topPhoto
FOTO: Budú sa z obhajoby titulu tešiť úradujúci majstri z FC Letka, alebo ich na tróne nahradí niekto iný?

Šiesty ročník Majstrovstiev SR v malom futbale už túto sobotu

BRATISLAVA, 20.06.2017 |
Rekordných 48 tímov sa zúčastní už 6. ročníka Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Obhajovať minuloročný titul bude trenčiansky FC Letka, na najcennejšiu trofej však spolu s ním bude určite pomýšľať aj dvojnásobný vicemajster FC Bepon, či majster z roku 2015 košický AS Guard. Vysoké ambície ale majú aj ďalšie tímy.


Premiérový ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa hral v roku 2012 v Partizánskom za účasti troch ligových výberov a jeho víťazom sa stal výber z Prešova. 

Aj v roku 2013 a 2014 sa MSR zúčastňovali výbery regionálnych líg malého futbalu. 

Rok: 2012
Dejisko: Partizánske
Počet tímov: 3    

Prvá trojka
1. 3b uličná liga Prešov
2. MLMF Partizánske
3. BLMF


Rok 2013
Dejisko:
Bratislava
Počet tímov: 9

Prvá trojka
1. Futbalová miniliga Senca
2. BLMF
3. 3b uličná liga Prešov


Rok: 2014
Dejisko: Pezinok
Počet tímov: 8

Prvá trojka
1. BLMF
2. 3b uličná liga Prešov
3. Nové Mesto nad Váhom
 

Kluby namiesto ligových výberov

V roku 2015 sa po prvý raz na šampionáte predstavili kluby z jednotlivých súťaží.

Prvým víťazom sa na domácej pôde v Košiciach stal tím AS Guard, o rok neskôr v Trenčianskych Tepliciach triumfoval FC Letka z neďalekého Trenčína.

Rok: 2015
Dejisko: Košice
Počet tímov: 28

Prvá trojka
1. ASGuard Security Košice
2. FC Bepon Bratislava
3. Twinstav Prešov


Rok: 2016
Dejisko: Trenčianske Teplice    
Počet tímov: 40

Prvá trojka
1. FC Letka Trenčín
2. FC Bepon Bratislava
3. To-Day/U Capka Prešov
 

MSR v malom futbale 2017

Celkovo šiesty ročník, tretí v ktorom sa turnaja zúčastňujú kluby a nie výbery líg, bude hostiť Bratislava, ktorá rekordných 48 účastníkov privíta počas víkendu 24. a 25. júna v krásnom areáli Akadémie Petržalka.

Hrať sa bude 2×15 minút na štyroch ihriskách, každé s rozmermi 50x30 metrov a bránkami 5x2 metre. V prípade remízy v skupinovej fáze sa kopú okamžite tri série pokutových kopov, ak nerozhodnú, nasleduje rýchla smrť. Víťaz tohto rozstrelu získa dodatočný bod. 

Kompletný rozpis zápasov základnej časti nájdete tu.
 

Penaltový rozstrel bude v prípade nerozhodného výsledku rozhodovať aj o postupujúcom vo vyraďovacej fáze.

Z celkovo 12 základných skupín, ktorých zápasy sú na programe v sobotu, postúpia do nedeľňajšieho play-off dvaja najlepší z každej skupiny a 8 najlepších z tretích miest. 

Tieto mužstvá vytvoria pavúka, z ktorého vzíde nový majster Slovenska v malom futbale. 


Ak nám viete pomôcť s doplnením loga svojho tímu, posielajte ho na malyfutbal@ligy.sk.

Aktuálne novinky môžete sledovať aj na facebookových stránkach MSR - Majstrovstvá Slovenska v malom futbaleMalý futbal na Slovensku.

"


Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.