topPhoto
FOTO: European Minifootball Federation

ME: Nováčik Rolinec: Ak necháme na ihrisku všetko, môžeme postúpiť

KYJEV, 15.08.2018 |
Dominik Rolinec na seba upútal pozornosť na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách Slovenska, na ktorých v drese tímu 1. FC Pažiť SG v oboch ročníkoch ovládol tabuľku kanonierov. V rozhovore pre portál malyfutbal.ligy.sk nám prezradil viac o tom, ako prežíva svoju premiéru v reprezentácii na európskom šampionáte v Kyjeve.


Domino, v reprezentácii malého futbalu je to pre teba premiéra. Ako výrazne ti k nej podľa teba dopomohlo, že v drese účastníka Partizánskej ligy malého futbalu 1. FC Pažiť SG si na majstrovstvách Slovenska dvakrát po sebe stal najlepším strelcom šampionátu?

Mojim spoluhráčom z sa musím určite poďakovať, keby nebolo ich, tak najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska nie som. Oni totiž najlepšie vedia, čo je moja prednosť a počas oboch šampionátov sme sa to snažili v maximálnej možnj miere využívať. 

Čo pre teba znamená pozvánka do slovenského výberu? 

Keď som dostal možnosť reprezentovať Slovensko na ME, bol som veľmi šťastný. Dúfam preto, že to nebude prvý a posledný raz.

Aká je atmosféra na šampionáte v Kyjeve?

Priznám sa, očakával som, že to bude lepšie. Viac ľudí chodí len na domácu Ukrajinu.

Po výhre s Belgickom prišla nečakaná prehra s Ukrajincami a včera ďalšia strata po remíze s Talianskom. Aká je nálada v tíme? 

Nálada je napriek tomu dobrá. Bojovalo sa do poslednej minúty, na ihrisku sme nechali srdce. Poškodil nás ale rozhodca, no s tým nič nespravíme.

Spomenul si to, proti Talianom sme boli blízko obratu, no rozhodcovia nám v nadstavení pre údajnú kĺzačku gól neuznali. Ako si videl túto situáciu ty?

Všetci hneď vyleteli z lavičky, takže situáciu priamo na ihrisku som príliš nevidel. Po zápase sme si ale video pozreli viackrát a žiadna kĺzačka tam nebola. Rozhodca sa pred zápasom s Talianmi vrelo vítal a objímal, nerád by som ale podľa toho súdil, či a aký vplyv to malo na to, ako túto situáciu vyhodnotil.


Napriek tomu, že do výberu si sa dostal s nálepkou kanoniéra, zatiaľ strelecky mlčíš. Čím to je? Ako si spokojný s množstvom času, ktorý dostávaš na ihrisku?

V doterajších zápasoch som nejaké šance na gól mal, ale nepadlo mi to. Bohužiaľ, zatiaľ som nedostal toľko času, koľko som si predstavoval, a nemal som teda veľa príležitostí poriadne niečo ukázať. Samozrejme nie som spokojný s tým, koľko som doteraz odohral, veď každý chce byť na trávniku a žiadneho hráča nebaví sedieť na lavičke.

Dnes večer vás čaká posledný zápas skupiny proti jej najväčšiemu favoritovi Čiernej Hore. V hre je veľa - postup do štvrťfinále a tým aj miestenka na svetový šampionát v Austrálii. Ako vidíš naše šance? Musíme v našej hre niečo zmeniť, aby sme mohli pomýšľať na úspech?

Určite nemôžeme hrať ako proti Ukrajine a čakať, čo urobí náš súper. Musíme ich od začiatku napádať, musíme hrať aktívne a tým im nedovoliť dostať sa do hry. Šanca je vždy a keď dnes necháme na ihrisku všetko, myslím si, že máme na to ich poraziť a postúpiť na MS.

Dominovi ďakujeme za rozhovor a držíme v dnešnom súboji jemu aj jeho spoluhráčom palce.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
 • 23.03.2018
  Do ISF (Socca) sa pridala už aj Čína
  Počet krajín v International Socca Federation naďalej rastie. Najnovším členom sa stala Čína v zastúpení Xiai Sports Media Co., ktorá už päť rokov organizuje turnaje tímov 5 proti 5, na ktorých hráva až 40 tisíc klubov.

  "Sme nadšení, že sme sa stali členmi ISF a môžeme dať našim hráčom príležitosť cestovať do Portugalska a reprezentovať Čínu na majstrovstvách sveta," povedal pre soccafederation.com zástupca pekingskej Xiai Sports Media Co. John Yan.
 • 09.03.2018
  Novým členom ISF (Socca) USA
  Small Goal Soccer, ako zástupca Spojených štátov amerických, sa stal novým členom International Socca Federetion. Táto organizácia vznikla v roku 2008 vo Phoenixe, kde odštartovala prvú súťaž v štýle 6 proti 6, postupne sa rozrástla o 12 ďalších líg v štáte Arizona a ďalších v šiestich iných štátoch USA. Najbližším cieľom SGS je rozšíriť sa do 20 štátov.(soccafederation.com)
 • 01.03.2018
  ISF (Socca) má nového člena
  Novým členom International Socca Federation sa stal Pro Sports Management ako zástupca Tuniska. Táto organizácia tak získala po schválení jej žiadosti právo vyslať reprezentáciu na tohtoročné ME v Portugalsku. Ďalšími záujemcami o vstup do federácie sú aj India a Spojené Arabské Emiráty, vzhľadom k viacerým organizáciám z oboch krajín, ktoré ich chcú zastupovať, momentálne ISF ich žiadosti posudzuje. (soccafederation.com)
 • 23.01.2018
  ISF (Socca): K 5 proti 5, 6 proti 6 a 7 proti 7 pribudlo aj 8 proti 8
  International Socca Federation, ktorá reprezentuje tisícky hráčov hrajúcich zápasy piatich proti piatim, šiestich proti šiestim a siedmich proti siedmim rozšírila svoje pôsobenie aj o zápasy ôsmich proti ôsmim. Aj vďaka tomu sa jej novým členom stalo Rusko, ktoré vo svojich súťažiach (LFL) hráva primárne týmto formátom, no na medzinárodnej scéne hráva na turnajoch 6 proti 6 a 7 proti 7. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.