topPhoto
FOTO: European Minifootball Federation

ME: Nováčik Rolinec: Ak necháme na ihrisku všetko, môžeme postúpiť

KYJEV, 15.08.2018 |
Dominik Rolinec na seba upútal pozornosť na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách Slovenska, na ktorých v drese tímu 1. FC Pažiť SG v oboch ročníkoch ovládol tabuľku kanonierov. V rozhovore pre portál malyfutbal.ligy.sk nám prezradil viac o tom, ako prežíva svoju premiéru v reprezentácii na európskom šampionáte v Kyjeve.


Domino, v reprezentácii malého futbalu je to pre teba premiéra. Ako výrazne ti k nej podľa teba dopomohlo, že v drese účastníka Partizánskej ligy malého futbalu 1. FC Pažiť SG si na majstrovstvách Slovenska dvakrát po sebe stal najlepším strelcom šampionátu?

Mojim spoluhráčom z sa musím určite poďakovať, keby nebolo ich, tak najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska nie som. Oni totiž najlepšie vedia, čo je moja prednosť a počas oboch šampionátov sme sa to snažili v maximálnej možnj miere využívať. 

Čo pre teba znamená pozvánka do slovenského výberu? 

Keď som dostal možnosť reprezentovať Slovensko na ME, bol som veľmi šťastný. Dúfam preto, že to nebude prvý a posledný raz.

Aká je atmosféra na šampionáte v Kyjeve?

Priznám sa, očakával som, že to bude lepšie. Viac ľudí chodí len na domácu Ukrajinu.

Po výhre s Belgickom prišla nečakaná prehra s Ukrajincami a včera ďalšia strata po remíze s Talianskom. Aká je nálada v tíme? 

Nálada je napriek tomu dobrá. Bojovalo sa do poslednej minúty, na ihrisku sme nechali srdce. Poškodil nás ale rozhodca, no s tým nič nespravíme.

Spomenul si to, proti Talianom sme boli blízko obratu, no rozhodcovia nám v nadstavení pre údajnú kĺzačku gól neuznali. Ako si videl túto situáciu ty?

Všetci hneď vyleteli z lavičky, takže situáciu priamo na ihrisku som príliš nevidel. Po zápase sme si ale video pozreli viackrát a žiadna kĺzačka tam nebola. Rozhodca sa pred zápasom s Talianmi vrelo vítal a objímal, nerád by som ale podľa toho súdil, či a aký vplyv to malo na to, ako túto situáciu vyhodnotil.


Napriek tomu, že do výberu si sa dostal s nálepkou kanoniéra, zatiaľ strelecky mlčíš. Čím to je? Ako si spokojný s množstvom času, ktorý dostávaš na ihrisku?

V doterajších zápasoch som nejaké šance na gól mal, ale nepadlo mi to. Bohužiaľ, zatiaľ som nedostal toľko času, koľko som si predstavoval, a nemal som teda veľa príležitostí poriadne niečo ukázať. Samozrejme nie som spokojný s tým, koľko som doteraz odohral, veď každý chce byť na trávniku a žiadneho hráča nebaví sedieť na lavičke.

Dnes večer vás čaká posledný zápas skupiny proti jej najväčšiemu favoritovi Čiernej Hore. V hre je veľa - postup do štvrťfinále a tým aj miestenka na svetový šampionát v Austrálii. Ako vidíš naše šance? Musíme v našej hre niečo zmeniť, aby sme mohli pomýšľať na úspech?

Určite nemôžeme hrať ako proti Ukrajine a čakať, čo urobí náš súper. Musíme ich od začiatku napádať, musíme hrať aktívne a tým im nedovoliť dostať sa do hry. Šanca je vždy a keď dnes necháme na ihrisku všetko, myslím si, že máme na to ich poraziť a postúpiť na MS.

Dominovi ďakujeme za rozhovor a držíme v dnešnom súboji jemu aj jeho spoluhráčom palce.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.