topPhoto
FOTO: malyfutbal.sk

SZMF: Slovákov pri nečakanej účasti na MS v Austrálii povedie Laco Borbély

BRATISLAVA, 07.02.2019 |
Slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu síce na minuloročných majstrovstvách Európy miestenku na svetový šampionát nezískala, napriek tomu sa v Austrálii predstaví.


A na jej lavičke bude ako tréner sedieť . futbalovým fanúšikom známe meno - Laco Borbély.


Slováci s dodatočnou miestenkou, ďalšie tímy zatiaľ neznáme

Dôvody toho, prečo bude mať Slovensko svoje zastúpenie na MS v Perthe, prezradil pre zväzovú stránku prezident SZMF Peter Králik.

"Každá kontinentálna federácia získala istý počet miesteniek, ktoré na základe kvalifikácie prerozdelila medzi národné zväzy. Vzhľadom na to, že Európska federácia malého futbalu získala najvyšší počet miesteniek, Slovensko sa aj napriek nie príliš vydarenej kvalifikácii predsa len kvalifikovalo na majstrovstvá sveta. Je to vynikajúca správa."

Ako Králik priznal, menoslov účastníkov zatiaľ nie je známy: "Začiatkom týždňa bude zasadať Výkonný výbor WMF, kde sa dozviem bližšie podrobnosti ohľadne finálneho zoznamu tímov."

Prezident SZMF verí, že práve podujatie takéhoto formátu pomôže tento šport na Slovensku ešte viac zviditeľniť. "Predsa len ide o svetové podujatie. Prvoradý je však úspech a my urobíme počas najbližších deviatich mesiacov všetko, aby sme dostali do Austrálie najlepší a najzohratejší tím v našej histórii. Stretnutie so špičkou malého futbalu a práve v ďalekej Austrálii bude pre nás všetkých životný zážitok. Osobne to však nevnímam ako výlet a bol by som rád, keby to tak nevnímal nikto z nášho tímu. Hlavným cieľom musí byť v každom zápase vyhrať."


Zmena na lavičke, Kollára strieda Laco Borbély

K tomu má dopomôcť aj nové meno na lavičke reprezentácie. Jej trénerom sa totiž vo štvrtok 7. februára stal bývalý futbalista a známy televízny komentátor Ladislav Borbély (64). Bývalý hráč Dukly Banskej Bystrice, Sparty Praha a ZŤS Košice si za asistenta vybral skúseného Petra Gancznera.

"Moje dominantné pole pôsobnosti je vo futbale a práve malý futbal je jeho najmladší a povahovo najbližší súrodenec. Podobnosť a vzájomná využiteľnosť herných elementov je evidentná a to je dôvod, prečo som rád vstúpil do tejto rieky, ktorá tečie rovnakým prúdom," zneli prvé slová Borbélyho v novej funkcii.

"Je to odborník, ktorého trénerské kvality sa preukázali na sérii špeciálnych turnajov v malom futbale. Viedol na nich štyri tímy, s tromi sa dokázal dostať do finále. Hráčov poznal krátky čas, dokázal z nich však dostať maximum a to ma oslovilo," prezradil, čo rozhodlo o angažovaní Borbélyho prezident SZMF a zároveň poďakoval doterajšiemu trénerovi Rastislavovi Kollárovi za jeho služby a poprial mu veľa šťastia v ďalšej kariére.


Borbély: Chcem spoznať celé portfólio hráčov

Pracovné povinnosti Laca Borbélyho spojené s reprezentáciou odštartujú už túto sobotu 9. februára v Korni, kde sa uskutoční SZMF Winter Cup. "V tejto fáze chcem spoznať celé portfólio slovenských hráčov hlavne na tomto podujatí, ale aj na zápasoch oblastných líg, aby sme vytvorili stabilný káder hráčov."

"Pracovať s výberom krajiny v akomkoľvek športe je pre trénera výzvou a zároveň poctou. S Lacom nás viaže dlhoročná spolupráca, navzájom si dôverujeme a jeho chuť dať futbalu všetko je obdivuhodná. Verím, že mu budem nápomocný," pridal sa novovymenovaný asistent Peter Ganczner, ktorý v minulosti viedol extraligový futsalový Tupperware Nové Zámky.

"Od novej trénerskej dvojice si sľubujeme zdravý rešpekt v kabíne a hoci nie sme čo sa týka majstrovstiev sveta favoritmi, ak budeme kvalitne pripravení, pôjdeme od zápasu k zápasu a prikloní sa k nám aj šťastie, môžeme dosiahnuť pekný výsledok," dodal na záver pre malyfutbal.sk Peter Králik.

Majstrovstvá sveta v malom futbale sa za účasti 32 tímov uskutočnia od 1. do 11. októbra 2019. Ich dejiskom bude prímorský Perth, ktorý je hlavným mestom austrálskeho federálneho štátu Západná Austrália.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.