topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

VIDEO SMZ: Socca Slovakia Championship 2019 pre Nitru, Kratochvíl sa lúčil

BRATISLAVA, 30.08.2019 |
V deň 75. výročia Slovenského národného povstania vo štvrtok 29. augusta sa v priestoroch športového areálu Mladá Garda v Bratislave uskutočnil Socca Slovakia Championship 2019.


Jeho súčasťou bol okrem bojov o putovný pohár medzi ôsmymi mestskými výbermi aj rozlúčkový zápas Romana Kratochvíla s názvom League of Legends.

Podujatie organizované Slovenským minifutbalovým zväzom bolo pre všetkých jeho účastníkov netradične bezplatné, napriek tomu ponúklo aj chill-out zónu, FIFA kútik pre pasívnejších aktérov a celodenné občerstvenie vrátane "na dreve kuchteného divinového guláša" a pitný režim pre všetkých hráčov.

Veľkou motiváciou pre hráčov bola aj informácia, že tento turnaj bol nominačným pre trénerske duo Michal Caňo a Jozef Igaz, ktorí tých najlepších pozvali na posledný reprezentačný zraz pred odchodom na októbrové Socca majstrovstvá sveta na Kréte.

Veľkým lákadlom premiérového Socca Slovakia Championship bol nepochybne aj rozlúčkový zápas niekdajšieho kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie a v minifutbale hráča Mystery MFC Romana Kratochvíla, na ktorý pozvanie prijalo viacero legiend.


Vizitka Romana Kratochvíla

 • Na najvyššej klubovej úrovni odohral vyše 400 súťažných duelov a zaznamenal v nich 66 gólov 
 • Na Slovensku si obliekal na najvyššej úrovni len jediný klubový dres. Za Inter Bratislava absolvoval dve stovky majstrovských stretnutí a tešil sa s ním dvakrát zo slovenského double.
 • V roku 2002 prestúpil do tureckého prvoligového klubu Denizlispor, za ktorý odohral takmer 200 duelov a zaznamenal 33 gólov. Vyslúžil si uznanie od vedenia klubu i tureckých fanúšikov, bol ústrednou postavou tímu, pravidelným exekútorom pokutových kopov a kabínu viedol aj ako kapitán.
 • V Turecku hájil necelú sezónu aj farby Denizlispor FC, kde v roku 2009 pre komplikácie so slabinami ukončil svoju profesionálnu kariéru, vrátil sa na Slovensko a opäť sa stal hráčom žltočiernych, ktorým dopomohol k trom postupom v priebehu štyroch rokov.
 • V rokoch 1999 až 2008 si obliekal aj dres slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý si obliekol celkovo 35-krát a raz rozvlnil sieť
 • V ostatných sezónach sa súťažne zapojil do minifutbalového kolotoča, v bratislavskej Unilige patril k oporám zadných radov Mystery MFC

"Jeho zaužívaný profesionalizmus a roky strávené v "profiringu" pomáhajú minifutbalu ako celku a preto usporiadať zápas nesúci jeho meno berieme ako samozrejmosť," reagoval na usporiadanie zápasu pre zväzovú stránku prezident Slovenského minifutbalového zväzu Javer Gusejnov.


Víťazom SSC 2K19 výber Nitry

Prvého ročníka Socca Slovakia Championship sa zúčastnil poltucet ligových výberov z piatich rôznych miest Slovenska. Do turnajového zápolenia sa zapojili výbery z Trenčína, Skalice, Nitry, Senca a dva tímy domácej Bratislavy.

Z celkového triumfu sa nakoniec tešili hráči Nitry, ktorí si vo finále poradili so Skaličanmi po výsledku 3:1.

Víťazi podujatia hráči Nitry


Strieborní hráči Skalice


 

Bronzovú priečku si po zmazaní štvorgólového manka až po socca penaltách, ktoré sa zahrávajú formou nájazdou, uchmatol bratislavský výber s označením Blue, zemiaková priečka sa ušla Trenčínu.

"Modrá" Bratislava skončila bronzová


Z individuálnych cien sa tešili Dávid Krakovský zo Skalice, ktorý sa stal najlepším brankárom turnaja, Miroslav Demčo z Bratislava Blue, o ktorého ocenení pre najlepšieho strelca turnaja rozhodli až socca penalty, keďže na konci podujatia boli až traja šesťgóloví strelci a kapitán skalického výberu Radko Drápal, ktorý získal trofej pre najlepšieho hráča turnaja a len neúspech v rozstrele ho obral o cenu aj pre najlepšieho strelca.

Keďže turnaj poslúžil realizačnému tímu reprezentácie aj k vytvoreniu širšej nominácie na Socca MS na Kréte, dianie na ňom pozorne sledoval aj tréner slovenského výberu Michal Caňo:

"Čo sa týka kvality, turnaj predčil moje očakávania. Až na jeden prípad boli zápasy nesmierne vyrovnané a hráči nechávali na ihrisku prvé posledné. Hneď v prvom zápase sa v neskutočnom tempe zrodila remíza 0:0, o ktorú sa postarali kompaktne hrajúce celky Skalice a Trenčína, no aj dvaja výborní gólmani.

Dokopy sme ich však videli až šesť a ja osobne si nepamätám na turnaj, kde by bolo toľko talentovaných brankárov. Rozdiely medzi nimi boli minimálne, niektorí však ponúkajú pre náš tím aj niečo naviac, no rozhodnutie na tomto poste bude patriť aj tak k tým najťažším.

Som veľmi potešený, že som mohol vidieť množstvo nových tvárí, z ktorých s niektorými sa určite uvidíme na blížiacom sa reprezentačnom zraze v rámci našej prípravy na MS."

Finále SSC 20K9


League of Legends

V rozlúčkovom zápase Romana Kratochvíla, ktorému predchádzali gratulácie od legendárneho Ladislava Petráša, prezidenta SZM Javera Gusejnova i spoluhráčov z Mystery MFC, nebola núdza o známe mená a tak je označenie League of Legends viac ako trefné. 

Diváci si v tomto exhibičnom stretnutí mohli pozrieť futbalovú šikovnosť takých legiend, ako sú Kinder, Obšitník, Medveď, Lembakoali, či Pinte. Nechýbali ani zvučné trénerské mená, medzi ktorými boli šéftréner slovanistickej mládeže Gála a ďalší skvelý zástupca tohto remesla Vrabec. 

Výsledok, ako to už v takýchto prípadoch býva zvykom, nebol dôležitý, ako však organizátori prezradili, samozrejme zvíťazil "Kraťo".

Zápas Legiend

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.