topPhoto
FOTO: malyfutbal.sk

Dejiskom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2018 bude Považská Bystrica

POVAŽSKÁ BYSTRICA, 20.04.2018 |
Už siedmy ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa tentokrát odohrá na umelej tráve v Považskej Bystrici.


Zúčastnené tímy si zahrajú nielen o titul pre najlepšie mužstvo Slovenska, ale aj o účasť v Európskej Lige majstrov a hráči o miestenku do reprezentačného výberu na MiniEURO 2018 v Kyjeve.

Podujatie pod záštitou primátora Považskej Bystrice Karla Janasa v miestneho MŠK sa odohrá od 22. do 24. júna.

Obhajcom titulu je senecký tím Banco Casino, ktorý vo finále zdolal bratislavské Papalalulu. Z bronzu sa tešil ďalší klub z hlavného mesta N3M, len so štvrtou priečkou sa musel uspokojiť majster z roku 2016 trenčiansky FC Letka.

Na turnaji by sa malo predstaviť až 64 najlepších tímov z členských súťaží Slovenského zväzu malého futbalu. Tie z nich, ktoré sa prebojujú do semifinálových bojov, získajú automaticky miestenku do Európskej Ligy majstrov. 

Najlepší hráči turnaja budú mať príležitosť zaujať reprezentačného trénera a vybojovať si tak miesto v kádri pre Majstrovstvá Európy 2018, ktoré sa uskutočnia od 12. do 18. augusta v Kyjeve.

"Malý futbal je asi najmasovejší šport na Slovensku a aj v našom regióne je veľmi populárny. V Považskej Bystrici sú dobré podmienky na organizovanie podobných akcií. Mesto sa postavilo k Majstrovstvám Slovenska v malom futbale veľmi ústretovo a spolupodieľa sa na organizovaní. Považskobystričania majstrovstvá určite privítajú a užijú si ich," povedal pre zväzovú stránku hlavný koordinátor MSR 2018 Peter Bologa. 

Z miesta dejiska sa tešil aj prezident SZMF Peter Králik: "Nové ihrisko s umelou trávou je v tomto meste naozaj kvalitné a ja verím, že si to najlepší hráči z celého Slovenska užijú. Majstrovstvá Slovenska sú špičkovou akciou, čoho dôkazom je aj to, že samotné mesto prejavilo veľký záujem o toto podujatie. Je to skvelá správa pre budúcnosť MSR ako takých."

Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk, malyfutbal.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.