topPhoto
FOTO: Jozef Igaz (v tmavom) spolu s tímom FC Letka na turnaji Ligy majstrov (archív JI)

MÚMF Trenčín členom SMZ: Nestotožnili sme sa s novým smerom SZMF

TRENČÍN, 04.02.2019 |
Slovenský zväz malého futbalu prišiel o jedného zo svojich najvýznamnejších členov. Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v SZMF a spoluprácu naštartovala so Slovenským minifutbalovým zväzom.


O tom, čo bolo dôvodom tohto rozhodnutia  a čo si od tohto kroku trenčianska súťaž sľubuje sme sa porozprávali s jej predsedom Jozefom Igazom.
 

Trenčín bol dlhé roky členom Slovenského zväzu malého futbalu, FC Letka z vašej ligy sa stal v roku 2016 majstrom Slovenska tohto zväzu. Ty sám si sa dokonca s reprezentáciou pod jeho hlavičkou zúčastnil ako člen realizačného tímu na majstrovstvách Európy, bol si členom organizačného tímu na minuloročných majstrovstvách Slovenska (2018 v Považskej Bystrici, pozn. red.) a dokonca aj členom Výkonného výboru. O to prekvapujúcejšia bola informácia, že si sa vzdal funkcie vo zväze a spolu s tebou ho opustila aj trenčianska liga. Čo bolo dôvodom takéhoto kroku?

Presne ako hovoríš, Trenčín bol dlhé roky členom SZMF, ale to bolo za čias predchádzajúceho vedenia zväzu. Od jesene 2017, keď bolo zvolené nové vedenie, sa však veľa vecí zmenilo. Sám som sa síce stal členom jeho výkonného výboru, no  veľmi rýchlo som pochopil, že jeho smerovanie je úplne odlišné. 

V januári 2018 som sa dostal do konfliktu s prezidentom SZMF, ktorý mi zakazoval sa stretávať s predstaviteľmi bratislavskej Uniligy. Naše stretnutia mali pritom vyslovene súkromný charakter a malý futbal, či minifutbal a ani dianie vo zväze sme spoločne vôbec nepreberali. 
Vyvrcholením toho boli udalosti na majstrovstvách Slovenska 2018 v Považskej Bystrici a následnom zasadnutí výkonného výboru. Tie by som však nerád bližšie konkretizoval, ten kto bol ich svedkom, vie.

 
Ako prijali toto rozhodnutie tímy z vašej súťaže? Veď Letka hrala aj ako zástupca za SZMF Ligu majstrov, vaše tímy boli pravidelnými účastníkmi majstrovstiev Slovenska. Súhlasili s týmto rozhodnutím, ktoré ich v podstate pripraví o možnosť zúčastniť sa týchto podujatí?

Vystúpenie zo zväzu sme zvažovali dlhšie. Nakoniec sme sa ale zhodli na tom, že jeho nový komerčný smer nie je v súlade s našou predstavou o tom, ako by sa mal malý futbal na Slovensku ďalej rozvíjať.

Pre tímy a hráčov z našej súťaže sa však zatiaľ nič nemení, čoho dôkazom je napríklad turnaj v Korni, ktorý je pod hlavičkou SZMF, no v sobotu 9. februára sa ho zúčastní mimo iných aj spomínaná Letka. Aj v tomto sa však ukazuje nové smerovanie SZMF, keďže na turnaji sa predstavia aj tímy, ktoré nehrali žiadnu kvalifikáciu o miestenku na toto podujatie, či dokonca nepôsobia ani v žiadnej členskej a ani "nečlenskej" lige.

Podmienky pre účasť na tomto podujatí podľa stránky SZMF:
"Winter Cupu 2019 sa zúčastní tridsiatka tímov. Štartovné pre každý z nich je 100 eur... Na veľké finále Winter Cupu v Korni je možné získať miestenky. Jednu dostane víťaz zimného turnaja, organizovaného oblastným zväzom. Ďalšiu každý člen SZMF a každá nová liga malého futbalu, ktorá členom nie je. Dodatočnú miestenku obdrží i každý, kto o ňu prejaví záujem. Kritériom pri jej udelení bude veľkosť ligy."


Bez zväzu však Trenčín dlho nezostal, nedávno ste potvrdili vstup do Slovenskému minifutbalového zväzu. Čo vás k tomu viedlo a čo si sľubujete od členstva v SMZ?

Od vstupu do SMZ očakávame ľudskejší prístup a najmä smerovanie, ktoré ukáže a dokáže, že malý futbal sa má a dá robiť najmä srdcom a so zanietením pre tento šport a nie pre hospodárske výsledky. S dôrazom na regionálne súťaže, s cieľom zlepšovania podmienok pre tímy a hráčov, ktorí v nich pôsobia a sú základným kameňom tohto športu a jej reprezentácie.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.