Rázny krok Mystery za záchranou v 2. Top lige, futsalisti opäť víťazne

BRATISLAVA, 28.11.2017 |
Kým pre minifutbalový výber v 2. bratislavskej Unilige sa už jesenná časť skončila, minifutbalový tím v 2. bratislavskej Toplige a futsalisti v 2. slovenskej lige Bratislava ešte stále zaberajú naplno.

2. TOP LIGA BRATISLAVA, sk. B - o udržanie

Dôležitý úvodný zápas o udržanie sa v 2. bratislavskej Top lige, do ktorého AFT Wolves B nastúpilo bez náhradníkov, začali mysteráci náporom, šance na otvorenie skóre mali Štefančík, Hrivnák i Beleš. Zahrmelo však na druhej strane, Panák sa nechal ľahko oklamať kľučkou Poláka a vlci viedli. Ich tesný náskok však vydržal len pár sekúnd, po osi Vaško - Gála - Beleš sa lopta od vlastnej brány rýchlo dostala až pred bránku súpera a po ideálnej nahrávke Beleša ju do vinkla upratal Vaško.

Blízko obratu v skóre boli následne Vaško a Beleš, no ujala sa až krížna strela Zentka po šikovnej prihrávke Štefančíka. V ďalších dobrých príležitostiach sa dvakrát ocitol Mida, no stav stretnutia sa do polčasu menil už len raz, keď si loptu s Gálom vymenil Zentko a nekompromisne zavesil pod brvno.

S chuťou hrajúci mysteráci pokračovali v peknej hre aj po prestávke. Po priťuknutí Midu mieril tesne vedľa Vaško, po Belešovej bombe pomohlo brankárovi vlkov brvno. V 41. minúte však už po peknej kombinácii Beleša s Hrivnákom posielal loptu do prázdnej brány Mida a o ďalších šesť minút vyslal Panák vysoký oblúčik od vlastnej brány a Hrivnákovi stačilo loptu pred brankárom len jemne tečovať, aby skončila v sieti. O pár sekúnd neskôr sa s obranou vlkov pohral Štefančík, našiel Beleša, no jeho strelu pod brvno brankár vytlačil.

Až v tejto fáze zápasu sa k slovu prihlásili opäť aj vlci, po ich peknej kombinácii zabránil gólu dobrým zákrokom Souček a pri strele po následnom rohu si brankár Mystery pripísal ďalší - ešte lepší.

Peknú súhru predviedli Panák, Gála, Mida a Beleš, posledne menovaný sa po tejto kombinácii na jeden dotyk dostal až k zakončeniu, brankár vlkov bol však pozorný. Gól tak padol na druhej strane, keď Zentko šiel pred vlastnou bránou nedôrazne do súboja, lopta sa dostala k Lukáčovi a ten už zblízka nemal problém poslať ju do siete.

Odpoveď mysterákov ale prišla okamžite, ďalšiu peknú akciu predviedli tentoraz Zentko, Gála a Mida a Belešovi stačilo do prihrávky vložiť len nohu, aby rozvlnil sieť vlkov po šiesty raz. Akciu takmer ako cez kopirák ponúkli títo hráči aj o pár sekúnd, Gála však sám pred bránou tentoraz loptu netrafil. To, že Souček napriek minimu zákrokov zostával v strehu, predviedol v 42. minúte, keď zneškodnil ďalší z ojedinelých pokusov vlkov.

Mysteráci následne rozozvučali tyčku, no po výkope Součka loptu šikovne tečoval Beleš a bolo 7:2. V závere mohol gól padnúť ešte na oboch stranách, nestalo sa a PKE Mystery si tak do odvety nesie päťgólový náskok.

Mysterákov môžu mrzieť snáď len dve veci - prvou bolo zbytočné vylúčenie Štefančíka za protesty, keď rozhodca prehliadol evidentné držanie za dres, no ešte viac fakt, že keby podobný výkon ako v tomto dueli predviedli v predchádzajúcich štyroch neúspešných stretnutiach, zrejme by v tejto fáze súťaže nehrali len o udržanie.

AFT Wolves B - PKE Mystery MFC 2:7 (1:3) (VIDEO 1, VIDEO 2)
Góly:
10. Polák, 40. Lukáč - 12. Vaško, 17. a 25. Zentko, 29. Mida, 35. Hrivnák, 41. a 47. Beleš
ŽK: 44. Beleš (PKEM)
ČK: 44. Štefančík (PKEM)

PKEM: Martin Souček - Ľubomír Štefančík, Martin Hrivnák, Martin Panák, Ján Zentko - Radomír Mida, Andrej Vaško, Adam Gála, Ondrej Beleš (C)

Ďalší zápas - Areál FTVŠ Lafranconi, Bratislava
28.11. o 19:05 PKE Mystery MFC - AFT Wolves B (odveta)

FUTSAL - 2. SFL BRATISLAVA

Futsalistom PKE Mystery jazda na víťaznej vlne evidentne chutí. Na šláger nasledujúceho kola, v ktorom si zmerajú sily s ďalším doteraz suverénnym tímom Semicom, sa naladili jasným víťazstvom nad FC Chaos.

O výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté už v úvode druhého dejstva, mysteráci po dvoch góloch Buchela a jednom Pecka a Kordoša viedli v 25. minúte už 4:0. V 33. minúte sa k tejto trojici pridal aj Szabo a zvýšil už na 5:0. Brankár PKEM Souček si ale nakoniec čisté konto neudržal, keď inkasoval v úplnom závere stretnutia.

PKE Mystery tak naďalej bez straty bodu kraľuje tabuľke súťaže o tri body práve pred Semicom, ktorý však má zápas k dobru. Fanúšikovia sa tak v prvý decembrový deň majú na čo tešiť.

2. Slovenská liga Bratislava, 9. kolo
PKE Mystery - FC Chaos AK 47 5:1 (2:0) (VIDEO)
Góly: 9. Pecko (Jáger), 15. Buchel (Pecko), 23. Buchel (Jáger), 25. Kordoš, 33. Szabo (Pecko) - 39. Sokol

PKEM: Martin Souček - Erik Szabo, Ivan Buchel, Radomír Mida, Silvester Jáger - Ondrej Kordoš, Pavol Brunner, Dominik Vanek, Ladislav Pecko (C)

MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.