topPhoto
FOTO: malyfutbal.sk

SZMF: Slovákov pri nečakanej účasti na MS v Austrálii povedie Laco Borbély

BRATISLAVA, 07.02.2019 |
Slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu síce na minuloročných majstrovstvách Európy miestenku na svetový šampionát nezískala, napriek tomu sa v Austrálii predstaví.


A na jej lavičke bude ako tréner sedieť . futbalovým fanúšikom známe meno - Laco Borbély.


Slováci s dodatočnou miestenkou, ďalšie tímy zatiaľ neznáme

Dôvody toho, prečo bude mať Slovensko svoje zastúpenie na MS v Perthe, prezradil pre zväzovú stránku prezident SZMF Peter Králik.

"Každá kontinentálna federácia získala istý počet miesteniek, ktoré na základe kvalifikácie prerozdelila medzi národné zväzy. Vzhľadom na to, že Európska federácia malého futbalu získala najvyšší počet miesteniek, Slovensko sa aj napriek nie príliš vydarenej kvalifikácii predsa len kvalifikovalo na majstrovstvá sveta. Je to vynikajúca správa."

Ako Králik priznal, menoslov účastníkov zatiaľ nie je známy: "Začiatkom týždňa bude zasadať Výkonný výbor WMF, kde sa dozviem bližšie podrobnosti ohľadne finálneho zoznamu tímov."

Prezident SZMF verí, že práve podujatie takéhoto formátu pomôže tento šport na Slovensku ešte viac zviditeľniť. "Predsa len ide o svetové podujatie. Prvoradý je však úspech a my urobíme počas najbližších deviatich mesiacov všetko, aby sme dostali do Austrálie najlepší a najzohratejší tím v našej histórii. Stretnutie so špičkou malého futbalu a práve v ďalekej Austrálii bude pre nás všetkých životný zážitok. Osobne to však nevnímam ako výlet a bol by som rád, keby to tak nevnímal nikto z nášho tímu. Hlavným cieľom musí byť v každom zápase vyhrať."


Zmena na lavičke, Kollára strieda Laco Borbély

K tomu má dopomôcť aj nové meno na lavičke reprezentácie. Jej trénerom sa totiž vo štvrtok 7. februára stal bývalý futbalista a známy televízny komentátor Ladislav Borbély (64). Bývalý hráč Dukly Banskej Bystrice, Sparty Praha a ZŤS Košice si za asistenta vybral skúseného Petra Gancznera.

"Moje dominantné pole pôsobnosti je vo futbale a práve malý futbal je jeho najmladší a povahovo najbližší súrodenec. Podobnosť a vzájomná využiteľnosť herných elementov je evidentná a to je dôvod, prečo som rád vstúpil do tejto rieky, ktorá tečie rovnakým prúdom," zneli prvé slová Borbélyho v novej funkcii.

"Je to odborník, ktorého trénerské kvality sa preukázali na sérii špeciálnych turnajov v malom futbale. Viedol na nich štyri tímy, s tromi sa dokázal dostať do finále. Hráčov poznal krátky čas, dokázal z nich však dostať maximum a to ma oslovilo," prezradil, čo rozhodlo o angažovaní Borbélyho prezident SZMF a zároveň poďakoval doterajšiemu trénerovi Rastislavovi Kollárovi za jeho služby a poprial mu veľa šťastia v ďalšej kariére.


Borbély: Chcem spoznať celé portfólio hráčov

Pracovné povinnosti Laca Borbélyho spojené s reprezentáciou odštartujú už túto sobotu 9. februára v Korni, kde sa uskutoční SZMF Winter Cup. "V tejto fáze chcem spoznať celé portfólio slovenských hráčov hlavne na tomto podujatí, ale aj na zápasoch oblastných líg, aby sme vytvorili stabilný káder hráčov."

"Pracovať s výberom krajiny v akomkoľvek športe je pre trénera výzvou a zároveň poctou. S Lacom nás viaže dlhoročná spolupráca, navzájom si dôverujeme a jeho chuť dať futbalu všetko je obdivuhodná. Verím, že mu budem nápomocný," pridal sa novovymenovaný asistent Peter Ganczner, ktorý v minulosti viedol extraligový futsalový Tupperware Nové Zámky.

"Od novej trénerskej dvojice si sľubujeme zdravý rešpekt v kabíne a hoci nie sme čo sa týka majstrovstiev sveta favoritmi, ak budeme kvalitne pripravení, pôjdeme od zápasu k zápasu a prikloní sa k nám aj šťastie, môžeme dosiahnuť pekný výsledok," dodal na záver pre malyfutbal.sk Peter Králik.

Majstrovstvá sveta v malom futbale sa za účasti 32 tímov uskutočnia od 1. do 11. októbra 2019. Ich dejiskom bude prímorský Perth, ktorý je hlavným mestom austrálskeho federálneho štátu Západná Austrália.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
 • 19.06.2019
  V MÚMF Trenčín sa cez víkend rozhodne o víťazovi pohára
  Kto zdvihne nad hlavu pohár MÚMF Trenčín. Bude to nový ligový majster, obhajca minuloročného pohárového prvenstva, alebo niekto iný? Odpoveď sa dozvieme v sobotu 22. a nedeľu 23. júna 2019, kde táto pohárová sezóna vyvrcholí súbojmi najlepšej osmičky. Viac >>>
 • 04.06.2019
  SMZ: Slovenský minifutbalový zväz predstavil nové logo
  Slovenský minifutbalový zväz obnovil svoju činnosť síce len nedávno, no jeho vedenie vycítilo potrebu modernizácie s cieľom posunúť jeho doterajší tradičný vzhľad do vizuálu zodpovedajúcemu 21. storočiu. Viac >>>
 • 20.05.2019
  MÚMF Trenčín má nového majstra, Letku strieda S.N.P.
  V trenčianskej 1. Hummel lige spoznali v predstihu nového majstra. Po dvoch rokoch čakania sa z celkového triumfu tešili hráči S.N.P. Viac >>>
 • 17.05.2019
  Socca MS2019 má svoju oficiálnu loptu
  Už len necelý polrok delí priaznivcov minifutbalu od štartu majstrovstiev sveta 2019 v minifutbale pod záštitou International Socca Federation, ktorý sa bude tento rok konať na Kréte. ISF predstavil oficiálnu loptu, s ktorou budú zúčastnené reprezentácie, medzi ktorými by nemali chýbať ani Slováci, na šampionáte hrať. Viac >>>
 • 05.05.2019
  SMZ: Slovensko na Adria Cupe 2019 v boji o zlato neuspelo
  Slovenská reprezentácia pod patronátom Slovenského minifubalového zväzu po výhre nad Belgickom a penaltovom triumfe nad MNL Križevci bojovala v záverečnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v chorvátskom Záhrebe o celkový triumf s domácich Chorvátov. Viac >>>
   
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.