelia a roky to potvrdzujú, hráčov, ktorí umne vedia gólové šance vytvoriť a neboja sa na ihrisku niečo nad rámec bežných situácií vymyslieť a v neposlednom rade silu v defenzíve, na ktorej si ja osobne veľmi zakladám." 

Zmena spôsobu hry sa zrejme najvýraznejšie dotkla pozície medzi tromi žrďami: "Na brankárskom poste nastali taktiež obmeny, ktoré pramenili zo zmeny herného systému, kde má náš gólman zrazu oveľa viac ofenzívnych úloh ako bolo zvykom vminulosti. V tomto smere bol našou jasnou voľbou do pozície jednotky Dávid Krakovský z FC Red Devils, ktorý už absolvoval s reprezentáciou aj medzinárodný turnaj v Chorvátsku a patril k najlepším na ihrisku. 

Do pozície brankárskej dvojky sme po rozsiahlej debate nakoniec vybrali skúseného harcovníka Roba Maglena z Papalalulu, ktorého síce limituje hra nohou, no disponuje vlastnosťami, ktoré sú pre nás v konečnom dôsledku na tejto pozícii dôležitejšie a bez pochýb sa na mužstve prejavia.

Na záver by som sa chcel ešte raz poďakovať všetkým chalanom aj členom zväzu, ktorí sa v Trenčíne na zraze zúčastnili a podielali," dodal pre minifutbal.sk Caňo.
 

KONEČNÁ NOMINÁCIA NA SOCCA MS 2019

 

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.