• fotka
  • fotka

FOTO MSR2017: Veľké prekvapenia v play-off, stopka pre Bepon aj AS Guard

BRATISLAVA, 28.06.2017 |
V nedeľu pokračovali majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 vyraďovacou fázou, do ktorej sa prebojovalo 32 z celkového počtu 48 účastníkov turnaja.

Šestnásťfinále - Majstri a vicemajster z rokov 2015 a 2016 nezaváhali

Košický Feyenoord narazil v úvodnom kole play-off na martinský Cintrón. Jeho hráči nedokázal nadviazať na smpatické výkony zo skupiny, kde potrápili aj vicemajstra Slovenska FC Bepon a už po prvom počase prehrávali 0:4. Po zmene strán sa im síce podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, no Feyenoord si už postup medzi šestnástku najlepších ujsť nenechal. Najvýraznejšie k tomu prispel Chromiak, autor hetriku.

Aj súboj medzi bratislavským FC Skillers a seneckým Gold Teamom mal jednoznačný priebeh. Senčania vyhrávali už po prvej polovici hry rozdielom triedy a hoci sa Bratislavčanom podarilo znížiť, následne inkasovali znova trikrát. Ani v tomto stretnutí nechýbal trojgólový strelec, v drese Gold Teamu ním bol Kiss, Havlik zaznamenal dva zásahy.

FC Kuvajt dokázal držať krok so svojim súperom len do stavu 1:1, potom už do čierneho mierili len Špekulanti a po výhre 4:1 poslali tím z Partizánskej ligy malého futbalu predčasne domov.

Najdramatickejšie šestnásťfinále ponúkli Wolves a Banco Devils. Senčania v ňom viedli už 3:0 a zdalo sa, že si s prehľadom dokráčajú za postupom. Vlci sa však nevzdali a vyrovnali na 3:3. Diabli síce následne znova ušli svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov, ešte pred záverečným hvizdom ale Wolves opäť skóre zrovnali. Rozhodnúť tak musela až penaltová lotéria, v ktorej mali väčšie šťastie hráči Banco Devils.

V skupine suverénny Pressburg nezaváhal ani v úvodnom kole nadstavby, keď svoj najtesnejší náskok z prvého dejstva dokázal v druhom polčase súboja s Remosom ešte zveľadiť a po víťazstve rozdielom triedy si zabezpečil miestenku medzi šestnástku najlepších.

Súboj medzi Ako Chcete a majstrom Slovenska z roku 2015 košickým AS Guardom priniesol v oboch polčasoch len po jednom góle a oba padli do siete bratislavského tímu. Asguardi sa tak naďalej udržali v hre o opätovné získanie titulu.

Duel dvoch bratislavských tímov medzi FC N3M a FC Bepon juniors rozhodol jediný zásah. O ten sa v závere zápasu postaral Kovačič a poslal FC N3M do osemfinále.

Ďalšie bratislavské derby zabezpečili Brothers a RK Akademy. Vstup lepšie vyšiel hráčom RK, ktorí sa ujali vedenia gólom Göröga, bratia však dokázali skóre otočiť. O vyrovnanie sa postaral Tomovič, no Ochaba ešte pred prestávkou znova vrátil vedenie Brothers a po zmene strán zvýšil ich náskok Toman. Jeho zásah bol nakoniec víťazným, keďže za RK ešte znížil Štefunko.

Turnajová púť skončila v šestnásťfinále aj pre senecké PeelSee?!. Hráči Galacticos dokázali jeho defenzívu v každom polčase prekonať raz, v tom prvom sa presadil Bauer, v druhom Jurkovič.

Majstrovská Letka nepripustila proti zvolenskému L-Trade žiadne prekvapenie a od úvodu si šla jasne za postupom. Po piatich góloch v rade bolo prakticky rozhodnuté a hoci Zvolenčania dokázali v druhom dejstve dvoma zásahmi znížiť, posledné slovo patrilo Trenčanom, ktorý gólom Čaju zavŕšili svoj triumf v pomere 6:2.

Aj vicemajster FC Bepon predviedol v šestnásťfinále svoje kvality, keď Paralympiakosu nadelil päťku. Najviac sa darilo dvojici Félix a Uhliarik, obaja sa presadili dvakrát.

