Zimný Prodress Cup odštartoval svoj 4. ročník

PARTIZÁNSKE, 02.12.2017 |
V športovej hale v Partizánskom sa v sobotu 2. decembra začal už štvrtý ročník zimnej edície turnaja ProDress Cup.

Tentokrát opäť bez víťaza úvodných dvoch ročníkov Beponu, no s obhajcom minuloročného triumfu Alkáčmi a viacerými novými tímami.

1. kolo
Skupina D

07:30 PKE Mystery - Bou 2:5 (2:2)
Góly:
Pecko, Vanek - Polúch, Bárta, Chrenko, Šípoš, Bárta

Úvodný zápas turnaja začal s niekoľkominútovým oneskorením, keďže cesta tímu Mystery z Bratislavy sa kvôli hmle výrazne predĺžila. Úvod tak patril hráčom topoľčianskeho Bou, ktorý sa ujal gólom Polúcha. Mysterákov do hry vrátil zásah Pecka, krátko po ňom sa o obrat postaral Vanek. Ten istý hráč však desať sekúnd pred koncom zbytočne stratil loptu pred vlastnou bránou a Bárta vyrovnal.

V druhom dejstve sa už na mysterákoch začala stále viac prejavovať únava zo skorého vstávania, dlhej cesty, no najmä náročného úspešného večerného šlágra 2. futsalovej ligy proti Semicu a hru tak kontroloval a gólmi postupne aj ovládol tím Bou. Do siete brankára Součeka zapadli ešte tri lopty a Mystery tak opäť odštartovalo turnaj rovnako ako minulý rok prehrou.

07:53 FC Elite - Lokomotiv 2:1 (1:1)
Góly:
Rimanovský 2 - J. Mikula

V druhom súboji D skupiny sa stretli tradiční účastníci turnaja FC Elite a Lokomotiv. Ako prví sa z gólu tešili hráči Elite, keď sieť rozvlnil Rimanovský. Na prestávku sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, keď sa o vyrovnanie postaral Mikula.

Po výmene strán o všetkom rozhodol jediný zásah, ktorý padol dve minúty pred koncom. Na rohový kop si až z vlastnej polovice nabehol Rimanovský a svojim druhým gólom v zápase stanovil skóre na 2:1 pre Elite.

Skupina C
08:16 Brazzers - Tisíc a jeden nôž 1:4 (0:3)
Góly:
Balaška - Issa 4

Strieborný tím letného ProDress Cupu Brazzers si vstup do turnaja predstavoval určite inak. Proti nemu stál nováčik turnaja bratislavský Tisíc a jeden nôž, ktorý navyše hrá bez náhradníkov, napriek tomu si však v zápase počíňal suverénne. Už po prvom polčase viedol zásluhou hetriku Issu 3:0 a hoci sa po prestávke podarilo Balaškovi znížiť, kanonier nožov Issa svojim štvrtým zásahom odvrátil akékoľvek úvahy Brazzers o zdramatizovanie duelu.

08:39 RB Lipsko - Futbalservis 1:3 (0:2)
Góly:
J. Čangel - A. Pagáč 2, M. Směrička

Fakt, že káder Futbalservisu je doslova nabitý futsalovými reprezentantmi, sa na palubovke prejavoval hneď od úvodu. Vo viacerých fázach zápasu si jeho hráči na ihrisku robili doslova čo chceli a Lipsku nezostávalo nič iné, len ustáť ich tlak. Napriek snahe sa im to v prvom polčase nepodarilo pri dvoch situáciách, na ktorých konci bol v oboch prípadoch Pagáč.

V druhom dejstve sa do streleckej listiny zapísal aj Směrička a Futbalservis viedol už 3:0. Lipsku sa už podarilo po brejku už len zmierniť svoju prehru, keď sa po individuálnom prieniku presadil Čangel.

Skupina B
09:02 Elán - človEK ČLOveku 2:1 (0:0)
Góly:
 Kompas, Obžera - Turček

Napriek viacerým dobrým šanciam na oboch stranách čakali diváci v prvom polčase na góly márne. Tie začali padať až po prestávke, keď najskôr Kompas poslal do vedenia Elán, no krátko na to po chybe brankára, ktorý neudržal loptu, vyrovnával Turček. O tom, že body sa nakoniec nebudú deliť, sa rozhodlo šesť sekúnd pred koncom, keď Křapka pretlačil pätičkou nahrávku na Obžeru a ten pomedzi nohy brankára upravil na konečných 2:1 pre Elán.

