topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

PKE Mystery na ProDresse prvý raz bez play-off

MALÉ UHERCE, 09.08.2017 |
Ďalšiu kapitolu vo svojej novodobej histórii po spojení s futsalovým tímom Kinex napísal na Letnom ProDress Cupe klub malého futbalu PKE Mystery.


Vplyvom dvojnásobného posunu termínu podujatia, ktoré sa opäť konalo na futbalom štadióne v Malých Uherciach pri Partizánskom, sa z pôvodne plánovanej zostavy zloženej z hráčov tímu v uplynulej úspešnej sezóne bratislavskej Top ligy objavila len dvojica Martin Souček a Martin Panák. 

Tú doplnili Adam Gala, Juraj Pribilinec, Martin Caňo, Róbert Kmeťo a už klasicky na tomto turnaji Jaroslav Sagan. Za čiarou naopak nechýbali ako manažér Ivan Křížek a ako fotografka Lucia Wenhardtová.

Žreb postavil proti PKE Mystery mimoriadne náročných súperov - v C skupine si postupne zmeral sily s miestnym Lokomotivom, strieborným tímom z minulého leta CC-čkami a víťazom minuloročnej zimnej aj letnej edície turnaja a dvojnásobným vicemajstrom Slovenska FC Bepon.
 

Prvý zápas - prvá prehra

V úvodnom zápase vyzvalo Mystery Lokomotiv a hoci začalo výborne, v premiérovým zásahom v premiérovom dueli v našich farbách sa predviedol Gala, "železničiari" zásahmi Mikuláša a Ďuriša otočili skóre. Na polčasovú prestávku sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, krásnym gólom sa predviedol Caňo.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Lokomotivu, po zásahu Suchého viedol 3:2, následne ale po viacerých zahodených šanciach mysterákov Gala opäť tesne pred koncom vyrovnal. Z bodu sme sa však nakoniec netešili, pretože v záverečných sekundách zariadil výhru Lokomotivu Mikula. O to viac tak mohli mrzieť viaceré chyby v obrane, ktoré by sa dali pripísať na vrub nezohratosti tímu, a aj množstvo zahodených výborných príležitostí.

V druhom zápase 1. kola si počínal suverénne Bepon, ktorý si poradil s CC-čkami 3:0.
 

Do hry vracajúce víťazstvo

Štart do druhého duelu na turnaji PKE Mystery vôbec nevyšiel, keď už po pár sekundách prehrával zásahom Pospíchala. V ďalšom priebehu sa však už začínala prejavovať väčšia zohratosť tíímu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci zásah Panáka. Ten istý hráč sa v druhom dejstve postaral aj o obrat v skóre, keď upravil na 2:1. Tesne pred koncom sa do streleckej listiny zapísal aj Kmeťo a Mystery sa tak tešilo z výhry 3:1.

V zápase medzi Beponom a Lokomotivovm boli diváci svedkami gólových hodov, keď po polčase 3:1 triumfoval obhajca prvenstva jednoznačne 11:1.
 

PKE Mystery blízko veľkého prekvapenia

V záverečnom kole skupinových bojov tak Mystery potrebovalo zaváhanie Lokomotivu a naopak zisk bodov proti Bepon. 

V nervóznom zápase medzi CC-čkami a Lokomotivom viedol minuloročný strieborný tím turnaja už 3:0 a MMFC tak "stačil" na postup bod, cc-čkari si však vedenie neudržali a Lokomotiv predviedol obrat, čo by znamenalo definitívny koniec nádeji Mystery na postup zo skupiny. 

Stretnutie však krátko po vyrovnaní na 4:4 vyústilo do potýčky, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov oboch tímov a bolo predčasne ukončené. Po dlhej porade organizátorov sa nakoniec namiesto trestu v podobe vylúčenia oboch tímov rozhodli pre kontumáciu duelu bez priznania bodov a Mystery tak na postup stačil bod.

A mysteráci boli k nemu naozaj blízko, keď ofenzívne výpady veľkého favorita turnaja dokázali pomerne dlho eliminovať a naopak hrozili mu nebezpečnými výpadmi. Po góle Caňa dokonca vyhrávali, na prestávku sa ale po zásahu Jagera odchádzalo za vyrovnaného stavu. Aj v druhom dejstve sa ako prvé presadilo Mystery a opäť sa nemýlil Caňo. Tento stav však vydržal len chvíľku, Felix znova vyrovnal. Keď krátko na to Buchel poslal Bepon prvý raz v zápase do vedenia, mysteráci museli v závere pre zisk postupového bodu riskovať. To im však nakoniec nevyšlo a pri tomto vabanku inkasovali aj po štvrý raz, tentoraz z kopačky Galu.


Púť PKE Mystery MFC sa tak skončila po prvý raz na tomto turnaji už v skupinovej fáze, keď nás od postupu napriek výrazne lepšiemu skóre ako mal druhý Lokomotiv, delila len práve smolná prehra s týmto súperom v úvodnom zápase. 

Víťazom Letného ProDress Cupu sa opäť stal FC Bepon pred druhým Brazzers a tretím Atleticom Novejsa.

Fotogalériu zo zápasov PKE Mystery MFC nájdete na klubovej facebook stránke - TU.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, PKE Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.