Rovnako ako v súboji FC N3M s FC Bepon juniors, aj v dueli medzi Globusom a Gaskom rozhodol o výsledku jediný gól. O ten sa už v prvom polčase postaral Kučera a poslal bratislavský tím do derby proti Beponu.

Ambiciózny nováčik turnaja PKE Mystery MFC odštartoval svoj zápas proti Red Devils výborne, keď už po pár sekundách hry viedol gólom Buchela. Následne sa však jeho hráči ako keby s náskokom uspokojili a inkasovali ešte pred prestávkou až trikrát, o dva góly sa postaral Paxner. Hneď po zmene strán zvýšil náskok diablov Drápal a zdalo sa rozhodnuté. Stretnutie však poriadne zdramatizoval Buchel, ktorý dvoma zásahmi skompletizoval svoj hetrik a znížil na rozdiel jediného gólu. Záverečný vabank však mysterákom nevyšiel a zásah Karasa definitívne potvrdil koniec PKE Mystery na turnaji.

Ako prísť o postup predviedlo senecké Joga Bonito. V súboji s trnavským Atletikom viedlo 3:0 aj 4:1, no nakoniec zostalo pred bránami osemfinále. Trnavčania totiž v druhom dejstve predviedli fantastický obrat a zaslúžene si vybojovali miestenku do ďalšej fázy turnaja.

Favorizované Papalalulu nezačalo súboj s Bambariakmi najlepšie, keď po prvom polčase prehrávalo gólom Valášeka 0:1. Po prestávke síce Židzik a Stašiak otočili skóre, šance Bambariakov na postup ale oživil vyrovnávajúcim gólom Trebula. Tie však nakoniec krátko na to spľasli, keď víťazný gól Papalalulu zaznamenal Chovanec.

Nečakaný víťaz D skupiny 1. FC Pažiť SG narazil v šestnásťfinále na trenčianske Jogabonito a od úvodu dokazoval, že na turnaji sa rozhodne skončiť nechystá, keď sa gólmi Bencu, Rolinca a Chuťku ujal trojgólového vedenia. Za Trenčanov znižoval V. Škultéty, no Rolinec hneď po prestávke načal svoju druhú desiatku gólov na šampionáte. Ostrolucký síce opäť znížil, ale dva góly Rolinca dali postupu Pažite definitívu. Zásah Ostroluckého v úplnom závere bol tak zároveň rozlúčkou Jogabonita s turnajom. Radosť PSG z postupu pokazilo len zranenie ďalšieho hráča, po ktorom zostal tímu jediný náhradník.

Osemfinále - Šokujúci koniec, FC Bepon sa nedostal ani medzi osem najlepších

Hneď úvodné osemfinále prinieslo mioriadne vyrovnaný duel medzi Gold Teamom a Feyenoordom. Senčania v ňom dvakrát viedli, no tak na gól Mészárosa ako aj na zásah Szkubyho dokázal vždy odpovedať Bučko. O postupujúcom tak museli rozhodovať pokutové kopy, v ktorých sa šťastie usmialo na Gold Team.

Po tom, čo si Špekulanti s prehľadom poradili v šestnásťfinále s Kuvajtom 4:1, v osemfinále spoznali tento výsledok z opačnej strany. Banco Devils viedli už po polčase rozdielom triedy, dva góly si pripísal Kaňuk, a po znižujúcom zásahu Marušina zavŕšili svoj triumf gólom Cingela.

Aj další zápas priniesol jasný výsledok, Pressburg až nečakane ľahko podľahol AS Guardu 1:5. Bratislavský tím dokázal držať krok s majstrom SR spred dvoch rokov len v prvom polčase, ktorý sa skončil výsledkom 1:2, v druhom dejstve ale ťahal loptu zo svojej siete až trikrát.

Gólovo bohatý súboj ponúkli Brothers a FC N3M. Bratia v ňom trikrát viedli, no ich súper dokázal vždy vyrovnať a v druhom dejstve aj ujsť na rozdiel dvoch zásahov. V závere padli ešte dva góly, no po jednom na oboch stranách a tak sa z postupu tešil FC N3M. V drese vypadávajúceho tímu sa dvakrát presadil Kuboši, v drese víťaza dvakrát Bartek a Belošic zaznamenal hetrik.

