topPhoto
FOTO: 1. FC Pressburg

Bojkot v malom futbale, mužstvá odmietajú štartovať na MSR 2018!

BRATISLAVA, 15.05.2018 |
Úzke vedenie SZMF čelí po novom vlne otvorenej kritiky. Po vyjadreniach majiteľa klubu N3M Jakuba Holeša  sa k nemu pridávajú aj ďalší, ktorí odmietajú štartovať na blížiacich sa Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. a týmto gestom dávajú zväzu najavo svoj jednoznačný postoj...

Vyjadrenie Jakuba Holeša, zakladateľa a manažéra mužstva N3M, v roku 2017 bronzového tímu na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, pre stránku uni-liga.sk:

"Našu prvú sezónu sme odohrali v Top lige, ktorej majiteľom je dnešným prezidentom zväzu. Táto liga je robená hlavne na kvantitu a nie na kvalitu a to znamená pre mňa len jedno, že tento človek chce z toho len zarobiť. A s takýmto postojom ja absolútne nesúhlasím. Malý futbal je krásny šport s obrovským potenciálom a preto si myslím, že by ho u nás mali viesť ľudia, ktorí sú ochotní tomuto športu veľa obetovať a spraviť kroky, ktoré nenapumpujú len jeho konto.

Každý, kto sa v okolí malého futbalu pohybuje dlhšie vie, že či už v Bratislave, Košiciach alebo iných miestach, kde sa organizujú ligy v malom futbale, to robia ľudia s nadšením a preto aby sa v ich mestách tento šport rozvíjal. Obetovali tomu kopec času a energie - ak so ziskom tak naozaj minimálnym. Zatiaľ čo Top liga je pre mňa súťažou s nulovým servisom pre hráčov a veľkým servisom pre prípadných sponzorov, ktorí napĺňajú len jeden vačok.

A ak tento človek vedie svoju ligu takýmto spôsobom, ako mám veriť, že to nebude podobne fungovať aj vo zväze? Samozrejme – toto je len môj názor a ak sa odstupom času ukáže, že som sa mýlil, veľmi rád svoju chybu priznám a samozrejme sa dotyčnému človeku aj verejne ospravedlním." 

Medzi mužstvá, ktoré s určitosťou nevycestujú na tohtoročné MSR sa radí už aj bratislavský 1. FC Pressburg, ktorý po troch účastiach na tomto finálovom podujatí uprednostní iný záver sezóny.

Tento celok vznikol v roku 2014 a odvtedy je stabilným článkom v bratislavskej Uni-lige, kde momentálne štartujú až dva jeho výkonnostné celky! Rovnako dve mužstvá sa adaptovali aj na poli bratislavského futsalu, kde už druhú sezónu po sebe poctivo leštia palubovky.

Okrem ligového primátu si hráči počas svojej histórie nahromadili vyše 25 turnajových trofejí, medzi ktorými nechýba striebro z MSR v plážovom futbale, či trofeje z iných zahraničných turnajov.


K vyhrotenej situácii v malom futbale, k vedeniu SZMF a samotným MSR sa vyjadril kapitán a majiteľ 1. FCP Michal "Cuco" Caňo: "Jednoznačne a v plnom rozsahu súhlasím s vyjadreniami Jakuba Holeša na adresu SZMF a osoby jeho prezidenta. My sme už na predchádzajúcich MSR štartovali takpovediac nasilu a tam sme sa len utvrdili, že tomu tak bolo naposledy!

Vysvetlím to veľmi jednoducho. Hrávame Uni-ligu a nech si vraví kto chce, čo chce, čo sa týka kvality, je to klenot na poli slovenského malého futbalu, kde v najvyššej súťaži bývajú zápasy často na semi-pro úrovni a štartové pole je veľmi vyrovnané. No a teraz si predstavte, že celú sezónu bojujete o "prestížnu" miestenku na MSR, lebo tie boli presne zväzom pridelené do jednotlivých líg podľa koeficientu, ale v tom niekto spraví z toho totálnu frašku pridelením ešte ďaľších miesteniek, čim znehodnotí celosezónnu snahu mužstiev, rozbije boj o miestenky a vytvorí takpovediac turnaj pre všetkých!

A aby toho nebolo náhodou málo, ten niekto si vypýta 100 eur štartovné na tento cirkus. Aby si ty ako víťaz miestenky platil nemalé štartovné na podujatie, kde sa nevedia ani rozhodcovia udržať triezvi?! Spýtajte sa pokojne mojich chalanov, či som si od nich vypýtal peniaze na štartovné? Nevypýtal, zaplatil som to radšej sám, pretože by som sa po ich odvedenej snahe hanbil. A toto máme my podporovať? Stoeurové turnaje pre všetkých?

Dobre si pamätáme, ako sa tam minulý rok na poslednú chvílu skladali mužstvá, ktoré ani len neexistovali! Radšej vezmem chalanov po sezóne opäť na kvalitný Open Summer Cup, alebo po vzore iných muzstiev vycestujeme za futbalom do zahraničia, čo vždy pôsobí ako kvalitná športová výzva...

Pochopte, za 4 roky pre nás zväz neurobil vôbec nič, akurát 3-krát prijal moju platbu za MSR. A preto: Stačilo páni, zbohom vám!"

Autor: , Zdroj: 1. FC Pressburg

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.