topPhoto

SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov

BRATISLAVA, 05.04.2019 |
Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája).


Najbližší zraz reprezentantov sa uskutoční v sobotu 6. apríla od 14:00 na ihrisku ČAS STU Mladá Garda v Bratislave. Ten bude priestorom na výber hráčov do užšej nominácie, v tej širšej sa aktuálne nachádza 24 hráčov a traja brankári.

V Záhrebe si tí najlepší z nich zmerajú sily s Chorvátskom i Slovinskom a absolvujú aj prípravné stretnutie s majstrami sveta ISF z Nemecka.

"Pred časom sme kladne reagovali na pozvánku na Adria Cup 2019 a okamžite sme si tento kvalitný turnaj zaradili aj do plánu prípravy na tohtoročné majstrovstvá sveta," prezradil pre zväzovú stránku  hlavný tréner reprezentácie Michal Caňo a pokračoval:

"Naším hlavným partnerom čo sa hráčskeho kapitálu týka, je bez pochýb bratislavská Uniliga, kde sme prostredníctvom klubových manažérov oslovili celé spektrum prvoligových mužstiev a pozvali tak na zraz čo najviac potencionálnych reprezentantov. Okrem uniligových hráčov sa tešíme aj na zástupcov z trenčianskej mestskej ligy, s ktorou sme len pred nedávnom nadviazali úzku spoluprácu."

O finálnej nominácii rozhodnú výkony v modelovanom zápase. Medzi prvými, ktorí boli na zraz pozvaní, boli hráči, ktorí reprezentovali na minuloročných MS. Z nich presľúbila účasť väčšina hráčov. "Práve oni budú musieť dokázať, že reprezentačný dres doteraz nosili oprávnene a majú nárok si ho ponechať," poznamenal Caňo.

V slovenskej reprezentácii pod patronátom SMZ došlo v uplynulých dňoch k novinke na lavičke a v najbližšom období ju čakajú aj ďalšie zmeny.

"Sme veľmi radi, že do realizačného tímu pribudol Jozef Igaz, ktorý je skúsený funkcionár a spolu s hlavným trénerom budú pripravovať reprezentáciu na MS. Okrem neho predstavíme onedlho ďalšiu veľkú osobnosť minifutbalu, ktorá bude nápomocná pri viacerých projektoch. Ak chceme napredovať, musíme mať okolo seba srdciarov a ľudí, ktorí tento šport majú radi a hovoria za nich výsledky," prezradil poverený generálny manažér reprezentácie Ivan Křížek.

Širšia nominácia slovenskej reprezentácie SMZ na Adria Cup 2019

Hráči
Marcel Fraňa (Menežeris)
Tomáš Pálka (Menežeris)
Matej Bodnár (Menežeris)
Jakub Ryban (1. FC Pressburg)
Martin Žiška (1. FC Pressburg)
Miroslav Demčo (1. FC Pressburg)
Michal    Uhliarik (N3M)
Matej Toman (Mystery)
Rado Drápal (Red Devils)
Patrik Kessl (Red Devils)
Erik Flámik (Red Devils)
Martin Lonský (1. FC Pressburg)
Lukáš Baďo (Špekulanti)
Jakub Hoffman (Dinamo Rakija)
Andrej Gála (Artmedia)
Peter Bobík (Galacticos)
Peter Imrich (Imooptik)
Marko Vizváry (Engerau Boys)
Marek Mikláš (Bespiritanol)
Patrik Škvarka (Rumburak)
Lukáš Stronček (Joga Bonito)
Lukáš Gálik (H.A.R.D.)
Boris Drienka (S.N.P.)
Radovan Staňo (Ilava-TN)
           
Brankári          
Martin Souček (Mystery)
Ivan Hanakovič (Menežeris)
Dávid Krakovský (Red Devils)
           
Pre zranenia a plnenie klubových povinností sa zrazu chýbať D. Mašulovič a M. Rigo z N3M a L. Pecko s T. Vajdíkom z Mystery MFC.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.