09:25 Alkáči - Atletico Novejsa 1:0 (0:0)
Gól:
A. Stručka

Duel Alkáčov s Atleticom Novejsa sa zmenil na súboj obhajcov triumfu s brankárom Cígerom. Ten svoj tím držal v hre o aspoň bod viacerými fantastickými zákrokmi a v prvom polčase zneškodnil aj pokutový kop Kundalu.

V druhom polčase však hráči po rozohrávke od bránky stratil loptu Pekár a Stručka ju aj so šťastím upratal do siete. Práve tento zásah bol nakoniec jediným a rozhodol tak o výhre Alkáčov.

Skupina A
09:48 FC Kuvajt - TNF Mia San Mia 2:0 (0:0)
Góly:
Šuhajda, J. Pagáč

Po bezgólovom úvodnom dejstve padol úvodný zásah stretnutia dvoch minulosezónnych účastníkov Partizánskej ligy malého futbalu už po pár sekundách od úvodného hvizdu toho druhého. Hneď z rozohrávky zo stredového kruhu prekvapil brankára Mie Šuhajda. O päť minút sa skóre menilo opäť, po rohovom kope napriahol z prvej Pagáč. Mia reagovala na vývoj výmenou brankára za hráča, no ani to jej už nepomohlo k tomu, aby v zápase zabodovala.

10:11 TJ Mladosť Pohorelá - FC Áčko 0:1 (0:0)
Gól:
K. France

Rovnako ako v prvom zápase skupiny A, aj v druhom a zároveň poslednom 1. kola medzi Pohorelou a Áčkom v prvom polčase gól nepadol. Rozhodujúci moment tak prinieslo až druhé dejstvo, v ktorom o výhre hurbanovského Áčka rozhodol Karol France.

2. kolo
Skupina D

10:34 Bou - FC Elite 1:0 (0:0)
Gól:
P. Chrenko

Topoľčianske Bou sa začína posúvať do úlohy čierneho koňa turnaja, keď si po Mystery poradilo aj so slovensko-zahraničným výberom Elite. Po bezgólovom prvom dejstve rozhodol o výhre svojho tímu Chrenko.

10:57 Lokomotiv - PKE Mystery 1:7 (1:2)
Góly:
J. Mikula - S. Zelenák, L. Pecko, M. Panák, D. Vanek, S. Zelenák, M. Bitala, L. Pecko

Druhý zápas D skupiny ponúkol už priam tradičný prodresscupový súboj medzi Lokomotivom a Mystery. Hoci lepšie začal Lokomotiv, mysteráci mu nakoniec prehru 1:3 z letnej edície turnaja vrátili aj s úrokmi. Po vyrovnaní Zelenáka zariadil ešte pred prestávkou obrat Pecko, po nej pridal poisťovací zásah po brejku Panák. V zostávajúcom čase mysteráci postupne zveľaďovali svoje skóre, keď sa postupne presadili Vanek, Zelenák, Bitala a Pecko a to sa nakoniec zastavilo až na 7:1. PKE Mystery sa tak razantne vrátilo do hry o postup do play-off, o všetkom rozhodne záverečný duel skupiny proti FC Elite.

1. Bou 2 2 0 0 6:2 6
2. PKE Mystery 2 1 0 1 9:6 3
3. FC Elite 2 1 0 1 2:2 3
4. Lokomotiv 2 0 0 2 2:9 0

Skupina C
11:20 Tisíc a jeden nôž - RB Lipsko 4:1 (1:0)
Góly:
M. Slúka, D. Řehořka, T. Issa, T. Issa - J Čangel

Aj ďalší z nováčikov turnaja Tisíc a jeden nôž pokračuje rovnako ako Bou v déčku vo výborných výkonoch, o čom sa tentokrát presvedčili hráči Lipska. V prvom polčase sa presadil síce len Slúka,  druhom sa však k nemu pridali aj Řehořka a dvakrát Issa a bolo po zápase. Čestný úspech RB zaznamenal v závere Čangel.

