topPhoto
FOTO: Jozef Igaz (v tmavom) spolu s tímom FC Letka na turnaji Ligy majstrov (archív JI)

MÚMF Trenčín členom SMZ: Nestotožnili sme sa s novým smerom SZMF

TRENČÍN, 04.02.2019 |
Slovenský zväz malého futbalu prišiel o jedného zo svojich najvýznamnejších členov. Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v SZMF a spoluprácu naštartovala so Slovenským minifutbalovým zväzom.


O tom, čo bolo dôvodom tohto rozhodnutia  a čo si od tohto kroku trenčianska súťaž sľubuje sme sa porozprávali s jej predsedom Jozefom Igazom.
 

Trenčín bol dlhé roky členom Slovenského zväzu malého futbalu, FC Letka z vašej ligy sa stal v roku 2016 majstrom Slovenska tohto zväzu. Ty sám si sa dokonca s reprezentáciou pod jeho hlavičkou zúčastnil ako člen realizačného tímu na majstrovstvách Európy, bol si členom organizačného tímu na minuloročných majstrovstvách Slovenska (2018 v Považskej Bystrici, pozn. red.) a dokonca aj členom Výkonného výboru. O to prekvapujúcejšia bola informácia, že si sa vzdal funkcie vo zväze a spolu s tebou ho opustila aj trenčianska liga. Čo bolo dôvodom takéhoto kroku?

Presne ako hovoríš, Trenčín bol dlhé roky členom SZMF, ale to bolo za čias predchádzajúceho vedenia zväzu. Od jesene 2017, keď bolo zvolené nové vedenie, sa však veľa vecí zmenilo. Sám som sa síce stal členom jeho výkonného výboru, no  veľmi rýchlo som pochopil, že jeho smerovanie je úplne odlišné. 

V januári 2018 som sa dostal do konfliktu s prezidentom SZMF, ktorý mi zakazoval sa stretávať s predstaviteľmi bratislavskej Uniligy. Naše stretnutia mali pritom vyslovene súkromný charakter a malý futbal, či minifutbal a ani dianie vo zväze sme spoločne vôbec nepreberali. 
Vyvrcholením toho boli udalosti na majstrovstvách Slovenska 2018 v Považskej Bystrici a následnom zasadnutí výkonného výboru. Tie by som však nerád bližšie konkretizoval, ten kto bol ich svedkom, vie.

 
Ako prijali toto rozhodnutie tímy z vašej súťaže? Veď Letka hrala aj ako zástupca za SZMF Ligu majstrov, vaše tímy boli pravidelnými účastníkmi majstrovstiev Slovenska. Súhlasili s týmto rozhodnutím, ktoré ich v podstate pripraví o možnosť zúčastniť sa týchto podujatí?

Vystúpenie zo zväzu sme zvažovali dlhšie. Nakoniec sme sa ale zhodli na tom, že jeho nový komerčný smer nie je v súlade s našou predstavou o tom, ako by sa mal malý futbal na Slovensku ďalej rozvíjať.

Pre tímy a hráčov z našej súťaže sa však zatiaľ nič nemení, čoho dôkazom je napríklad turnaj v Korni, ktorý je pod hlavičkou SZMF, no v sobotu 9. februára sa ho zúčastní mimo iných aj spomínaná Letka. Aj v tomto sa však ukazuje nové smerovanie SZMF, keďže na turnaji sa predstavia aj tímy, ktoré nehrali žiadnu kvalifikáciu o miestenku na toto podujatie, či dokonca nepôsobia ani v žiadnej členskej a ani "nečlenskej" lige.

Podmienky pre účasť na tomto podujatí podľa stránky SZMF:
"Winter Cupu 2019 sa zúčastní tridsiatka tímov. Štartovné pre každý z nich je 100 eur... Na veľké finále Winter Cupu v Korni je možné získať miestenky. Jednu dostane víťaz zimného turnaja, organizovaného oblastným zväzom. Ďalšiu každý člen SZMF a každá nová liga malého futbalu, ktorá členom nie je. Dodatočnú miestenku obdrží i každý, kto o ňu prejaví záujem. Kritériom pri jej udelení bude veľkosť ligy."


Bez zväzu však Trenčín dlho nezostal, nedávno ste potvrdili vstup do Slovenskému minifutbalového zväzu. Čo vás k tomu viedlo a čo si sľubujete od členstva v SMZ?

Od vstupu do SMZ očakávame ľudskejší prístup a najmä smerovanie, ktoré ukáže a dokáže, že malý futbal sa má a dá robiť najmä srdcom a so zanietením pre tento šport a nie pre hospodárske výsledky. S dôrazom na regionálne súťaže, s cieľom zlepšovania podmienok pre tímy a hráčov, ktorí v nich pôsobia a sú základným kameňom tohto športu a jej reprezentácie.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.