topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

SMZ: Víťazom premiérového High School Socca Cupu 2018 Gymnázium Metodova

PEZINOK, 20.12.2018 |
Premiérový ročník turnaja stredných škôl ovládli študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Po fantastických výkonoch zdolali vo finále Gymnázium z Pezinka až na penalty.


Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo šesť škôl z troch miest - Gymnázium Pezinok, Obchodná akadémia Pezinok, Spojená škola sv. Vincenta de Paul Bratislava, Gymnázium Metodova Bratislava, Súkromná stredná odborná škola Trenčín a Stredná odborná škola elektrotechnická Rybničná Bratislava.

V rámci podujatia sa odohralo 13 stretnutí, šesť v rámci základných skupín a ďalších sedem v bojoch o umiestnenie. Víťazom podujatia sa nakoniec stal tím Gymnázia Metodova z Bratislavy, ktorý vo finále porazil výber Gymnázia Pezinok po penaltách, keď sa v riadnom hracom čase stretnutie skončilo nerozhodne 1:1. 

Na treťom mieste sa umiestnila Spojená škola sv. Vincenta de Paul, ktorá v súboji o bronz porazila tím Súkromnej strednej odbornej školy z Trenčína. Piate miesto obsadila SPŠE Rybničná Bratislava, šieste patrí Obchodnej akadémii Pezinok. 

V rámci individuálnych ocenení si trofej pre najlepšieho strelca odniesol Jakub Hodál zo Spojenej školy sv. Vincenta de Paul, najlepším brankárom sa stal Lukáš Rajič z Gymnázia Pezinok a ako najlepší hráč bol ocenený Martin Brunner zo SOŠ elektrotechnickej z Bratislavy.

Všetky zúčastnené tímy si odniesli účastnícke diplomy, najlepšie tri celky získali naviac cenné trofeje, medaily a darčekové poukážky na nákup športového vybavenia. Najlepší jednotlivci si taktiež okrem diplomov a trofejí odniesli poukážky na športové vybavenie (lopty, kopačky, dresy).


VÝSLEDKY

Skupina A

OA Pezinok - SŠ Vincenta de Paul 3:6
G. Metodova - OA Pezinok 6:0
SŠ Vincenta de Paul - G. Metodova 1:2

1. G. Metodova 2 2 0 0 8:1 6
2. SŠ Vincenta de Paul 2 1 0 1 7:5 3
3. OA Pezinok 2 0 0 2 3:12 0


Skupina B
G. Pezinok - SOŠE Rybničná 2:0
SSOŠ Trenčín - G. Pezinok 0:3
SOŠE Rybničná - SSOŠ Trenčín 1:6

1. G. Pezinok 2 2 0 0 5:0 6
2. SSOŠ Trenčín 2 1 0 1 6:4 3
3. SOŠE Rybničná BA 2 0 0 2 1:8 0


Baráž o semifinále
OA Pezinok - SSOŠ Trenčín 0:5
SOŠE Rybničná - SŠ Vincenta de Paul 2:7

Semifinále
G. Metodova - SSOŠ Trenčín 7:0
G. Pezinok - SŠ Vincenta de Paul 5:1

O 5. miesto
OA Pezinok - SOŠE Rybničná 0:5

O 3. miesto
SSOŠ Trenčín - SŠ Vincenta de Paul 2:5

Finále
G. Metodova - G. Pezinok 2:1pk


KONEČNÉ PORADIE TÍMOV
1. Gymnázium Metodova Bratislava
2. Gymnázium Pezinok
3. Spojená škola sv. Vincenta de Paul Bratislava
4. Súkromná stredná odborná škola Trenčín
5. Stredná odborná škola elektrotechnická Rybničná Bratislava
6. Obchodná akadémia Pezinok


INDIVIDUÁLNE CENY
Najlepší strelec: Jakub Hodál - 11 gólov (SŠ sv. Vincenta de Paul)
Najlepší brankár: Lukáš Rajič (Gymnázium Pezinok)
Najlepší hráč: Martin Brunner (SOŠ elektrotechnická Bratislava)

 

Fotografie z turnaja nájdete na našom facebooku.

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.