PKE Mystery: Futsalisti a uniligisti lídrami, topligisti len o záchranu

BRATISLAVA, 10.11.2017 |
Kým v malofutbalovej bratislavskej 2. Unilige a futsalovej 2. lige Bratislava vzbudzuje PKE Mystery u svojich súperov rešpekt, výber pôsobiaci v malofutbalovej bratislavskej 2. Top lige sa po sľubnom štarte trápi a namiesto bojov o postup bude hrať len o zotrvanie v súťaži.

2. UNILIGA BRATISLAVA

Po dvoch odložených kolách, keď bol 23.10. zrušený priamy súboj o prvú priečku tabuľky proti Whitehorses a následne aj duel 30.10. proti 1. FC Pressburg B, si uniligový výber PKE Mystery zmeral sily s béčkom FC Red Devils.

A o výsledku bolo rozhodnuté prakticky už po prvom polčase, ktorý mysteráci vyhrali jasne 5:0. V druhom dejstve si tak mohli dovoliť trošku ubrať, čo síce prinieslo päť gólov v ich sieti, no sami skórovali ešte štyrikrát a na konci sa tak tešili z víťazstva 9:5.

Strelecky sa opäť darilo Lacovi Peckovi, ktorý sa presadil až štyrikrát a na čele tabuľky strelcov tak má s 27 zásahmi jedenásťgólový náskok.

PKE Mystery - FC Red Devils B 9:5 (5:0)
Góly:
L. Pecko 4, T. Szopinski 2, M. Bitala, D. Vanek, J. Zentko - ?

2. TOP LIGA BRATISLAVA, sk. B

Topligový tím zažíva nevydarenú sezónu. Po sľubnom úvode, v ktorom zaznamenal remízu a dve výhry vrátane vysokého triumfu 8:0 nad Bielou Oravou, sa zdalo, že miestenka do skupiny o postup do 1. ligy je takmer na dosah. Nasledovali však štyri prehry v rade a mysterákov čaká len boj o udržanie sa v súťaži.

Po porážke od Podfukárov a výprasku od Insomnie nestačili totiž mysteráci ani na Kameni a Team XXX. Okrem výsledkov však mrzí aj herný prejav. Mystery totiž v minulej sezóne zdobil tímový duch a zohratosť, v tejto zatiaľ márne hľadá svoju tvár. Prispeva k tomu aj odchod minulosezónnych opôr Silva Jáger a Erika Szaba, výrazná obmena kádra, ale aj zranenia, či zatiaľ stále márne hľadaný tímový duch.

6. kolo: PKE Mystery MFC - Kameni

Organizátori súťaže sa rozhodli zaradiť predposledné kolo základnej časti na nedeľu, čo sa pri povinnostiach viacerých hráčov v ligách veľkého futbalu či futsalu podpísalo pod absencie viacerých mysterákov. Tí v okresanej zostave po prvom polčase ešte viedli 3:2, v tom druhom však už obratu vzdorovať nedokázali.

PKE Mystery - Kameni 4:8 (3:2)
Góly:
11. a 48. Gála, 23. a 25. Boček - 17. Timko, 18. Červenák, 28., 36. a 50. Čambora, 40., 42. a 49. Hrbček
ŽK: 27. Rédler, 47. Uhliarik (obaja PKEM)

7. kolo: PKE Mystery MFC - Team XXX

Pod výsledok zápasu sa podpísal najmä priam katastrofálny úvod v podaní Mystery, ktoré už v 9. minúte prehrávalo 0:3. Hneď v úvode druhého dejstva navyše zavŕšil Volaj svoj hetrik a zvýšil už na 0:4. Nádeje na bodový zisk oživili Zentko a Hrivnák, keď ale Lacko dve minúty pred koncom upravil opäť na rozdiel troch gólov, bolo po zápase. Zásah Bočeka v závere už len zmiernil štvrtú prehru Mystery v sérii na 3:5.

