topPhoto
FOTO: PKE Mystery na minuloročných majstrovstvách v Petržalke nechýbalo (ligy.sk)

PKE Mystery sa pripája k bojkotu akcií pod patronátom SZMF a jeho prezidenta

BRATISLAVA, 27.05.2018 |
Svoje vyjadrenie k napätej situácii v Slovenskom zväze malého futbalu vydalo aj mužstvo PKE Mystery. Prinášame ho bez redakčných úprav:


Napriek tomu, že tento rok nemá tím PKE Mystery nárok na miestenku na tohtoročné MSR, pridávame sa k iniciatíve, ktorá vznikla v predchádzajúcom období okolo tímov, ktoré patria medzi to najlepšie, čo ponúka malý futbal na Slovensku. Vzhľadom na to, že aktivity prezidenta SZMF Petra Králika kritizujeme už dlhšiu dobu, je tento krok celkom logický.

Naše mužstvo od svojho vzniku pôsobilo v bratislavskej TOP Lige, ktorú založil a doteraz vedie terajší prezident zväzu. Jeho aktivity už vtedy boli podľa nášho názoru veľmi neobvyklé a záujem o mužstvá boli z jeho strany len v úvode ročníka, keď bolo treba platiť nemalé štartovné na nasledujúci ročník.

Vzhľadom na (už teraz jasne dokázateľnú) slabú kvalitu súťaže spojenú so slabým servisom pre tímy a hráčov sme z ligy odišli a od septembra 2017 pôsobíme v bratislavskej Unilige, ktorú považujeme za jednu z najkvalitnejších nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku.

Už v časoch, keď bol Peter Králik generálnym sekretárom SZMF, sa dopustil niekoľkých dosť závažných prešľapov. Jedným z nich bolo svojvoľné kandidovanie do Výkonného výboru EMF (Európska federácia malého futbalu, pozn.). Keďže nemal mandát od SZMF, je jeho zvolenie do tejto funkcie pre nás nielen neakceptovateľné, ale aj neplatné. Ako je možné, že tento človek kľudne sedí vo VV EMF, aj keď tam nemá oficiálne čo hľadať?

Najväčšou fraškou však boli voľby, ktoré sa konali pred 8 mesiacmi. V tom čase kandidát na prezidenta Peter Králik narýchlo prijal za členov ďalšie Topligy, ktoré rozbehol po Slovensku priamo on a aj vďaka týmto hlasom sa stal prezidentom. Je až neuveriteľné, že niektorí účastníci ani nevedeli „o čo vlastne ide“, no ruky zdvíhali presne podľa toho, ako ich zdvihol pán Králik.

Aj keď po celej tejto fraške bolo povedané niektorými členmi, že program jeho protikandidáta sa im páčil viac, „nečakane“ hlasovali za nakoniec zvoleného súčasného prezidenta SZMF.
 

MSR SA STALI PODPRIEMERNÝM TURNAJOM

Samozrejme, aj vedenie mužstva PKE Mystery zaregistrovalo bojkot mužstiev tohtoročných MSR. Je veľmi smutné, že vedenie SZMF pripustilo takúto situáciu, keď im najlepšie mužstvá odmietajú účasť na v nedávnej minulosti najprestížnejšom turnaji na Slovensku v malom futbale. Niet sa čomu čudovať, keďže podľa posledných správ, ktoré máme k dispozícií, sa zväz odhodlal k rozhodnutiu, ktoré je opäť len krokom späť.

Majstrovstvá Slovenska by mali byť turnajom, kde sa zúčastnia najlepší z najlepších. Rozhodnutie Výkonného výboru zväzu, že každá liga, ktorá je členom SZMF, dostane štyri miestenky, znevažuje tento turnaj a robí z neho turnaj podpriemerný.

Keďže ani v minulosti sa na MSR nedokázali zúčastniť ani len víťazi niektorých menších líg, je celkom nepochopiteľný názor prezidenta, že tento kľúč je spravodlivejší. Okrem toho, každá liga má svoj koeficient, ktorý ukazuje, aká je liga kvalitná a ktorý rozhodoval o počte miesteniek pre jednotlivé súťaže doteraz.

Je len na zamyslenie, či tento krok nie je odmenou pre ligy, ktoré počas volieb hlasovali tak ako mali. Prípadne, či cieľom bolo to, aby TOP liga mala také obrovské zastúpenie na MSR, pričom o kvalite súťaže sa dá viesť debata (napr.TOP liga Komárno).

PKE Mystery prešlo od svojho vzniku veľkým progresom. Okrem svojho „A“ mužstva má ako jeden z mála aj svoje juniorské mužstvo, kde hrajú hráči vo veku 16-18 rokov. Napriek množstvu času, energie a finančných prostriedkov, ktoré vedenie malofutbalového tímu stojí každého jedného šéfa klubu, je za tým srdce a ochota robiť niečo pre tento krásny šport.

Je nám veľmi ľúto, že na čele zväzu je človek, ktorý za každým hľadá finančný profit. Takto sa malý futbal nikdy neposunie dopredu a preto sa aj my odmietame zúčastňovať akýchkoľvek podujatí, ktoré organizuje SZMF s momentálnym vedením. 

Autor: marp, Zdroj: PKE Mystery

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.