topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: Slovenská reprezentácia už tento piatok na Adria Cupe 2019

BRATISLAVA, 01.05.2019 |
Slovenský minifutbalový zväz po nedávnom reprezentačnom zraze v Bratislave posiela už tento piatok finálnu nomináciu hráčov na Adria Cup v Záhrebe. Pri tejto príležitosti zväzová stránka vyspovedala manažéra reprezentácie Ivana Křížka.


Aký výber ste sa rozhodli zobrať do Záhrebu na Adria Cup?

Na Adria Cup sme vybrali z hráčov, ktorých sme pozvali na reprezentačný zraz. Sme veľmi radi, že bola taká hojná účasť a že svoje kvality mohli ukázať aj hráči z Trenčína. Okrem niekoľkých reprezentantov, ktorí sa zúčastnili už na minuloročných MS v Lisabone, ide do Záhrebu až 7 nováčikov, čo je dôkaz toho, že každý má možnosť zabojovať o záverečnú nomináciu na svetový šampionát, ktorý sa tento rok uskutoční na Kréte. 

Okrem zástupcov z bratislavských klubov mali po prvý raz možnosť zabojovať o reprezentačný dres aj hráči z MÚMF Trenčín. Ako hodnotíš ich výkony na zraze?

Som nesmierne rád, že na zraz prišlo niekoľko hráčov aj z tejto ligy. Čo nás všetkých príjemne prekvapilo bolo, že to boli naozaj kvalitní hráči. Do záverečnej nominácie na Adria Cup sa dostali až traja, z čoho sa úprimne teším. 

Príjemným prekvapením pre realizačný tím boli výkony brankárov. Na základe čoho ste sa rozhodli, že do Záhrebu ide dvojica Souček – Krakovský?

Na zraz sme nominovali troch brankárov, ktorých sledujeme. Okrem spomínanej dvojice bol v hre aj Ivan Hanakovič, ktorý túto sezónu háji dres Menežeris v bratislavskej Unilige. Všetci traja predviedli kvalitné výkony a keby sa počas zrazu nezranil Hanakovič, tréner Caňo by mal problémy vybrať. 

Krakovský z Red Devils bol najväčším objavom celého zrazu, je to kompletný brankár a veľký talent. Souček spravil za posledný rok obrovský progres, a jeho forma sa ukázala aj na MS. Je vynikajúci na čiare a slušne podporuje ofenzívu. Na poste brankára nám rastie veľká konkurencia, čo nás nesmierne teší.

Na súpiske chýbajú hráči ako Pecko, Rigo, Mašulovič či Vajdík. Prečo?

Zhodli sme sa, že do Záhrebu pocestuje výber, zložený len z hráčov, ktorí boli na reprezentačnom zraze. Menovaní sa zúčastniť nemohli z rôznych dôvodov. Traja mali ligové povinnosti a kapitán z MS Pecko sa doliečoval zo zranenia. Do budúcnosti s nimi samozrejme počítame, rovnako ako s hráčmi z PAPALALULU. 

Na druhej strane sme radi, že sa do nominácie dostali hráči, ktorí možno v kluboch nehrajú o najvyššie priečky, ale individuálnu kvalitu majú. Nerobíme rozdiely a určite do reprezentácie nevoláme „kamarátov“. Pre každého je to česť reprezentovať krajinu v športe, ktorému sa venujú a som rád, že takých hráčov je naozaj veľa.

S akými plánmi cestujete do Chorvátska?

V prvom rade sme veľmi radi, že sme dostali pozvánku od Chorvátskej federácie. Mrzí ma, že účasť nakoniec museli odmietnuť majstri sveta Nemci a aj Slovinci. Bola by to pre našich chlapcov fantastická skúsenosť. Veríme však, že sa nám tento rok podarí zorganizovať zápas, či už s Nemcami alebo Poliakmi, ktorí patria k špičke minifutbalu na svete. 

Plány typu „vyhrať turnaj“ nemáme. Je tu možnosť vyskúšať hráčov na ihrisku a vidieť ich aj mimo zápasu. Veľmi nám záleží, aby sa vytvorila partia. Veľa to urobilo aj v Lisabone, kde sa zložila charakterovo fantastická skupina ľudí. Hernú časť budú mať na starosti dvojica trénerov Caňo-Igaz a jediné, čo chceme je, aby chlapci na ihrisku nechali dušu a ukázali, že chcú naďalej bojovať o reprezentačný dres.

Rozpis zápasov

Piatok 3.5.2019
20:00 SLOVENSKO - Belgicko
21:15 Chorvátsko – NK Krizevci

Sobota 4.5.2019
12:00 Belgicko – Chorvátsko
13:15 NK Krizevci – SLOVENSKO

18:45 Belgicko – NK Krizevci
20:00 Chorvátsko – SLOVENSKO

Reprezentačný výber na Adria Cup 2019

Brankári
Martin Souček (Mystery MFC)
Dávid Krakovský (FC Red Devils)

Hráči
Marcel Fraňa (Menežeris)
Matej Toman (Mystery MFC)
Marek Miklaš (FC Bespiritanol)
Lukáš Stronček (Joga Bonito)
Radovan Staňo (Laugaricio FK)
Radoslav Drápal (FC Red Devils)
Miroslav Demčo (1.FC Pressburg)
Andrej Gála (FC Artmedia)
Jakub Ryban (1.FC Pressburg)
Lukáš Gálik (H.A.R.D.)

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.