topPhoto
FOTO: European Minifootball Federation

ME: Nováčik Rolinec: Ak necháme na ihrisku všetko, môžeme postúpiť

KYJEV, 15.08.2018 |
Dominik Rolinec na seba upútal pozornosť na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách Slovenska, na ktorých v drese tímu 1. FC Pažiť SG v oboch ročníkoch ovládol tabuľku kanonierov. V rozhovore pre portál malyfutbal.ligy.sk nám prezradil viac o tom, ako prežíva svoju premiéru v reprezentácii na európskom šampionáte v Kyjeve.


Domino, v reprezentácii malého futbalu je to pre teba premiéra. Ako výrazne ti k nej podľa teba dopomohlo, že v drese účastníka Partizánskej ligy malého futbalu 1. FC Pažiť SG si na majstrovstvách Slovenska dvakrát po sebe stal najlepším strelcom šampionátu?

Mojim spoluhráčom z sa musím určite poďakovať, keby nebolo ich, tak najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska nie som. Oni totiž najlepšie vedia, čo je moja prednosť a počas oboch šampionátov sme sa to snažili v maximálnej možnj miere využívať. 

Čo pre teba znamená pozvánka do slovenského výberu? 

Keď som dostal možnosť reprezentovať Slovensko na ME, bol som veľmi šťastný. Dúfam preto, že to nebude prvý a posledný raz.

Aká je atmosféra na šampionáte v Kyjeve?

Priznám sa, očakával som, že to bude lepšie. Viac ľudí chodí len na domácu Ukrajinu.

Po výhre s Belgickom prišla nečakaná prehra s Ukrajincami a včera ďalšia strata po remíze s Talianskom. Aká je nálada v tíme? 

Nálada je napriek tomu dobrá. Bojovalo sa do poslednej minúty, na ihrisku sme nechali srdce. Poškodil nás ale rozhodca, no s tým nič nespravíme.

Spomenul si to, proti Talianom sme boli blízko obratu, no rozhodcovia nám v nadstavení pre údajnú kĺzačku gól neuznali. Ako si videl túto situáciu ty?

Všetci hneď vyleteli z lavičky, takže situáciu priamo na ihrisku som príliš nevidel. Po zápase sme si ale video pozreli viackrát a žiadna kĺzačka tam nebola. Rozhodca sa pred zápasom s Talianmi vrelo vítal a objímal, nerád by som ale podľa toho súdil, či a aký vplyv to malo na to, ako túto situáciu vyhodnotil.


Napriek tomu, že do výberu si sa dostal s nálepkou kanoniéra, zatiaľ strelecky mlčíš. Čím to je? Ako si spokojný s množstvom času, ktorý dostávaš na ihrisku?

V doterajších zápasoch som nejaké šance na gól mal, ale nepadlo mi to. Bohužiaľ, zatiaľ som nedostal toľko času, koľko som si predstavoval, a nemal som teda veľa príležitostí poriadne niečo ukázať. Samozrejme nie som spokojný s tým, koľko som doteraz odohral, veď každý chce byť na trávniku a žiadneho hráča nebaví sedieť na lavičke.

Dnes večer vás čaká posledný zápas skupiny proti jej najväčšiemu favoritovi Čiernej Hore. V hre je veľa - postup do štvrťfinále a tým aj miestenka na svetový šampionát v Austrálii. Ako vidíš naše šance? Musíme v našej hre niečo zmeniť, aby sme mohli pomýšľať na úspech?

Určite nemôžeme hrať ako proti Ukrajine a čakať, čo urobí náš súper. Musíme ich od začiatku napádať, musíme hrať aktívne a tým im nedovoliť dostať sa do hry. Šanca je vždy a keď dnes necháme na ihrisku všetko, myslím si, že máme na to ich poraziť a postúpiť na MS.

Dominovi ďakujeme za rozhovor a držíme v dnešnom súboji jemu aj jeho spoluhráčom palce.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.