topPhoto
FOTO: European Minifootball Federation

ME: Nováčik Rolinec: Ak necháme na ihrisku všetko, môžeme postúpiť

KYJEV, 15.08.2018 |
Dominik Rolinec na seba upútal pozornosť na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách Slovenska, na ktorých v drese tímu 1. FC Pažiť SG v oboch ročníkoch ovládol tabuľku kanonierov. V rozhovore pre portál malyfutbal.ligy.sk nám prezradil viac o tom, ako prežíva svoju premiéru v reprezentácii na európskom šampionáte v Kyjeve.


Domino, v reprezentácii malého futbalu je to pre teba premiéra. Ako výrazne ti k nej podľa teba dopomohlo, že v drese účastníka Partizánskej ligy malého futbalu 1. FC Pažiť SG si na majstrovstvách Slovenska dvakrát po sebe stal najlepším strelcom šampionátu?

Mojim spoluhráčom z sa musím určite poďakovať, keby nebolo ich, tak najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska nie som. Oni totiž najlepšie vedia, čo je moja prednosť a počas oboch šampionátov sme sa to snažili v maximálnej možnj miere využívať. 

Čo pre teba znamená pozvánka do slovenského výberu? 

Keď som dostal možnosť reprezentovať Slovensko na ME, bol som veľmi šťastný. Dúfam preto, že to nebude prvý a posledný raz.

Aká je atmosféra na šampionáte v Kyjeve?

Priznám sa, očakával som, že to bude lepšie. Viac ľudí chodí len na domácu Ukrajinu.

Po výhre s Belgickom prišla nečakaná prehra s Ukrajincami a včera ďalšia strata po remíze s Talianskom. Aká je nálada v tíme? 

Nálada je napriek tomu dobrá. Bojovalo sa do poslednej minúty, na ihrisku sme nechali srdce. Poškodil nás ale rozhodca, no s tým nič nespravíme.

Spomenul si to, proti Talianom sme boli blízko obratu, no rozhodcovia nám v nadstavení pre údajnú kĺzačku gól neuznali. Ako si videl túto situáciu ty?

Všetci hneď vyleteli z lavičky, takže situáciu priamo na ihrisku som príliš nevidel. Po zápase sme si ale video pozreli viackrát a žiadna kĺzačka tam nebola. Rozhodca sa pred zápasom s Talianmi vrelo vítal a objímal, nerád by som ale podľa toho súdil, či a aký vplyv to malo na to, ako túto situáciu vyhodnotil.


Napriek tomu, že do výberu si sa dostal s nálepkou kanoniéra, zatiaľ strelecky mlčíš. Čím to je? Ako si spokojný s množstvom času, ktorý dostávaš na ihrisku?

V doterajších zápasoch som nejaké šance na gól mal, ale nepadlo mi to. Bohužiaľ, zatiaľ som nedostal toľko času, koľko som si predstavoval, a nemal som teda veľa príležitostí poriadne niečo ukázať. Samozrejme nie som spokojný s tým, koľko som doteraz odohral, veď každý chce byť na trávniku a žiadneho hráča nebaví sedieť na lavičke.

Dnes večer vás čaká posledný zápas skupiny proti jej najväčšiemu favoritovi Čiernej Hore. V hre je veľa - postup do štvrťfinále a tým aj miestenka na svetový šampionát v Austrálii. Ako vidíš naše šance? Musíme v našej hre niečo zmeniť, aby sme mohli pomýšľať na úspech?

Určite nemôžeme hrať ako proti Ukrajine a čakať, čo urobí náš súper. Musíme ich od začiatku napádať, musíme hrať aktívne a tým im nedovoliť dostať sa do hry. Šanca je vždy a keď dnes necháme na ihrisku všetko, myslím si, že máme na to ich poraziť a postúpiť na MS.

Dominovi ďakujeme za rozhovor a držíme v dnešnom súboji jemu aj jeho spoluhráčom palce.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.