topPhoto

SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov

BRATISLAVA, 05.04.2019 |
Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája).


Najbližší zraz reprezentantov sa uskutoční v sobotu 6. apríla od 14:00 na ihrisku ČAS STU Mladá Garda v Bratislave. Ten bude priestorom na výber hráčov do užšej nominácie, v tej širšej sa aktuálne nachádza 24 hráčov a traja brankári.

V Záhrebe si tí najlepší z nich zmerajú sily s Chorvátskom i Slovinskom a absolvujú aj prípravné stretnutie s majstrami sveta ISF z Nemecka.

"Pred časom sme kladne reagovali na pozvánku na Adria Cup 2019 a okamžite sme si tento kvalitný turnaj zaradili aj do plánu prípravy na tohtoročné majstrovstvá sveta," prezradil pre zväzovú stránku  hlavný tréner reprezentácie Michal Caňo a pokračoval:

"Naším hlavným partnerom čo sa hráčskeho kapitálu týka, je bez pochýb bratislavská Uniliga, kde sme prostredníctvom klubových manažérov oslovili celé spektrum prvoligových mužstiev a pozvali tak na zraz čo najviac potencionálnych reprezentantov. Okrem uniligových hráčov sa tešíme aj na zástupcov z trenčianskej mestskej ligy, s ktorou sme len pred nedávnom nadviazali úzku spoluprácu."

O finálnej nominácii rozhodnú výkony v modelovanom zápase. Medzi prvými, ktorí boli na zraz pozvaní, boli hráči, ktorí reprezentovali na minuloročných MS. Z nich presľúbila účasť väčšina hráčov. "Práve oni budú musieť dokázať, že reprezentačný dres doteraz nosili oprávnene a majú nárok si ho ponechať," poznamenal Caňo.

V slovenskej reprezentácii pod patronátom SMZ došlo v uplynulých dňoch k novinke na lavičke a v najbližšom období ju čakajú aj ďalšie zmeny.

"Sme veľmi radi, že do realizačného tímu pribudol Jozef Igaz, ktorý je skúsený funkcionár a spolu s hlavným trénerom budú pripravovať reprezentáciu na MS. Okrem neho predstavíme onedlho ďalšiu veľkú osobnosť minifutbalu, ktorá bude nápomocná pri viacerých projektoch. Ak chceme napredovať, musíme mať okolo seba srdciarov a ľudí, ktorí tento šport majú radi a hovoria za nich výsledky," prezradil poverený generálny manažér reprezentácie Ivan Křížek.

Širšia nominácia slovenskej reprezentácie SMZ na Adria Cup 2019

Hráči
Marcel Fraňa (Menežeris)
Tomáš Pálka (Menežeris)
Matej Bodnár (Menežeris)
Jakub Ryban (1. FC Pressburg)
Martin Žiška (1. FC Pressburg)
Miroslav Demčo (1. FC Pressburg)
Michal    Uhliarik (N3M)
Matej Toman (Mystery)
Rado Drápal (Red Devils)
Patrik Kessl (Red Devils)
Erik Flámik (Red Devils)
Martin Lonský (1. FC Pressburg)
Lukáš Baďo (Špekulanti)
Jakub Hoffman (Dinamo Rakija)
Andrej Gála (Artmedia)
Peter Bobík (Galacticos)
Peter Imrich (Imooptik)
Marko Vizváry (Engerau Boys)
Marek Mikláš (Bespiritanol)
Patrik Škvarka (Rumburak)
Lukáš Stronček (Joga Bonito)
Lukáš Gálik (H.A.R.D.)
Boris Drienka (S.N.P.)
Radovan Staňo (Ilava-TN)
           
Brankári          
Martin Souček (Mystery)
Ivan Hanakovič (Menežeris)
Dávid Krakovský (Red Devils)
           
Pre zranenia a plnenie klubových povinností sa zrazu chýbať D. Mašulovič a M. Rigo z N3M a L. Pecko s T. Vajdíkom z Mystery MFC.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 09.04.2019
  SMZ: Z prvého reprezentačného zrazu vzišla nominácia na Adria Cup 2019
  Prvá aprílová sobota sa pre reprezentáciu Slovenského minifutbalového zväzu niesla v znamení príprav na ISF majstrovstvá sveta 2019, ktoré sa uskutočnia v októbri na Kréte. Cieľom zrazu bolo preveriť výkonnosť vybraných hráčov z líg pod patronátom tohto zväzu a vyšla z neho konečná nominácia na Adria Cup v Záhrebe. Viac >>>
 • 05.04.2019
  SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov
  Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája). Viac >>>
 • 28.03.2019
  ISF má už 87 členov, na Výročnej konferencii nechýbalo ani Slovensko
  Výročná konferencia Medzinárodnej minifutbalovej federácie (International Socca Federation) 2019 sa uskutočnilo 19. marca v anglickom Birminghame a zúčastnili sa jej aj zástupcovia Slovenského minifutbalového zväzu. Viac >>>
 • 25.03.2019
  SMZ: Realizačný tím slovenskej reprezentácie s novou posilou
  Počas prípravy na tohtoročné Socca majstrovstvá sveta v minifutbale sa realizačný tím slovenskej reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu rozrástol o nového asistenta reprezentačného trénera Michala Caňa, ktorým sa stal Jozef Igaz z Mestskej únie malého futbalu Trenčín. Viac >>>
 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.