7. kolo
PKE Mystery MFC - Team XXX 3:5 (0:3)
Góly:
37. Zentko, 48. Hrivnák, 50. Boček - 1. Mikle, 3., 9., 27. Volaj, 48. Lacko

V boji o záchranu je kľúč pre vytvorenie dvojíc do dvojzápasov nasledovný: tím z 5. miesta proti tímu z 8. priečky a tím zo 6. miesta proti tímu zo siedmej priečky. Dôležité pre určenie súpera Mystery tak budú preto dohrávané stretnutia.

5. kolo: PKE Mystery - Matadors

V 5. kole boli v súboji s Matadors mysteráci favoritom, vstup do duelu im však vôbec nevyšiel, keď po zásahoch Emkaimiho a Grajcára prehrávali hneď v úvode 0:2. "Kúzelníci" sa však ešte pred prestávkou zmobilizovali a otočili skóre. Po prihrávke Buchela sa presadil Vanek a po dvoch asistenciách Szaba namieril do čierneho Pecko.

Rozbehnutí mysteráci pokračovali v strieľaní gólov aj po návrate na palubovku, na 4:2 zvyšoval Buchel a po prihrávke Jágera zavŕšil svoj hetrik Pecko. Gólostroj PKE Mystery prerušil Marek, no po ňom rozvnil siež opäť Pecko. Nádej matadorov oživil svojim druhým gólom v zápase Emkaimi, záver sa už ale niesol v réžii mysterákov, ktorí po zásahoch Buchela (asistenciu si pripísal opäť Szabo) a brankára Součeka triumfovali jasne 8:4.

5. kolo
PKE Mystery - Matadors 8:4 (3:2)
Góly:
11. D. Vanek, 12., 20., 23. a 38. L. Pecko, 22. a 39. I. Buchel, 40. M. Souček - 5. a 39. Emkaimi, 6. Grajciar, 30. Marek
ŽK: M. Souček (PKEM)

PKE Mystery: Martin Souček - Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger - Milan Bitala, Severin Zelenák, Adam Gála, Dominik Vanek, Ladislav Pecko (C)

6. kolo: Rehab Klinik Baraberi - PKE Mystery

Šláger 6. kola súťaže postavil proti sebe dva v doterajšom priebehu ročníka stopercentné tímy - Rehab Klinik Baraberi - PKE Mystery. Lepší vstup do zápasu mali Baraberi, keď už v 6. minúte otvoril skóre Ondrejkovič. O päť minút sa skóre menilo opäť, vyrovnanie zariadil po prihrávke Buchela Szabo. O obrat sa mohli postarať Vanek a Pecko, ani jeden z nich však 10-metrový kop nepremenili a tak to zobral do rúk opäť Szabo, ktorý upravil polčasový výsledok na 2:1 v prospech Mystery.

V 22. minúte sa však začínalo odznova, vyrovnanie zariadil Klanica. Nerozhodný stav vydržal do 29. minúty, keď po ďalšej prihrávke Buchela tentoraz skóroval Zelenák. Radosť mysterákov však trvala len pár sekúnd, na 3:3 upravil Bencsik. Keď už sa zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, štatút hrdinu pre tím PKE Mystery si uchmatol naplno Szabo, ktorý zavŕšil minútu pred koncom svoj hetrik a najvýraznejšou mierou sa tak pričinil o prvú bodovú stratu Baraberov v tejto sezóne. Naďalej stopercentné PKE Mystery sa tak posunulo do čela ligového pelotónu.

6. kolo
Rehab Klinik Baraberi - PKE Mystery 3:4 (1:2)
Góly:
6. Ondrejkovič, 22. Klanica, 31. Bencsik - 11., 16. a 39. Szabo, 29. Zelenák
(V 14. nepremenil 10m kop Vanek a v 15. Pecko - obaja PKEM)
ŽK: Klanica, Bohmer (obaja BAR)

PKEM: Martin Souček - Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger - Severin Zelenák, Dominik Vanek, Ladislav Pecko

MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.