topPhoto
FOTO: PKE Mystery na minuloročných majstrovstvách v Petržalke nechýbalo (ligy.sk)

PKE Mystery sa pripája k bojkotu akcií pod patronátom SZMF a jeho prezidenta

BRATISLAVA, 27.05.2018 |
Svoje vyjadrenie k napätej situácii v Slovenskom zväze malého futbalu vydalo aj mužstvo PKE Mystery. Prinášame ho bez redakčných úprav:


Napriek tomu, že tento rok nemá tím PKE Mystery nárok na miestenku na tohtoročné MSR, pridávame sa k iniciatíve, ktorá vznikla v predchádzajúcom období okolo tímov, ktoré patria medzi to najlepšie, čo ponúka malý futbal na Slovensku. Vzhľadom na to, že aktivity prezidenta SZMF Petra Králika kritizujeme už dlhšiu dobu, je tento krok celkom logický.

Naše mužstvo od svojho vzniku pôsobilo v bratislavskej TOP Lige, ktorú založil a doteraz vedie terajší prezident zväzu. Jeho aktivity už vtedy boli podľa nášho názoru veľmi neobvyklé a záujem o mužstvá boli z jeho strany len v úvode ročníka, keď bolo treba platiť nemalé štartovné na nasledujúci ročník.

Vzhľadom na (už teraz jasne dokázateľnú) slabú kvalitu súťaže spojenú so slabým servisom pre tímy a hráčov sme z ligy odišli a od septembra 2017 pôsobíme v bratislavskej Unilige, ktorú považujeme za jednu z najkvalitnejších nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku.

Už v časoch, keď bol Peter Králik generálnym sekretárom SZMF, sa dopustil niekoľkých dosť závažných prešľapov. Jedným z nich bolo svojvoľné kandidovanie do Výkonného výboru EMF (Európska federácia malého futbalu, pozn.). Keďže nemal mandát od SZMF, je jeho zvolenie do tejto funkcie pre nás nielen neakceptovateľné, ale aj neplatné. Ako je možné, že tento človek kľudne sedí vo VV EMF, aj keď tam nemá oficiálne čo hľadať?

Najväčšou fraškou však boli voľby, ktoré sa konali pred 8 mesiacmi. V tom čase kandidát na prezidenta Peter Králik narýchlo prijal za členov ďalšie Topligy, ktoré rozbehol po Slovensku priamo on a aj vďaka týmto hlasom sa stal prezidentom. Je až neuveriteľné, že niektorí účastníci ani nevedeli „o čo vlastne ide“, no ruky zdvíhali presne podľa toho, ako ich zdvihol pán Králik.

Aj keď po celej tejto fraške bolo povedané niektorými členmi, že program jeho protikandidáta sa im páčil viac, „nečakane“ hlasovali za nakoniec zvoleného súčasného prezidenta SZMF.
 

MSR SA STALI PODPRIEMERNÝM TURNAJOM

Samozrejme, aj vedenie mužstva PKE Mystery zaregistrovalo bojkot mužstiev tohtoročných MSR. Je veľmi smutné, že vedenie SZMF pripustilo takúto situáciu, keď im najlepšie mužstvá odmietajú účasť na v nedávnej minulosti najprestížnejšom turnaji na Slovensku v malom futbale. Niet sa čomu čudovať, keďže podľa posledných správ, ktoré máme k dispozícií, sa zväz odhodlal k rozhodnutiu, ktoré je opäť len krokom späť.

Majstrovstvá Slovenska by mali byť turnajom, kde sa zúčastnia najlepší z najlepších. Rozhodnutie Výkonného výboru zväzu, že každá liga, ktorá je členom SZMF, dostane štyri miestenky, znevažuje tento turnaj a robí z neho turnaj podpriemerný.

Keďže ani v minulosti sa na MSR nedokázali zúčastniť ani len víťazi niektorých menších líg, je celkom nepochopiteľný názor prezidenta, že tento kľúč je spravodlivejší. Okrem toho, každá liga má svoj koeficient, ktorý ukazuje, aká je liga kvalitná a ktorý rozhodoval o počte miesteniek pre jednotlivé súťaže doteraz.

Je len na zamyslenie, či tento krok nie je odmenou pre ligy, ktoré počas volieb hlasovali tak ako mali. Prípadne, či cieľom bolo to, aby TOP liga mala také obrovské zastúpenie na MSR, pričom o kvalite súťaže sa dá viesť debata (napr.TOP liga Komárno).

PKE Mystery prešlo od svojho vzniku veľkým progresom. Okrem svojho „A“ mužstva má ako jeden z mála aj svoje juniorské mužstvo, kde hrajú hráči vo veku 16-18 rokov. Napriek množstvu času, energie a finančných prostriedkov, ktoré vedenie malofutbalového tímu stojí každého jedného šéfa klubu, je za tým srdce a ochota robiť niečo pre tento krásny šport.

Je nám veľmi ľúto, že na čele zväzu je človek, ktorý za každým hľadá finančný profit. Takto sa malý futbal nikdy neposunie dopredu a preto sa aj my odmietame zúčastňovať akýchkoľvek podujatí, ktoré organizuje SZMF s momentálnym vedením. 

Autor: marp, Zdroj: PKE Mystery

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.