topPhoto
FOTO: minifutbal.sk

MS2018: Caňo: Vieme, kde sme spravili chyby, chceme sa vrátiť silnejší

BRATISLAVA, 06.10.2018 |
Na premiérovom svetovom šampionáte v hlavnom meste Portugalska Lisabone pod záštitou novovzniknutej International Socca Federation nechýbala ani slovenská reprezentácia zastupujúca rovnako novovzniknutý Slovenský minifutbalový zväz.


Jej hlavný tréner Michal Caňo pre zväzovú stránku prezradil, ako hodnotí šampionát, čo ho potešilo a kde vidí priestor na zlepšenie do budúcna.

"Na Majstrovstvá sveta do Portugalska sme cestovali s úzkym a mladým kádrom. Materiálne zastrešení Slovenským minifutbalovým zväzom sme pri výbere vsadili na špecifické hráčske vlastnosti a dostatočnú hernú prax v minifutbale.

V konečnom počte 8+1 sme si v kabíne pred šampionátom dali dva ciele – nebyť do počtu a ukázať, že vieme hrať na úrovni. Podľa toho sme aj prispôsobili našu taktiku. Nechceli sme „betónovať,“ no ani príliš otvárať hru a byť za to potrestaní. Snažili sme sa preto držať celú hru v strednej tretine ihriska, kde sme aktívne k súperovi dostupovali, získavali lopty a následne podnikali rýchle protiútoky," poodhalil Caňo pre minifutbal.sk ako sa skladal tím i s akými ambíciami cestoval do Portugalska.

Tréner Slovákov sa vrátil aj k vystúpeniam svojich zverencov v základnej skupine, v ktorej nestačili na Anglicko (1:3), USA (2:4) a zdolali Kazachstan (6:0)

"Vo všetkých zápasoch sme mali výborné prvé polčasy. Chalani do stretnutí doslova vleteli, v defenzíve pôsobili kompaktne a pred súperovou bránou boli nebezpeční.

Asi najviac nás môžu mrzieť nepremenené šance z úvodného dejstva proti Angličanom, no mňa osobne najviac prenasleduje nezvládnutý záver zápasu s USA. V ňom sa naplno prejavila naša neskúsenosť a Američanom sme takpovediac darovali zápas. Po nepríjemnom zážitku sa chalani dokázali rýchlo otriasť a v poslednom zápase s Kazachstanom preukázali na ihrisku patričný charakter. Vysoké víťazstvo bolo peknou bodkou za naším prvým veľkým podujatím."

Ako sa Caňovi pozdávali výkony jednotlivcov prezradiť nechcel: "Individuálne hodnotenia hráčov patria do kabíny, celkovo však hodnotím naše vystúpenie ako uspokojivé. My sa však uspokojovať nechceme, presne vieme, kde sme spravili chyby a o rok sa vrátime skúsenejší a silnejší. Chcel by som aj touto cestou poďakovať každému jednému členovi výpravy za dôstojnú reprezentáciu našej krajiny a realizačnému tímu za skvele vytvorené podmienky."

Autor: marp, Zdroj: minifutbal.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.