Dvojica tímov PKE Mystery na čele tabuliek, futsalisti naň strácajú tri body

BRATISLAVA, 16.10.2017 |
Nová éra v histórii PKE Mystery má skvelý úvod. Tímy pôsobiace pod touto hlavičkou v súťažiach malého futbalu (2. Uniliga BA a 2. Top liga BA) a futsalu majú celkovú bilanciu z 12 zápasov 10 výhier, jednu remízu a len jednu prehru.

2. UNILIGA BRATISLAVA

Po jednoznačnej výhre v úvodnom kole, v ktorom si uniligový tím PKE Mystery vo svojej premiére v tejto súťaži poradil s FC Ružinov-Artmedia B 11:5 (viac o tomto zápase nájdete tu), pokračoval vo svojej spanilej jazde 2. ligou aj v nasledujúcich štyroch kolách.

2.kolo: PKE Mystery - Engerau Boys B 11:3 (3:1)

Súper prišiel ako to býva zvykom posilnený o niekoľko "áčkarov", my sme nastúpili s našou posilou Tonym VuHuuom. Ten sa pri premiére zaskvel dvoma gólmi, päť zásahov pridala naša útočná hviezda Pecko. Prvý polčas sme síce vyhrávali len 3:1, v druhom dejstve však naši chlapci rozpútali kanonádu.

Góly PKE Mystery: L. Pecko 5, T. Vu Huu 2, S. Zelenák 2, R. Kratochvíl, P. Brunner

3.kolo: PKE Mystery - FK Dragons 14:2 (5:2)

Tím drakov zložený výhradne zo zahraničných hráčov hral síce bojovný futbal, no treba povedať, že bez veľkej futbalovej kvality. V zápase sa gólovo presadili až šiesti naši hráči, ako obvykle najviac Pecko (4), ku ktorému sa pridali aj Zelenák (3), či Roman Kratochvíl (2). Naši sa opäť "rozjašili" až v druhom polčase, ktorý skončil 9:0 v náš prospech.

Góly PKE Mystery: L. Pecko 4, S. Zelenák 3, R. Kratochvíl 2, B. Boček 2, T. Vu Huu, M. Bitala

4.kolo:  PKE Mystery - RKA Zafičkári B 8:4 (3:1)

V tomto zápase sme čakali silného súpera, keďže A-tím tohto mužstva skončil v minulej sezóne v prvej top 5. My sme hrali opäť pekný kombinačný futbal a loptu sme mali po väčšinu času na našich tarfách.

V dueli sme nakoniec dostali "až" 4 góly, žiaľ po zbytočných individuálnych chybách. Naši sa ale opäť rozstrieľali v druhom polčase, keď súperovi nasúkali 5 gólov. Pecko (4) a po jednom Vanek, Brunner, Szopinski a Zelenák. V tomto zápase sme dostali aj prvú červenú kartu, ktorú rozhodca Cintavý udelil Vanekovi po 2 žltých.

Góly PKE Mystery: L. Pecko 4, D. Vanek, P. Brunner, T. Szopinski, S. Zelenák
ŽK: M. Souček
ČK: D. Vanek (po 2 ŽK)

5. kolo: PKE Mystery - Nenároční chlapci  8:2

Pred zápasom, ktorý bol pre obe mužstvá z pohľadu historických súvislostí významný (viac sa dozviete tu), bolo chlapcom v šatni povedané, že ide o celok s dobrou obranou a mužstvo, ktoré hrá silový defenzívny futbal. Po našom otvorení skóre sme dostali opäť priam až komický gól na 1:1, no do polčasu sme opäť vyhrávali 2:1.

Na našich chlacoch bolo cítiť, že si počkajú na svoju šancu a tá prišla hneď po prestávke, keď sme súpera zaskočili tromi gólmi vo veľmi krátkom čase. Nenároční sa následne snažili hrať aktívnejší futbal, urobiť niečo s výsledkom, čím otvorili svoje defenzívne brány, po čom sme pridali ďaľšie góly a bolo po zápase. Pekné výkony predvádzala naša obrana spolu s brankárom a našej defenzíve vypomáhal šikovne aj útok.

Na toto stretnutie sme sa dostavili v počte 6+1, čiže s jedným náhradníkom, no na ihrisku sa konečne objavil aj Ladislav Horvát, ktorý sa hneď zaskvel 4 gólmi.

