topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

PKE Mystery na ProDresse prvý raz bez play-off

MALÉ UHERCE, 09.08.2017 |
Ďalšiu kapitolu vo svojej novodobej histórii po spojení s futsalovým tímom Kinex napísal na Letnom ProDress Cupe klub malého futbalu PKE Mystery.


Vplyvom dvojnásobného posunu termínu podujatia, ktoré sa opäť konalo na futbalom štadióne v Malých Uherciach pri Partizánskom, sa z pôvodne plánovanej zostavy zloženej z hráčov tímu v uplynulej úspešnej sezóne bratislavskej Top ligy objavila len dvojica Martin Souček a Martin Panák. 

Tú doplnili Adam Gala, Juraj Pribilinec, Martin Caňo, Róbert Kmeťo a už klasicky na tomto turnaji Jaroslav Sagan. Za čiarou naopak nechýbali ako manažér Ivan Křížek a ako fotografka Lucia Wenhardtová.

Žreb postavil proti PKE Mystery mimoriadne náročných súperov - v C skupine si postupne zmeral sily s miestnym Lokomotivom, strieborným tímom z minulého leta CC-čkami a víťazom minuloročnej zimnej aj letnej edície turnaja a dvojnásobným vicemajstrom Slovenska FC Bepon.
 

Prvý zápas - prvá prehra

V úvodnom zápase vyzvalo Mystery Lokomotiv a hoci začalo výborne, v premiérovým zásahom v premiérovom dueli v našich farbách sa predviedol Gala, "železničiari" zásahmi Mikuláša a Ďuriša otočili skóre. Na polčasovú prestávku sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, krásnym gólom sa predviedol Caňo.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Lokomotivu, po zásahu Suchého viedol 3:2, následne ale po viacerých zahodených šanciach mysterákov Gala opäť tesne pred koncom vyrovnal. Z bodu sme sa však nakoniec netešili, pretože v záverečných sekundách zariadil výhru Lokomotivu Mikula. O to viac tak mohli mrzieť viaceré chyby v obrane, ktoré by sa dali pripísať na vrub nezohratosti tímu, a aj množstvo zahodených výborných príležitostí.

V druhom zápase 1. kola si počínal suverénne Bepon, ktorý si poradil s CC-čkami 3:0.
 

Do hry vracajúce víťazstvo

Štart do druhého duelu na turnaji PKE Mystery vôbec nevyšiel, keď už po pár sekundách prehrával zásahom Pospíchala. V ďalšom priebehu sa však už začínala prejavovať väčšia zohratosť tíímu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci zásah Panáka. Ten istý hráč sa v druhom dejstve postaral aj o obrat v skóre, keď upravil na 2:1. Tesne pred koncom sa do streleckej listiny zapísal aj Kmeťo a Mystery sa tak tešilo z výhry 3:1.

V zápase medzi Beponom a Lokomotivovm boli diváci svedkami gólových hodov, keď po polčase 3:1 triumfoval obhajca prvenstva jednoznačne 11:1.
 

PKE Mystery blízko veľkého prekvapenia

V záverečnom kole skupinových bojov tak Mystery potrebovalo zaváhanie Lokomotivu a naopak zisk bodov proti Bepon. 

V nervóznom zápase medzi CC-čkami a Lokomotivom viedol minuloročný strieborný tím turnaja už 3:0 a MMFC tak "stačil" na postup bod, cc-čkari si však vedenie neudržali a Lokomotiv predviedol obrat, čo by znamenalo definitívny koniec nádeji Mystery na postup zo skupiny. 

Stretnutie však krátko po vyrovnaní na 4:4 vyústilo do potýčky, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov oboch tímov a bolo predčasne ukončené. Po dlhej porade organizátorov sa nakoniec namiesto trestu v podobe vylúčenia oboch tímov rozhodli pre kontumáciu duelu bez priznania bodov a Mystery tak na postup stačil bod.

A mysteráci boli k nemu naozaj blízko, keď ofenzívne výpady veľkého favorita turnaja dokázali pomerne dlho eliminovať a naopak hrozili mu nebezpečnými výpadmi. Po góle Caňa dokonca vyhrávali, na prestávku sa ale po zásahu Jagera odchádzalo za vyrovnaného stavu. Aj v druhom dejstve sa ako prvé presadilo Mystery a opäť sa nemýlil Caňo. Tento stav však vydržal len chvíľku, Felix znova vyrovnal. Keď krátko na to Buchel poslal Bepon prvý raz v zápase do vedenia, mysteráci museli v závere pre zisk postupového bodu riskovať. To im však nakoniec nevyšlo a pri tomto vabanku inkasovali aj po štvrý raz, tentoraz z kopačky Galu.


Púť PKE Mystery MFC sa tak skončila po prvý raz na tomto turnaji už v skupinovej fáze, keď nás od postupu napriek výrazne lepšiemu skóre ako mal druhý Lokomotiv, delila len práve smolná prehra s týmto súperom v úvodnom zápase. 

Víťazom Letného ProDress Cupu sa opäť stal FC Bepon pred druhým Brazzers a tretím Atleticom Novejsa.

Fotogalériu zo zápasov PKE Mystery MFC nájdete na klubovej facebook stránke - TU.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, PKE Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.