topPhoto

MSR 2017 - rekordný počet tímov, top štvorka v priamych prenosoch televízie

BRATISLAVA, 21.06.2017 |
Organizátorom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale (MSR) je každoročne Slovenský zväz malého futbalu (SZMF), no tento rok si na pomoc prizval aj šéfa jednej z jeho členských líg bratislavskej Uni-ligy. Krátko pred štartom šampionátu sme sa preto porozprávali s prezidentom SZMF Stanislavom Cintavým a spoluorganizátorom podujatia Róbertom Kmeťom.


Predchádzajúce ročníky turnaja najlepších tímov v malom futbale z celého Slovenska sa niesli plne v réžii zväzu, vzhľadom na rastúci počet účastníkov i požiadavky na kvalitu sa však tento rok rozhodol SZMF prizvať k pomoci aj skúseného organizátora turnajov. 

"Tento rok sme organizáciu MSR zverili do rúk aj Robovi Kmeťovi, šéfovi bratislavskej Uni-ligy, a verím, že spolu s ním a našimi kolegami zo zväzu sa nám podarí latku kvality posunúť opäť o kus vyššie," ozrejmil pre malyfutbal.ligy.sk prezident SZMF Stanislav Cintavý.

Robert Kmeťo pre náš portál prezradil, čo ho k záujmu o podieľaní sa na organizácii viedlo: "O organizovanie tohtoročných MSR som sa uchádzal z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je pochopiteľne aj to, že ma množstvo ľudí vyzývalo, aby som to skúsil, keďže mám za sebou viac ako 30 turnajov menšieho alebo väčšieho rozsahu. Musím ale s rešpektom dodať, že tento turnaj bude pre mňa zatiaľ počtom najväčší a som hrdý na to, že ho môžem organizovať. Mám tiež množstvo nápadov a myslím si, že okolo seba aj dobrý tím ľudí, s ktorým by sa mi mohlo podariť hráčom, ale aj divákom spestriť ich malofutbalovú sezónu čo najviac."
 

Povedomie o kluboch rastie

MSR v Bratislave budú tretími v histórii, na ktorých sa namiesto ligových výberov zúčastňujú priamo tímy. "Som rád, že cesta, ktorú sme nastavili, teda robiť majstrovstvá nie pre výbery líg, ale pre kluby, sa stretla s úspechom," neskrýval spokojnosť Cintavý a pokračoval: 

"V našom minifutbalovom prostredí sa tak aj pre Bratislavčanov stal známym košický klub AS Guard, pre Košičanov zas bratislavské kluby FC Bepon, 1. FC Pressburg, či Wolves, ale svoje renomé si budujú aj také tímy ako Letka z Trenčína, Kuvajt z Partizánskeho, Bambariaci z Martina, či kluby z menších miest ako Sližiari Solčany alebo Deportivo Kanianka. Niektoré kluby privítame na šampionáte už tretí raz, iné zas zažijú v Bratislave svoju premiéru."

Medzi nováčikov podujatia sa niekoľko tímov zaradilo aj vďaka rozšíreniu počtu klubov štartujúcich na turnaji. "Od tohtoročných MSR si sľubujem kontinuitu, a teda po podujatiach v Košiciach a Trenčianskych Tepliciach, kde sa nám myslím si darilo postupne posúvať kvalitatívnu latku nahor, očakávam v v bratislavskej Petržalke okrem rekordnej hráčskej účasti aj rekordnú fanúšikovskú, či mediálnu účasť," odkryl svoje očakávania Cintavý.

"Počet tímov je samozrejme dôležitý, ale my sme radi, že spolu s tým rastie aj herná kvalita. Taktiež cítime ako silnie prezentácia mužstiev, samozrejme v amatérskych podmienkach, ale mužstvá dnes majú svoje dresy, tričká, mikiny, či facebookové profily, okrem kapitána a hráčov majú aj svojich "manažérov" a fanúšikov," dodal k rastúcej popularite a mediálizácii malého futbalu na Slovensku prezident SZMF.
 

Jeden z naj areálov na Slovensku, top štvorka aj v televízii

Dejiskom šiesteho šampionátu bude Bratislava. "Areál v Petržalke je jeden z najmodernejších a najlepšie skoncipovaných areálov na podobné akcie na Slovensku. Keďže tu budeme hrávať v budúcej sezóne aj Uni-ligu, rozhodol som sa, že svoje kontakty využijem aj v prospech MSR. Vynikajúca tráva, reštaurácia nad ihriskom, nové a šikovne navrhnuté zázemie klubu, veľký priestor pre stravníkov a divákov, krásna tribúna a mnoho iných dôvodov ma okamžite presvedčili o tom, že toto je to správne miesto," poodhalil dôvody výberu lokality Kmeťo.

Okrem športového diania v ňom budú pre divákov pripravené aj ďalšie lákadlá. "Diváci sa môžu tešiť hlavne na výborné zápasy tých najlepších tímov zo Slovenska! No popri tom aj na vychladenú kofolku či pivko z bufetu, ktorý bude hneď za tribúnou, ale aj na perfektné jedlo. Pripravili sme "Chill-Out" zónu, v ktorej sa bude hrať FIFA 2017, ale všetvi prítomní si budú  môcť vychutnať aj SHISHU, čo je takým novým spestrením turnajov aj z mojej strany." 

"Celou akciou bude ľudí sprevádzať  moderátor, ktorého meno schválne nebudem spomínať. Je to také malé prekvapenie, ale zaručujem, že všetci budú spokojní. Pripravili sme súťaže ako kráľ penált, rovnováha je základ, futbalový kvíz a určite veľkou motiváciou pre tímy je aj to, že semifinále a finále turnaja bude naživo v TV Arena Sport," prezradil Kmeťo.


Cieľom spokojnosť hráčov i divákov

"Väčšinou sa stane, že takéto podujatie môže ohroziť len počasie, pričom najprv som sa bál, aby bolo teplo a slnečno, no teraz mám trošku strach, keďže hlásia rekordné horúčavy. Počas tohto ročníka bude navyše predĺžený hrací čas až na 2x15 minút, mužstvá si tak budú musieť strategicky rozdeliť sily, aby náročný program zvládli. Verím ale, že aj vďaka dlhšej hracej dobe ponúknu hráči divákov ešte viac gólov, ako na predchádzajúcich MSR," povedal prezident SZMF Stanislav Cintavý.

A s čím budú organizátori spokojný? "Na to je celkom jednoduchá odpoveď. Budem spokojný, ak sa vytvoria, prípadne zlepšia vzťahy medzi všetkými účastníkmi turnaja, bude prebiehať bez zranení a ak nálada bude počas oboch dní čo najlepšia, o čo sa budeme intenzívne starať hlavne my. Chcem preto touto cestou pozdraviť všetkých hráčov, vedúcich líg a tiež fanúšikov, ktorí prídu na MSR 2017 a pevne verím a dúfam, že si tento turnaj užijeme spoločne čo najviac," dodal Robert Kmeťo.

Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.