topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

SMZ: Víťazom premiérového High School Socca Cupu 2018 Gymnázium Metodova

PEZINOK, 20.12.2018 |
Premiérový ročník turnaja stredných škôl ovládli študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Po fantastických výkonoch zdolali vo finále Gymnázium z Pezinka až na penalty.


Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo šesť škôl z troch miest - Gymnázium Pezinok, Obchodná akadémia Pezinok, Spojená škola sv. Vincenta de Paul Bratislava, Gymnázium Metodova Bratislava, Súkromná stredná odborná škola Trenčín a Stredná odborná škola elektrotechnická Rybničná Bratislava.

V rámci podujatia sa odohralo 13 stretnutí, šesť v rámci základných skupín a ďalších sedem v bojoch o umiestnenie. Víťazom podujatia sa nakoniec stal tím Gymnázia Metodova z Bratislavy, ktorý vo finále porazil výber Gymnázia Pezinok po penaltách, keď sa v riadnom hracom čase stretnutie skončilo nerozhodne 1:1. 

Na treťom mieste sa umiestnila Spojená škola sv. Vincenta de Paul, ktorá v súboji o bronz porazila tím Súkromnej strednej odbornej školy z Trenčína. Piate miesto obsadila SPŠE Rybničná Bratislava, šieste patrí Obchodnej akadémii Pezinok. 

V rámci individuálnych ocenení si trofej pre najlepšieho strelca odniesol Jakub Hodál zo Spojenej školy sv. Vincenta de Paul, najlepším brankárom sa stal Lukáš Rajič z Gymnázia Pezinok a ako najlepší hráč bol ocenený Martin Brunner zo SOŠ elektrotechnickej z Bratislavy.

Všetky zúčastnené tímy si odniesli účastnícke diplomy, najlepšie tri celky získali naviac cenné trofeje, medaily a darčekové poukážky na nákup športového vybavenia. Najlepší jednotlivci si taktiež okrem diplomov a trofejí odniesli poukážky na športové vybavenie (lopty, kopačky, dresy).


VÝSLEDKY

Skupina A

OA Pezinok - SŠ Vincenta de Paul 3:6
G. Metodova - OA Pezinok 6:0
SŠ Vincenta de Paul - G. Metodova 1:2

1. G. Metodova 2 2 0 0 8:1 6
2. SŠ Vincenta de Paul 2 1 0 1 7:5 3
3. OA Pezinok 2 0 0 2 3:12 0


Skupina B
G. Pezinok - SOŠE Rybničná 2:0
SSOŠ Trenčín - G. Pezinok 0:3
SOŠE Rybničná - SSOŠ Trenčín 1:6

1. G. Pezinok 2 2 0 0 5:0 6
2. SSOŠ Trenčín 2 1 0 1 6:4 3
3. SOŠE Rybničná BA 2 0 0 2 1:8 0


Baráž o semifinále
OA Pezinok - SSOŠ Trenčín 0:5
SOŠE Rybničná - SŠ Vincenta de Paul 2:7

Semifinále
G. Metodova - SSOŠ Trenčín 7:0
G. Pezinok - SŠ Vincenta de Paul 5:1

O 5. miesto
OA Pezinok - SOŠE Rybničná 0:5

O 3. miesto
SSOŠ Trenčín - SŠ Vincenta de Paul 2:5

Finále
G. Metodova - G. Pezinok 2:1pk


KONEČNÉ PORADIE TÍMOV
1. Gymnázium Metodova Bratislava
2. Gymnázium Pezinok
3. Spojená škola sv. Vincenta de Paul Bratislava
4. Súkromná stredná odborná škola Trenčín
5. Stredná odborná škola elektrotechnická Rybničná Bratislava
6. Obchodná akadémia Pezinok


INDIVIDUÁLNE CENY
Najlepší strelec: Jakub Hodál - 11 gólov (SŠ sv. Vincenta de Paul)
Najlepší brankár: Lukáš Rajič (Gymnázium Pezinok)
Najlepší hráč: Martin Brunner (SOŠ elektrotechnická Bratislava)

 

Fotografie z turnaja nájdete na našom facebooku.

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.