topPhoto
FOTO: Budú sa z obhajoby titulu tešiť úradujúci majstri z FC Letka, alebo ich na tróne nahradí niekto iný?

Šiesty ročník Majstrovstiev SR v malom futbale už túto sobotu

BRATISLAVA, 20.06.2017 |
Rekordných 48 tímov sa zúčastní už 6. ročníka Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Obhajovať minuloročný titul bude trenčiansky FC Letka, na najcennejšiu trofej však spolu s ním bude určite pomýšľať aj dvojnásobný vicemajster FC Bepon, či majster z roku 2015 košický AS Guard. Vysoké ambície ale majú aj ďalšie tímy.


Premiérový ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa hral v roku 2012 v Partizánskom za účasti troch ligových výberov a jeho víťazom sa stal výber z Prešova. 

Aj v roku 2013 a 2014 sa MSR zúčastňovali výbery regionálnych líg malého futbalu. 

Rok: 2012
Dejisko: Partizánske
Počet tímov: 3    

Prvá trojka
1. 3b uličná liga Prešov
2. MLMF Partizánske
3. BLMF


Rok 2013
Dejisko:
Bratislava
Počet tímov: 9

Prvá trojka
1. Futbalová miniliga Senca
2. BLMF
3. 3b uličná liga Prešov


Rok: 2014
Dejisko: Pezinok
Počet tímov: 8

Prvá trojka
1. BLMF
2. 3b uličná liga Prešov
3. Nové Mesto nad Váhom
 

Kluby namiesto ligových výberov

V roku 2015 sa po prvý raz na šampionáte predstavili kluby z jednotlivých súťaží.

Prvým víťazom sa na domácej pôde v Košiciach stal tím AS Guard, o rok neskôr v Trenčianskych Tepliciach triumfoval FC Letka z neďalekého Trenčína.

Rok: 2015
Dejisko: Košice
Počet tímov: 28

Prvá trojka
1. ASGuard Security Košice
2. FC Bepon Bratislava
3. Twinstav Prešov


Rok: 2016
Dejisko: Trenčianske Teplice    
Počet tímov: 40

Prvá trojka
1. FC Letka Trenčín
2. FC Bepon Bratislava
3. To-Day/U Capka Prešov
 

MSR v malom futbale 2017

Celkovo šiesty ročník, tretí v ktorom sa turnaja zúčastňujú kluby a nie výbery líg, bude hostiť Bratislava, ktorá rekordných 48 účastníkov privíta počas víkendu 24. a 25. júna v krásnom areáli Akadémie Petržalka.

Hrať sa bude 2×15 minút na štyroch ihriskách, každé s rozmermi 50x30 metrov a bránkami 5x2 metre. V prípade remízy v skupinovej fáze sa kopú okamžite tri série pokutových kopov, ak nerozhodnú, nasleduje rýchla smrť. Víťaz tohto rozstrelu získa dodatočný bod. 

Kompletný rozpis zápasov základnej časti nájdete tu.
 

Penaltový rozstrel bude v prípade nerozhodného výsledku rozhodovať aj o postupujúcom vo vyraďovacej fáze.

Z celkovo 12 základných skupín, ktorých zápasy sú na programe v sobotu, postúpia do nedeľňajšieho play-off dvaja najlepší z každej skupiny a 8 najlepších z tretích miest. 

Tieto mužstvá vytvoria pavúka, z ktorého vzíde nový majster Slovenska v malom futbale. 


Ak nám viete pomôcť s doplnením loga svojho tímu, posielajte ho na malyfutbal@ligy.sk.

Aktuálne novinky môžete sledovať aj na facebookových stránkach MSR - Majstrovstvá Slovenska v malom futbaleMalý futbal na Slovensku.

"


Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.