topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

PKE Mystery zvíťazilo aj v odvete duelu o udržanie

BRATISLAVA, 01.12.2017 |
Jedenásť gólov, množstvo pekných akcií a snaha oboch mužstiev zvíťaziť. Nezainteresovaný divák si v odvetnom zápase o udržanie v 2. bratislavskej Top lige musel prísť na svoje.


Vlci do druhého zápasu nastúpili na rozdiel od prvého merania síl už aj s viacerými náhradníkmi a cieľom rýchlym gólom oživiť svoje šance na zmazanie náskoku svojho súpera. Úvod duelu sa však niesol v réžii Mystery.

Najskôr Zentko napol len bočnú sieť, následne po peknej individuálne akcii Midu, ktorý našiel krížnou prihrávkou Beleša, mieril kapitán Mystery tesne vedľa a po Brunnerovej pätičke poslal Gála loptu len do vybiehajúceho brankára. Udrieť tak mohli vlci, no po spätnej nahrávke poslali loptu pred prázdnou bránou len nad. 

V 12. minúte po ekvilibristike Midu, ktorý si narazil loptu so Zentkom a poslal ju na opačnú žrď, netrafil Vaško prázdnu bránu. Sieť za brankárom sa tak po prvý raz vlnila až po štvrťhodine hry, keď Panák s Vaškom nedovolili obráncom vlkov poslať loptu spred vlastnej brány a Brunner ju umiestnil medzi nohy gólmana. Už o pár sekúnd mohli myseráci svoj náskok zvýšiť, no po kombinácii Zentka s Brunnerom stečoval prihrávku na osamoteného Gálu do rúk vlastného brankára vracajúci sa obranca.

Zaujímavý zápas pokračoval aj naďalej. Hrivnák zastavil výpad vlkov, vysunul Gálu, ktorý poslal loptu do krídla na Brunnera a ten krížnou nahrávkou ponúkol gól ako na podnose Belešovi. O minútu ale práve Beleš nepokryl Poláka a ten elegantne ponad brankára znížil. Vlci ožili, no buď mierili vedľa alebo, ako pri nevydarenej malej domov od Beleša, stečovali loptu len mimo žrdí. 

V 22. minúte sa však už dočkali, keď Škoda pri rozohrávke prišiel o loptu a Polák vyrovnal. O dve minúty neskôr ale Panák dlhým autovým vhadzovaním od vlastnej brány až k bráne súpera poslal do šance Vaška a ten halfvolejom opäť poslal myserákov do vedenia. Na prestávku sa ale predsa odchádzalo za vyrovnaného stavu, keď Gála s Midom zbytočne špekulovali pred vlastnou bránou, lopta sa dostala k Polákovi a ten zavŕšil svoj hetrik.

Ofenzívny futbal pokračoval aj v druhom polčase. Zentka aj s pomocou obrancu vychytal brankár vlkov a na gólmanovi sa skončila aj šanca Wolves po rohovom kope. Skóre sa tak znova menilo po polhodine hry, keď po prihrávke Vaška Midova strela doskákala cez brankára až za čiaru. 

Nasledujúca fáza patrila opäť vlkom, no tí mierili nepresne, alebo si vylámali zuby na Balážovi. V 33. minúte však Beleš zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici a bolo znova vyrovnané. 

Opraty do rúk prevzali hráči PKE Mystery, Vaško po narážačke s Midom mieril zblízka vedľa, rovnako sa skončila aj šanca po osi Zentko - Hrivnák - Brunner a po akcii Brunnera s Midom vychytal Vaška brankár vlkov a dorážka Zentka letela nad. V 41. minúte sa ale mysteráci dočkali, keď Panák zastavil výpad vlkov, loptu poslal na Vaška, ten na Midu a po jeho krížnej prihrávke ju Panák dorážal do prázdnej bránky. 

Vlci mohli vyrovnať hneď z protiútoku, no Baláž v spolupráci s Panákom zastavili loptu na bránkovej čiare. Skóre sa tak menilo až o dve minúty neskôr, keď tentoraz stratil loptu pred vlastnou bránou Brunner a Teraz upravil na 5:5. 

Hráči Mystery však v závere ukázali väčšiu chuť po víťazsve. Po dlhom pase Brunnera najskôr síce ešte Hrivnák loptu do siete neusmernil, tak ako sa mu to po takmer identickej akcii podarilo v predchádzajúcom zápase po pase od Panáka, obranca mysterákov si však všetko vynahradil už o pár sekúnd, keď pri hre vlkov vabank zúžitkoval spoluprácu s Belešom a Midom na rozhodujúci gól. V závere mohol ešte po nedorozumení medzi obrancom a brankárom vlkov skrášliť výsledok Panák, lopta od neho sa však odrazila tesne vedľa.

PKE Mystery tak zvládlo dvojzápas o udržanie sa v 2. Top lige s dvoma víťazstvami a celkovým skóre 13:7.

PKE Mystery MFC - AFT Wolves B 6:5 (3:3) (VIDEO)
Góly:15. Brunner, 17. Beleš, 24. Vaško, 30. Gála, 41. Panák, 46. Hrivnák  - 19., 23., 25. Vladimír Polák, 33. ?, 44. Peter Teraz

PKEM: Attila Baláž - Martin Hrivnák, Martin Panák, Ján Zentko, Tomáš Škoda, Pavol Brunner - Ramomír Mida, Andrej Vaško, Adam Gála, Ondrej Beleš

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, topliga.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.