Mysteráci v Unilige stále stopercentní, v Top lige prvá prehra

BRATISLAVA, 19.10.2017 |
V úvode tohto týždňa sa naše malofutbalové výbery predstavili v ďalších zápasoch. Kým ten uniligový pokračoval v pondelok v suverénnych výkonoch, ten topligový po prvý raz nebodoval.

2. UNILIGA BRATISLAVA

Pred zápasom sme vedeli, čo nás reálne čaká. Súper zložený zo zahraničných hráčov, prevažne zo Španielov, bol od začiatku v súbojoch veľmi tvrdý.

Ich niekedy až komické filmovanie a tvrdé dohrávanie súbojov naši chlapci v prvom polčase ustáli, ale v druhom už stratili viacerí nervy, dokonca aj kapitán Pecko. Dôkazom toho je, že Nefiltrované FC dostalo červenú kartu (urážanie rozhodcu) a aj niekoľko žltých kariet. Bol to zatiaľ najnepríjemnejší súper, aj keď nie futbalovo, ale správaním. Urážanie rodiny súperiacimi hráčmi a nechutné hranie ďaleko za hranicami fair-play však naši chlapci dokázali odplatiť gólmi a peknými akciami.

"Na zápas sme sa pripravili dôsledne, a aj keď nás budúci týždeň čaká zápas jesene, nastúpili sme s tým najlepším, čo sme mali k dispozícii. Súper žiaľ od začiatku išiel hrať divadlo a nie futbal. Som z neho maximálne sklamaný, provokácie a fauly nepatria do žiadnej ligy a odporúčam chlapcom z FC Nefiltrované, aby sa vykašlali na futbal a skúsili ísť na divadelný krúžok.

Vrcholom drzosti bolo správanie istého španielskeho hráča, ktorý niekoľko minút po ukončení zápasu prišiel provokovať nášho kapitána a zasiahnuť musel rozhodca s našim brankárom Součekom. Som na našich chlapcov hrdý, že sa neznížili na úroveň súpera a hrali opäť pekný kombinačný futbal," priblížil dianie na ihrisku manažér tímu Ivan Křížek.

O tom, že rozhodcovia mali plné ruky práce svedčí aj nepresnosť v zápise. Stretnutie, ktoré sme vyhrali 8:1, malo uvedený nesprávny výsledok je 7:1. Situáciu sme riešili už na mieste a došlo k oprave.

6.kolo
PKE Mystery - Nefiltrované FC 8:1 (5:0)
Góly PKEM:
Pecko 3, Zelenák 3, Vanek 2

PKEM: Souček - Roman Kratochvíl, Laco Horvát, Jano Zentko, Dominik Vanek, Milan Bitala, Severin Zelenak, laco pecko (C), Pavol Brunner

2. TOP LIGA BRATISLAVA, sk. B

Mysteráci po minulotýždňovom vysokom triumfe nad Bielou Oravou nastupovali proti Podfukárom s cieľom pokračovať v sérii bez prehry. No hneď v úvode pochopili, že proti nim stojí kvalitný súper.

Už po pár sekundách hry sa Podfukári ujali vedenia gólom Kromku, Mida však už o šesť minút vyrovnal. Na prestávku napriek tomu naši odchádzali so stratou, súpera poslal znova do vedenia Zechmeister.

Ešte horšie to bolo po nezachytenom úvode druhého dejstva, počas ktorého mysteráci inkasovali dva rýchle góly a hoci opäť Mida skorigoval, Pavúk zvýšil náskok súpera už na tri zásahy. Mysteráci v snahe o vyrovnanie zariskovali a otvorili hru. Nádeje na aspoň bod oživil Štefančík, no aj vplyvom viacerých zbytočných chýb v defenzíve, ktoré sme v zápase predviedli aj v jeho predchádzajúcej fáze, sme v závere inkasovali ešte dvakrát a pripísali sme si do tabuľky prvú prehru.

4. kolo
PKE Mystery MFC - Podfukári 3:7 (1:2)
Góly:
7. a 38. Mida, 46. Štefančík - 1. Kromka, 19. a 46. Zechmeister, 30. Žiak, 31. Tóth, 38. Pavúk, 48. ?

PKEM: Attila Baláž - Martin Hrivnák, Peter Obert, Ján Zentko, Ľubomír Štefančík, Radomír Mida, Matej Janotka, Ondrej Beleš, Branislav Boček

MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.