topPhoto
FOTO: malyfutbal.sk

SZMF: Slovákov pri nečakanej účasti na MS v Austrálii povedie Laco Borbély

BRATISLAVA, 07.02.2019 |
Slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu síce na minuloročných majstrovstvách Európy miestenku na svetový šampionát nezískala, napriek tomu sa v Austrálii predstaví.


A na jej lavičke bude ako tréner sedieť . futbalovým fanúšikom známe meno - Laco Borbély.


Slováci s dodatočnou miestenkou, ďalšie tímy zatiaľ neznáme

Dôvody toho, prečo bude mať Slovensko svoje zastúpenie na MS v Perthe, prezradil pre zväzovú stránku prezident SZMF Peter Králik.

"Každá kontinentálna federácia získala istý počet miesteniek, ktoré na základe kvalifikácie prerozdelila medzi národné zväzy. Vzhľadom na to, že Európska federácia malého futbalu získala najvyšší počet miesteniek, Slovensko sa aj napriek nie príliš vydarenej kvalifikácii predsa len kvalifikovalo na majstrovstvá sveta. Je to vynikajúca správa."

Ako Králik priznal, menoslov účastníkov zatiaľ nie je známy: "Začiatkom týždňa bude zasadať Výkonný výbor WMF, kde sa dozviem bližšie podrobnosti ohľadne finálneho zoznamu tímov."

Prezident SZMF verí, že práve podujatie takéhoto formátu pomôže tento šport na Slovensku ešte viac zviditeľniť. "Predsa len ide o svetové podujatie. Prvoradý je však úspech a my urobíme počas najbližších deviatich mesiacov všetko, aby sme dostali do Austrálie najlepší a najzohratejší tím v našej histórii. Stretnutie so špičkou malého futbalu a práve v ďalekej Austrálii bude pre nás všetkých životný zážitok. Osobne to však nevnímam ako výlet a bol by som rád, keby to tak nevnímal nikto z nášho tímu. Hlavným cieľom musí byť v každom zápase vyhrať."


Zmena na lavičke, Kollára strieda Laco Borbély

K tomu má dopomôcť aj nové meno na lavičke reprezentácie. Jej trénerom sa totiž vo štvrtok 7. februára stal bývalý futbalista a známy televízny komentátor Ladislav Borbély (64). Bývalý hráč Dukly Banskej Bystrice, Sparty Praha a ZŤS Košice si za asistenta vybral skúseného Petra Gancznera.

"Moje dominantné pole pôsobnosti je vo futbale a práve malý futbal je jeho najmladší a povahovo najbližší súrodenec. Podobnosť a vzájomná využiteľnosť herných elementov je evidentná a to je dôvod, prečo som rád vstúpil do tejto rieky, ktorá tečie rovnakým prúdom," zneli prvé slová Borbélyho v novej funkcii.

"Je to odborník, ktorého trénerské kvality sa preukázali na sérii špeciálnych turnajov v malom futbale. Viedol na nich štyri tímy, s tromi sa dokázal dostať do finále. Hráčov poznal krátky čas, dokázal z nich však dostať maximum a to ma oslovilo," prezradil, čo rozhodlo o angažovaní Borbélyho prezident SZMF a zároveň poďakoval doterajšiemu trénerovi Rastislavovi Kollárovi za jeho služby a poprial mu veľa šťastia v ďalšej kariére.


Borbély: Chcem spoznať celé portfólio hráčov

Pracovné povinnosti Laca Borbélyho spojené s reprezentáciou odštartujú už túto sobotu 9. februára v Korni, kde sa uskutoční SZMF Winter Cup. "V tejto fáze chcem spoznať celé portfólio slovenských hráčov hlavne na tomto podujatí, ale aj na zápasoch oblastných líg, aby sme vytvorili stabilný káder hráčov."

"Pracovať s výberom krajiny v akomkoľvek športe je pre trénera výzvou a zároveň poctou. S Lacom nás viaže dlhoročná spolupráca, navzájom si dôverujeme a jeho chuť dať futbalu všetko je obdivuhodná. Verím, že mu budem nápomocný," pridal sa novovymenovaný asistent Peter Ganczner, ktorý v minulosti viedol extraligový futsalový Tupperware Nové Zámky.

"Od novej trénerskej dvojice si sľubujeme zdravý rešpekt v kabíne a hoci nie sme čo sa týka majstrovstiev sveta favoritmi, ak budeme kvalitne pripravení, pôjdeme od zápasu k zápasu a prikloní sa k nám aj šťastie, môžeme dosiahnuť pekný výsledok," dodal na záver pre malyfutbal.sk Peter Králik.

Majstrovstvá sveta v malom futbale sa za účasti 32 tímov uskutočnia od 1. do 11. októbra 2019. Ich dejiskom bude prímorský Perth, ktorý je hlavným mestom austrálskeho federálneho štátu Západná Austrália.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.