topPhoto
FOTO: Udržia si mysteráci pozíciu lídra aj po súboji s druhými Whitehorses? (LUCIA WENHARDTOVÁ

Šláger v drsnom počasí. Stratí prvé body PKE Mystery alebo Whitehorses?

BRATISLAVA, 23.10.2017 |
Siedme kolo 2. bratislavskej Uniligy ponúkne obrovský ťahák, v ktorom sa stretnú dva posledné stopercentné tímy súťaže. Udrží si niektorý z nich túto bilanciu?


Líder súťaže PKE Mystery kraľuje okrem ligovej tabuľky aj rebríčku ofenzív, keď v šiestich zápasoch zaznamenal 60 gólov, čo je skvelý priemer 10 zásahov na stretnutie. O nič horšie si však nepočína ani defenzíva tímu, ktorá inkasovala len 17-krát, čo ju radí na druhú priečku spolu s Nenáročnými chlapcami.

Tá prvá totiž patrí práve dnešnému súperovi Mysterákov Whitehorses, ktorý inkasoval o dva góly menej. Obranné hradby bielych koní tak zažijú naozaj zaťažkávaciu skúšku. Pri aktuálne druhom tíme tabuľky však nemožno zabúdať ani na ofenzívu, 46 zásahov je veľmi slušnou vizitkou. 

Za vyhláseného kanoniera v radoch Whitehorses možno označiť Ľuboša Horvátha, ktorý sa presadil už 15-krát. Vo farbách Mystery dominuje dvojica Zelenák a Pecko. Prvý menovaný je s 13 zásahmi momentálne na 3. priečke rebríčka kanonierov súťaže, druhý menovaný ju s 23 gólmi dokonca s veľkým náskokom vedie.

To, že pôjde o súboj toho najlepšieho, čo 2. Unilige v aktuálnej sezóne ponúka, potvrdzujú aj slová hráča Whitehorses Patrika Juhosa pre stránku ligy uni-liga.sk: "Zápas bude určite pre nás náročný, nakoľko PKE Mystery má v tíme niekoľko šikovných futbalistov. Je to perspektívne mužstvo, ktoré by nemalo problém zvládnuť aj 1. ligu. Tento tím má dobrú ofenzívu, čiže vieme kde je ich sila. Tešíme sa na zápas, v ktorom si myslím, že sa stretnú dve najlepšie mužstva ligy."

Kvality súpera však uznáva aj manažér PKE Mystery Ivan Křížek: "Naše mužstvo je pripravené bojovať, aj keď dnes nie je práve futbalové počasie. Čaká nás kvalitný súper a tešíme sa, že to bude pekný futbal. Keďže náš čaká tím, ktorý má dobrú defenzívu a v kádri má niekoľko zaujímavých hráčov, musíme hrať od prvej do poslednej minúty plne koncentrovaní."

Zápas, ktorý bude mať pod dozorom ako arbiter Stanislav Cintavý, začína na trávniku FC Petržalka o 20:00.

POZOR ZMENA! Z dôvodu nepriaznivých podmienok bolo celé pondelňajšie kolo napokon zrušené!

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, uni-liga.sk

Súvisiaci obsah

 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
 • 23.03.2018
  Do ISF (Socca) sa pridala už aj Čína
  Počet krajín v International Socca Federation naďalej rastie. Najnovším členom sa stala Čína v zastúpení Xiai Sports Media Co., ktorá už päť rokov organizuje turnaje tímov 5 proti 5, na ktorých hráva až 40 tisíc klubov.

  "Sme nadšení, že sme sa stali členmi ISF a môžeme dať našim hráčom príležitosť cestovať do Portugalska a reprezentovať Čínu na majstrovstvách sveta," povedal pre soccafederation.com zástupca pekingskej Xiai Sports Media Co. John Yan.
 • 09.03.2018
  Novým členom ISF (Socca) USA
  Small Goal Soccer, ako zástupca Spojených štátov amerických, sa stal novým členom International Socca Federetion. Táto organizácia vznikla v roku 2008 vo Phoenixe, kde odštartovala prvú súťaž v štýle 6 proti 6, postupne sa rozrástla o 12 ďalších líg v štáte Arizona a ďalších v šiestich iných štátoch USA. Najbližším cieľom SGS je rozšíriť sa do 20 štátov.(soccafederation.com)
 • 01.03.2018
  ISF (Socca) má nového člena
  Novým členom International Socca Federation sa stal Pro Sports Management ako zástupca Tuniska. Táto organizácia tak získala po schválení jej žiadosti právo vyslať reprezentáciu na tohtoročné ME v Portugalsku. Ďalšími záujemcami o vstup do federácie sú aj India a Spojené Arabské Emiráty, vzhľadom k viacerým organizáciám z oboch krajín, ktoré ich chcú zastupovať, momentálne ISF ich žiadosti posudzuje. (soccafederation.com)
 • 23.01.2018
  ISF (Socca): K 5 proti 5, 6 proti 6 a 7 proti 7 pribudlo aj 8 proti 8
  International Socca Federation, ktorá reprezentuje tisícky hráčov hrajúcich zápasy piatich proti piatim, šiestich proti šiestim a siedmich proti siedmim rozšírila svoje pôsobenie aj o zápasy ôsmich proti ôsmim. Aj vďaka tomu sa jej novým členom stalo Rusko, ktoré vo svojich súťažiach (LFL) hráva primárne týmto formátom, no na medzinárodnej scéne hráva na turnajoch 6 proti 6 a 7 proti 7. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.