topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

PKE Mystery na ProDresse prvý raz bez play-off

MALÉ UHERCE, 09.08.2017 |
Ďalšiu kapitolu vo svojej novodobej histórii po spojení s futsalovým tímom Kinex napísal na Letnom ProDress Cupe klub malého futbalu PKE Mystery.


Vplyvom dvojnásobného posunu termínu podujatia, ktoré sa opäť konalo na futbalom štadióne v Malých Uherciach pri Partizánskom, sa z pôvodne plánovanej zostavy zloženej z hráčov tímu v uplynulej úspešnej sezóne bratislavskej Top ligy objavila len dvojica Martin Souček a Martin Panák. 

Tú doplnili Adam Gala, Juraj Pribilinec, Martin Caňo, Róbert Kmeťo a už klasicky na tomto turnaji Jaroslav Sagan. Za čiarou naopak nechýbali ako manažér Ivan Křížek a ako fotografka Lucia Wenhardtová.

Žreb postavil proti PKE Mystery mimoriadne náročných súperov - v C skupine si postupne zmeral sily s miestnym Lokomotivom, strieborným tímom z minulého leta CC-čkami a víťazom minuloročnej zimnej aj letnej edície turnaja a dvojnásobným vicemajstrom Slovenska FC Bepon.
 

Prvý zápas - prvá prehra

V úvodnom zápase vyzvalo Mystery Lokomotiv a hoci začalo výborne, v premiérovým zásahom v premiérovom dueli v našich farbách sa predviedol Gala, "železničiari" zásahmi Mikuláša a Ďuriša otočili skóre. Na polčasovú prestávku sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, krásnym gólom sa predviedol Caňo.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Lokomotivu, po zásahu Suchého viedol 3:2, následne ale po viacerých zahodených šanciach mysterákov Gala opäť tesne pred koncom vyrovnal. Z bodu sme sa však nakoniec netešili, pretože v záverečných sekundách zariadil výhru Lokomotivu Mikula. O to viac tak mohli mrzieť viaceré chyby v obrane, ktoré by sa dali pripísať na vrub nezohratosti tímu, a aj množstvo zahodených výborných príležitostí.

V druhom zápase 1. kola si počínal suverénne Bepon, ktorý si poradil s CC-čkami 3:0.
 

Do hry vracajúce víťazstvo

Štart do druhého duelu na turnaji PKE Mystery vôbec nevyšiel, keď už po pár sekundách prehrával zásahom Pospíchala. V ďalšom priebehu sa však už začínala prejavovať väčšia zohratosť tíímu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci zásah Panáka. Ten istý hráč sa v druhom dejstve postaral aj o obrat v skóre, keď upravil na 2:1. Tesne pred koncom sa do streleckej listiny zapísal aj Kmeťo a Mystery sa tak tešilo z výhry 3:1.

V zápase medzi Beponom a Lokomotivovm boli diváci svedkami gólových hodov, keď po polčase 3:1 triumfoval obhajca prvenstva jednoznačne 11:1.
 

PKE Mystery blízko veľkého prekvapenia

V záverečnom kole skupinových bojov tak Mystery potrebovalo zaváhanie Lokomotivu a naopak zisk bodov proti Bepon. 

V nervóznom zápase medzi CC-čkami a Lokomotivom viedol minuloročný strieborný tím turnaja už 3:0 a MMFC tak "stačil" na postup bod, cc-čkari si však vedenie neudržali a Lokomotiv predviedol obrat, čo by znamenalo definitívny koniec nádeji Mystery na postup zo skupiny. 

Stretnutie však krátko po vyrovnaní na 4:4 vyústilo do potýčky, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov oboch tímov a bolo predčasne ukončené. Po dlhej porade organizátorov sa nakoniec namiesto trestu v podobe vylúčenia oboch tímov rozhodli pre kontumáciu duelu bez priznania bodov a Mystery tak na postup stačil bod.

A mysteráci boli k nemu naozaj blízko, keď ofenzívne výpady veľkého favorita turnaja dokázali pomerne dlho eliminovať a naopak hrozili mu nebezpečnými výpadmi. Po góle Caňa dokonca vyhrávali, na prestávku sa ale po zásahu Jagera odchádzalo za vyrovnaného stavu. Aj v druhom dejstve sa ako prvé presadilo Mystery a opäť sa nemýlil Caňo. Tento stav však vydržal len chvíľku, Felix znova vyrovnal. Keď krátko na to Buchel poslal Bepon prvý raz v zápase do vedenia, mysteráci museli v závere pre zisk postupového bodu riskovať. To im však nakoniec nevyšlo a pri tomto vabanku inkasovali aj po štvrý raz, tentoraz z kopačky Galu.


Púť PKE Mystery MFC sa tak skončila po prvý raz na tomto turnaji už v skupinovej fáze, keď nás od postupu napriek výrazne lepšiemu skóre ako mal druhý Lokomotiv, delila len práve smolná prehra s týmto súperom v úvodnom zápase. 

Víťazom Letného ProDress Cupu sa opäť stal FC Bepon pred druhým Brazzers a tretím Atleticom Novejsa.

Fotogalériu zo zápasov PKE Mystery MFC nájdete na klubovej facebook stránke - TU.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, PKE Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.