topPhoto
FOTO: 1. FC Pressburg

Bojkot v malom futbale, mužstvá odmietajú štartovať na MSR 2018!

BRATISLAVA, 15.05.2018 |
Úzke vedenie SZMF čelí po novom vlne otvorenej kritiky. Po vyjadreniach majiteľa klubu N3M Jakuba Holeša  sa k nemu pridávajú aj ďalší, ktorí odmietajú štartovať na blížiacich sa Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. a týmto gestom dávajú zväzu najavo svoj jednoznačný postoj...

Vyjadrenie Jakuba Holeša, zakladateľa a manažéra mužstva N3M, v roku 2017 bronzového tímu na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, pre stránku uni-liga.sk:

"Našu prvú sezónu sme odohrali v Top lige, ktorej majiteľom je dnešným prezidentom zväzu. Táto liga je robená hlavne na kvantitu a nie na kvalitu a to znamená pre mňa len jedno, že tento človek chce z toho len zarobiť. A s takýmto postojom ja absolútne nesúhlasím. Malý futbal je krásny šport s obrovským potenciálom a preto si myslím, že by ho u nás mali viesť ľudia, ktorí sú ochotní tomuto športu veľa obetovať a spraviť kroky, ktoré nenapumpujú len jeho konto.

Každý, kto sa v okolí malého futbalu pohybuje dlhšie vie, že či už v Bratislave, Košiciach alebo iných miestach, kde sa organizujú ligy v malom futbale, to robia ľudia s nadšením a preto aby sa v ich mestách tento šport rozvíjal. Obetovali tomu kopec času a energie - ak so ziskom tak naozaj minimálnym. Zatiaľ čo Top liga je pre mňa súťažou s nulovým servisom pre hráčov a veľkým servisom pre prípadných sponzorov, ktorí napĺňajú len jeden vačok.

A ak tento človek vedie svoju ligu takýmto spôsobom, ako mám veriť, že to nebude podobne fungovať aj vo zväze? Samozrejme – toto je len môj názor a ak sa odstupom času ukáže, že som sa mýlil, veľmi rád svoju chybu priznám a samozrejme sa dotyčnému človeku aj verejne ospravedlním." 

Medzi mužstvá, ktoré s určitosťou nevycestujú na tohtoročné MSR sa radí už aj bratislavský 1. FC Pressburg, ktorý po troch účastiach na tomto finálovom podujatí uprednostní iný záver sezóny.

Tento celok vznikol v roku 2014 a odvtedy je stabilným článkom v bratislavskej Uni-lige, kde momentálne štartujú až dva jeho výkonnostné celky! Rovnako dve mužstvá sa adaptovali aj na poli bratislavského futsalu, kde už druhú sezónu po sebe poctivo leštia palubovky.

Okrem ligového primátu si hráči počas svojej histórie nahromadili vyše 25 turnajových trofejí, medzi ktorými nechýba striebro z MSR v plážovom futbale, či trofeje z iných zahraničných turnajov.


K vyhrotenej situácii v malom futbale, k vedeniu SZMF a samotným MSR sa vyjadril kapitán a majiteľ 1. FCP Michal "Cuco" Caňo: "Jednoznačne a v plnom rozsahu súhlasím s vyjadreniami Jakuba Holeša na adresu SZMF a osoby jeho prezidenta. My sme už na predchádzajúcich MSR štartovali takpovediac nasilu a tam sme sa len utvrdili, že tomu tak bolo naposledy!

Vysvetlím to veľmi jednoducho. Hrávame Uni-ligu a nech si vraví kto chce, čo chce, čo sa týka kvality, je to klenot na poli slovenského malého futbalu, kde v najvyššej súťaži bývajú zápasy často na semi-pro úrovni a štartové pole je veľmi vyrovnané. No a teraz si predstavte, že celú sezónu bojujete o "prestížnu" miestenku na MSR, lebo tie boli presne zväzom pridelené do jednotlivých líg podľa koeficientu, ale v tom niekto spraví z toho totálnu frašku pridelením ešte ďaľších miesteniek, čim znehodnotí celosezónnu snahu mužstiev, rozbije boj o miestenky a vytvorí takpovediac turnaj pre všetkých!

A aby toho nebolo náhodou málo, ten niekto si vypýta 100 eur štartovné na tento cirkus. Aby si ty ako víťaz miestenky platil nemalé štartovné na podujatie, kde sa nevedia ani rozhodcovia udržať triezvi?! Spýtajte sa pokojne mojich chalanov, či som si od nich vypýtal peniaze na štartovné? Nevypýtal, zaplatil som to radšej sám, pretože by som sa po ich odvedenej snahe hanbil. A toto máme my podporovať? Stoeurové turnaje pre všetkých?

Dobre si pamätáme, ako sa tam minulý rok na poslednú chvílu skladali mužstvá, ktoré ani len neexistovali! Radšej vezmem chalanov po sezóne opäť na kvalitný Open Summer Cup, alebo po vzore iných muzstiev vycestujeme za futbalom do zahraničia, čo vždy pôsobí ako kvalitná športová výzva...

Pochopte, za 4 roky pre nás zväz neurobil vôbec nič, akurát 3-krát prijal moju platbu za MSR. A preto: Stačilo páni, zbohom vám!"

Autor: , Zdroj: 1. FC Pressburg

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.