topPhoto
FOTO: MARP (ligy.sk)

SMZ: Rady Slovenského minifutbalového zväzu rozšíril Trenčín

BRATISLAVA, 24.01.2019 |
Slovenský minifutbalový zväz pokračuje vo svojom rozširovaní, jeho najnovším členom sa stala Mestská únia malého futbalu (MÚMF) Trenčín.


Trenčianska MÚMF bola počas predchádzajúcich rokov členom Slovenského zväzu malého futbalu. Ten tak prišiel o veľmi kvalitnú súťaž, keďže viaceré kluby z nej patrili na podujatiach  pod jeho patronátom k špičke. 

Za všetky spomeňme FC Letka, ktorý sa v roku 2016 stal majstrom Slovenska v malom futbale a zahral si aj v EMF Lige majstrov.


FC Letka počas majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2017 v bratislavskej Petržalke.SMZ tak získal po bratislavskej Unilige ďalšieho veľmi silného člena. MÚMF v Trenčíne patrí k najstarším ligám na Slovensku, jej začiatky sa datujú do roku 1982. V tomto ročníku v jej troch ligách pôsobí cekovo 29 mužstiev.

"Trenčín má dlhodobo veľmi dobre organizovanú ligu. Okrem zanietených ľudí, ktorí sa starajú o chod súťaže, je tam taktiež niekoľko kvalitných tímov. Mrzí ma, že doteraz bola aj táto súťaž nepovšimnutá a nedostávalo sa jej toľko pozornosti, ako si zaslúži. Je veľmi dôležité, aby si ľudia uvedomovali, že bez týchto líg a mužstiev by minifutbal na Slovensku neexistoval. Pre nás je dôležité, že sme získali silného partnera, ktorý nám pomôže zlepšovať podmienky v minifutbale," reagoval pre zväzovú stránku prezident SMZ Javer Gusejnov.

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.