Góly PKE Mystery: L. Horvát 4, L. Pecko 2, S. Zelenák, P. Brunner
ŽK: L. Pecko

Po piatich kolách tak PKE Mystery bez straty bodu patrí v tabuľke prvá priečka a zaujímavosťou je, že aj v rebríčku top strelcov mám hneď dvojité zastúpenie, keď s 20 gólmi neohrozenému lídrovi Peckovi sekunduje s 10 gólmi Zelenák. Postavenie tímu, ako aj skvelá bilancia našich strelcov, je však výsledkom práce celého dobre fungujúceho tímu.

2. TOP LIGA BRATISLAVA, sk. B

1. kolo: PKE Mystery - AFT Wolves B 1:1 (1:1)

Úvodný zápas Mystery v Top lige po postupe do 2. ligy priviedol v drese nášho tímu na trávnik tím, ktorý spolu odohral len minimum stretnutí, prípadne žiadne, keďže viacero hráčov zo základnej zostavy z minelého ročníka z rôznych dôvodov chýbalo. Na zohratosti sa to viackrát aj prejavilo, napriek tomu si hráči postupne nachádzali svoje miesto a spoločná hra začínala naberať požadované parametre.

Po viacerých dobrých šanciach na oboch stranách sa vedenia ujal náš súper v 18. minúte, ked strela z väčšej vzdialenosti prekĺzla brankárovi Součkovi popod telo. Ešte pred prestávkou sa nám však podarilo vyrovnať, keď sa presadil Uhliarik. Následne sme si vypracovali viacero po góle volajúcich príležitostí, no v sieti neskončila ani jedna z nich. Popri útočení sme si však musel dvať pozor aj vzadu, keďže vlci vyrážali do nebezpečných kontier. V závere sme boli blízko trom bodom, no neuspeli sme a nakoniec sme mohli byť radi aj za jeden, keď v poslednej sekunde skvelým zákrokom vytlačil loptu smerujúcu medzi žrde Souček.

Gól: M. Uhliarik
ŽK: O. Beleš

PKE Mystery: M. Souček - M. Hrivnák, M. Panák, M. Uhliarik, P. Brunner, L. Horvát, A. Gála, O. Beleš, B. Boček

2. kolo: Bryndziari - PKE Mystery 2:4 (0:1)

Už pred zápasom proti Brydziarom bolo mysterákom jasné, že ich čaká náročný duel, keďže k dispozícii mali jediného náhradníka. Napriek tomu sa ujali vedenia, keď sa v 11 minúte presadil kapitán tímu Beleš. V druhom dejstve zvýšili Zento a Boček už na 3:0 a zdalo sa, že si v pokoji dokráčame za prvým víťazstvom, súper však dvoma zásahmi v priebehu piatich minút duel poriadne zdramatizoval. Definitívu tak dal až gól Braňa Bočeka v záverečných sekundách.

Góly: 35., 40. - 11. O. Beleš, 29. J. Zentko, 33. a 49. B. Boček

PKE Mystery: Attila Baláž - Ľubomír Štefančík, Ján Zentko - A. Gála, O. Beleš, B. Boček

3. kolo: PKE Mystery - Biela Orava 8:0 (4:0)

Už pred úvodným hvizdom mali mysteráci po prvý raz v tejto sezóne možnosť zaspomínať si na minulú sezónu, keď sa až na hráčov, ktorí už v tomto ročníku v tomto výbre pôsobiť nebudú, zišli v plnom zložení . K "siedmim statočným" skvele zapadli Štefančík a pri premiére aj Mida, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Ten však dosť výrazne znižuje phľad na kvality súpera, ktorý sa počas celého duelu prezentoval veľmi sympatickým výkonom a ponúkol viacero pekných kombinačných akcií.

Keď sa nám však podarilo udržať čisté konto, v závere prvého polčasu sme štyrmi gólmi za šesť minút zlomili jeho odpor. Sympatické na hre Bielej Oravy bolo, že ani za takéhoto stavu neprestali jej hráči hrať otvorenú partiu. Defenzíva Mystery však stála na pevných nohách a čo prešlo cez ňu zneškodnil brankár Souček, svoje kvality však mysteráci predviedli aj smerom dopredu, čoho výsedkom boli ďalšie štyri góly a množstvo pekných kombinácií. Najviac sa darilo Jančimu Zentkovi, ktorý si pri osemgólovom víťazstve pripísal hetrik.

