topPhoto
FOTO: Aktuálny líder renkingu slovenských klubov malého futbalu FC Bepon, Stanislav Cintavý v dolnom rade vpravo

MSR2018 s množstvom nováčikov, Cintavý: Som zvedavý, čo ukážu

BRATISLAVA, 20.06.2018 |
Už tento víkend spoznáme v Považskej Bystrici nového majstra Slovenska v malom futbale. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s bývalým prezidentom Slovenského zväzu malého futbalu a v súčastnosti predsedom jeho turnajovej komisie Stanislavom Cintavým.


Miestom konania najbližších MSR je Považská Bystrica? Boli aj ďalší kandidáti? Čo rozhodlo práve v prospech Považskej Bystrice?

V Považskej Bystrici je prakticky úplne nové ihrisko, máme tam organizačne silného člena Peťa Bologu, ktorý má veľmi dobré meno v regióne (je riaditeľom Obchodnej akadémie), preto keď prišla táto ponuka, Výkonný výbor SZMF sa konsenzom rozhodol pre umiestnenie MSR práve tam.
 

Po prvý raz sa o počte miesteniek pre ligy nerozhodovalo na základe koeficientu z predchádzajúcich ročníkov MSR, ale ligy dostali možnosť poslať po štyri tímy. Čo zväz viedlo k tejto zmene? 

Musím sa priznať, že ja osobne som bol proti tomuto kľúču v rámci hlasovania, ale rešpektujem rozhodnutie väčšiny, ktorého myšlienkou mala byť možnosť priblížiť atmosféru majstrovstiev širšiemu okruhu mužstiev z menších líg. Už zo skladby mužstiev je jasné, že uvidíme množstvo nováčikov a sám som zvedavý, ako sa budú prezentovať. 


Napriek tomu sa na turnaji namiesto pôvodne avizovaných 64 tímov predstaví o 14 menej, teda 50. Prečo? Nebol z líg dostatočný záujem? 

Malý futbal je amatérsky šport a s tým súvisí aj fakt, že nemôžete hráčov prinútiť ísť na turnaj. Jednoducho, niektoré mužstvá chceli, ale napokon zranenia, dovolenky, svadby, promócie, frajerky a podobne ukrajovali zo súpisiek natoľko, až to napokon mnohé vzdali. 

Taktiež samozrejme rozhoduje aj faktor manažéra/kapitána v tíme. Je iné dohodnúť partičku chlapcov každý víkend vo svojom meste, ale zorganizovať dvojdňový výlet, riešiť dopravu, ubytovanie a podobne už je náročnejšie. 
 

Dočkali sme sa, poznáme skupiny na Majstrovstvách Slovenska 2018


Medzi účastníkmi chýba aj viacero tradičných tímov na tomto podujatí vrátane obhajcu titulu Banco Devils, či bronzového FC N3M. Chýbajú však aj ďalšie ako napríklad Gold Team, 1. FC Pressburg, Red Devils, či FC Kuvajt. Viete dôvody ich neúčasti? 

Spomínané mužstvá z Uni-ligy sa rozhodli vynechať tohtoročné MSR, majú na to svoje vysvetlenie, ktoré bolo prezentované aj na vašich stránkach. Z tejto súťaže však na MSR uvidíme Engerau Boys a Menežeris, ktorí sa na MSR veľmi tešili a sú odhodlaní sa pobiť o dobré výsledky. Čo sa týka Senca, tam bohužiaľ rozhodla kolízia termínov, jedno z mužstiev má v tom čase oslavu postupu do 4. ligy veľkého futbalu a druhé má ešte povinnosti v inej lige. 

FOTO MSR2017: Letka titul neobhájila, novým majstrom Slovenska Banco Devils


Z tímov z horných priečok z minulého ročníka o trofej aj tentokrát zabojujú napríklad strieborné Papalalulu, víťaz Winter Cupu FC Bepon, štvrtý FC Letka, košický AS Guard, či trnavské Atletico. Skúste si tipnúť - bude sa z titulu tešiť niektorý z týchto tímov, alebo je medzi účastníkmi niekto, kto by sa mohol stať čiernym koňom turnaja? 

Všetky menované budú patriť k najväčším favoritom. Môj osobný názor je, že budúceho majstra spoznáme na 95% z mužstiev nasadzovaných z prvého koša. V jednom zápase môže prekvapiť aj outsider, ale to, že by vyhral celý turnaj, je veľmi nepravdepodobné. 

Medzi najväčších favoritov by som radil víťaza Neymars Five trnavské Atletiko, či tradičného víťaza Trenčianskej miniligy FC Letku a samozrejme vicemajstra Slovenska Papalalulu. V druhom slede by som vybral zatiaľ najúspešnejšie mužstvo histórie MSR FC Bepon a košický Guard. 

Čo sa týka čiernych koní, tak toto označenie by mohli naplniť mužstvá ako napríklad Tiki Taka, martinskí Bambariaci, Menežeris, prípadne niektoré z tradične silných, ale často smoliarskych prešovských mužstiev ako Jedáleň Mirka alebo TO-DAY, no možno aj niekto z domácich.

Samozrejme, nepoznáme ešte súpisky, s akými prídu do Považskej Bystrice jednotlivé mužstvá. Práve na tom môže pohorieť aj najväčší favorit, čo sme videli aj v Korni, kde napríklad Atletico Trnava zostalo pred bránami play-off. 

Na čele historicky prvého renkingu tímov malého futbalu FC Bepon


Pre tímy a hráčov je okrem cien pre najlepších na tomto turnaji pripravené aj niečo naviac. Môžete prezradiť viac?

Najväčšou motiváciou bude, že víťaz získa miestenku do Ligy majstrov aj s uhradenými nákladmi na ubytovanie, čo je mimoriadne zaujímavá cena. 


Aký je hrací model a na koľkých ihriskách sa bude hrať?

Pripravené sú štyri ihriská, hrací čas každého zápasu je 2x12 minút. V prípade remízy sa kopú pokutové kopy, víťaz získa extra bod k dobru. O poradí v skupine tak vždy môže rozhodnúť vzájomný zápas. 

Postup si zabezpečí 32 mužstiev, ktoré ďalej pokračujú tradičným play-off spôsobom, ktorý stanoví nového majstra Slovenska.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.