11:43 Futbalservis - Brazers 1:0 (0:0)
Gól:
M. Jurčo

Ak sa chceli Brazzers udržať v hre o postup, potrebovali proti Futbalservisu zabodovať. Po bezgólovom prvom polčase však ťahali loptu zo svojej siete ako prví, keď sa presadil Jurčo. Blízko vyrovnaniu bol dvakrát Rolinec, najskôr však loptu na ceste do siete zastavil v poslednej chvíli obrancu a o pár minút neskôr tyč. Finalisti letného turnaja tak zostávajú po dvoch zápasoch naďalej bez bodov, Futbalservis naopak nestratil ešte ani jeden.

1. Tisíc a jeden nôž 2 2 0 0 8:2 6
2. Futbalservis 2 2 0 0 4:1 6
3. Brazzers 2 0 0 2 1:5 0
4. RB Lipsko 2 0 0 2 2:7 0

Skupina B
12:06 ČlovEK ČLOveku - Alkáči 0:0

O vôbec prvý zápas bez gólov na turnaji sa nečakane postarali obhajcovia triumfu Alkáči v súboji s ČlovEK ČLOveku. Rovnako ako v prvom zápase mali pritom výhodu šestky, no tak ako Jozef Kundala neuspel tentokrát ani Andrej Stručka.

12:29 Atletico Novejsa - Elán 0:1 (0:0)
Gól:
Bezák

Napriek množstvu šancí na oboch stranách to dlho vyzeralo tak, že aj tento duel B skupiny skončí bez gólov. Necelé dve minúty pred koncom si ale na rohový kop Tibor Bezák a potvrdil v predstihu postup Elánu do ďalšej fázy turnaja.

1. Elán 2 2 0 0 3:1 6
2. Alkáči 2 1 1 0 1:0 4
3. ČlovEK ČLOveku 2 0 1 1 1:2 1
4. Atletico Novejsa 2 0 0 2 0:2 0

Skupina A
12:52 TNF Mia San Mia - TJ Mladosť Pohorelá 2:3 (1:2)
Góly:
J. Hianik 2 - I. Tešlár, K. Malecký, Ľ. Valter

Mia San Mia potrebovala pre udržanie sa v hre o postup zo skupiny bodovať proti Pohorelej, no nakoniec jej k tomu nepomohli ani dva góly Hianika. Mladosť viedla v druhom polčase už 3:1, no hráči TNF vyťažili z riskantnej hry s brankárom často až na polovici súpera len jediný gól a už po druhom zápase  sú ich šance na play-off skôr v rovine teórie.

13:15 FC Áčko - FC Kuvajt 0:2 (0:0)
Góly:
P. Košík, R. Čaprnka

Zápas Áčka s Kuvajtom sa od úvodných minút niesol v duchu, kedy sa podarí majstrovi PLMF z roku 2016 prelomiť obranné hradby súpera. Po bezgólovom prvom polčase priniesol zlom až zásah Košíka, na ktorý krátko na to nadviazal Čaprnka. Kuvajt tak aj druhý zápas v skupine vyhral po výsledku 2:0 a v predstihu si zabezpečil miestenku do play-off.

Góly:
Z. Hunka - P. Chrenko, M. Polúch, P. Chrenko, M. Rusinko, M. Polúch, P. Chrenko, M. Barta, R. Buček.

Demotivovaný Lokomotiv vedomý si toho, že jeho púť na turnaji predčasne skončila, nedokázal zmobilizovať sily, aby bol Bou vyrovnaným súperom a tak bol tento duel doslova hrou mačky s myšou. Otázkou tak zostávala len výška konečného skóre. To sa nakoniec zastavilo až na 8:1, čo prekonalo doterajšie najvyššie víťazstvo Mystery práve nad Lokomotivom v pomere 7:1. Bou tak bez straty bodu ovládlo skupinu D.

PKE Mystery - FC Elite 4:1 (2:0)
Góly:
A. Gála, S. Zelenák, S. Zelenák, A. Gála - K. Rimanovský

PKE Mystery sa oživenej šance na postup zo skupiny chytilo proti Elite hneď v prvom polčase a po góloch Gálu a Zelenáka sa ujalo vedenia 2:0. V druhom dejstve si však vybralo slabšiu fázu, pri ktorej bratislavský tím viackrát podržal brankár Souček, no na doklepnutie od Rimanovského už nemal nárok ani on. Záver tak sľuboval drámu, no čarodejníci nakoniec dvomi rýchlymi zásahmi Zelenáka a Gálu definitívne potvrdili svoj postup do ďalšej fázy turnaja.

