topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: Slovenská reprezentácia už tento piatok na Adria Cupe 2019

BRATISLAVA, 01.05.2019 |
Slovenský minifutbalový zväz po nedávnom reprezentačnom zraze v Bratislave posiela už tento piatok finálnu nomináciu hráčov na Adria Cup v Záhrebe. Pri tejto príležitosti zväzová stránka vyspovedala manažéra reprezentácie Ivana Křížka.


Aký výber ste sa rozhodli zobrať do Záhrebu na Adria Cup?

Na Adria Cup sme vybrali z hráčov, ktorých sme pozvali na reprezentačný zraz. Sme veľmi radi, že bola taká hojná účasť a že svoje kvality mohli ukázať aj hráči z Trenčína. Okrem niekoľkých reprezentantov, ktorí sa zúčastnili už na minuloročných MS v Lisabone, ide do Záhrebu až 7 nováčikov, čo je dôkaz toho, že každý má možnosť zabojovať o záverečnú nomináciu na svetový šampionát, ktorý sa tento rok uskutoční na Kréte. 

Okrem zástupcov z bratislavských klubov mali po prvý raz možnosť zabojovať o reprezentačný dres aj hráči z MÚMF Trenčín. Ako hodnotíš ich výkony na zraze?

Som nesmierne rád, že na zraz prišlo niekoľko hráčov aj z tejto ligy. Čo nás všetkých príjemne prekvapilo bolo, že to boli naozaj kvalitní hráči. Do záverečnej nominácie na Adria Cup sa dostali až traja, z čoho sa úprimne teším. 

Príjemným prekvapením pre realizačný tím boli výkony brankárov. Na základe čoho ste sa rozhodli, že do Záhrebu ide dvojica Souček – Krakovský?

Na zraz sme nominovali troch brankárov, ktorých sledujeme. Okrem spomínanej dvojice bol v hre aj Ivan Hanakovič, ktorý túto sezónu háji dres Menežeris v bratislavskej Unilige. Všetci traja predviedli kvalitné výkony a keby sa počas zrazu nezranil Hanakovič, tréner Caňo by mal problémy vybrať. 

Krakovský z Red Devils bol najväčším objavom celého zrazu, je to kompletný brankár a veľký talent. Souček spravil za posledný rok obrovský progres, a jeho forma sa ukázala aj na MS. Je vynikajúci na čiare a slušne podporuje ofenzívu. Na poste brankára nám rastie veľká konkurencia, čo nás nesmierne teší.

Na súpiske chýbajú hráči ako Pecko, Rigo, Mašulovič či Vajdík. Prečo?

Zhodli sme sa, že do Záhrebu pocestuje výber, zložený len z hráčov, ktorí boli na reprezentačnom zraze. Menovaní sa zúčastniť nemohli z rôznych dôvodov. Traja mali ligové povinnosti a kapitán z MS Pecko sa doliečoval zo zranenia. Do budúcnosti s nimi samozrejme počítame, rovnako ako s hráčmi z PAPALALULU. 

Na druhej strane sme radi, že sa do nominácie dostali hráči, ktorí možno v kluboch nehrajú o najvyššie priečky, ale individuálnu kvalitu majú. Nerobíme rozdiely a určite do reprezentácie nevoláme „kamarátov“. Pre každého je to česť reprezentovať krajinu v športe, ktorému sa venujú a som rád, že takých hráčov je naozaj veľa.

S akými plánmi cestujete do Chorvátska?

V prvom rade sme veľmi radi, že sme dostali pozvánku od Chorvátskej federácie. Mrzí ma, že účasť nakoniec museli odmietnuť majstri sveta Nemci a aj Slovinci. Bola by to pre našich chlapcov fantastická skúsenosť. Veríme však, že sa nám tento rok podarí zorganizovať zápas, či už s Nemcami alebo Poliakmi, ktorí patria k špičke minifutbalu na svete. 

Plány typu „vyhrať turnaj“ nemáme. Je tu možnosť vyskúšať hráčov na ihrisku a vidieť ich aj mimo zápasu. Veľmi nám záleží, aby sa vytvorila partia. Veľa to urobilo aj v Lisabone, kde sa zložila charakterovo fantastická skupina ľudí. Hernú časť budú mať na starosti dvojica trénerov Caňo-Igaz a jediné, čo chceme je, aby chlapci na ihrisku nechali dušu a ukázali, že chcú naďalej bojovať o reprezentačný dres.

Rozpis zápasov

Piatok 3.5.2019
20:00 SLOVENSKO - Belgicko
21:15 Chorvátsko – NK Krizevci

Sobota 4.5.2019
12:00 Belgicko – Chorvátsko
13:15 NK Krizevci – SLOVENSKO

18:45 Belgicko – NK Krizevci
20:00 Chorvátsko – SLOVENSKO

Reprezentačný výber na Adria Cup 2019

Brankári
Martin Souček (Mystery MFC)
Dávid Krakovský (FC Red Devils)

Hráči
Marcel Fraňa (Menežeris)
Matej Toman (Mystery MFC)
Marek Miklaš (FC Bespiritanol)
Lukáš Stronček (Joga Bonito)
Radovan Staňo (Laugaricio FK)
Radoslav Drápal (FC Red Devils)
Miroslav Demčo (1.FC Pressburg)
Andrej Gála (FC Artmedia)
Jakub Ryban (1.FC Pressburg)
Lukáš Gálik (H.A.R.D.)

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.