topPhoto
FOTO: facebook.com//MysteryMFC

Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy

BRATISLAVA, 13.03.2019 |
Mystery MFC pôsobí v prostredí malého futbalu, či minifutbalu tri roky a za toto obdobie si kúzelníci vyskúšali dve bratislavské súťaže.


Po premiérovej sezóne v 2. bratislavskej Unilige, ktorú suverénne ovládli a získali miestenku do najvyššej súťaže, to so štartom v nej dlho nevyzeralo práve ružovo. Došlo totiž k ukončeniu vzájomnej spolupráce medzi Mystery a PKE a kúzelníci sa tak museli poobzerať po inom spôsobe, ako zabezpečiť ich ďalšie fungovanie. A nakoniec sa to predsa podarilo.

"Po záchrane Mystery po minulej sezóne, po ktorej sme sa vrátili k pôvodnému názvu aj logu, muselo dôjsť v tíme k zmenám," poodhalil manažér MMFC Ivan "Pán Ivan" Křížek. Tie sa dotkli nielen vedenia tímu, ale prejavili sa aj v kádri.

"Z mužstva odišlo niekoľko hráčov, no kostra zostala v podstate pokope. V bráne sme si udržali Souča (Martin Souček, pozn. red.), v poli sú pevnou súčasťou Toman, Kratochvíl, kapitán Pecko, či Janko Zentko. K tomu v mužstve zostal aj Timo Vajdík, ktorý aj keď príde príležitostne, v útoku mu to sype. Po príchode Domina Rehořku, Patrika Špaka a Miška Tvrdoňa sme v podstate zložili celkom konkurencieschopný tím."


K ďalším pohybom v kádri došlo aj počas zimnej prestávky: "Rozlúčili sme sa len s Vilkom Redlerom, ktorý sa chcel vrátiť k svojím kamarátom do Artmedie a my sme mu v tom nemali prečo brániť. Namiesto neho prišli do tímu Martin Jureník spolu s Martinom Debreckým. Obaja potrebujú čas aby si zvykli na trošku iný štýl futbalu, ako hrali doteraz."

MMFC pred štartom jarnej časti patrí deviata priečka, je teda tesne pod pásmom postupu do skupiny o titul. Predsezónne ciele kúzelníkov sa nemenia: "Už pred sezónou sme avizovali, že ako nováčik by sme sa radi dostali do prvej osmičky a tým pádom hrali s mužstvami, ktoré hrajú o titul. Počas jesene sme odohrali ťažké zápasy s Papalalulu aj s N3M, v ktorých chlapci spoznali kvalitu svojich súperov a získané skúsenosti chceme zúžitkovať v tejto fáze súťaže. My sa samozrejme chceme dostať medzi elitu, no uvedomujeme si, že na to musíme ísť postupne," prezradil Křížek.

Vrásky na čele spôsobilo mysterákom zranenie kapitána ich tímu i slovenskej minifutbalovej reprezentácie Ladislava Pecka, posledné správy však priniesli aj pozitívne novinky: "Laco sa po operácii zotavuje a pravidelne rehabilituje v Ambiu. Jeho stav sa môže zo dňa na deň meniť, no veríme, že sa na ihrisko dostane skôr, ako bolo plánované. Kedy to ale presne bude, sa necháme prekvapiť."

Mužstvo, ktoré vzniklo presne pred 3 rokmi, začínalo tak ako väčšina klubov - muselo hľadať spôsoby, ako pokryť štartovné i zabezpečiť, aby sa na každý zápas dalo dokopy dostatok hráčov. "Vtedy sme ledva prežívali a nevedeli sme, čo sa stane o týždeň. Teraz som vďačný za týchto chalanov, pretože hrajú najkvalitnejšiu ligu na Slovensku a vždy sa môžem na nich spoľahnúť. Mystery nie je o nejakom Pánovi Ivanovi, ale hráčoch, ktorí za farby tohto mužstva hrajú. To dokazuje aj fakt, že až traja z nich sa predstavili v reprezentačnom drese Slovenska na minuloročných MS v Portugalsku."

Klub, ktorý patrí z pohľadu poskytovania informačného servisu pre svojich priaznivcov zrejme k najaktívnejším na Slovensku, sa po ťažkom predsezónnom období dočkal počas zimnej pauzy odmeny za svoju snahu propagovať a podporovať slovenský malý futbal, respektíve minifutbal.

"Je to ako malý zázrak. Pred pol rokom sme nemali ani cent a do sezóny sme sa takmer neprihlásili. Teraz, počas zimy, nás však podporila jedna nemenovaná osoba, ktorej chceme zo srdca poďakovať, a vďaka nej máme sezónu vykrytú a navyše každý hráč dostal peknú mikinu v klubových farbách. Navyše, v kontakte sme aj s ďalším možným partnerom a rozhodnutie o možnej spolupráci by malo padnúť už v najbližších dňoch," prezradil Křížek.

Mystery nechce vo svojej doterajšej aktivite smerom k fanúšikom poľaviť, práve naopak, aj preto pred štartom jarnej časti posilnilo svoj realizačný tím o Michaelu Uhríkovú: "Nie je to preto, že by sme sa nudili a nemali čo robiť. Chceme však vystupovať ešte profesionálnejšie. Komunikáciu s vedením ligy či zväzom, súpisky v zápasoch, alebo komplet riadenie na facebooku a instagrame majú pod palcom práve naše dievčatá - Lucka Wenhardtová a Miška. Táto spolupráca začala len pred pár dňami a už je vidieť výsledky."

Tie vidieť aj vo vzťahu, ktorý majú ku klubu jeho hráči: "Náš brankár Součo sám povedal, že za iné mužstvo v minifutbale hrať už nikdy nebude. A to isté platí aj o Lacovi Peckovi, ktorý je rozhodnutý v prípade, že by Mystery zaniklo, skončiť s minifutbalom úplne. A to sú veci, ktoré ma nesmierne tešia a ktoré má presviedčajú, že to celé dáva zmysel," dodal na záver Ivan Křížek.

Ak chcete vidieť Mystery MFC naživo v ich úvodnom jarnom ligovom zápase, navštívte v stredu 13. marca od 21:00 bratislavskú Mladú gardu. Súperom kúzelníkov bude ich priamy konkurent v boji o top osmičku 1. FC Pressburg.

Káder MMFC: Martin Souček - Roman Kratochvíl, Matej Toman, Filip Briška, Ján Zentko, Dominik Řehořka, Sabri Kouhen - Michal Tvrdoň, Patrik Špak, Martin Debrecký - Ladislav Pecko, Timotej Vajdík, Anis Kouhen, Martin Jureník.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.