1. Bou 3 3 0 0 14:3 9
2. PKE Mystery 3 2 0 1 13:7 6
3. FC Elite 3 1 0 2 3:6 3
4. Lokomotiv 3 0 0 3 3:17 0

Skupina C
Futbalservis - Tisíc a jeden nôž 5:1 (2:0)
Góly:
M. Kopčan, J. Prekop, J. Prekop, M. Kopčan, P. Hikel - T. Issa

Hrdinom priameho súboja o víťazstvo v skupine medzi Futbalservis a Tisíc a jeden nôž sa stal nečakane brankár. Martin Kopčan totiž k výhre jeho tímu prispel hneď dvoma gólmi cez celé ihrisko. Rovnako dvojgólový bol aj jeho spoluhráč Prekop a keďže sa k nim pridal aj Hikel, zásah najlepšieho strelca Tisíc a jeden nôž Issu len zmiernil prehru jeho tímu na 1:5.

Brazzers - RB Lipsko 3:3 (3:2)
Góly:
D. Rolinec 3 - P. Jozefák, J. Čangel, L. Medek

Súboj tímov, ktorým už v 3. kole o nič nešlo, priniesol pre divákov zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Brazzers i Lipsko sa nakoniec rozlúčili s turnajom bez víťazstva, keďže ich vzájomné meranie síl sa skončilo deľbou bodov. Na strane Brazzers exceloval autor hetriku Domino Rolinec, na strane Lipska sa o góly postarala hneď trojica hráčov  - Jozefák, Čangel a Medek.

1. Futbalservis 3 3 0 0 9:2 9
2. Tisíc a jeden nôž 3 2 0 1 9:7 6
3. Brazzers 3 0 1 2 4:8 1
4. RB Lipsko 3 0 1 2 5:10 1

Skupina B
Atletico Novejsa - ČlovEK ČLOveku 3:2 (2:0)
Góly:
M. Lupták, O. Kolárik, M. Lupták - T. Turček, M. Guba

V zápase, v ktorom už v podstate o nič nešlo, sa lepšie namotivovali hráči Atletica. Tí viedli po góloch Luptáka a Kolárika 2:0 a hoci sa tímu ČlovEK ČLOveku podaril v druhom dejstve duel zdramatizovať, Novejsa si už triumf, ktorý ju posunul na tretie miesto v knečnej tabuľke, ujsť nenechala.

Elán - Alkáči 2:0 (0:0)
Góly:
P. Křapka, D. Obžera

Bitka o najlepšiu východiskovú priečku do play-off medzi Elánom a Alkáčmi v prvom polčase góly nepriniesol, po výmene strán sa však sieť vlnila hneď dvakrát. A v oboch prípadoch šlo o bránu Alkáčov, ktorí po zásahoch Křapku a Obžeru prehrali 0:2.

ŽK: L. Indrányi (TNF)

FC Áčko živilo svoju nádej na postup do play-off len krátku chvíľu, Mia San Mia sa v rozlúčke s turnajom zmobilizovala a konto svojho súpera zaťažila až paťkrát. Hurbanovský tím sa presadil len jediný raz a tak už pred posledným stretnutím bolo jasné, že do ďalšej fázy nepostúpi.

FC Kuvajt - TJ Mladosť Pohorelá 0:0

Kuvajt aj Pohorelá vedomé si toho, že na postup im stačí neprehrať, síce skúšali pozornosť brankárov hneď niekoľkokrát, no zápas od začiatku smeroval k deľbe bodov a tá sa po bezgólovom priebehu stala aj skutočnosťou.

1. FC Kuvajt 3 2 1 0 4:0 7
2. Pohorelá 3 1 1 1 3:3 4
3. Mia San Mia 3 1 0 2 7:6 3
4. FC Áčko 3 1 0 2 2:7 3

PLAY-OFF
Štvrťfinále
1. A1 (FC Kuvajt) - D2 (PKE Mystery) 2:1 (1:1)
Góly:
J. Matejovič, R. Čaprnka - S. Zelenák

Ďalší zo súbojov, v ktorom sa stretli tímy, ktoré si v úvodnom kole play-off zahrali aj na letnej edícii turnaja 2016. Rovnako ako pred vyše rokom, aj tentokrát sa do vedenia dostali čarodejníci, no hráči Kuvajtu opäť - aj keď chvíľami aj so šťastím - otočili skóre vo svoj prospech. V záverečnej fáze zápasu mal dve tisícpercentné šance na vyrovnanie Brunner, no v oboch loptu do prázdnej bránky dopraviť nedokázal. Mystery sa tak rozlúčilo s turnajom, Kuvajt sa dostal do najlepšej štvorky.

