topPhoto
FOTO: PKE Mystery MFC nechýbalo pod novým názvom ani na Open Summer Cupe. (LUCIA WENHARDTOVÁ)

PKE Mystery MFC - nový názov, noví partneri, nové ciele

BRATISLAVA, 30.06.2017 |
Celkový triumf v 3. bratislavskej TOP lige a postup do druhej najvyššej súťaže, víťazstvo na Devils Cupe, účasť na turnajoch a v neposlednom rade pravidelná medializácia priniesli Mystery MFC pre novú sezónu dvoch (aspoň zatiaľ) nových partnerov.


Tým prvým je pivovar Stupavar, tým druhým FT Pressburg K-INEX Energia, futsalový tím, s ktorým bude Mystery MFC v nasledujúcom období úzko spolupracovať. Tou najdôležitejšou zmenou navonok bude pre fanúšikov úprava názvu, po ktorom sa Mystery MFC zmenilo na PKE Mystery MFC.

S týmto názvom sa fanúšikovia tímu i diváci malého futbalu mohli stretnúť už trikrát. Po prvý raz to bolo na Pohári TOP ligy, na ktorom sa tím prebojoval až do finále, čo mu nakoniec prinieslo premiérovú miestenku na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. Viac o tomto turnaji sa dočítate v článku Mystery krok od účasti na Majstrovstvách Slovenska 2017.


Open Summer Cup 2017

Po druhý raz sa mysteráci predstavili pod hlavičkou PKE Mystery MFC na Open Summer Cupe. O jeho priebehu informoval portál ligy.sk Jozef Kunštár, doterajší manažér FT Pressburg K-INEX Energia, ktorý sa po nadviazaní spolupráce bude s doterajšími manažérmi MMFC Ivanom Křížkom a Martinom Panákom spolupodieľať na ďalšom chode klubu:

"Na víkend, počas ktorého sa konal Open Summer Cup, sme sa tešili už v predstihu a skladali sme tím, ktorý by mal šancu uspieť aj v silnej konkurencii top tímov z Bratislavy a okolia. Už po žrebe skupín nám bolo jasné, že pred nami nestojí ľahká úloha, keďže aj PKE Mystery pokračovalo v tradícii MMFC, keď bolo zaradené do skupiny A označenej za skupinu smrti. 

Počas úvodného dňa turnaja bola na hre našich chalanov cítiť nezohratosť a v troch zápasoch sme prehrali s neskorším finalistom N3M 1:3 a 1. FC Pressburg 0:2, no porazili Jašterov 9:3.  V nedeľu už bol rozdiel v našej hre viditeľný, vďaka čomu sa nám nakoniec podarilo z ťažkej skupiny postúpiť. Po výhre 7:0 nad FT Young Boys sme tesne prehrali s Beponom juniors (3:4 ), proti ktorým sme vyhrávali už 3:1, no v závere po troch priamych kopoch dokázal náš súper výsledok otočiť. 

Bohužiaľ, žreb k nám nebol milosrdný ani v play-off a do cesty nám v osemfinále postavil jedného z favoritov turnaja, - našich futsalových rivalov zo Semicu Bratislava. Vo vynikajúcom zápase, ktorý bol mnohými označený za zápas celého turnaja, sa skóre menilo zo strany na stranu - vyhrávali sme 2:0, prehrávali 2:3 a 3:4. Nakoniec o postupujúcom musel po nerozhodnom stave 4:4 rozhodovať pokutový rozstrel, v ktorom sme nešťastne vypadli 3:4. 

Naše účinkovanie na turnaji sa tak skončilo skôr, ako sme dúfali, ale celkový dojem z tohto víkendu nám to napriek tomu nepokazilo. Dokázali sme sebe aj ostatným, že svoju kvalitu máme a treba s nami počítať na každom podujatí. OSC 2017 hodnotíme nielen ako výborné podujatie, ale aj ako kvalitnú prípravu na MSR v malom futbale. Chalanom z N3M gratulujeme k zaslúženému víťazstvu na turnaji, o rok si preň prídeme my. (smiech)"


Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017

Vďaka druhému miestu na Pohári TOP ligy dostalo PKE Mystery MFC možnosť predstaviť sa už po tretí raz pod touto hlavičkou, no zároveň premiérovo na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale. V ako sa neskôr ukázalo mimoriadne vyrovnanej skupine A boli jeho súpermi Papalalulu, Young Boys z Považskej Bystrice a RK Akademy.

V úvodnom zápase vyzvalo MMFC favorizované Papalalulu, ktoré napriek prvopolčasovej prevahe odchádzalo na prestávku z stavu 0:0. Po nej však už obranu mysterákov prekonal Jurkemik a keď sa k nemu pridali Chovanec so Stašiakom, bolo o víťazovi rozhodnuté. Čestný úspech zástupcu Mystery zaznamenal v závere Molnár a upravil na konečných 3:1.

PKE Mystery neodštartovalo dobre ani svoj druhý zápas v skupine, keď po góle Benčata prehralo prvý polčas s RK Akademy 0:1. Po prestávke ale mysteráci predviedli fantastický obrat a zásahmi Molnára, Jágera, Beleša a Imricha sa vrátili do boja o postup zo skupiny.

