topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

PKE Mystery zvíťazilo aj v odvete duelu o udržanie

BRATISLAVA, 01.12.2017 |
Jedenásť gólov, množstvo pekných akcií a snaha oboch mužstiev zvíťaziť. Nezainteresovaný divák si v odvetnom zápase o udržanie v 2. bratislavskej Top lige musel prísť na svoje.


Vlci do druhého zápasu nastúpili na rozdiel od prvého merania síl už aj s viacerými náhradníkmi a cieľom rýchlym gólom oživiť svoje šance na zmazanie náskoku svojho súpera. Úvod duelu sa však niesol v réžii Mystery.

Najskôr Zentko napol len bočnú sieť, následne po peknej individuálne akcii Midu, ktorý našiel krížnou prihrávkou Beleša, mieril kapitán Mystery tesne vedľa a po Brunnerovej pätičke poslal Gála loptu len do vybiehajúceho brankára. Udrieť tak mohli vlci, no po spätnej nahrávke poslali loptu pred prázdnou bránou len nad. 

V 12. minúte po ekvilibristike Midu, ktorý si narazil loptu so Zentkom a poslal ju na opačnú žrď, netrafil Vaško prázdnu bránu. Sieť za brankárom sa tak po prvý raz vlnila až po štvrťhodine hry, keď Panák s Vaškom nedovolili obráncom vlkov poslať loptu spred vlastnej brány a Brunner ju umiestnil medzi nohy gólmana. Už o pár sekúnd mohli myseráci svoj náskok zvýšiť, no po kombinácii Zentka s Brunnerom stečoval prihrávku na osamoteného Gálu do rúk vlastného brankára vracajúci sa obranca.

Zaujímavý zápas pokračoval aj naďalej. Hrivnák zastavil výpad vlkov, vysunul Gálu, ktorý poslal loptu do krídla na Brunnera a ten krížnou nahrávkou ponúkol gól ako na podnose Belešovi. O minútu ale práve Beleš nepokryl Poláka a ten elegantne ponad brankára znížil. Vlci ožili, no buď mierili vedľa alebo, ako pri nevydarenej malej domov od Beleša, stečovali loptu len mimo žrdí. 

V 22. minúte sa však už dočkali, keď Škoda pri rozohrávke prišiel o loptu a Polák vyrovnal. O dve minúty neskôr ale Panák dlhým autovým vhadzovaním od vlastnej brány až k bráne súpera poslal do šance Vaška a ten halfvolejom opäť poslal myserákov do vedenia. Na prestávku sa ale predsa odchádzalo za vyrovnaného stavu, keď Gála s Midom zbytočne špekulovali pred vlastnou bránou, lopta sa dostala k Polákovi a ten zavŕšil svoj hetrik.

Ofenzívny futbal pokračoval aj v druhom polčase. Zentka aj s pomocou obrancu vychytal brankár vlkov a na gólmanovi sa skončila aj šanca Wolves po rohovom kope. Skóre sa tak znova menilo po polhodine hry, keď po prihrávke Vaška Midova strela doskákala cez brankára až za čiaru. 

Nasledujúca fáza patrila opäť vlkom, no tí mierili nepresne, alebo si vylámali zuby na Balážovi. V 33. minúte však Beleš zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici a bolo znova vyrovnané. 

Opraty do rúk prevzali hráči PKE Mystery, Vaško po narážačke s Midom mieril zblízka vedľa, rovnako sa skončila aj šanca po osi Zentko - Hrivnák - Brunner a po akcii Brunnera s Midom vychytal Vaška brankár vlkov a dorážka Zentka letela nad. V 41. minúte sa ale mysteráci dočkali, keď Panák zastavil výpad vlkov, loptu poslal na Vaška, ten na Midu a po jeho krížnej prihrávke ju Panák dorážal do prázdnej bránky. 

