topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

SMZ: Reprezentačná jednotka Souček má za sebou skvelý rok: Chcem zabojovať o Krétu

BRATISLAVA, 13.01.2019 |
Brankárska jednotka nováčika bratislavskej 1. Uniligy Mystery MFC a zároveň aj slovenskej reprezentácie pod hlavičkou Slovenského minifutbalového zväzu Martin Souček zažíva aktuálne mimoriadne vydarené obdobie.


Martin sa dostal do reprezentačného výberu na premiérových majstrovstvách sveta v Lisabone organizovaných International Socca Federation a pre náš tím bol medzi žrďami veľkou oporou.

Po návrate zo šampionátu absolvoval niekoľko zimných turnajov, z ktorých si za svoje výkony odniesol viacero individuálnych ocenení. Součo, ako ho jeho spoluhráči volajú, zažíva možno životnú formu.

Martin síce rozhodne nepatrí medzi vysokých brankárov, no svoj "výškový hendikep" vynahrádza veľkým srdcom, bojovnosťou a zanietením, čo občas prináša z jeho strany aj doslova búrlivé reakcie. Vo "veľkom futbale" si obliekal dresy Interu Bratislava, či Mostu pri Bratislave, jeho minifutbalová kariéra je však pevne spojená s klubom Mystery MFC.

“Minifutbal hrávam od roku 2016, kedy ma do novovzniknutého mužstva Mystery MFC zavolal môj dobrý kamarát a terajší manažér mužstva Ivan Křížek. S Ivanom sme sa poznali ešte z čias, keď sme hrávali spolu za bratislavský Inter a keďže “veľký” futbal som už v tom čase nehrával, prišlo mi to ako skvelá alternatíva,” pripomenul si svoje minifutbalové začiatky v rozhovore pre zväzovú stránku.

Po pôsobení klubu v bratislavskej Top lige sa počas sezóny, keď mysteráci začali skúšať šťastie aj v 2. bratislavskej Unilige, presťahoval práve do tejto súťaže a v nej sa nakoniec tešil aj z postupu do 1. ligy. A aj vďaka nemu sa "čarodejníci" v premiérovom ročníku medzi elitou pohybujú zatiaľ v pokojnom strede tabuľky len s minimálnym odstupom od čelných priečok.

Okrem postupu medzi najlepšie tímy v Unilige sa Souček so svojimi spoluhráčmi tešil aj z triumfu na Open Summer Cupe. Jeho kvality oceňuje aj manažér mužstva Mystery MFC Ivan Křížek: "Maťo je obrovský bojovník a na zápas príde, aj keby mal prísť na vozíku. Páči sa mi, že vždy mi povie, že nemôže nechať chalanov v štichu. Preto som osobne nesmierne rád, že môže hájiť naše farby, pretože takého brankára nám môže závidieť nejedno mužstvo."


Reprezentovať je zodpovednosť a česť

Jeho výkony nezostali nepovšimnuté a tréner vtedy vznikajúcej reprezentácie Michal Caňo neváhal ponúknuť mu v nej miesto a to hneď na post jednotky. Martin tak môže hovoriť doslova o raketovej kariére, veď len necelé tri roky od svojho prvého zápasu v minifutbalovej bránke dostal možnosť strážiť tú najcennejšiu svätyňu.

Svoje kvality predviedol aj v prípravnom zápase proti rakúskej dvadsaťjednotke a jeho nomináciu "odobril" aj prezident zväzu Javer Gusejnov: "Po oznámení trénera, že do brány by rád zobral Maťa, som nenamietal ani sekundu. Poznám aký je a som rád, že sa to potvrdilo. Pevne verím, že neupustí od svojho štandardu a zabojuje o nomináciu aj v ďalšom roku."

Svojej príležitosti sa nezľakol a vo všetkých troch zápasoch na šampionáte patril ku kľúčovým hráčom. "Účinkovanie na MS bola nielen veľká zodpovednosť, ale predovšetkým česť. Reprezentovať svoju krajinu v akomkoľvek športe je skvelý úspech, ktorý sa nepodarí každému."

"V Portugalsku sme mali podľa môjho názoru výborne vyskladané mužstvo a vytvorili sme super partiu aj mimo ihriska. Škoda, že nám osud nepridelil o niečo ľahšiu základnú skupinu, mohli sme ísť na turnaji pokojne aj medzi osem najlepších. Myslím si, že kvalitu sme na to mali. Napriek tomu sme odohrali výborné zápasy a pri tých so športovými veľmocami thto športu ako sú USA alebo Anglicko sme nabrali veľa skúseností." 

Brankárska jednotka medzi nami žrďami vyzdvihla aj organizáciu šampionátu a realizačný tím: "Milo ma prekvapila, že organizácia tohto podujatia bola na špičkovej úrovni a to aj napriek tomu, že stále ide o amatérsky šport. Vyzdvihnúť však chcem aj prácu realizačného tímu a trénera, ktorí nám zabezpečili všetko potrebné, aby sme sa mohli sústrediť len na hru."
 

S Mystery zabojovať o hornú polovicu

Po príchode zo šampionátu čakal na Součeka návrat do ligového kolotoča v drese Mystery MFC ako nováčik 1. bratislavskej Uniligy. "V prvej lige pôsobíme tento ročník ako nováčik a pociťujeme na vlastnej koži, kvalitatívny rozdiel medzi prvou a druhou ligou, ktorú sme vlani vyhrali systémom štart-cieľ bez zaváhaní, je výrazný. Zápasy sú oveľa vyrovnanejšie, každý tím má svoju kvalitu a body sú veľakrát naozaj vydreté." 

"Našim hlavným cieľom je dostať sa do hornej polovice tabuľky a potrápiť v nadstavbe kandidátov na titul. Naše mužstva je poskladané veľmi slušne, no pre nás je dôležité najmä to, že sa raz za týždeň stretneme a zabavíme."


Na zimných turnajoch zbieral ocenenia

Souček spolu s jeho spoluhráčmi z Mystery MFC neoddychuje ani po nabitej sezóne a minifutbal mu zjavne stále chutí. Zúčastnil sa dvoch dobre obsadených halových turnajoch (jedného v drese Mystery, druhého s jeho futsalovým klubom Semic Bratislava), z ktorých si odniesol cenu pre najužitočnejšieho hráča a dostal sa aj do All Stars BLMF Winter Cupu. Ako však sám skromne priznáva, individuálne ocenenia pre neho nie sú až také dôležité.

“V prvom rade som rád, že sa mi oba turnaje podarilo vyhrať. Na BLMF so svojim futsalovým klubom Semic a na UNI Winter Cupe práve s Mystery. Individuálne trofeje ma vždy potešia, ale nijak špeciálne ich nevnímam, ich zbieranie prenechám iným. Čo sa týka mojich výkonov na týchto turnajoch, použijem vetu, ktorú mi vždy vravia chalani z mužstva: Veď na to tam v tej bráne si."

Po roku, v ktorom oslavoval postup s Mystery MFC, vyhral dva turnaje a v neposlednom rade získal post reprezentačnej jednotky, by chcel najmä pokračovať vo svojich dobrých výkonoch.

"Žiadne špeciálne klubové ciele si nedávam, dúfam, že sa mi bude s Mystery dariť aj ďalšie sezóny a usadíme sa medzi špičkou na minifutbalovej mape Bratislavy. Čo sa týka osobných ambícií, bolo by skvelé dostať sa aj do nominácie na tohtoročné MS v minifutbale na Kréte. Urobím pre to určite maximum," dodal Souček.

My mu budeme držať palce...

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, minifutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.