topPhoto
FOTO: European Minifootball Federation

ME: Nováčik Rolinec: Ak necháme na ihrisku všetko, môžeme postúpiť

KYJEV, 15.08.2018 |
Dominik Rolinec na seba upútal pozornosť na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách Slovenska, na ktorých v drese tímu 1. FC Pažiť SG v oboch ročníkoch ovládol tabuľku kanonierov. V rozhovore pre portál malyfutbal.ligy.sk nám prezradil viac o tom, ako prežíva svoju premiéru v reprezentácii na európskom šampionáte v Kyjeve.


Domino, v reprezentácii malého futbalu je to pre teba premiéra. Ako výrazne ti k nej podľa teba dopomohlo, že v drese účastníka Partizánskej ligy malého futbalu 1. FC Pažiť SG si na majstrovstvách Slovenska dvakrát po sebe stal najlepším strelcom šampionátu?

Mojim spoluhráčom z sa musím určite poďakovať, keby nebolo ich, tak najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska nie som. Oni totiž najlepšie vedia, čo je moja prednosť a počas oboch šampionátov sme sa to snažili v maximálnej možnj miere využívať. 

Čo pre teba znamená pozvánka do slovenského výberu? 

Keď som dostal možnosť reprezentovať Slovensko na ME, bol som veľmi šťastný. Dúfam preto, že to nebude prvý a posledný raz.

Aká je atmosféra na šampionáte v Kyjeve?

Priznám sa, očakával som, že to bude lepšie. Viac ľudí chodí len na domácu Ukrajinu.

Po výhre s Belgickom prišla nečakaná prehra s Ukrajincami a včera ďalšia strata po remíze s Talianskom. Aká je nálada v tíme? 

Nálada je napriek tomu dobrá. Bojovalo sa do poslednej minúty, na ihrisku sme nechali srdce. Poškodil nás ale rozhodca, no s tým nič nespravíme.

Spomenul si to, proti Talianom sme boli blízko obratu, no rozhodcovia nám v nadstavení pre údajnú kĺzačku gól neuznali. Ako si videl túto situáciu ty?

Všetci hneď vyleteli z lavičky, takže situáciu priamo na ihrisku som príliš nevidel. Po zápase sme si ale video pozreli viackrát a žiadna kĺzačka tam nebola. Rozhodca sa pred zápasom s Talianmi vrelo vítal a objímal, nerád by som ale podľa toho súdil, či a aký vplyv to malo na to, ako túto situáciu vyhodnotil.


Napriek tomu, že do výberu si sa dostal s nálepkou kanoniéra, zatiaľ strelecky mlčíš. Čím to je? Ako si spokojný s množstvom času, ktorý dostávaš na ihrisku?

V doterajších zápasoch som nejaké šance na gól mal, ale nepadlo mi to. Bohužiaľ, zatiaľ som nedostal toľko času, koľko som si predstavoval, a nemal som teda veľa príležitostí poriadne niečo ukázať. Samozrejme nie som spokojný s tým, koľko som doteraz odohral, veď každý chce byť na trávniku a žiadneho hráča nebaví sedieť na lavičke.

Dnes večer vás čaká posledný zápas skupiny proti jej najväčšiemu favoritovi Čiernej Hore. V hre je veľa - postup do štvrťfinále a tým aj miestenka na svetový šampionát v Austrálii. Ako vidíš naše šance? Musíme v našej hre niečo zmeniť, aby sme mohli pomýšľať na úspech?

Určite nemôžeme hrať ako proti Ukrajine a čakať, čo urobí náš súper. Musíme ich od začiatku napádať, musíme hrať aktívne a tým im nedovoliť dostať sa do hry. Šanca je vždy a keď dnes necháme na ihrisku všetko, myslím si, že máme na to ich poraziť a postúpiť na MS.

Dominovi ďakujeme za rozhovor a držíme v dnešnom súboji jemu aj jeho spoluhráčom palce.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.