Vlci mohli vyrovnať hneď z protiútoku, no Baláž v spolupráci s Panákom zastavili loptu na bránkovej čiare. Skóre sa tak menilo až o dve minúty neskôr, keď tentoraz stratil loptu pred vlastnou bránou Brunner a Teraz upravil na 5:5. 

Hráči Mystery však v závere ukázali väčšiu chuť po víťazsve. Po dlhom pase Brunnera najskôr síce ešte Hrivnák loptu do siete neusmernil, tak ako sa mu to po takmer identickej akcii podarilo v predchádzajúcom zápase po pase od Panáka, obranca mysterákov si však všetko vynahradil už o pár sekúnd, keď pri hre vlkov vabank zúžitkoval spoluprácu s Belešom a Midom na rozhodujúci gól. V závere mohol ešte po nedorozumení medzi obrancom a brankárom vlkov skrášliť výsledok Panák, lopta od neho sa však odrazila tesne vedľa.

PKE Mystery tak zvládlo dvojzápas o udržanie sa v 2. Top lige s dvoma víťazstvami a celkovým skóre 13:7.

PKE Mystery MFC - AFT Wolves B 6:5 (3:3) (VIDEO)
Góly:15. Brunner, 17. Beleš, 24. Vaško, 30. Gála, 41. Panák, 46. Hrivnák  - 19., 23., 25. Vladimír Polák, 33. ?, 44. Peter Teraz

PKEM: Attila Baláž - Martin Hrivnák, Martin Panák, Ján Zentko, Tomáš Škoda, Pavol Brunner - Ramomír Mida, Andrej Vaško, Adam Gála, Ondrej Beleš

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, topliga.sk

Súvisiaci obsah

 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
 • 23.03.2018
  Do ISF (Socca) sa pridala už aj Čína
  Počet krajín v International Socca Federation naďalej rastie. Najnovším členom sa stala Čína v zastúpení Xiai Sports Media Co., ktorá už päť rokov organizuje turnaje tímov 5 proti 5, na ktorých hráva až 40 tisíc klubov.

  "Sme nadšení, že sme sa stali členmi ISF a môžeme dať našim hráčom príležitosť cestovať do Portugalska a reprezentovať Čínu na majstrovstvách sveta," povedal pre soccafederation.com zástupca pekingskej Xiai Sports Media Co. John Yan.
 • 09.03.2018
  Novým členom ISF (Socca) USA
  Small Goal Soccer, ako zástupca Spojených štátov amerických, sa stal novým členom International Socca Federetion. Táto organizácia vznikla v roku 2008 vo Phoenixe, kde odštartovala prvú súťaž v štýle 6 proti 6, postupne sa rozrástla o 12 ďalších líg v štáte Arizona a ďalších v šiestich iných štátoch USA. Najbližším cieľom SGS je rozšíriť sa do 20 štátov.(soccafederation.com)
 • 01.03.2018
  ISF (Socca) má nového člena
  Novým členom International Socca Federation sa stal Pro Sports Management ako zástupca Tuniska. Táto organizácia tak získala po schválení jej žiadosti právo vyslať reprezentáciu na tohtoročné ME v Portugalsku. Ďalšími záujemcami o vstup do federácie sú aj India a Spojené Arabské Emiráty, vzhľadom k viacerým organizáciám z oboch krajín, ktoré ich chcú zastupovať, momentálne ISF ich žiadosti posudzuje. (soccafederation.com)
 • 23.01.2018
  ISF (Socca): K 5 proti 5, 6 proti 6 a 7 proti 7 pribudlo aj 8 proti 8
  International Socca Federation, ktorá reprezentuje tisícky hráčov hrajúcich zápasy piatich proti piatim, šiestich proti šiestim a siedmich proti siedmim rozšírila svoje pôsobenie aj o zápasy ôsmich proti ôsmim. Aj vďaka tomu sa jej novým členom stalo Rusko, ktoré vo svojich súťažiach (LFL) hráva primárne týmto formátom, no na medzinárodnej scéne hráva na turnajoch 6 proti 6 a 7 proti 7. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.