topPhoto

Malofutbalové derby - PKE Mystery vyzve Nenáročných chlapcov

BRATISLAVA, 09.10.2017 |
V ďalšom zápase 2. bratislavskej Uniligy narazí zatiaľ stopercentné PKE Mystery na Nenáročných chlapcov, ktorí v troch zápasoch zaznamenali dve výhry a jednu prehru. Duel bude mať pre viacerých hráčov špecifickú príchuť, keďže si v ňom zmerajú sily bývalí spoluhráči.


Dvojica zakladateľov PKE Mystery Ivan Křížek a Martin Panák totiž nie tak dávno hájila farby práve Nenáročných chlapcov tak v bratislavskej TOP lige, ako aj na turnaji ProDress Cup v Malých Uherciach pri Partizánskom a spoločne sa v dresoch stávkovej spoločnosti Niké predstavili aj na turnaji Klubu športových redaktorov.

PKE Mystery vzniklo krátko po odchode tejto dvojice z tímu Nenáročných a asi len málokto vtedy očakával, že si kluby budú môcť zmerať sily v súťažnom zápase, navyše v úplne inej lige ako hrávali ešte v minulom ročníku. 

Osud to tak však zrejme chcel a výsledkom toho je duel v bratislavskej Unilige, na ktorý sa z pohľadu minulosti dá pozerať ako na derby. V tabuľke aktuálne tímy delí osem priečok - kým mysteráci sú na druhom mieste a v prípade výhry sa posunú do čela ligového pelotónu, nenáročným patrí priebežná deviata pozícia. 

Mystery sa môže pochváliť bezkonkurenčne najlepšou ofenzívou v súťaži, 44 gólov v troch zápasoch je toho jasným dôkazom, Nenároční chlapci zas kraľujú defenzívnym štatistikám, keď loptu zo svojej siete ťahali len 6-krát. Hlavnou otázkou vzájomného merania síl tak zrejme jednoznačne bude: Potvrdia mysteráci svoju ofenzívnu silu alebo sa Nenáročným podarí ju otupiť?

Stretnutie sa odohrá v pondelok 9. októbra od 20:00 na štadióne FC Petržalka.
 

Ako to vidí trojica bývalých spoluhráčov v drese Nenáročných?

Patrik Ballay, tréner Nenáročných chlapcov: 
"Čaká nás ťažký zápas. Náš súper valcuje všetkých, ktorí sa mu postavia do cesty. Svedčí o tom aj celkové skóre 42:14. Otázka je, či my amatéri hrajúci futbal pre radosť máme možnosť reálne konkurovať takémuto súperovi v zostave s bývalým reprezentantom Romanom Kratochvílom, či strelecky disponovaným Lacom Peckom s priemerom 4,5 gólu na zápas. 

Nenároční chlapci sa však vyznačujú skvelou defenzívou a v neposlednom rade aj koncentráciou a zdravou dravosťou hlavne proti papierovým favoritom. Navyše o motiváciu máme postarané, keďže pri zrode Mystery boli dvaja naši bývalí hráči. Očakávam možno vypätú atmosféru, avšak určite podkutú férovosťou a na záver s podaním rúk a prianím ďalších úspechov. A aký výsledok si prajem? Verím, že to bude vyrovnaná partia, ktorá okorení kvalitu tejto súťaže."

Ivan Křížek, tréner PKE Mystery a bývalý hráč Nenáročných: 
"Aj keď v rámci ligy tento duel nebude patriť medzi šlágre týždňa, minimálne pre mňa s Martinom Panákom to bude významný zápas. Som úprimne rád, že sa môžeme postaviť proti takému tímu a ešte radšej, že to bude v Unilige, ktorá je kvalitnejšia ako tá, v ktorej sme účinkovali predtým. 

Nenároční chlapci sú známi tým, že si zakladajú na precíznej defenzíve a na to sme pripravení. V tomto zápase bude dôležité, kto strelí prvý gól a ja verím, že to budeme my, tak ako v každom zápase v prebiehajúcej sezóne. Maťo Panák s určitosťou nenastúpi na zápas, no ja sa na tento duel teším a čakám, že naši chlapci potvrdia formu, ktorú majú a budú pokračovať v lige bez prehry."

Martin Panák, spoluzakladateľ PKE Mystery a bývalý hráč Nenáročných: 
"V drese Nenáročných som odohral niekoľko desiatok zápasov a o to viac ma mrzí, že pri dnešnom zápase, rovnako ako pri nedávnom prípravnom, ktorý skončil našim víťazstvom, si nebudem môcť zahrať proti svojim bývalým spoluhráčom. 

Môj a Ivanov odchod z tohto tímu nebol síce úplne pokojný (smiech, pozn.), no všetko sa postupne utriaslo a o nadštardardných vzťahoch medzi našimi klubmi svedčí nielen spomínaný prípravný duel, ale aj fakt, že hráči oboch tímov sa spolu zišli aj vo farbách Niké na turnaji Klubu športových redaktorov a po celkovom triumfe v minulom roku sme sa spoločne tešili tento rok aj z jeho obhajoby.

Napriek tomu, že v oboch kádroch sa nájde pár horúcich hláv ;), verím, že dnešný duel sa odohrá v duchu fair-play a prinesie kvalitné futbalové predstavenie z oboch strán. Nech nakoniec vyhrá ten lepší, no samozrejme dúfam, že to budeme my... len aby nedošlo k nedorozumeniu, myslím Mystery. ;) "

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, facebook Nenároční chlapci

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.