Góly: 8. M. Hrivnák, 19. R. Mida, 22., 24., 40. J. Zentko, 36. O. Beleš, 43., 47. B. Boček,

PKE Mystery: M. Souček - M. Hrivnák, P. Obert, M. Panák, J. Zentko, Ľ. Štefančík - O. Beleš, B. Boček, R. Mida

FUTSAL - 2. SFL BRATISLAVA

1.kolo: Čekan Mekenroff 1897 - PKE Mystery 1:3 (1:1)

V prvom zápase sme sa stretli so silným tímom, ktorý má v kádri jedného z najlepších hráčov ligy Martina Petra. Toho si však chlapci postrážili a okrem jedného gólu, ktorým otvoril skóre duelu, zaznamenal už len žltú kartu. Naši vďaka dobrému a bojovnému výkonu a dvom gólom Pecka a jednému Zelenáka nakoniec duel otočili vo svoj prospech.

Góly: L. Pecko 2, S. Zelenák

PKE Mystery: Martin Souček - Radomír Mida, Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger - Milan Bitala, Pavol Brunner, Dominik Vanek, Severin Zelenák, Ladislav Pecko

2. kolo: Slovan Bratislava B - PKE Mystery 7:0 (6:0)

Tím Slovana je v lige v podstate neporaziteľný a v zápase proti nám bola dokonca jeho prvá štvorka zložená len z hráčov A-tímu, ktorí su navyše slovenskí reprezentanti. Chlapci na tempo, ktoré udávalo práve toto kvaarteto, nie sú zvyknutí, a už do polčasu bolo skóre 0:6 v náš neprospech. V druhom dejstve si Slovan skúšal rôzne signály a hru bez bránkara pred UEFA Futsal Cupom, a inkasovali sme už len raz.

PKE Mystery: Martin Souček - Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger - Milan Bitala, Dominik Vanek, Ladislav Pecko, Adam Gála, Toan Vuhuu, Andrej Bohuš, Ladislav Horvát

3. kolo: PKE Mystery - Predators 7:6 (2:1)

Súper hral celý čas bez brankára a keď bolo potrebné, do brány sa postavil klasický hráč. Naši vyhrávali už 4:1, no v priebehu piatich minút stratili náskok a bolo 4:4. Pekným gólom sa zaskvel Vuhuu a dvoma zásahmi ukázal formu Zelenák. Tri minúty pred koncom vyhrávali naši opäť 7:4 a to by neboli oni, keby zápas nezdramatizovali a nebolo 7:6. Chválabohu, posledný nádych súpera prišiel neskoro a tri body sme si do tabuľky zapísali my.

Góly: D. Vanek 2, I. Buchel 2, S. Zelenák 2, Toan Vuhuu
ŽK: S. Zelenák, D. Vanek

PKE Mystery: Martin Souček - Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger - Milan Bitala, Dominik Vanek, Toan Vuhuu, Ladislav Horvát, Severin Zelenák

4. kolo: Relax - PKE Mystery 4:8 (2:5)

Proti Relaxu predviedli mysteráci fantastický vstup do zápasu, keď už v 2. minúte vyhrávali gólmi Jágera a Midu 2:0. Aj nasledujúce minúty patrili nám, Szabo a Pecko zvýšili už na 4:0. Realx sa vrátil do hry dvoma rýchlymi zásahmi, no ešte pred prestávkou pridal svoj druhý gól v zápase Jáger.

Reprezentant Slovenska v malom futbale bol pri chuti, v 33. minúte zavŕšil hetrik. Našich nerozhodila ani nepremenená desiatka Horváta a Bitala zvýšil už na 7:2. V závere sa sieť vlnila na striedačku za obami brankármi, ôsmy gól Mystery pridal Horvát, Relax sa presadil dvakrát a tak na konci duelu svietil výsledok 8:4.

Góly: S. Jáger 3, R. Mida, E. Szabo, L. Pecko, M. Bitala, L. Horvát
(v 33. minúte nepremenil L. Horvát 10m kop)

PKE Mystery: Martin Souček - Erik Szabo, Silvester Jáger, Radomír Mida - Milan Bitala, Dominik Vanek, Ladislav Horvát, Severin Zelenák, Ladislav Pecko

Nasledujúce zápasy PKE Mystery:

Uniliga: 16.10.2017 20:00 Nefiltrované FC (štadión FC Petržalka)
Top liga: 17.10.2017 20:00 Podfukári (areál FTVŠ Lafranconi)
Futsal: 22.10.2017 09:00 Matadors (ŠH Mladosť)

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, PKE Mystery MFC

• 24.06.2017
    MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.