2. B1 (Elán) - C2 (Tisíc a jeden nôž) 3:0 (1:0)
Góly:
D. Obžera, M. Pastirík 2

Bratislavský Tisíc a jeden nôž mal síce v zápase s Elánom loptu na svojich halovkách výrazne viac, no tú do siete posielali len hráči Elánu. V prvom polčase sa o otvorenie skóre postaral Obžera, v druhom pridal dvojnásobnú poistku Pastirík.

3. C1 (Futbalservis) - B2 (FC Alkáči) 5:0 (2:0)
Góly:
J. Halás, M. Směřička, J. Prekop, J. Halás 2
ŽK: A. Pagáč (Fut)

To, že nováčik turnaja Futbalservis to môže hneď pri svojej premiére môže dotiahnuť veľmi ďaleko, dokázal tento tím v štvrťfinálovom súboji s obhajcom triumfu Alkáčmi. Duel sa niesol jasne v ich réžii a skóre postupne utešene narastalo. Alkáči sa nakoniec s turnajom rozlúčili vysokou prehrou 0:5.

4. D1 (Bou) - A2 (Pohorelá) 6:0 (2:0)
Góly:
M. Rusinko, R. Rusňák, R. Rusňák, P. Chrenko, R. Rusňák, M. Barta

Rovnako ako tretie štvrťfinále, aj to štvrté prinieslo suverénny triumf favorizovaného Bou. Topoľčiansky tím natiahol svoju sériu výhier už na štyri zápasy, keď Pohorelú vyškolil po výsledku 6:0. Najvýraznejšie sa o to pričinil R. Rusňák, Autor hetriku.

Semifinále
Víťaz 1: FC Kuvajt  - Víťaz 2: Elán 0:1 (0:1)
Gól:
Kompas
ŽK: Šuhajda (Kuv)

Prvý semifinálový duel priniesol šance na oboch stranách rovnako tak ako aj súboje a emócie, ktoré musel občas krotiť rozhodca. Podľa očakávania sa už diváci gólových hodov nedočkali a o účastníkovi finále rozhodol jediný gól, o ktorý sa už v úvodnom dejstve postaral Kompas.

Víťaz 3: Futbalservis - Víťaz 4: Bou 3:0 (0:0)
Góly:
S. Marušinec, M. Kopčan, M. Směřička

Súboj dvoch v doterajšom priebehu neporazených tímov priniesol svoje rozuzlenie až v druhom polčase. Po góloch Marušinca, Kopčana, už treťom tohto brankára na turnaji, a Směřičku sa z postupu do finále tešil Futbalservis.

O 3. miesto
FC Kuvajt - Bou 1:2 (0:1)
Góly:
M. Krivosudský - R. Rusňák 2

Súboj o tretie miesto priniesol tri presné zásahy. O prvé dva sa postaral Rusňák, čím poslal Bou do dvojgólového náskoku, zásah Krivosudského v závere druhého polčasu už na naštartovanie Kuvajtu nestačil a tak sa z bronzu na turnaji teší nováčik Bou.

FINÁLE
Elán - Futbalservis 1:6 (0:2)
Góly:
P. Křapka - J. Halás, J. Halás, M. Směřička, J. Halás, A. Pagáč, M. Směřička

Futbalservis svoju celoturnajovú dominanciu potvrdil aj vo finále, kde nedal šancu Elánu pomyslieť na dobrý výsledok. Od začiatku duelu si s prehľadom kráčal za celkovým triumfom a výsledok bol len otázkou skóre. To sa nakoniec zastavilo na 6:1 v prospech Futbalservisu, ktorý svoju premiérovú účasť na ProDress Cupe premenil hneď na celkový triumf.

Zimný ProDress Cup tak spoznal svojho tretieho víťaza za štvorročnú históriu, k dvojnásobnému víťazovi FC Bepon a Alkáčom sa pridal práve Futbalservis.

Individuálne ocenenia:
Najlepší hráč turnaja:
Patrik Chrenko (Bou)
Najlepší strelec turnaja: Tomáš Issa (Tisíc a jeden nôž) 7 gólov
Najlepší brankár turnaja: Martin Kopčan (Futbalservis)

• 24.06.2017
    MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.