topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery zdobila futbalovosť i partia, v ďalšej sezóne ciele meniť nechce

BRATISLAVA, 15.06.2017 |
Mystery MFC zažilo v priebehu niekoľkých mesiacov strmý pád, no krátko na to aj výstup na vrchol. Po neúspešnej baráži o záchranu v 3. lige dostalo od organizátorov Top ligy druhú šancu a po divokej karte sa stalo hneď v nasledujúcej sezóne jej víťazom.


Svoj pohľad na úspešný ročník ponúklo hneď niekoľko hráčov, ktorí dopomohli Mystery MFC k postupu do 2. bratislavskej Top ligy.
 

"Sezónu hodnotím na výbornú. Cieľ sa splnil a ideme ďalej tak, ako to máme naplánované. Aj keď boli nejaké chybičky, dokázali sme sa s tým vysporiadať a zvladli sme to," reagoval na svoju prvú sezónu vo farbách Mystery Silvester Jáger, ktorý si svojimi výkonmi vypýtal miestenku aj do slovenskej reprezentácie, v ktorej drese patril na majstrovstvách Európy k napríjemnejším prekvapeniam.
 

"Pred sezónou sa nám podarilo vyskladať tím, ktorý podľa môjho názoru kvalitatívne presahoval súťaž o minimálne dve úrovne  Aj napriek zaváhaniu v jednom z úvodných zapasov sa tím naštartoval a šnúrou víťazstiev sme sa dostali až na prvé miesto tabuľky, čo bol náš hlavný cieľ," hodnotila už stálica v bráne MMFC Martin Souček a pokračoval: 

"Pred posledným zápasom v lige sme už mali postup istý, ale chceli sme skončiť v tabuľke prví, čo sa nám po remíze s mužstvom Kik Ass aj podarilo a tak sme mohli spokojne oslavovať postup do 2. Top ligy ako víťaz súťaže. Chalanov by som rád pochválil za celú sezónu, v každom zápase ukázali bojovnosť a kvalitu. Tešíme sa na ďalšiu sezónu tentokrát už v 2. TOP lige. Ani v nej sa naše ciele nemenia a tentokrát chceme zabojovať o postup medzi elitu tejto súťaže."
 

"Po nevydarenej predchádzajucej sezóne som mal trošku pochybnosti, či sa nám podarí vytvoriť tím, ktorý môže bojovať o najvyššie pozície," priznal historicky najlepší strelec a zároveň kapitán tímu Ondrej Beleš. 

"Nakoniec sa nám to podarilo a to vo veľkom štýle. Osobne musím vyzdvihnuť nielen futbalovosť nášho mužstva, ale hlavne vytvorenie super partie, ktorá verím posunie Mystery MFC až do prvej ligy. Možno sa to môže javiť ako prehnané ciele, ale podľa mňa sú reálne, tento tím na to má! Chcem poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás podporovali a zároveň aj chalanom za maximálnu bojovnosť v každom zápase."
 

"Pri pohľade na nevydarenú minulú sezónu boli naše výkony v tejto priam neporovnateľné. Bohužiaľ, s niektorými hráčmi sme sa po neúspechu v záujme ďalšieho napredovania klubu museli rozlúčiť, no tí, ktorí sa k nám vrátili i tí, ktorí sa stali novými tvárami MMFC, na ihrisku potvrdili, že toto rozhodnutie bolo správne," pridal svoj pohľad hrajúci manažér MMFC Martin Panák.

"Do tímu sa vrátila pohoda, ktorá sa prejavila tak v hre, ktorú sme predvádzali, no zároveň aj vo výsledkoch, ktoré nám vyniesli víťazstvo v súťaži a postup. Som presvedčený, že ak sa nám káder podarí udržať pokope a vhodne ho doplniť, môžeme pomýšľať na najvyššie méty aj v nasledujúcom ročníku."
 

"Mužstvo bolo naozaj kvalitne vyskladané a vďaka tomu sme vyhrali 3. ligu a postúpili do druhej. Vďaka patrí aj vedeniu ligy, ktoré nám udelilo divokú kartu a verím, že sme ich presvedčili, že to bolo správne rozhodnutie," zhodnotil tretí brankár a zároveň manažér tímu Ivan Křížek.

"Pred súťažou sme chceli hrať hlavne zo zabezpečenej obrany. To sme aj splnili, dostali sme naozaj málo gólov a naopak najviac ich dali. Ďakujem celému tímu a teším sa na ďalšiu sezónu, v ktorej budeme opäť o niečo silnejší."

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.