topPhoto
FOTO: Engerau Boys

Engeraus Boys sa k bojkotu Majstrovstiev Slovenska nepripoja

BRATISLAVA, 16.05.2018 |
K aktuálnej situácií v súvislosti s avizovaným bojkotom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale zo strany viacerých tímov sa vyjadril aj účastník bratislavskej Uni-ligy Engerau Boys. Ich stanovisko vám prinášame v plnom znení.


Vyhlásenie v mene celého mužstva

Horúce aktuality okolo Majstrovstiev SR a vedenia Slovenského zväzu malého futbalu naberajú na obrátkach. Samozrejme, nie vždy osoby, ktoré sú vo vedení, dokážu splniť požiadavky každého jedného tímu. Na riešenie a prediskutovanie problémov sú tam predsa kompetentní členovia. 

Každý jeden hráč, ktorý hrá malý futbal, ho robí preto, aby si zahral kvalitné zápasy, zmeral sily s mužstvami na celoštátnej úrovni a nazbieral nové skúsenosti na rôznych podujatiach. Jedným z takýchto podujatí  je aj  záverečný turnaj pod záštitou Slovenského zväzu malého futbalu. 

Pre hráča, ktorý celú sezónu bojoval pre seba a pre svoj tím o čo najlepšie umiestnenie v lige a v každom jednom zápase si siahol na dno svojich síl, je predsa účasť na záverečnom turnaji pocit zadosťučinenia za úspešne vykonanú prácu. 

My ako Engerau Boys pracujeme od roku 2015. Každá jedna sezóna je plná cieľov, ktoré sa snažíme plniť na sto percent. Účasť na MSR je pre nás vždy vrchol sezóny. Práve preto, že považujeme formát tohto turnaja za veľmi podstatný pre získanie nových skúseností a konfrontácií s najlepšími tímami  Slovenska, našu  prípadnú  miestenku na MSR s radosťou prijmeme a budeme v čo možnom najlepšom svetle reprezentovať Uni-ligu a farby Engerau Boys. 

Engerau Boys rešpektuje názory ostatných tímov, vyjadrenia a postoje k ich prípadnej účasti na MSR.


Bestro: Chceme ukázať, ako rastieme

K situácii sa vyjadril aj hráč Engerau Boys Róbert Bestro: "Ako hráč súhlasím s tým, že malý futbal by sa mal robiť pre radosť a nie pre peniaze. Na druhej strane som počul veľa chodbových rečí, ktorým pri pohľade na počet mužstiev v Toplige má človek tendenciu veriť, no osobná skúsenosť s človekom je vždy najdôležitejšia a tú ja v tomto prípade s prezidentom zväzu nemám. Preto sme sa aj v tíme rozhodli, že prípadnú pozvánku na MSR prijmeme. 

Minulý rok som bol počas tohto podujatia zranený a tento rok by som si ho nerád nechal ujsť. Sme v tíme ako jedna rodina a o to krajšie je mať nejaké úspechy. Chceme ukázať, že ako tím rastieme a to po každej stránke.

Určite je ale možné súhlasiť s Michalom Caňom v tom, že na poslednú chvíľu vytvorené a slabé mužstva na MSR nepatria. My ale slabé mužstvo rozhodne nie sme a to už neodmietajú ani niektorí naši najväčší kritici.


Topor: Pozvánku príjmeme, nevidím dôvod brániť hráčom štartovať

Svoj postoj zaujal aj manažér a zakladateľ tímu Mário "Majky" Topor: Ako manažér mužstva a hlavný zakladateľ tohto mužstva v roku 2015, keď sme šli do projektu Uni-ligy, vôbec som si nevedel predstaviť, čo všetko tento šport obnáša. Naša súťaž, Uni-liga, sa odvtedy vypracovala na pravdepodobne najkvalitnejšiu súťaž na Slovensku a my sme celý ten čas rástli s ňou. 
Minulú sezónu sme sa cez BLMF pohár prvýkrát dostali na MSR. Dostať miestenku z Uni-ligy je však objektívne ťažšie a vo svojej podstate cennejšie - je to naozaj náročná liga. 

Všimli sme si bojkot niektorých mužstiev, no my sa k nemu nehodláme pridávať, keďže zatiaľ nemáme osobnú negatívnu skúsenosť s vedením SZMF. Nevylučujeme však, že sa v prípade vážnych problémov v budúcnosti pridáme, no momentálne to pre nás naozaj nie je témou. 

Naše mužstvo si minulý rok svoje premiérové MSR užilo a aj keď výsledkovo sme na nich neohúrili a nenaplnili naše očakávania, nadobudli sme nové skúsenosti. A to je dôvod, že sa už nevieme dočkať tohtoročných majstrovstiev, na ktorých si budeme chcieť napraviť chuť. Už na nich nebudeme vnímaný ako nováčik, kedže sme na tom o niečo lepšie po mentálnej stránke, no predovšetkým sme už vyspelejšie mužstvo ako pred rokom.

Futbal, či celkovo veľa vecí vo svete, je nevyspytateľných a nikdy neviete, čo sa môže stať za mesiac. Čo je však takmer isté je, že MSR 2018 štartujú takmer o mesiac, všetky ligy finišuju a my sa snažíme naplniť náš predsezónny cieľ, ktorým je kvalifikovať sa na toto poduajtie.

Na MSR teda chceme ísť a bojovať za Engerau Boys, rovnako ako zviditeľniť Petržalku. Pokiaľ by sa miestenka posúvala kvôli bojkotom, nemyslíme si, že by sme ju z takého dôvodu dostať nemali. Hrať skupinu o titul v Uni-lige je pri pohľade na tímy, ktoré zostali za nami, veľký úspech. Mimochodom, sú medzi nimi aj účastníci MSR z minulého roka.

MSR sú len raz do roka, tentoraz hráč môže byť zdravotne v poriadku, ale o rok môže tesne pre turnajom prísť zranenie. Prečo by som mal mojim hracom odoprieť tento vrchol sezóny, keď majú evidentný záujem taktiež na nich štartovať a snažíme sa o to celú sezónu?

Bolo by to trochu sebecké z mojej strany odmietnuť pozvánku, keď chalani celú sezónu makajú a odvádzajú na ihrisku maximum v našich farbách!

Pre mňa osobne sú MSR maximálny vrchol sezóny v malom futbale a práve možnosť na nich štartovať je taká menšia odmena za celú sezónu makania a odvedenej dobrej práce. Nevidím najmenší dôvod brániť a odopierať hráčom štartovať na tomto podujatí. 

Ak to teda bude možné, tak pozvánku príjmeme a pôjdeme hrdo reprezentovať ligu a predovšetkým našu značku. Odvedieme maximum pre to, aby sme uhrali čo najlepší výsledok, aj keď si uvedomujeme náročnosť tohto šampionátu, keďže sa na ňom predstaví tá najlepšia smotánka malého futbalu Slovenska a šancu štartovať na nich nemá hocikto.

Autor: marp, Zdroj: Engerau Boys

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.