topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: Reprezentačná jednotka Souček má za sebou skvelý rok: Chcem zabojovať o Krétu

BRATISLAVA, 13.01.2019 |
Brankárska jednotka nováčika bratislavskej 1. Uniligy Mystery MFC a zároveň aj slovenskej reprezentácie pod hlavičkou Slovenského minifutbalového zväzu Martin Souček zažíva aktuálne mimoriadne vydarené obdobie.


Martin sa dostal do reprezentačného výberu na premiérových majstrovstvách sveta v Lisabone organizovaných International Socca Federation a pre náš tím bol medzi žrďami veľkou oporou.

Po návrate zo šampionátu absolvoval niekoľko zimných turnajov, z ktorých si za svoje výkony odniesol viacero individuálnych ocenení. Součo, ako ho jeho spoluhráči volajú, zažíva možno životnú formu.

Martin síce rozhodne nepatrí medzi vysokých brankárov, no svoj "výškový hendikep" vynahrádza veľkým srdcom, bojovnosťou a zanietením, čo občas prináša z jeho strany aj doslova búrlivé reakcie. Vo "veľkom futbale" si obliekal dresy Interu Bratislava, či Mostu pri Bratislave, jeho minifutbalová kariéra je však pevne spojená s klubom Mystery MFC.

“Minifutbal hrávam od roku 2016, kedy ma do novovzniknutého mužstva Mystery MFC zavolal môj dobrý kamarát a terajší manažér mužstva Ivan Křížek. S Ivanom sme sa poznali ešte z čias, keď sme hrávali spolu za bratislavský Inter a keďže “veľký” futbal som už v tom čase nehrával, prišlo mi to ako skvelá alternatíva,” pripomenul si svoje minifutbalové začiatky v rozhovore pre zväzovú stránku.

Po pôsobení klubu v bratislavskej Top lige sa počas sezóny, keď mysteráci začali skúšať šťastie aj v 2. bratislavskej Unilige, presťahoval práve do tejto súťaže a v nej sa nakoniec tešil aj z postupu do 1. ligy. A aj vďaka nemu sa "čarodejníci" v premiérovom ročníku medzi elitou pohybujú zatiaľ v pokojnom strede tabuľky len s minimálnym odstupom od čelných priečok.

Okrem postupu medzi najlepšie tímy v Unilige sa Souček so svojimi spoluhráčmi tešil aj z triumfu na Open Summer Cupe. Jeho kvality oceňuje aj manažér mužstva Mystery MFC Ivan Křížek: "Maťo je obrovský bojovník a na zápas príde, aj keby mal prísť na vozíku. Páči sa mi, že vždy mi povie, že nemôže nechať chalanov v štichu. Preto som osobne nesmierne rád, že môže hájiť naše farby, pretože takého brankára nám môže závidieť nejedno mužstvo."


Reprezentovať je zodpovednosť a česť

Jeho výkony nezostali nepovšimnuté a tréner vtedy vznikajúcej reprezentácie Michal Caňo neváhal ponúknuť mu v nej miesto a to hneď na post jednotky. Martin tak môže hovoriť doslova o raketovej kariére, veď len necelé tri roky od svojho prvého zápasu v minifutbalovej bránke dostal možnosť strážiť tú najcennejšiu svätyňu.

Svoje kvality predviedol aj v prípravnom zápase proti rakúskej dvadsaťjednotke a jeho nomináciu "odobril" aj prezident zväzu Javer Gusejnov: "Po oznámení trénera, že do brány by rád zobral Maťa, som nenamietal ani sekundu. Poznám aký je a som rád, že sa to potvrdilo. Pevne verím, že neupustí od svojho štandardu a zabojuje o nomináciu aj v ďalšom roku."

Svojej príležitosti sa nezľakol a vo všetkých troch zápasoch na šampionáte patril ku kľúčovým hráčom. "Účinkovanie na MS bola nielen veľká zodpovednosť, ale predovšetkým česť. Reprezentovať svoju krajinu v akomkoľvek športe je skvelý úspech, ktorý sa nepodarí každému."

"V Portugalsku sme mali podľa môjho názoru výborne vyskladané mužstvo a vytvorili sme super partiu aj mimo ihriska. Škoda, že nám osud nepridelil o niečo ľahšiu základnú skupinu, mohli sme ísť na turnaji pokojne aj medzi osem najlepších. Myslím si, že kvalitu sme na to mali. Napriek tomu sme odohrali výborné zápasy a pri tých so športovými veľmocami thto športu ako sú USA alebo Anglicko sme nabrali veľa skúseností." 

Brankárska jednotka medzi nami žrďami vyzdvihla aj organizáciu šampionátu a realizačný tím: "Milo ma prekvapila, že organizácia tohto podujatia bola na špičkovej úrovni a to aj napriek tomu, že stále ide o amatérsky šport. Vyzdvihnúť však chcem aj prácu realizačného tímu a trénera, ktorí nám zabezpečili všetko potrebné, aby sme sa mohli sústrediť len na hru."
 

