topPhoto
FOTO: Budú sa z obhajoby titulu tešiť úradujúci majstri z FC Letka, alebo ich na tróne nahradí niekto iný?

Šiesty ročník Majstrovstiev SR v malom futbale už túto sobotu

BRATISLAVA, 20.06.2017 |
Rekordných 48 tímov sa zúčastní už 6. ročníka Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Obhajovať minuloročný titul bude trenčiansky FC Letka, na najcennejšiu trofej však spolu s ním bude určite pomýšľať aj dvojnásobný vicemajster FC Bepon, či majster z roku 2015 košický AS Guard. Vysoké ambície ale majú aj ďalšie tímy.


Premiérový ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa hral v roku 2012 v Partizánskom za účasti troch ligových výberov a jeho víťazom sa stal výber z Prešova. 

Aj v roku 2013 a 2014 sa MSR zúčastňovali výbery regionálnych líg malého futbalu. 

Rok: 2012
Dejisko: Partizánske
Počet tímov: 3    

Prvá trojka
1. 3b uličná liga Prešov
2. MLMF Partizánske
3. BLMF


Rok 2013
Dejisko:
Bratislava
Počet tímov: 9

Prvá trojka
1. Futbalová miniliga Senca
2. BLMF
3. 3b uličná liga Prešov


Rok: 2014
Dejisko: Pezinok
Počet tímov: 8

Prvá trojka
1. BLMF
2. 3b uličná liga Prešov
3. Nové Mesto nad Váhom
 

Kluby namiesto ligových výberov

V roku 2015 sa po prvý raz na šampionáte predstavili kluby z jednotlivých súťaží.

Prvým víťazom sa na domácej pôde v Košiciach stal tím AS Guard, o rok neskôr v Trenčianskych Tepliciach triumfoval FC Letka z neďalekého Trenčína.

Rok: 2015
Dejisko: Košice
Počet tímov: 28

Prvá trojka
1. ASGuard Security Košice
2. FC Bepon Bratislava
3. Twinstav Prešov


Rok: 2016
Dejisko: Trenčianske Teplice    
Počet tímov: 40

Prvá trojka
1. FC Letka Trenčín
2. FC Bepon Bratislava
3. To-Day/U Capka Prešov
 

MSR v malom futbale 2017

Celkovo šiesty ročník, tretí v ktorom sa turnaja zúčastňujú kluby a nie výbery líg, bude hostiť Bratislava, ktorá rekordných 48 účastníkov privíta počas víkendu 24. a 25. júna v krásnom areáli Akadémie Petržalka.

Hrať sa bude 2×15 minút na štyroch ihriskách, každé s rozmermi 50x30 metrov a bránkami 5x2 metre. V prípade remízy v skupinovej fáze sa kopú okamžite tri série pokutových kopov, ak nerozhodnú, nasleduje rýchla smrť. Víťaz tohto rozstrelu získa dodatočný bod. 

Kompletný rozpis zápasov základnej časti nájdete tu.
 

Penaltový rozstrel bude v prípade nerozhodného výsledku rozhodovať aj o postupujúcom vo vyraďovacej fáze.

Z celkovo 12 základných skupín, ktorých zápasy sú na programe v sobotu, postúpia do nedeľňajšieho play-off dvaja najlepší z každej skupiny a 8 najlepších z tretích miest. 

Tieto mužstvá vytvoria pavúka, z ktorého vzíde nový majster Slovenska v malom futbale. 


Ak nám viete pomôcť s doplnením loga svojho tímu, posielajte ho na malyfutbal@ligy.sk.

Aktuálne novinky môžete sledovať aj na facebookových stránkach MSR - Majstrovstvá Slovenska v malom futbaleMalý futbal na Slovensku.

"


Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
 • 23.03.2018
  Do ISF (Socca) sa pridala už aj Čína
  Počet krajín v International Socca Federation naďalej rastie. Najnovším členom sa stala Čína v zastúpení Xiai Sports Media Co., ktorá už päť rokov organizuje turnaje tímov 5 proti 5, na ktorých hráva až 40 tisíc klubov.

  "Sme nadšení, že sme sa stali členmi ISF a môžeme dať našim hráčom príležitosť cestovať do Portugalska a reprezentovať Čínu na majstrovstvách sveta," povedal pre soccafederation.com zástupca pekingskej Xiai Sports Media Co. John Yan.
 • 09.03.2018
  Novým členom ISF (Socca) USA
  Small Goal Soccer, ako zástupca Spojených štátov amerických, sa stal novým členom International Socca Federetion. Táto organizácia vznikla v roku 2008 vo Phoenixe, kde odštartovala prvú súťaž v štýle 6 proti 6, postupne sa rozrástla o 12 ďalších líg v štáte Arizona a ďalších v šiestich iných štátoch USA. Najbližším cieľom SGS je rozšíriť sa do 20 štátov.(soccafederation.com)
 • 01.03.2018
  ISF (Socca) má nového člena
  Novým členom International Socca Federation sa stal Pro Sports Management ako zástupca Tuniska. Táto organizácia tak získala po schválení jej žiadosti právo vyslať reprezentáciu na tohtoročné ME v Portugalsku. Ďalšími záujemcami o vstup do federácie sú aj India a Spojené Arabské Emiráty, vzhľadom k viacerým organizáciám z oboch krajín, ktoré ich chcú zastupovať, momentálne ISF ich žiadosti posudzuje. (soccafederation.com)
 • 23.01.2018
  ISF (Socca): K 5 proti 5, 6 proti 6 a 7 proti 7 pribudlo aj 8 proti 8
  International Socca Federation, ktorá reprezentuje tisícky hráčov hrajúcich zápasy piatich proti piatim, šiestich proti šiestim a siedmich proti siedmim rozšírila svoje pôsobenie aj o zápasy ôsmich proti ôsmim. Aj vďaka tomu sa jej novým členom stalo Rusko, ktoré vo svojich súťažiach (LFL) hráva primárne týmto formátom, no na medzinárodnej scéne hráva na turnajoch 6 proti 6 a 7 proti 7. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.