Facka, ktorá poriadne zabolela. Mystery v Toplige s debaklom

BRATISLAVA, 26.10.2017 |
Takzvaný šesťbodový zápas, ktorý mohol veľa napovedať do šancí tímu na postup do skupiny bojujúcej o 1. ligu, PKE Mystery proti Insomnii v bratislavskej Toplige nezvládli.

už v 5. minúte Štefančík nepresnou nahrávkou založil brejk súpera a Lehocký sa nemýlil. Krátko na to mohlo byť po nedorozumení medzi Součkom a Zentkom 2:0, no súper zakončoval nepresne. O ďalšie zaváhanie v defenzíve sa postaral Hrivnák, ktorý sa nechal pri rohovom kope predskočiť Ondrušom a ten pomedzi nohy prekonal Součeka.

Ustráchaný výkon mysterákov pokračoval, po "ťukese" pred bránou bol blízko svojmu druhého gólu Ondruš, Souček však skvelým reflexom jeho pokus vyrazil. V 14. minúte sa k výpočtu chýb pripojil Beleš, ktorý pri útoku súpera nechal pred bránou osamoteného Lehockého a s mysterákmi to vyzeralo zle-nedobre.

O prebudenie Mystery sa postaral nováčik v jeho drese Andrej Vaško, ktorý sa šikovne zbavil protihráča, vysunul do brejku Gálu a ten sa krížnou strelu nemýlil. Nasledovala pasáž, v ktorej sa mysteráci mohli vrátiť do zápasu, keď Insomniu dostali pod tlak. Zentko i Beleš však mierili nepresne a ďalší Zentkov pokus zblokovala obrana súpera.

Dobrá časť zápasu zo strany Mystery tak zostala bez gólov, čo mohlo jeho hráčov mrzieť ešte viac v 20. minúte, keď sa nedohodli pri autovom vhadzovaní Panák so Součekom a Piatra zvýšil opäť na rozdiel troch gólov. Záver prvého dejstva priniesol šance na oboch stranách, mysterák Štefančík mieril po krížnej prihrávke nepresne, pri dvoch rýchlych zakončeniach Insomnie sa vyznamenal Souček.

VIDEO 1. POLČAS

Hneď v úvode druhého polčasu bolo Mystery blízo zníženiu, po osi Panák-Beleš-Gála sa lopta dostala na opačnú stranu k Bočekovi, ten ale z prvej medzi žrd netrafil. Ako na to predviedol na druhej strane Piatra, ktorý sa kľučkou zbavil Panáka a bolo 5:1. Šance sa následne striedali na oboch stranách, zakončovatelia však mierili nepresne alebo ich zneškodnili brankári. V 34. minúte sa ale Mystery predsa dočkalo, keď Panák prihrávkou medzi obranu našiel Boček a ten jemným tečom nedal brankárovi Insomnie šancu.

Gól opäť mysterákov oživil, Zentkov pokus po akcii Gálu s Vaškom brankár vyrazil, následný prienik tohto istého hráča vyznel rovnako pre brankára Insomnie a keď sa Zentko rozhodol namiesto zakončenia pre prihrávku, Gála po peknej zasekávačke poslal loptu len vedľa.

V 40. minúte sa tak sieť vlnila na opačnej strane, keď Molnár využil nedôraz v defenzíve Mystery a upravil na 6:2. Ukážkou toho, ako narastajúce konto niektorých mysterákov rozhodilo, bol siedmy gól v ich sieti. Pri autovom vhadzovaní Insomnie boli pomer hráčov vyrovnaný 3 na 3, no stačila jediná nahrávka, pri ktorej sa zabudli Zentko s Belešom a zrazu z toho bolo prečíslenie 4 na 2 zakončené gólom Piatru. Svoj ďalší neúspešný pokus z väčšej diaľky následne predviedol Zentko, zakončenie Insomnie na druhej strane bolo rovnako nepresné.

V 45. minúte ale už Beleš nezachytil pohyb nabiehajúceho Ondruša a ten pohodlne zvýšil na 8:2. Prešlo len pár sekúnd, Součkovu prihrávku si zle prebral Hrivnák a Piatra pridal svoj štvrtý gól v zápase. Krátko na to sa lopta aj so šťastím dostala k Panákovi, jeho pokus však brankára neohrozil. V 47. minúte predviedli rýchlu kombináciu Vaško, Štefančík a Boček a posledne menovaný zmenil skóre na 3:9.

Pri zmätkoch v obrane a stále menšej pomoci od ofenzívnych hráčov  však bolo len otázkou času, kedy Souček bude vyťahovať loptu zo svojej siete aj po desiaty raz a "dočkal" sa v 49. minúte, keď Laczkó zakončoval prakticky do prázdnej brány. Kozmeticky mohli v závere aspoň upraviť skóre Vaško, ktorý však nedočiahol pred prázdnou bránou na prihrávku Bočeka a Panák, ktorý ale mieril nad.

VIDEO 2. POLČAS

V dôležitom zápase tak Mystery utŕžilo poriadny výprask a v zostávajúcich dvoch kolách musí pre zabezpečenie účasti v skupine bojujúcej o postup poriadne zabrať.

"V minulej sezóne sme mali jediný tím, teraz, po spojení s FT Pressburg, máme tri - jeden topligový, jeden uniligový a jeden futsalový. K dispozícii máme takmer tri desiatky hráčov, zväčša však nazvem to fanatikov, ktorí sa okrem malého futbalu, či futsalu venujú aj klasickému futbalu. Nie vždy je teda pre nás jednoduché zísť sa v plnej sile.

Navyše, pred týmto kolom sme prišli o Rada Midu, ktorý sa dostával do výbornej formy, no vyradilo ho zranenie. V minulej sezóne sme takéto výpadky dokázali vykompenzovať zohratosťou, tá nám však v tej aktuálnej po tak veľkom doplnení kádra ešte chýba," priblížil situáciu v PKE Mystery jeden z manažérov tímu Martin Panák a pokračoval:

"Nemá zmysel sa však na čokoľvek vyhovárať. Súper sa prezentoval naozaj dobrým výkonom a tri body si zaslúžil. Po vydarenom vstupe do sezóny nám až tieto merania síl s tímami z horných priečok tabuľky ukazujú, kde musíme ešte pridať. Rovnako ako v minulom kole aj v tomto sme to súperovi veľmi uľahčili, keď sme opäť pozahadzovali množstvo šancí.

Tentokrát ma však veľmi sklamal aj prístup k defenzívnym povinnostiam, v niektorých fázach sme pred vlastnou bránou doslova horeli. Nebudem tu ale hovoriť žiadne mená, to si povieme v kabíne, ale niektorí hráči sa do ďalšieho zápasu musia poriadne zamyslieť. Verím však, že sa nám spoločne podarí vyčistiť si hlavy a v zostávajúcich dueloch opäť ukážeme našu silu."

2. Topliga Bratislava, skupina B
PKE Mystery MFC - Insomnia 3:10 (1:4)
Góly:
20. Gála, 34., 47. Boček - 5., 14. Lehocký, 9., 45. Ondruš, 20., 27., 42., 46. Piatra, 40. Molnár, 49. Laczkó

PKEM: Martin Souček - Adam Gála, Ondrej Beleš, Branislav Boček, Martin Hrivnák, Martin Panák, Ľuboš Štefančík, Andrej Vaško,

MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.