S Mystery zabojovať o hornú polovicu

Po príchode zo šampionátu čakal na Součeka návrat do ligového kolotoča v drese Mystery MFC ako nováčik 1. bratislavskej Uniligy. "V prvej lige pôsobíme tento ročník ako nováčik a pociťujeme na vlastnej koži, kvalitatívny rozdiel medzi prvou a druhou ligou, ktorú sme vlani vyhrali systémom štart-cieľ bez zaváhaní, je výrazný. Zápasy sú oveľa vyrovnanejšie, každý tím má svoju kvalitu a body sú veľakrát naozaj vydreté." 

"Našim hlavným cieľom je dostať sa do hornej polovice tabuľky a potrápiť v nadstavbe kandidátov na titul. Naše mužstva je poskladané veľmi slušne, no pre nás je dôležité najmä to, že sa raz za týždeň stretneme a zabavíme."


Na zimných turnajoch zbieral ocenenia

Souček spolu s jeho spoluhráčmi z Mystery MFC neoddychuje ani po nabitej sezóne a minifutbal mu zjavne stále chutí. Zúčastnil sa dvoch dobre obsadených halových turnajoch (jedného v drese Mystery, druhého s jeho futsalovým klubom Semic Bratislava), z ktorých si odniesol cenu pre najužitočnejšieho hráča a dostal sa aj do All Stars BLMF Winter Cupu. Ako však sám skromne priznáva, individuálne ocenenia pre neho nie sú až také dôležité.

“V prvom rade som rád, že sa mi oba turnaje podarilo vyhrať. Na BLMF so svojim futsalovým klubom Semic a na UNI Winter Cupe práve s Mystery. Individuálne trofeje ma vždy potešia, ale nijak špeciálne ich nevnímam, ich zbieranie prenechám iným. Čo sa týka mojich výkonov na týchto turnajoch, použijem vetu, ktorú mi vždy vravia chalani z mužstva: Veď na to tam v tej bráne si."

Po roku, v ktorom oslavoval postup s Mystery MFC, vyhral dva turnaje a v neposlednom rade získal post reprezentačnej jednotky, by chcel najmä pokračovať vo svojich dobrých výkonoch.

"Žiadne špeciálne klubové ciele si nedávam, dúfam, že sa mi bude s Mystery dariť aj ďalšie sezóny a usadíme sa medzi špičkou na minifutbalovej mape Bratislavy. Čo sa týka osobných ambícií, bolo by skvelé dostať sa aj do nominácie na tohtoročné MS v minifutbale na Kréte. Urobím pre to určite maximum," dodal Souček.

My mu budeme držať palce...

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
 • 19.06.2019
  V MÚMF Trenčín sa cez víkend rozhodne o víťazovi pohára
  Kto zdvihne nad hlavu pohár MÚMF Trenčín. Bude to nový ligový majster, obhajca minuloročného pohárového prvenstva, alebo niekto iný? Odpoveď sa dozvieme v sobotu 22. a nedeľu 23. júna 2019, kde táto pohárová sezóna vyvrcholí súbojmi najlepšej osmičky. Viac >>>
 • 04.06.2019
  SMZ: Slovenský minifutbalový zväz predstavil nové logo
  Slovenský minifutbalový zväz obnovil svoju činnosť síce len nedávno, no jeho vedenie vycítilo potrebu modernizácie s cieľom posunúť jeho doterajší tradičný vzhľad do vizuálu zodpovedajúcemu 21. storočiu. Viac >>>
 • 20.05.2019
  MÚMF Trenčín má nového majstra, Letku strieda S.N.P.
  V trenčianskej 1. Hummel lige spoznali v predstihu nového majstra. Po dvoch rokoch čakania sa z celkového triumfu tešili hráči S.N.P. Viac >>>
 • 17.05.2019
  Socca MS2019 má svoju oficiálnu loptu
  Už len necelý polrok delí priaznivcov minifutbalu od štartu majstrovstiev sveta 2019 v minifutbale pod záštitou International Socca Federation, ktorý sa bude tento rok konať na Kréte. ISF predstavil oficiálnu loptu, s ktorou budú zúčastnené reprezentácie, medzi ktorými by nemali chýbať ani Slováci, na šampionáte hrať. Viac >>>
 • 05.05.2019
  SMZ: Slovensko na Adria Cupe 2019 v boji o zlato neuspelo
  Slovenská reprezentácia pod patronátom Slovenského minifubalového zväzu po výhre nad Belgickom a penaltovom triumfe nad MNL Križevci bojovala v záverečnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v chorvátskom Záhrebe o celkový triumf s domácich Chorvátov. Viac >>>
   
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.