topPhoto
FOTO: facebook.com//MysteryMFC

Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy

BRATISLAVA, 13.03.2019 |
Mystery MFC pôsobí v prostredí malého futbalu, či minifutbalu tri roky a za toto obdobie si kúzelníci vyskúšali dve bratislavské súťaže.


Po premiérovej sezóne v 2. bratislavskej Unilige, ktorú suverénne ovládli a získali miestenku do najvyššej súťaže, to so štartom v nej dlho nevyzeralo práve ružovo. Došlo totiž k ukončeniu vzájomnej spolupráce medzi Mystery a PKE a kúzelníci sa tak museli poobzerať po inom spôsobe, ako zabezpečiť ich ďalšie fungovanie. A nakoniec sa to predsa podarilo.

"Po záchrane Mystery po minulej sezóne, po ktorej sme sa vrátili k pôvodnému názvu aj logu, muselo dôjsť v tíme k zmenám," poodhalil manažér MMFC Ivan "Pán Ivan" Křížek. Tie sa dotkli nielen vedenia tímu, ale prejavili sa aj v kádri.

"Z mužstva odišlo niekoľko hráčov, no kostra zostala v podstate pokope. V bráne sme si udržali Souča (Martin Souček, pozn. red.), v poli sú pevnou súčasťou Toman, Kratochvíl, kapitán Pecko, či Janko Zentko. K tomu v mužstve zostal aj Timo Vajdík, ktorý aj keď príde príležitostne, v útoku mu to sype. Po príchode Domina Rehořku, Patrika Špaka a Miška Tvrdoňa sme v podstate zložili celkom konkurencieschopný tím."


K ďalším pohybom v kádri došlo aj počas zimnej prestávky: "Rozlúčili sme sa len s Vilkom Redlerom, ktorý sa chcel vrátiť k svojím kamarátom do Artmedie a my sme mu v tom nemali prečo brániť. Namiesto neho prišli do tímu Martin Jureník spolu s Martinom Debreckým. Obaja potrebujú čas aby si zvykli na trošku iný štýl futbalu, ako hrali doteraz."

MMFC pred štartom jarnej časti patrí deviata priečka, je teda tesne pod pásmom postupu do skupiny o titul. Predsezónne ciele kúzelníkov sa nemenia: "Už pred sezónou sme avizovali, že ako nováčik by sme sa radi dostali do prvej osmičky a tým pádom hrali s mužstvami, ktoré hrajú o titul. Počas jesene sme odohrali ťažké zápasy s Papalalulu aj s N3M, v ktorých chlapci spoznali kvalitu svojich súperov a získané skúsenosti chceme zúžitkovať v tejto fáze súťaže. My sa samozrejme chceme dostať medzi elitu, no uvedomujeme si, že na to musíme ísť postupne," prezradil Křížek.

Vrásky na čele spôsobilo mysterákom zranenie kapitána ich tímu i slovenskej minifutbalovej reprezentácie Ladislava Pecka, posledné správy však priniesli aj pozitívne novinky: "Laco sa po operácii zotavuje a pravidelne rehabilituje v Ambiu. Jeho stav sa môže zo dňa na deň meniť, no veríme, že sa na ihrisko dostane skôr, ako bolo plánované. Kedy to ale presne bude, sa necháme prekvapiť."

Mužstvo, ktoré vzniklo presne pred 3 rokmi, začínalo tak ako väčšina klubov - muselo hľadať spôsoby, ako pokryť štartovné i zabezpečiť, aby sa na každý zápas dalo dokopy dostatok hráčov. "Vtedy sme ledva prežívali a nevedeli sme, čo sa stane o týždeň. Teraz som vďačný za týchto chalanov, pretože hrajú najkvalitnejšiu ligu na Slovensku a vždy sa môžem na nich spoľahnúť. Mystery nie je o nejakom Pánovi Ivanovi, ale hráčoch, ktorí za farby tohto mužstva hrajú. To dokazuje aj fakt, že až traja z nich sa predstavili v reprezentačnom drese Slovenska na minuloročných MS v Portugalsku."

Klub, ktorý patrí z pohľadu poskytovania informačného servisu pre svojich priaznivcov zrejme k najaktívnejším na Slovensku, sa po ťažkom predsezónnom období dočkal počas zimnej pauzy odmeny za svoju snahu propagovať a podporovať slovenský malý futbal, respektíve minifutbal.

"Je to ako malý zázrak. Pred pol rokom sme nemali ani cent a do sezóny sme sa takmer neprihlásili. Teraz, počas zimy, nás však podporila jedna nemenovaná osoba, ktorej chceme zo srdca poďakovať, a vďaka nej máme sezónu vykrytú a navyše každý hráč dostal peknú mikinu v klubových farbách. Navyše, v kontakte sme aj s ďalším možným partnerom a rozhodnutie o možnej spolupráci by malo padnúť už v najbližších dňoch," prezradil Křížek.

Mystery nechce vo svojej doterajšej aktivite smerom k fanúšikom poľaviť, práve naopak, aj preto pred štartom jarnej časti posilnilo svoj realizačný tím o Michaelu Uhríkovú: "Nie je to preto, že by sme sa nudili a nemali čo robiť. Chceme však vystupovať ešte profesionálnejšie. Komunikáciu s vedením ligy či zväzom, súpisky v zápasoch, alebo komplet riadenie na facebooku a instagrame majú pod palcom práve naše dievčatá - Lucka Wenhardtová a Miška. Táto spolupráca začala len pred pár dňami a už je vidieť výsledky."

Tie vidieť aj vo vzťahu, ktorý majú ku klubu jeho hráči: "Náš brankár Součo sám povedal, že za iné mužstvo v minifutbale hrať už nikdy nebude. A to isté platí aj o Lacovi Peckovi, ktorý je rozhodnutý v prípade, že by Mystery zaniklo, skončiť s minifutbalom úplne. A to sú veci, ktoré ma nesmierne tešia a ktoré má presviedčajú, že to celé dáva zmysel," dodal na záver Ivan Křížek.

Ak chcete vidieť Mystery MFC naživo v ich úvodnom jarnom ligovom zápase, navštívte v stredu 13. marca od 21:00 bratislavskú Mladú gardu. Súperom kúzelníkov bude ich priamy konkurent v boji o top osmičku 1. FC Pressburg.

Káder MMFC: Martin Souček - Roman Kratochvíl, Matej Toman, Filip Briška, Ján Zentko, Dominik Řehořka, Sabri Kouhen - Michal Tvrdoň, Patrik Špak, Martin Debrecký - Ladislav Pecko, Timotej Vajdík, Anis Kouhen, Martin Jureník.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.