Majstrovská Letka narazila na mimoriadne zdatného súpera Galacticos, ktorý bol blízko senzácie, keď po góle Jurkoviča siahal na cenný skalp obajcu titulu. Adamec ale v závere vyrovnal a trenčiansky tím si udržal pevnejšie nervy aj v nasledujúcom penaltovom rozstrele.

Čo nevyšlo Galacticos, podarilo sa Globusu. Po góle Szaba sa zdalo, že v doterajšom priebehu suverénny Bepon prekvapenie nepripustí, no po zásahoch Štefunka a Tichého musel zrazu doháňať náskok svojho súpera. To sa mu podarilo vďaka zásahu Félixa, no Globus to nepoložilo, práve naopak, po góle Wallnera sa opäť ujal vedenia, ktoré si ustrážil až do konca a postaral sa o prvé obrovské prekvapenie turnaja. Vicemajster predchádzajúcich dvoch ročníkov šampionátu tak skončil už medzi šestnástkou najlepších.

Atletico ako keby ani nebavilo v zápase vyhrávať, po obrate proti Joga Bonito musel trnavský tím dobiehať náskok svojho súpera aj v súboji s Red Devils. A rovnako ako v šestnásťfinále bolo úspešné aj v osemfinále, keď po góloch Kukučku, Takáča a Vašíčka zvíťazilo 3:2.

Zraneniami okresaný káder Pažite narazil na veľkého favorita Papalalulu a ten od úvodu potvrdzoval, že žiadne prekvapenie nepripustí. Od začiatku kontroloval hru a postupne pridával aj góly. Viditeľne vyčerpaní Pažiťanci s jediným náhradníkom vzdorovali ako tak len v prvom dejstve, po prestávke už dovolili svojmu súperovi poslať loptu do svojej siete až šesťkrát. Po vysokej prehre 1:9 sa tak ich pôsobenie na turnaji skončilo, v hre o cenu pre najlepšieho strelca turnaj však naďalej zostával Rolinec, ktorý v piatich zápasoch skóroval až trinásťkrát.

Štvrťfinále - Konečná pre ďalšieho favorita, po Bepone skončil aj AS Guard

V úvodnom štvrťfinále na seba narazili tímy, ktoré v predchádzajúcich dvoch dueloch play-off zaznamenali v riadnom hracom čase zhodne deväť gólov. V ich vzájomnom meraní síl však mierili do čierneho len hráči Banco Devils, ktorí po výsledku 3:0, ku ktorej prispel Maršovský dvoma zásahmi, vystavili stopku Gold Teamu.

Pred bránami najlepšej štvorky zostal nečakane aj majster z roku 2015 košický AS Guard. V súboji s FC N3M síce gólom Kisa viedol, no následne jeho brankára prekonali Petráš, Belošic a Piatra. V závere ale Košičania predviedli veľké odhodlania a gólmi Mráza a Obermanna si vynútili penaltový rozstrel. Ten bol priam nekonečný, vystriedali sa takmer všetci hráči oboch tímov. Vôbec prvý nepremenený pokutový kop nakoniec priniesol aj rozhodnutie, keď si po neúspešnom pokuse asguardov už FC N3M postup ujsť nenechalo.

Po Bepone narazil Globus na ďalšieho mimoriadne ťažkého súpera, v ceste medzi najlepšiu štvorku sa mu postavil obhajca titulu Letka. Mimoriadne náročné stretnutie s množstvom šancí na oboch stranách nakoniec rozhodol jediný gól, o ktorý sa v druhom polčase postaral Trenčan Hubina a priblížil letcov k obhajobe.

Vo svojom treťom play-off zápase už Atletico sily na obrat nenašlo. Papalalulu kontrolovalo priebeh duelu a svojho súpera si držali neustále na dištanc. Prispel k tomu najmä Michal Bohuslav, ktorý sa postaral o štyri zo šiestich gólov svojho tímu.

"

• 24.06.2017
    MSR 2017 bude mať o účastníka menej
    Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
  • 23.06.2017
    Zmena nitrianskych tímov na MSR
    Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
    Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
    Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
  • 20.06.2017
    Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
    Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
  • 17.06.2017
    Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
    Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
  • 13.06.2017
    Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
    A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg.