topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

MS2018: Caňo: Vieme, kde sme spravili chyby, chceme sa vrátiť silnejší

BRATISLAVA, 06.10.2018 |
Na premiérovom svetovom šampionáte v hlavnom meste Portugalska Lisabone pod záštitou novovzniknutej International Socca Federation nechýbala ani slovenská reprezentácia zastupujúca rovnako novovzniknutý Slovenský minifutbalový zväz.


Jej hlavný tréner Michal Caňo pre zväzovú stránku prezradil, ako hodnotí šampionát, čo ho potešilo a kde vidí priestor na zlepšenie do budúcna.

"Na Majstrovstvá sveta do Portugalska sme cestovali s úzkym a mladým kádrom. Materiálne zastrešení Slovenským minifutbalovým zväzom sme pri výbere vsadili na špecifické hráčske vlastnosti a dostatočnú hernú prax v minifutbale.

V konečnom počte 8+1 sme si v kabíne pred šampionátom dali dva ciele – nebyť do počtu a ukázať, že vieme hrať na úrovni. Podľa toho sme aj prispôsobili našu taktiku. Nechceli sme „betónovať,“ no ani príliš otvárať hru a byť za to potrestaní. Snažili sme sa preto držať celú hru v strednej tretine ihriska, kde sme aktívne k súperovi dostupovali, získavali lopty a následne podnikali rýchle protiútoky," poodhalil Caňo pre minifutbal.sk ako sa skladal tím i s akými ambíciami cestoval do Portugalska.

Tréner Slovákov sa vrátil aj k vystúpeniam svojich zverencov v základnej skupine, v ktorej nestačili na Anglicko (1:3), USA (2:4) a zdolali Kazachstan (6:0)

"Vo všetkých zápasoch sme mali výborné prvé polčasy. Chalani do stretnutí doslova vleteli, v defenzíve pôsobili kompaktne a pred súperovou bránou boli nebezpeční.

Asi najviac nás môžu mrzieť nepremenené šance z úvodného dejstva proti Angličanom, no mňa osobne najviac prenasleduje nezvládnutý záver zápasu s USA. V ňom sa naplno prejavila naša neskúsenosť a Američanom sme takpovediac darovali zápas. Po nepríjemnom zážitku sa chalani dokázali rýchlo otriasť a v poslednom zápase s Kazachstanom preukázali na ihrisku patričný charakter. Vysoké víťazstvo bolo peknou bodkou za naším prvým veľkým podujatím."

Ako sa Caňovi pozdávali výkony jednotlivcov prezradiť nechcel: "Individuálne hodnotenia hráčov patria do kabíny, celkovo však hodnotím naše vystúpenie ako uspokojivé. My sa však uspokojovať nechceme, presne vieme, kde sme spravili chyby a o rok sa vrátime skúsenejší a silnejší. Chcel by som aj touto cestou poďakovať každému jednému členovi výpravy za dôstojnú reprezentáciu našej krajiny a realizačnému tímu za skvele vytvorené podmienky."

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 09.04.2019
  SMZ: Z prvého reprezentačného zrazu vzišla nominácia na Adria Cup 2019
  Prvá aprílová sobota sa pre reprezentáciu Slovenského minifutbalového zväzu niesla v znamení príprav na ISF majstrovstvá sveta 2019, ktoré sa uskutočnia v októbri na Kréte. Cieľom zrazu bolo preveriť výkonnosť vybraných hráčov z líg pod patronátom tohto zväzu a vyšla z neho konečná nominácia na Adria Cup v Záhrebe. Viac >>>
 • 05.04.2019
  SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov
  Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája). Viac >>>
 • 28.03.2019
  ISF má už 87 členov, na Výročnej konferencii nechýbalo ani Slovensko
  Výročná konferencia Medzinárodnej minifutbalovej federácie (International Socca Federation) 2019 sa uskutočnilo 19. marca v anglickom Birminghame a zúčastnili sa jej aj zástupcovia Slovenského minifutbalového zväzu. Viac >>>
 • 25.03.2019
  SMZ: Realizačný tím slovenskej reprezentácie s novou posilou
  Počas prípravy na tohtoročné Socca majstrovstvá sveta v minifutbale sa realizačný tím slovenskej reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu rozrástol o nového asistenta reprezentačného trénera Michala Caňa, ktorým sa stal Jozef Igaz z Mestskej únie malého futbalu Trenčín. Viac >>>
 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.