topPhoto

MSR 2017 - rekordný počet tímov, top štvorka v priamych prenosoch televízie

BRATISLAVA, 21.06.2017 |
Organizátorom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale (MSR) je každoročne Slovenský zväz malého futbalu (SZMF), no tento rok si na pomoc prizval aj šéfa jednej z jeho členských líg bratislavskej Uni-ligy. Krátko pred štartom šampionátu sme sa preto porozprávali s prezidentom SZMF Stanislavom Cintavým a spoluorganizátorom podujatia Róbertom Kmeťom.


Predchádzajúce ročníky turnaja najlepších tímov v malom futbale z celého Slovenska sa niesli plne v réžii zväzu, vzhľadom na rastúci počet účastníkov i požiadavky na kvalitu sa však tento rok rozhodol SZMF prizvať k pomoci aj skúseného organizátora turnajov. 

"Tento rok sme organizáciu MSR zverili do rúk aj Robovi Kmeťovi, šéfovi bratislavskej Uni-ligy, a verím, že spolu s ním a našimi kolegami zo zväzu sa nám podarí latku kvality posunúť opäť o kus vyššie," ozrejmil pre malyfutbal.ligy.sk prezident SZMF Stanislav Cintavý.

Robert Kmeťo pre náš portál prezradil, čo ho k záujmu o podieľaní sa na organizácii viedlo: "O organizovanie tohtoročných MSR som sa uchádzal z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je pochopiteľne aj to, že ma množstvo ľudí vyzývalo, aby som to skúsil, keďže mám za sebou viac ako 30 turnajov menšieho alebo väčšieho rozsahu. Musím ale s rešpektom dodať, že tento turnaj bude pre mňa zatiaľ počtom najväčší a som hrdý na to, že ho môžem organizovať. Mám tiež množstvo nápadov a myslím si, že okolo seba aj dobrý tím ľudí, s ktorým by sa mi mohlo podariť hráčom, ale aj divákom spestriť ich malofutbalovú sezónu čo najviac."
 

Povedomie o kluboch rastie

MSR v Bratislave budú tretími v histórii, na ktorých sa namiesto ligových výberov zúčastňujú priamo tímy. "Som rád, že cesta, ktorú sme nastavili, teda robiť majstrovstvá nie pre výbery líg, ale pre kluby, sa stretla s úspechom," neskrýval spokojnosť Cintavý a pokračoval: 

"V našom minifutbalovom prostredí sa tak aj pre Bratislavčanov stal známym košický klub AS Guard, pre Košičanov zas bratislavské kluby FC Bepon, 1. FC Pressburg, či Wolves, ale svoje renomé si budujú aj také tímy ako Letka z Trenčína, Kuvajt z Partizánskeho, Bambariaci z Martina, či kluby z menších miest ako Sližiari Solčany alebo Deportivo Kanianka. Niektoré kluby privítame na šampionáte už tretí raz, iné zas zažijú v Bratislave svoju premiéru."

Medzi nováčikov podujatia sa niekoľko tímov zaradilo aj vďaka rozšíreniu počtu klubov štartujúcich na turnaji. "Od tohtoročných MSR si sľubujem kontinuitu, a teda po podujatiach v Košiciach a Trenčianskych Tepliciach, kde sa nám myslím si darilo postupne posúvať kvalitatívnu latku nahor, očakávam v v bratislavskej Petržalke okrem rekordnej hráčskej účasti aj rekordnú fanúšikovskú, či mediálnu účasť," odkryl svoje očakávania Cintavý.

"Počet tímov je samozrejme dôležitý, ale my sme radi, že spolu s tým rastie aj herná kvalita. Taktiež cítime ako silnie prezentácia mužstiev, samozrejme v amatérskych podmienkach, ale mužstvá dnes majú svoje dresy, tričká, mikiny, či facebookové profily, okrem kapitána a hráčov majú aj svojich "manažérov" a fanúšikov," dodal k rastúcej popularite a mediálizácii malého futbalu na Slovensku prezident SZMF.
 

Jeden z naj areálov na Slovensku, top štvorka aj v televízii

Dejiskom šiesteho šampionátu bude Bratislava. "Areál v Petržalke je jeden z najmodernejších a najlepšie skoncipovaných areálov na podobné akcie na Slovensku. Keďže tu budeme hrávať v budúcej sezóne aj Uni-ligu, rozhodol som sa, že svoje kontakty využijem aj v prospech MSR. Vynikajúca tráva, reštaurácia nad ihriskom, nové a šikovne navrhnuté zázemie klubu, veľký priestor pre stravníkov a divákov, krásna tribúna a mnoho iných dôvodov ma okamžite presvedčili o tom, že toto je to správne miesto," poodhalil dôvody výberu lokality Kmeťo.

Okrem športového diania v ňom budú pre divákov pripravené aj ďalšie lákadlá. "Diváci sa môžu tešiť hlavne na výborné zápasy tých najlepších tímov zo Slovenska! No popri tom aj na vychladenú kofolku či pivko z bufetu, ktorý bude hneď za tribúnou, ale aj na perfektné jedlo. Pripravili sme "Chill-Out" zónu, v ktorej sa bude hrať FIFA 2017, ale všetvi prítomní si budú  môcť vychutnať aj SHISHU, čo je takým novým spestrením turnajov aj z mojej strany." 

"Celou akciou bude ľudí sprevádzať  moderátor, ktorého meno schválne nebudem spomínať. Je to také malé prekvapenie, ale zaručujem, že všetci budú spokojní. Pripravili sme súťaže ako kráľ penált, rovnováha je základ, futbalový kvíz a určite veľkou motiváciou pre tímy je aj to, že semifinále a finále turnaja bude naživo v TV Arena Sport," prezradil Kmeťo.


Cieľom spokojnosť hráčov i divákov

"Väčšinou sa stane, že takéto podujatie môže ohroziť len počasie, pričom najprv som sa bál, aby bolo teplo a slnečno, no teraz mám trošku strach, keďže hlásia rekordné horúčavy. Počas tohto ročníka bude navyše predĺžený hrací čas až na 2x15 minút, mužstvá si tak budú musieť strategicky rozdeliť sily, aby náročný program zvládli. Verím ale, že aj vďaka dlhšej hracej dobe ponúknu hráči divákov ešte viac gólov, ako na predchádzajúcich MSR," povedal prezident SZMF Stanislav Cintavý.

A s čím budú organizátori spokojný? "Na to je celkom jednoduchá odpoveď. Budem spokojný, ak sa vytvoria, prípadne zlepšia vzťahy medzi všetkými účastníkmi turnaja, bude prebiehať bez zranení a ak nálada bude počas oboch dní čo najlepšia, o čo sa budeme intenzívne starať hlavne my. Chcem preto touto cestou pozdraviť všetkých hráčov, vedúcich líg a tiež fanúšikov, ktorí prídu na MSR 2017 a pevne verím a dúfam, že si tento turnaj užijeme spoločne čo najviac," dodal Robert Kmeťo.

Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.