topPhoto
FOTO: 1. FC Pressburg

Bojkot v malom futbale, mužstvá odmietajú štartovať na MSR 2018!

BRATISLAVA, 15.05.2018 |
Úzke vedenie SZMF čelí po novom vlne otvorenej kritiky. Po vyjadreniach majiteľa klubu N3M Jakuba Holeša  sa k nemu pridávajú aj ďalší, ktorí odmietajú štartovať na blížiacich sa Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. a týmto gestom dávajú zväzu najavo svoj jednoznačný postoj...

Vyjadrenie Jakuba Holeša, zakladateľa a manažéra mužstva N3M, v roku 2017 bronzového tímu na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, pre stránku uni-liga.sk:

"Našu prvú sezónu sme odohrali v Top lige, ktorej majiteľom je dnešným prezidentom zväzu. Táto liga je robená hlavne na kvantitu a nie na kvalitu a to znamená pre mňa len jedno, že tento človek chce z toho len zarobiť. A s takýmto postojom ja absolútne nesúhlasím. Malý futbal je krásny šport s obrovským potenciálom a preto si myslím, že by ho u nás mali viesť ľudia, ktorí sú ochotní tomuto športu veľa obetovať a spraviť kroky, ktoré nenapumpujú len jeho konto.

Každý, kto sa v okolí malého futbalu pohybuje dlhšie vie, že či už v Bratislave, Košiciach alebo iných miestach, kde sa organizujú ligy v malom futbale, to robia ľudia s nadšením a preto aby sa v ich mestách tento šport rozvíjal. Obetovali tomu kopec času a energie - ak so ziskom tak naozaj minimálnym. Zatiaľ čo Top liga je pre mňa súťažou s nulovým servisom pre hráčov a veľkým servisom pre prípadných sponzorov, ktorí napĺňajú len jeden vačok.

A ak tento človek vedie svoju ligu takýmto spôsobom, ako mám veriť, že to nebude podobne fungovať aj vo zväze? Samozrejme – toto je len môj názor a ak sa odstupom času ukáže, že som sa mýlil, veľmi rád svoju chybu priznám a samozrejme sa dotyčnému človeku aj verejne ospravedlním." 

Medzi mužstvá, ktoré s určitosťou nevycestujú na tohtoročné MSR sa radí už aj bratislavský 1. FC Pressburg, ktorý po troch účastiach na tomto finálovom podujatí uprednostní iný záver sezóny.

Tento celok vznikol v roku 2014 a odvtedy je stabilným článkom v bratislavskej Uni-lige, kde momentálne štartujú až dva jeho výkonnostné celky! Rovnako dve mužstvá sa adaptovali aj na poli bratislavského futsalu, kde už druhú sezónu po sebe poctivo leštia palubovky.

Okrem ligového primátu si hráči počas svojej histórie nahromadili vyše 25 turnajových trofejí, medzi ktorými nechýba striebro z MSR v plážovom futbale, či trofeje z iných zahraničných turnajov.


K vyhrotenej situácii v malom futbale, k vedeniu SZMF a samotným MSR sa vyjadril kapitán a majiteľ 1. FCP Michal "Cuco" Caňo: "Jednoznačne a v plnom rozsahu súhlasím s vyjadreniami Jakuba Holeša na adresu SZMF a osoby jeho prezidenta. My sme už na predchádzajúcich MSR štartovali takpovediac nasilu a tam sme sa len utvrdili, že tomu tak bolo naposledy!

Vysvetlím to veľmi jednoducho. Hrávame Uni-ligu a nech si vraví kto chce, čo chce, čo sa týka kvality, je to klenot na poli slovenského malého futbalu, kde v najvyššej súťaži bývajú zápasy často na semi-pro úrovni a štartové pole je veľmi vyrovnané. No a teraz si predstavte, že celú sezónu bojujete o "prestížnu" miestenku na MSR, lebo tie boli presne zväzom pridelené do jednotlivých líg podľa koeficientu, ale v tom niekto spraví z toho totálnu frašku pridelením ešte ďaľších miesteniek, čim znehodnotí celosezónnu snahu mužstiev, rozbije boj o miestenky a vytvorí takpovediac turnaj pre všetkých!

A aby toho nebolo náhodou málo, ten niekto si vypýta 100 eur štartovné na tento cirkus. Aby si ty ako víťaz miestenky platil nemalé štartovné na podujatie, kde sa nevedia ani rozhodcovia udržať triezvi?! Spýtajte sa pokojne mojich chalanov, či som si od nich vypýtal peniaze na štartovné? Nevypýtal, zaplatil som to radšej sám, pretože by som sa po ich odvedenej snahe hanbil. A toto máme my podporovať? Stoeurové turnaje pre všetkých?

Dobre si pamätáme, ako sa tam minulý rok na poslednú chvílu skladali mužstvá, ktoré ani len neexistovali! Radšej vezmem chalanov po sezóne opäť na kvalitný Open Summer Cup, alebo po vzore iných muzstiev vycestujeme za futbalom do zahraničia, čo vždy pôsobí ako kvalitná športová výzva...

Pochopte, za 4 roky pre nás zväz neurobil vôbec nič, akurát 3-krát prijal moju platbu za MSR. A preto: Stačilo páni, zbohom vám!"

Autor: , Zdroj: 1. FC Pressburg

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.