topPhoto

SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov

BRATISLAVA, 05.04.2019 |
Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája).


Najbližší zraz reprezentantov sa uskutoční v sobotu 6. apríla od 14:00 na ihrisku ČAS STU Mladá Garda v Bratislave. Ten bude priestorom na výber hráčov do užšej nominácie, v tej širšej sa aktuálne nachádza 24 hráčov a traja brankári.

V Záhrebe si tí najlepší z nich zmerajú sily s Chorvátskom i Slovinskom a absolvujú aj prípravné stretnutie s majstrami sveta ISF z Nemecka.

"Pred časom sme kladne reagovali na pozvánku na Adria Cup 2019 a okamžite sme si tento kvalitný turnaj zaradili aj do plánu prípravy na tohtoročné majstrovstvá sveta," prezradil pre zväzovú stránku  hlavný tréner reprezentácie Michal Caňo a pokračoval:

"Naším hlavným partnerom čo sa hráčskeho kapitálu týka, je bez pochýb bratislavská Uniliga, kde sme prostredníctvom klubových manažérov oslovili celé spektrum prvoligových mužstiev a pozvali tak na zraz čo najviac potencionálnych reprezentantov. Okrem uniligových hráčov sa tešíme aj na zástupcov z trenčianskej mestskej ligy, s ktorou sme len pred nedávnom nadviazali úzku spoluprácu."

O finálnej nominácii rozhodnú výkony v modelovanom zápase. Medzi prvými, ktorí boli na zraz pozvaní, boli hráči, ktorí reprezentovali na minuloročných MS. Z nich presľúbila účasť väčšina hráčov. "Práve oni budú musieť dokázať, že reprezentačný dres doteraz nosili oprávnene a majú nárok si ho ponechať," poznamenal Caňo.

V slovenskej reprezentácii pod patronátom SMZ došlo v uplynulých dňoch k novinke na lavičke a v najbližšom období ju čakajú aj ďalšie zmeny.

"Sme veľmi radi, že do realizačného tímu pribudol Jozef Igaz, ktorý je skúsený funkcionár a spolu s hlavným trénerom budú pripravovať reprezentáciu na MS. Okrem neho predstavíme onedlho ďalšiu veľkú osobnosť minifutbalu, ktorá bude nápomocná pri viacerých projektoch. Ak chceme napredovať, musíme mať okolo seba srdciarov a ľudí, ktorí tento šport majú radi a hovoria za nich výsledky," prezradil poverený generálny manažér reprezentácie Ivan Křížek.

Širšia nominácia slovenskej reprezentácie SMZ na Adria Cup 2019

Hráči
Marcel Fraňa (Menežeris)
Tomáš Pálka (Menežeris)
Matej Bodnár (Menežeris)
Jakub Ryban (1. FC Pressburg)
Martin Žiška (1. FC Pressburg)
Miroslav Demčo (1. FC Pressburg)
Michal    Uhliarik (N3M)
Matej Toman (Mystery)
Rado Drápal (Red Devils)
Patrik Kessl (Red Devils)
Erik Flámik (Red Devils)
Martin Lonský (1. FC Pressburg)
Lukáš Baďo (Špekulanti)
Jakub Hoffman (Dinamo Rakija)
Andrej Gála (Artmedia)
Peter Bobík (Galacticos)
Peter Imrich (Imooptik)
Marko Vizváry (Engerau Boys)
Marek Mikláš (Bespiritanol)
Patrik Škvarka (Rumburak)
Lukáš Stronček (Joga Bonito)
Lukáš Gálik (H.A.R.D.)
Boris Drienka (S.N.P.)
Radovan Staňo (Ilava-TN)
           
Brankári          
Martin Souček (Mystery)
Ivan Hanakovič (Menežeris)
Dávid Krakovský (Red Devils)
           
Pre zranenia a plnenie klubových povinností sa zrazu chýbať D. Mašulovič a M. Rigo z N3M a L. Pecko s T. Vajdíkom z Mystery MFC.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.