topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

MS2018: Caňo: Vieme, kde sme spravili chyby, chceme sa vrátiť silnejší

BRATISLAVA, 06.10.2018 |
Na premiérovom svetovom šampionáte v hlavnom meste Portugalska Lisabone pod záštitou novovzniknutej International Socca Federation nechýbala ani slovenská reprezentácia zastupujúca rovnako novovzniknutý Slovenský minifutbalový zväz.


Jej hlavný tréner Michal Caňo pre zväzovú stránku prezradil, ako hodnotí šampionát, čo ho potešilo a kde vidí priestor na zlepšenie do budúcna.

"Na Majstrovstvá sveta do Portugalska sme cestovali s úzkym a mladým kádrom. Materiálne zastrešení Slovenským minifutbalovým zväzom sme pri výbere vsadili na špecifické hráčske vlastnosti a dostatočnú hernú prax v minifutbale.

V konečnom počte 8+1 sme si v kabíne pred šampionátom dali dva ciele – nebyť do počtu a ukázať, že vieme hrať na úrovni. Podľa toho sme aj prispôsobili našu taktiku. Nechceli sme „betónovať,“ no ani príliš otvárať hru a byť za to potrestaní. Snažili sme sa preto držať celú hru v strednej tretine ihriska, kde sme aktívne k súperovi dostupovali, získavali lopty a následne podnikali rýchle protiútoky," poodhalil Caňo pre minifutbal.sk ako sa skladal tím i s akými ambíciami cestoval do Portugalska.

Tréner Slovákov sa vrátil aj k vystúpeniam svojich zverencov v základnej skupine, v ktorej nestačili na Anglicko (1:3), USA (2:4) a zdolali Kazachstan (6:0)

"Vo všetkých zápasoch sme mali výborné prvé polčasy. Chalani do stretnutí doslova vleteli, v defenzíve pôsobili kompaktne a pred súperovou bránou boli nebezpeční.

Asi najviac nás môžu mrzieť nepremenené šance z úvodného dejstva proti Angličanom, no mňa osobne najviac prenasleduje nezvládnutý záver zápasu s USA. V ňom sa naplno prejavila naša neskúsenosť a Američanom sme takpovediac darovali zápas. Po nepríjemnom zážitku sa chalani dokázali rýchlo otriasť a v poslednom zápase s Kazachstanom preukázali na ihrisku patričný charakter. Vysoké víťazstvo bolo peknou bodkou za naším prvým veľkým podujatím."

Ako sa Caňovi pozdávali výkony jednotlivcov prezradiť nechcel: "Individuálne hodnotenia hráčov patria do kabíny, celkovo však hodnotím naše vystúpenie ako uspokojivé. My sa však uspokojovať nechceme, presne vieme, kde sme spravili chyby a o rok sa vrátime skúsenejší a silnejší. Chcel by som aj touto cestou poďakovať každému jednému členovi výpravy za dôstojnú reprezentáciu našej krajiny a realizačnému tímu za skvele vytvorené podmienky."

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.