topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

PKE Mystery zvíťazilo aj v odvete duelu o udržanie

BRATISLAVA, 01.12.2017 |
Jedenásť gólov, množstvo pekných akcií a snaha oboch mužstiev zvíťaziť. Nezainteresovaný divák si v odvetnom zápase o udržanie v 2. bratislavskej Top lige musel prísť na svoje.


Vlci do druhého zápasu nastúpili na rozdiel od prvého merania síl už aj s viacerými náhradníkmi a cieľom rýchlym gólom oživiť svoje šance na zmazanie náskoku svojho súpera. Úvod duelu sa však niesol v réžii Mystery.

Najskôr Zentko napol len bočnú sieť, následne po peknej individuálne akcii Midu, ktorý našiel krížnou prihrávkou Beleša, mieril kapitán Mystery tesne vedľa a po Brunnerovej pätičke poslal Gála loptu len do vybiehajúceho brankára. Udrieť tak mohli vlci, no po spätnej nahrávke poslali loptu pred prázdnou bránou len nad. 

V 12. minúte po ekvilibristike Midu, ktorý si narazil loptu so Zentkom a poslal ju na opačnú žrď, netrafil Vaško prázdnu bránu. Sieť za brankárom sa tak po prvý raz vlnila až po štvrťhodine hry, keď Panák s Vaškom nedovolili obráncom vlkov poslať loptu spred vlastnej brány a Brunner ju umiestnil medzi nohy gólmana. Už o pár sekúnd mohli myseráci svoj náskok zvýšiť, no po kombinácii Zentka s Brunnerom stečoval prihrávku na osamoteného Gálu do rúk vlastného brankára vracajúci sa obranca.

Zaujímavý zápas pokračoval aj naďalej. Hrivnák zastavil výpad vlkov, vysunul Gálu, ktorý poslal loptu do krídla na Brunnera a ten krížnou nahrávkou ponúkol gól ako na podnose Belešovi. O minútu ale práve Beleš nepokryl Poláka a ten elegantne ponad brankára znížil. Vlci ožili, no buď mierili vedľa alebo, ako pri nevydarenej malej domov od Beleša, stečovali loptu len mimo žrdí. 

V 22. minúte sa však už dočkali, keď Škoda pri rozohrávke prišiel o loptu a Polák vyrovnal. O dve minúty neskôr ale Panák dlhým autovým vhadzovaním od vlastnej brány až k bráne súpera poslal do šance Vaška a ten halfvolejom opäť poslal myserákov do vedenia. Na prestávku sa ale predsa odchádzalo za vyrovnaného stavu, keď Gála s Midom zbytočne špekulovali pred vlastnou bránou, lopta sa dostala k Polákovi a ten zavŕšil svoj hetrik.

Ofenzívny futbal pokračoval aj v druhom polčase. Zentka aj s pomocou obrancu vychytal brankár vlkov a na gólmanovi sa skončila aj šanca Wolves po rohovom kope. Skóre sa tak znova menilo po polhodine hry, keď po prihrávke Vaška Midova strela doskákala cez brankára až za čiaru. 

Nasledujúca fáza patrila opäť vlkom, no tí mierili nepresne, alebo si vylámali zuby na Balážovi. V 33. minúte však Beleš zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici a bolo znova vyrovnané. 

Opraty do rúk prevzali hráči PKE Mystery, Vaško po narážačke s Midom mieril zblízka vedľa, rovnako sa skončila aj šanca po osi Zentko - Hrivnák - Brunner a po akcii Brunnera s Midom vychytal Vaška brankár vlkov a dorážka Zentka letela nad. V 41. minúte sa ale mysteráci dočkali, keď Panák zastavil výpad vlkov, loptu poslal na Vaška, ten na Midu a po jeho krížnej prihrávke ju Panák dorážal do prázdnej bránky. 

Vlci mohli vyrovnať hneď z protiútoku, no Baláž v spolupráci s Panákom zastavili loptu na bránkovej čiare. Skóre sa tak menilo až o dve minúty neskôr, keď tentoraz stratil loptu pred vlastnou bránou Brunner a Teraz upravil na 5:5. 

Hráči Mystery však v závere ukázali väčšiu chuť po víťazsve. Po dlhom pase Brunnera najskôr síce ešte Hrivnák loptu do siete neusmernil, tak ako sa mu to po takmer identickej akcii podarilo v predchádzajúcom zápase po pase od Panáka, obranca mysterákov si však všetko vynahradil už o pár sekúnd, keď pri hre vlkov vabank zúžitkoval spoluprácu s Belešom a Midom na rozhodujúci gól. V závere mohol ešte po nedorozumení medzi obrancom a brankárom vlkov skrášliť výsledok Panák, lopta od neho sa však odrazila tesne vedľa.

PKE Mystery tak zvládlo dvojzápas o udržanie sa v 2. Top lige s dvoma víťazstvami a celkovým skóre 13:7.

PKE Mystery MFC - AFT Wolves B 6:5 (3:3) (VIDEO)
Góly:15. Brunner, 17. Beleš, 24. Vaško, 30. Gála, 41. Panák, 46. Hrivnák  - 19., 23., 25. Vladimír Polák, 33. ?, 44. Peter Teraz

PKEM: Attila Baláž - Martin Hrivnák, Martin Panák, Ján Zentko, Tomáš Škoda, Pavol Brunner - Ramomír Mida, Andrej Vaško, Adam Gála, Ondrej Beleš

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, topliga.sk

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.