topPhoto
FOTO: Jozef Igaz (v tmavom) spolu s tímom FC Letka na turnaji Ligy majstrov (archív JI)

MÚMF Trenčín členom SMZ: Nestotožnili sme sa s novým smerom SZMF

TRENČÍN, 04.02.2019 |
Slovenský zväz malého futbalu prišiel o jedného zo svojich najvýznamnejších členov. Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v SZMF a spoluprácu naštartovala so Slovenským minifutbalovým zväzom.


O tom, čo bolo dôvodom tohto rozhodnutia  a čo si od tohto kroku trenčianska súťaž sľubuje sme sa porozprávali s jej predsedom Jozefom Igazom.
 

Trenčín bol dlhé roky členom Slovenského zväzu malého futbalu, FC Letka z vašej ligy sa stal v roku 2016 majstrom Slovenska tohto zväzu. Ty sám si sa dokonca s reprezentáciou pod jeho hlavičkou zúčastnil ako člen realizačného tímu na majstrovstvách Európy, bol si členom organizačného tímu na minuloročných majstrovstvách Slovenska (2018 v Považskej Bystrici, pozn. red.) a dokonca aj členom Výkonného výboru. O to prekvapujúcejšia bola informácia, že si sa vzdal funkcie vo zväze a spolu s tebou ho opustila aj trenčianska liga. Čo bolo dôvodom takéhoto kroku?

Presne ako hovoríš, Trenčín bol dlhé roky členom SZMF, ale to bolo za čias predchádzajúceho vedenia zväzu. Od jesene 2017, keď bolo zvolené nové vedenie, sa však veľa vecí zmenilo. Sám som sa síce stal členom jeho výkonného výboru, no  veľmi rýchlo som pochopil, že jeho smerovanie je úplne odlišné. 

V januári 2018 som sa dostal do konfliktu s prezidentom SZMF, ktorý mi zakazoval sa stretávať s predstaviteľmi bratislavskej Uniligy. Naše stretnutia mali pritom vyslovene súkromný charakter a malý futbal, či minifutbal a ani dianie vo zväze sme spoločne vôbec nepreberali. 
Vyvrcholením toho boli udalosti na majstrovstvách Slovenska 2018 v Považskej Bystrici a následnom zasadnutí výkonného výboru. Tie by som však nerád bližšie konkretizoval, ten kto bol ich svedkom, vie.

 
Ako prijali toto rozhodnutie tímy z vašej súťaže? Veď Letka hrala aj ako zástupca za SZMF Ligu majstrov, vaše tímy boli pravidelnými účastníkmi majstrovstiev Slovenska. Súhlasili s týmto rozhodnutím, ktoré ich v podstate pripraví o možnosť zúčastniť sa týchto podujatí?

Vystúpenie zo zväzu sme zvažovali dlhšie. Nakoniec sme sa ale zhodli na tom, že jeho nový komerčný smer nie je v súlade s našou predstavou o tom, ako by sa mal malý futbal na Slovensku ďalej rozvíjať.

Pre tímy a hráčov z našej súťaže sa však zatiaľ nič nemení, čoho dôkazom je napríklad turnaj v Korni, ktorý je pod hlavičkou SZMF, no v sobotu 9. februára sa ho zúčastní mimo iných aj spomínaná Letka. Aj v tomto sa však ukazuje nové smerovanie SZMF, keďže na turnaji sa predstavia aj tímy, ktoré nehrali žiadnu kvalifikáciu o miestenku na toto podujatie, či dokonca nepôsobia ani v žiadnej členskej a ani "nečlenskej" lige.

Podmienky pre účasť na tomto podujatí podľa stránky SZMF:
"Winter Cupu 2019 sa zúčastní tridsiatka tímov. Štartovné pre každý z nich je 100 eur... Na veľké finále Winter Cupu v Korni je možné získať miestenky. Jednu dostane víťaz zimného turnaja, organizovaného oblastným zväzom. Ďalšiu každý člen SZMF a každá nová liga malého futbalu, ktorá členom nie je. Dodatočnú miestenku obdrží i každý, kto o ňu prejaví záujem. Kritériom pri jej udelení bude veľkosť ligy."


Bez zväzu však Trenčín dlho nezostal, nedávno ste potvrdili vstup do Slovenskému minifutbalového zväzu. Čo vás k tomu viedlo a čo si sľubujete od členstva v SMZ?

Od vstupu do SMZ očakávame ľudskejší prístup a najmä smerovanie, ktoré ukáže a dokáže, že malý futbal sa má a dá robiť najmä srdcom a so zanietením pre tento šport a nie pre hospodárske výsledky. S dôrazom na regionálne súťaže, s cieľom zlepšovania podmienok pre tímy a hráčov, ktorí v nich pôsobia a sú základným kameňom tohto športu a jej reprezentácie.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
 • 19.06.2019
  V MÚMF Trenčín sa cez víkend rozhodne o víťazovi pohára
  Kto zdvihne nad hlavu pohár MÚMF Trenčín. Bude to nový ligový majster, obhajca minuloročného pohárového prvenstva, alebo niekto iný? Odpoveď sa dozvieme v sobotu 22. a nedeľu 23. júna 2019, kde táto pohárová sezóna vyvrcholí súbojmi najlepšej osmičky. Viac >>>
 • 04.06.2019
  SMZ: Slovenský minifutbalový zväz predstavil nové logo
  Slovenský minifutbalový zväz obnovil svoju činnosť síce len nedávno, no jeho vedenie vycítilo potrebu modernizácie s cieľom posunúť jeho doterajší tradičný vzhľad do vizuálu zodpovedajúcemu 21. storočiu. Viac >>>
 • 20.05.2019
  MÚMF Trenčín má nového majstra, Letku strieda S.N.P.
  V trenčianskej 1. Hummel lige spoznali v predstihu nového majstra. Po dvoch rokoch čakania sa z celkového triumfu tešili hráči S.N.P. Viac >>>
 • 17.05.2019
  Socca MS2019 má svoju oficiálnu loptu
  Už len necelý polrok delí priaznivcov minifutbalu od štartu majstrovstiev sveta 2019 v minifutbale pod záštitou International Socca Federation, ktorý sa bude tento rok konať na Kréte. ISF predstavil oficiálnu loptu, s ktorou budú zúčastnené reprezentácie, medzi ktorými by nemali chýbať ani Slováci, na šampionáte hrať. Viac >>>
 • 05.05.2019
  SMZ: Slovensko na Adria Cupe 2019 v boji o zlato neuspelo
  Slovenská reprezentácia pod patronátom Slovenského minifubalového zväzu po výhre nad Belgickom a penaltovom triumfe nad MNL Križevci bojovala v záverečnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v chorvátskom Záhrebe o celkový triumf s domácich Chorvátov. Viac >>>
   
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.