topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery zdobila futbalovosť i partia, v ďalšej sezóne ciele meniť nechce

BRATISLAVA, 15.06.2017 |
Mystery MFC zažilo v priebehu niekoľkých mesiacov strmý pád, no krátko na to aj výstup na vrchol. Po neúspešnej baráži o záchranu v 3. lige dostalo od organizátorov Top ligy druhú šancu a po divokej karte sa stalo hneď v nasledujúcej sezóne jej víťazom.


Svoj pohľad na úspešný ročník ponúklo hneď niekoľko hráčov, ktorí dopomohli Mystery MFC k postupu do 2. bratislavskej Top ligy.
 

"Sezónu hodnotím na výbornú. Cieľ sa splnil a ideme ďalej tak, ako to máme naplánované. Aj keď boli nejaké chybičky, dokázali sme sa s tým vysporiadať a zvladli sme to," reagoval na svoju prvú sezónu vo farbách Mystery Silvester Jáger, ktorý si svojimi výkonmi vypýtal miestenku aj do slovenskej reprezentácie, v ktorej drese patril na majstrovstvách Európy k napríjemnejším prekvapeniam.
 

"Pred sezónou sa nám podarilo vyskladať tím, ktorý podľa môjho názoru kvalitatívne presahoval súťaž o minimálne dve úrovne  Aj napriek zaváhaniu v jednom z úvodných zapasov sa tím naštartoval a šnúrou víťazstiev sme sa dostali až na prvé miesto tabuľky, čo bol náš hlavný cieľ," hodnotila už stálica v bráne MMFC Martin Souček a pokračoval: 

"Pred posledným zápasom v lige sme už mali postup istý, ale chceli sme skončiť v tabuľke prví, čo sa nám po remíze s mužstvom Kik Ass aj podarilo a tak sme mohli spokojne oslavovať postup do 2. Top ligy ako víťaz súťaže. Chalanov by som rád pochválil za celú sezónu, v každom zápase ukázali bojovnosť a kvalitu. Tešíme sa na ďalšiu sezónu tentokrát už v 2. TOP lige. Ani v nej sa naše ciele nemenia a tentokrát chceme zabojovať o postup medzi elitu tejto súťaže."
 

"Po nevydarenej predchádzajucej sezóne som mal trošku pochybnosti, či sa nám podarí vytvoriť tím, ktorý môže bojovať o najvyššie pozície," priznal historicky najlepší strelec a zároveň kapitán tímu Ondrej Beleš. 

"Nakoniec sa nám to podarilo a to vo veľkom štýle. Osobne musím vyzdvihnuť nielen futbalovosť nášho mužstva, ale hlavne vytvorenie super partie, ktorá verím posunie Mystery MFC až do prvej ligy. Možno sa to môže javiť ako prehnané ciele, ale podľa mňa sú reálne, tento tím na to má! Chcem poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás podporovali a zároveň aj chalanom za maximálnu bojovnosť v každom zápase."
 

"Pri pohľade na nevydarenú minulú sezónu boli naše výkony v tejto priam neporovnateľné. Bohužiaľ, s niektorými hráčmi sme sa po neúspechu v záujme ďalšieho napredovania klubu museli rozlúčiť, no tí, ktorí sa k nám vrátili i tí, ktorí sa stali novými tvárami MMFC, na ihrisku potvrdili, že toto rozhodnutie bolo správne," pridal svoj pohľad hrajúci manažér MMFC Martin Panák.

"Do tímu sa vrátila pohoda, ktorá sa prejavila tak v hre, ktorú sme predvádzali, no zároveň aj vo výsledkoch, ktoré nám vyniesli víťazstvo v súťaži a postup. Som presvedčený, že ak sa nám káder podarí udržať pokope a vhodne ho doplniť, môžeme pomýšľať na najvyššie méty aj v nasledujúcom ročníku."
 

"Mužstvo bolo naozaj kvalitne vyskladané a vďaka tomu sme vyhrali 3. ligu a postúpili do druhej. Vďaka patrí aj vedeniu ligy, ktoré nám udelilo divokú kartu a verím, že sme ich presvedčili, že to bolo správne rozhodnutie," zhodnotil tretí brankár a zároveň manažér tímu Ivan Křížek.

"Pred súťažou sme chceli hrať hlavne zo zabezpečenej obrany. To sme aj splnili, dostali sme naozaj málo gólov a naopak najviac ich dali. Ďakujem celému tímu a teším sa na ďalšiu sezónu, v ktorej budeme opäť o niečo silnejší."

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.