topPhoto
FOTO: Udržia si mysteráci pozíciu lídra aj po súboji s druhými Whitehorses? (LUCIA WENHARDTOVÁ

Šláger v drsnom počasí. Stratí prvé body PKE Mystery alebo Whitehorses?

BRATISLAVA, 23.10.2017 |
Siedme kolo 2. bratislavskej Uniligy ponúkne obrovský ťahák, v ktorom sa stretnú dva posledné stopercentné tímy súťaže. Udrží si niektorý z nich túto bilanciu?


Líder súťaže PKE Mystery kraľuje okrem ligovej tabuľky aj rebríčku ofenzív, keď v šiestich zápasoch zaznamenal 60 gólov, čo je skvelý priemer 10 zásahov na stretnutie. O nič horšie si však nepočína ani defenzíva tímu, ktorá inkasovala len 17-krát, čo ju radí na druhú priečku spolu s Nenáročnými chlapcami.

Tá prvá totiž patrí práve dnešnému súperovi Mysterákov Whitehorses, ktorý inkasoval o dva góly menej. Obranné hradby bielych koní tak zažijú naozaj zaťažkávaciu skúšku. Pri aktuálne druhom tíme tabuľky však nemožno zabúdať ani na ofenzívu, 46 zásahov je veľmi slušnou vizitkou. 

Za vyhláseného kanoniera v radoch Whitehorses možno označiť Ľuboša Horvátha, ktorý sa presadil už 15-krát. Vo farbách Mystery dominuje dvojica Zelenák a Pecko. Prvý menovaný je s 13 zásahmi momentálne na 3. priečke rebríčka kanonierov súťaže, druhý menovaný ju s 23 gólmi dokonca s veľkým náskokom vedie.

To, že pôjde o súboj toho najlepšieho, čo 2. Unilige v aktuálnej sezóne ponúka, potvrdzujú aj slová hráča Whitehorses Patrika Juhosa pre stránku ligy uni-liga.sk: "Zápas bude určite pre nás náročný, nakoľko PKE Mystery má v tíme niekoľko šikovných futbalistov. Je to perspektívne mužstvo, ktoré by nemalo problém zvládnuť aj 1. ligu. Tento tím má dobrú ofenzívu, čiže vieme kde je ich sila. Tešíme sa na zápas, v ktorom si myslím, že sa stretnú dve najlepšie mužstva ligy."

Kvality súpera však uznáva aj manažér PKE Mystery Ivan Křížek: "Naše mužstvo je pripravené bojovať, aj keď dnes nie je práve futbalové počasie. Čaká nás kvalitný súper a tešíme sa, že to bude pekný futbal. Keďže náš čaká tím, ktorý má dobrú defenzívu a v kádri má niekoľko zaujímavých hráčov, musíme hrať od prvej do poslednej minúty plne koncentrovaní."

Zápas, ktorý bude mať pod dozorom ako arbiter Stanislav Cintavý, začína na trávniku FC Petržalka o 20:00.

POZOR ZMENA! Z dôvodu nepriaznivých podmienok bolo celé pondelňajšie kolo napokon zrušené!

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, uni-liga.sk

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.