topPhoto
FOTO: 1. FC Pressburg

Bojkot v malom futbale, mužstvá odmietajú štartovať na MSR 2018!

BRATISLAVA, 15.05.2018 |
Úzke vedenie SZMF čelí po novom vlne otvorenej kritiky. Po vyjadreniach majiteľa klubu N3M Jakuba Holeša  sa k nemu pridávajú aj ďalší, ktorí odmietajú štartovať na blížiacich sa Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. a týmto gestom dávajú zväzu najavo svoj jednoznačný postoj...

Vyjadrenie Jakuba Holeša, zakladateľa a manažéra mužstva N3M, v roku 2017 bronzového tímu na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, pre stránku uni-liga.sk:

"Našu prvú sezónu sme odohrali v Top lige, ktorej majiteľom je dnešným prezidentom zväzu. Táto liga je robená hlavne na kvantitu a nie na kvalitu a to znamená pre mňa len jedno, že tento človek chce z toho len zarobiť. A s takýmto postojom ja absolútne nesúhlasím. Malý futbal je krásny šport s obrovským potenciálom a preto si myslím, že by ho u nás mali viesť ľudia, ktorí sú ochotní tomuto športu veľa obetovať a spraviť kroky, ktoré nenapumpujú len jeho konto.

Každý, kto sa v okolí malého futbalu pohybuje dlhšie vie, že či už v Bratislave, Košiciach alebo iných miestach, kde sa organizujú ligy v malom futbale, to robia ľudia s nadšením a preto aby sa v ich mestách tento šport rozvíjal. Obetovali tomu kopec času a energie - ak so ziskom tak naozaj minimálnym. Zatiaľ čo Top liga je pre mňa súťažou s nulovým servisom pre hráčov a veľkým servisom pre prípadných sponzorov, ktorí napĺňajú len jeden vačok.

A ak tento človek vedie svoju ligu takýmto spôsobom, ako mám veriť, že to nebude podobne fungovať aj vo zväze? Samozrejme – toto je len môj názor a ak sa odstupom času ukáže, že som sa mýlil, veľmi rád svoju chybu priznám a samozrejme sa dotyčnému človeku aj verejne ospravedlním." 

Medzi mužstvá, ktoré s určitosťou nevycestujú na tohtoročné MSR sa radí už aj bratislavský 1. FC Pressburg, ktorý po troch účastiach na tomto finálovom podujatí uprednostní iný záver sezóny.

Tento celok vznikol v roku 2014 a odvtedy je stabilným článkom v bratislavskej Uni-lige, kde momentálne štartujú až dva jeho výkonnostné celky! Rovnako dve mužstvá sa adaptovali aj na poli bratislavského futsalu, kde už druhú sezónu po sebe poctivo leštia palubovky.

Okrem ligového primátu si hráči počas svojej histórie nahromadili vyše 25 turnajových trofejí, medzi ktorými nechýba striebro z MSR v plážovom futbale, či trofeje z iných zahraničných turnajov.


K vyhrotenej situácii v malom futbale, k vedeniu SZMF a samotným MSR sa vyjadril kapitán a majiteľ 1. FCP Michal "Cuco" Caňo: "Jednoznačne a v plnom rozsahu súhlasím s vyjadreniami Jakuba Holeša na adresu SZMF a osoby jeho prezidenta. My sme už na predchádzajúcich MSR štartovali takpovediac nasilu a tam sme sa len utvrdili, že tomu tak bolo naposledy!

Vysvetlím to veľmi jednoducho. Hrávame Uni-ligu a nech si vraví kto chce, čo chce, čo sa týka kvality, je to klenot na poli slovenského malého futbalu, kde v najvyššej súťaži bývajú zápasy často na semi-pro úrovni a štartové pole je veľmi vyrovnané. No a teraz si predstavte, že celú sezónu bojujete o "prestížnu" miestenku na MSR, lebo tie boli presne zväzom pridelené do jednotlivých líg podľa koeficientu, ale v tom niekto spraví z toho totálnu frašku pridelením ešte ďaľších miesteniek, čim znehodnotí celosezónnu snahu mužstiev, rozbije boj o miestenky a vytvorí takpovediac turnaj pre všetkých!

A aby toho nebolo náhodou málo, ten niekto si vypýta 100 eur štartovné na tento cirkus. Aby si ty ako víťaz miestenky platil nemalé štartovné na podujatie, kde sa nevedia ani rozhodcovia udržať triezvi?! Spýtajte sa pokojne mojich chalanov, či som si od nich vypýtal peniaze na štartovné? Nevypýtal, zaplatil som to radšej sám, pretože by som sa po ich odvedenej snahe hanbil. A toto máme my podporovať? Stoeurové turnaje pre všetkých?

Dobre si pamätáme, ako sa tam minulý rok na poslednú chvílu skladali mužstvá, ktoré ani len neexistovali! Radšej vezmem chalanov po sezóne opäť na kvalitný Open Summer Cup, alebo po vzore iných muzstiev vycestujeme za futbalom do zahraničia, čo vždy pôsobí ako kvalitná športová výzva...

Pochopte, za 4 roky pre nás zväz neurobil vôbec nič, akurát 3-krát prijal moju platbu za MSR. A preto: Stačilo páni, zbohom vám!"

Autor: , Zdroj: 1. FC Pressburg

Súvisiaci obsah

 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.