topPhoto
FOTO: Engerau Boys

Engeraus Boys sa k bojkotu Majstrovstiev Slovenska nepripoja

BRATISLAVA, 16.05.2018 |
K aktuálnej situácií v súvislosti s avizovaným bojkotom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale zo strany viacerých tímov sa vyjadril aj účastník bratislavskej Uni-ligy Engerau Boys. Ich stanovisko vám prinášame v plnom znení.


Vyhlásenie v mene celého mužstva

Horúce aktuality okolo Majstrovstiev SR a vedenia Slovenského zväzu malého futbalu naberajú na obrátkach. Samozrejme, nie vždy osoby, ktoré sú vo vedení, dokážu splniť požiadavky každého jedného tímu. Na riešenie a prediskutovanie problémov sú tam predsa kompetentní členovia. 

Každý jeden hráč, ktorý hrá malý futbal, ho robí preto, aby si zahral kvalitné zápasy, zmeral sily s mužstvami na celoštátnej úrovni a nazbieral nové skúsenosti na rôznych podujatiach. Jedným z takýchto podujatí  je aj  záverečný turnaj pod záštitou Slovenského zväzu malého futbalu. 

Pre hráča, ktorý celú sezónu bojoval pre seba a pre svoj tím o čo najlepšie umiestnenie v lige a v každom jednom zápase si siahol na dno svojich síl, je predsa účasť na záverečnom turnaji pocit zadosťučinenia za úspešne vykonanú prácu. 

My ako Engerau Boys pracujeme od roku 2015. Každá jedna sezóna je plná cieľov, ktoré sa snažíme plniť na sto percent. Účasť na MSR je pre nás vždy vrchol sezóny. Práve preto, že považujeme formát tohto turnaja za veľmi podstatný pre získanie nových skúseností a konfrontácií s najlepšími tímami  Slovenska, našu  prípadnú  miestenku na MSR s radosťou prijmeme a budeme v čo možnom najlepšom svetle reprezentovať Uni-ligu a farby Engerau Boys. 

Engerau Boys rešpektuje názory ostatných tímov, vyjadrenia a postoje k ich prípadnej účasti na MSR.


Bestro: Chceme ukázať, ako rastieme

K situácii sa vyjadril aj hráč Engerau Boys Róbert Bestro: "Ako hráč súhlasím s tým, že malý futbal by sa mal robiť pre radosť a nie pre peniaze. Na druhej strane som počul veľa chodbových rečí, ktorým pri pohľade na počet mužstiev v Toplige má človek tendenciu veriť, no osobná skúsenosť s človekom je vždy najdôležitejšia a tú ja v tomto prípade s prezidentom zväzu nemám. Preto sme sa aj v tíme rozhodli, že prípadnú pozvánku na MSR prijmeme. 

Minulý rok som bol počas tohto podujatia zranený a tento rok by som si ho nerád nechal ujsť. Sme v tíme ako jedna rodina a o to krajšie je mať nejaké úspechy. Chceme ukázať, že ako tím rastieme a to po každej stránke.

Určite je ale možné súhlasiť s Michalom Caňom v tom, že na poslednú chvíľu vytvorené a slabé mužstva na MSR nepatria. My ale slabé mužstvo rozhodne nie sme a to už neodmietajú ani niektorí naši najväčší kritici.


Topor: Pozvánku príjmeme, nevidím dôvod brániť hráčom štartovať

Svoj postoj zaujal aj manažér a zakladateľ tímu Mário "Majky" Topor: Ako manažér mužstva a hlavný zakladateľ tohto mužstva v roku 2015, keď sme šli do projektu Uni-ligy, vôbec som si nevedel predstaviť, čo všetko tento šport obnáša. Naša súťaž, Uni-liga, sa odvtedy vypracovala na pravdepodobne najkvalitnejšiu súťaž na Slovensku a my sme celý ten čas rástli s ňou. 
Minulú sezónu sme sa cez BLMF pohár prvýkrát dostali na MSR. Dostať miestenku z Uni-ligy je však objektívne ťažšie a vo svojej podstate cennejšie - je to naozaj náročná liga. 

Všimli sme si bojkot niektorých mužstiev, no my sa k nemu nehodláme pridávať, keďže zatiaľ nemáme osobnú negatívnu skúsenosť s vedením SZMF. Nevylučujeme však, že sa v prípade vážnych problémov v budúcnosti pridáme, no momentálne to pre nás naozaj nie je témou. 

Naše mužstvo si minulý rok svoje premiérové MSR užilo a aj keď výsledkovo sme na nich neohúrili a nenaplnili naše očakávania, nadobudli sme nové skúsenosti. A to je dôvod, že sa už nevieme dočkať tohtoročných majstrovstiev, na ktorých si budeme chcieť napraviť chuť. Už na nich nebudeme vnímaný ako nováčik, kedže sme na tom o niečo lepšie po mentálnej stránke, no predovšetkým sme už vyspelejšie mužstvo ako pred rokom.

Futbal, či celkovo veľa vecí vo svete, je nevyspytateľných a nikdy neviete, čo sa môže stať za mesiac. Čo je však takmer isté je, že MSR 2018 štartujú takmer o mesiac, všetky ligy finišuju a my sa snažíme naplniť náš predsezónny cieľ, ktorým je kvalifikovať sa na toto poduajtie.

Na MSR teda chceme ísť a bojovať za Engerau Boys, rovnako ako zviditeľniť Petržalku. Pokiaľ by sa miestenka posúvala kvôli bojkotom, nemyslíme si, že by sme ju z takého dôvodu dostať nemali. Hrať skupinu o titul v Uni-lige je pri pohľade na tímy, ktoré zostali za nami, veľký úspech. Mimochodom, sú medzi nimi aj účastníci MSR z minulého roka.

MSR sú len raz do roka, tentoraz hráč môže byť zdravotne v poriadku, ale o rok môže tesne pre turnajom prísť zranenie. Prečo by som mal mojim hracom odoprieť tento vrchol sezóny, keď majú evidentný záujem taktiež na nich štartovať a snažíme sa o to celú sezónu?

Bolo by to trochu sebecké z mojej strany odmietnuť pozvánku, keď chalani celú sezónu makajú a odvádzajú na ihrisku maximum v našich farbách!

Pre mňa osobne sú MSR maximálny vrchol sezóny v malom futbale a práve možnosť na nich štartovať je taká menšia odmena za celú sezónu makania a odvedenej dobrej práce. Nevidím najmenší dôvod brániť a odopierať hráčom štartovať na tomto podujatí. 

Ak to teda bude možné, tak pozvánku príjmeme a pôjdeme hrdo reprezentovať ligu a predovšetkým našu značku. Odvedieme maximum pre to, aby sme uhrali čo najlepší výsledok, aj keď si uvedomujeme náročnosť tohto šampionátu, keďže sa na ňom predstaví tá najlepšia smotánka malého futbalu Slovenska a šancu štartovať na nich nemá hocikto.

Autor: marp, Zdroj: Engerau Boys

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.