V záverečnom zápase skupiny sa tak hralo doslova o prežitie. Lepšie v ňom začali hráči PKE Mystery, ktorí sa ujali vedenia gólom Buchela, Young Boys však odpovedali zásahom Jakubeka. Aj na presné zakončenie Beleša ešte pred prestávkou znova zareagoval Jakubek. Po ňom sa mysteráci dostali pod miestami veľký tlak a tím z Považskej Bystrice bol blízko vyrovnaniu, skóre sa však nemenilo. K zmene v stave došlo až po prestávke, keď sa po druhý raz v zápase presadil Beleš. PKE Mystery následne odolalo snahám Young Boys o vyrovnanie a definitívu ich postupu zabezpečil v závere Buchel.

Toto víťazstvo nakoniec PKE Mystery katapultovalo na prvú priečku tabuľky, na druhú priečku sa vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu zaradila RK Akademy, tretie a nakoniec aj postupové patrilo Papalalulu. S turnajom sa naopak rozlúčili napriek sympatickým výkonom Young Boys.

V šestnásťfinálovom zápase narazil ambiciózny nováčik turnaja PKE Mystery MFC na Red Devils a začal výborne, keď už po pár sekundách hry viedol gólom Buchela. Následne sa však jeho hráči ako keby s náskokom uspokojili a inkasovali ešte pred prestávkou až trikrát, o dva góly sa postaral Paxner. Hneď po zmene strán zvýšil náskok diablov Drápal a zdalo sa rozhodnuté. Stretnutie však poriadne zdramatizoval Buchel, ktorý dvoma zásahmi skompletizoval svoj hetrik a znížil na rozdiel jediného gólu. Záverečný vabank však mysterákom nevyšiel a zásah Karasa definitívne potvrdil koniec PKE Mystery na turnaji.

Spomedzi 48 účastníkov obsadilo nakoniec PKE Mystery MFC pri svojej premiére za dve výhry a dve prehry s pozitívnym skóre 12:11 pekné 23. miesto. V historicky prvom renkingu tímov malého futbalu, ktoré sa zúčastnili na MSR v rokoch 2015, 2016 a 2017, patrí PKE MMFC spomedzi 75 klubov 44 priečka.


Spolupráca Mystery MFC a FT Pressburg K-INEX Energia

Začiatok spolupráce medzi malofutbalovým Mystery MFC a futsalovým FT Pressburg K-INEX Energia tak priniesol hneď na úvod niekoľko veľmi pekných výsledkov, od ktorých by sa klub chcel odraziť k ešte vyšším cieľom. Viac o nich prezradila dvojica manažérov Jozef Kunštár a Martin Panák.

"PKE Mystery MMFC je unikátne spojenie mužstiev futsalu a malého futbalu," začal svoje rozprávanie Kunštár. "Nápad vznikol po tom, čo niekoľko hráčov zároveň hrávalo a hráva malý futbal za Mystery MFC a futsal za PKE Bratislava (FT Pressburg K-INEX Energia). 

Myšlienka na spojenie vznikla tesne pred Pohárom TOP ligy, ktorý bol nazvime to skúškou toho, čo by sme mohli spoločne dosiahnuť. Obsadili sme výborné 2. miesto, čo nám neskôr zabezpečilo aj miestenku MSR v malom futbale a tak sme sa spolu s Ivanom Křížkom jednoznačne zhodli na tom, že ďalšia spolupráca by mohla byť pre obe strany veľmi prospešná. 

Našim spoločným cieľom je vytvoriť veľký a silný klub a značku, ktorú budú ľudia poznať nielen v Bratislave. Do ďalších sezón máme veľké plány a ambície nielen v 2. futsalovej lige, ale taktiež aj v bratislavskej Uni-lige a v druhej TOP lige malého futbalu, kam Mystery MFC túto sezónu postúpilo z 1. miesta. Výnimkou by nemali byť ani rôzne turnaje, ktorých sa plánujeme v zúčastňovať a nemalo by sa to týkať len slovenských, ale aj tých medzinárodných," poodhalil Kunštár.

"Myslím si, že budem hovoriť aj za Ivana, keď poviem, že keď sme pred rokom a pol začali uvažovať o založení nového klubu, zrejme ani vo sne nám nenapadlo, že sa nám za tak krátky čas podarí posunúť tak ďaleko," pridal svoj pohľad Panák a pokračoval:

"Samozrejme, ambíciou bolo zložiť kvalitný tím a postupne sa vďaka dobrým výsledkom a hre etablovať na malofutbalovej mape Slovenska. Trúfam si povedať, že napriek tomu, že sme doteraz pôsobili len v 3. lige, podarilo sa nám vytvoriť vďaka našim hráčom značku, o ktorej minimálne v Bratislave už fanúšikovia vedia.

Vyhrali sme na Devils Cupe, vyhrali sme 3. TOP ligu a postúpili o súťaž vyššie, na jej pohári skončili druhí, zúčastnili sme sa na Majstrovstvách Slovenska v malom fubale a dvojica hráčov obliekajúcich náš dres sa dokonca dostala aj na Majstrovstvá Európy v malom futbale. 

Spoluprácu s Kinexom a vytvorenie spoločného projektu PKE Mystery MFC preto vnímam ako ďalší veľmi výrazný krok k potvrdeniu doterajších úspechov a napredovania a najmä k naplneniu našich ďalších ambícií. Tými sú nielen rozšírenie a stabilizácia kádra, ale aj rozšírenie pôsobnosti klubu do ďalších súťaží. Pevne verím, že spoločnými silami sa nám (nielen) tieto ciele podarí dosiahnuť a najradšej opäť v podobne krátkom čase."

Či sa to "novému" PKE Mystery MFC bude dariť, budeme sledovať aj naďalej.

Autor: marp, Zdroj: PKE Mystery MFC, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.