topPhoto
FOTO: Suverénne najlepší strelec súťaže Dominik Rolinec môže zdvihnúť palec hore, jeho 1. FC Pažiť SG aj vďaka jeho 41 zásahom ovládol tento ročník PLMF (JURAJ BITARA)

Majstrom PLMF nečakane 1. FC Pažiť, na MSR pôjde s Kuvajtom

PARTIZÁNSKE, 09.06.2017 |
PLMF - Partizánska liga malého futbalu pokračovala ďalšími zápasmi, v ktorých sa definitívne rozhodlo o majstrovi aktuálneho ročníka. Záverečné slávnostné kolo, ktoré sa odohrá v sobotu 10. júna, tak otvorí slávnostné odovzdávanie trofejí.


19. kolo: Z troch zápasov sa hral jediný, PSG ho zvládlo

S blížiacim sa záverom súťaže rastie počet tímov, ktorým vo zvyšnom programe už prakticky o nič nejde. Aj to sa zrejme podpisuje na nižšej motivácii nastúpiť na zápas. čo sa odzkadlilo aj na 19. kole PLMF. Z troch duelov sa totiž odohral len jediný, keď Elán a Orli na svoje stretnutia s Atleticom, respektíve Kuvajtom  nenastúpili.

Kontumačná výhra Kuvajtu a naopak kontumačná prehra Elánu definitívne rozhodla o tom, že práve obhajca titulu s určitosťou získal jednu z dvoch miesteniek PLMF na majstrovstvá Slovenska, keďže jeho náskok práve pred Elánom je už nedostihnuteľné štyri body (Elán má na programe už len jeden zápas, pozn. red.).

Kolo tak ponúklo jediný súboj, no z pohľadu boja o majstrovskú trofej veľmi dôležitý. Ak si chcel nečakaný líder súťaže 1. FC Pažiť udržať svoj náskok pred obhajcom titulu Kuvajtom, potreboval proti Belasým bodovať.

Po prvom polčase však hráči Pažite ťahali za kratší koniec, Belasí po zásahu Humaja vyhrával 1:0. Po prestávke síce nasmeroval PSG k bodom dvoma gólmi Frank, Roman Szabo ale vrátil skóre do nerozhodného stavu. Ako rozhodujúci sa tak ukázal zásah najlepšieho strelca súťaže Rolinca, po ktorom si Pažiť predsa pripísala už trinástu výhru v sezóne a udržala si pred Kuvajtom dve kolá pred koncom päťbodový náskok.


20. kolo: O majstrovi i účastníkoch majstrovstiev SR rozhodnuté

Zápas, ktorý mohol rozhodnúť o všetkom, priniesol program 20. kola hneď ráno. Hráči 1. FC Pažiť SG v ňom nastupovali proti Mia San Mia s vedomím, že ak získajú aspoň jeden bod, budú sa tešiť z nečakaného titulu majstra ligy. Hneď v úvode ich za týmto cieľom nasmeroval Chuťka, Kalina však krátko na to vyrovnal. Na polčasovú prestávku ale predsa odchádzali spokojnejší Pažiťania, keď misky váh na ich stranu naklonil Rolinec. V druhom dejstve to už bola jasná záležitosť favorita, ktorý dvoma gólmi Hartmanna a Rolinca zavŕšil svoju tohtosezónnu cestu za titulom a pred zápasmi záverečného 21. kola budú môcť jeho hráči zodvihnúť nad hlavy majstrovskú trofej.

Aj to zrejme prispelo k tomu, že obhajca titulu FC Kuvajt hľadal vo svojom zápase s Belasými motiváciu len ťažko. Na zásah Turčeka síce ešte odpovedal Zuzula, R. Szabo však dvoma gólmi ešte pred prestávkou znova vrátil vedenie Belasým. Po nej sa znova presadil Zuzula a znížil, Turček a Vavro však upravili na 2:5 a dokonali tak štvrtú prehru Kuvajtu v tejto sezóne.

O zápasovú rozlúčku s toutou sezónou prišli Orli, ktorí na duel proti Atleticu nenastúpili a prehrali kontumačne. V tomto ročníku tak v 18 zápasoch zaznamenali celkovo osem bodov za dve výhry, dve remízy a 14 prehier pri skóre 44:96.
 

TABUĽKA LIGY

  KLUB Z V R P S B
1. 1. FC Pažiť SG 17 14 1 2 104 : 49 43
2. FC Kuvajt Horné Vestenice 17 11 2 4 71 : 46 35
3. Elán 17 10 1 6 72 : 48 31
4. Mia San Mia 17 7 3 7 67 : 80 24
5. Belasí 17 6 1 10 56 : 70 19
6. Atletico Novejsa 17 4 2 11 67 : 92 14
7. Orli 18 2 2 14 44 : 96 8


TABUĽKA STRELCOV

  HRÁČ Z G PK
foto Dominik Rolinec (1. FC Pažiť SG) 12 41 0
foto Martin Pekár (Atletico Novejsa) 12 17 1
foto Ondrej Beleš (Orli) 12 16 0
foto Peter Kalina (Mia San Mia) 14 16 0
foto Robert Hartmann (1. FC Pažiť SG) 13 15 0
foto Roman Szabo (Belasí) 17 15 1
foto Ľudovik Baláž (Mia San Mia) 12 14 0
foto Juraj Sobota (Atletico Novejsa) 9 14 0
foto Milan Kôstka (Mia San Mia) 13 13 0
foto Peter Vavro (Belasí) 10 11 0


21. kolo: Ukončenie sezóny opäť v popoludňajších hodinách

Tak ako býva zvykom, aj jarnú časť a sezónu celkovo uzavrie PLMF v podvečerných hodinách. V sobotu 10. júna otvorí kolo od 17:00 oficiálne ukončenie ročníka spolu s odovzdávaním trofejí. Následne od 18:00 sú na programe tri zápasy, v ktorých sa stretnú Atletico s Kuvajtom, Pažiť SG s Elánom a na záver Belasí s Mia San Mia.

Vedenie súťaže tak srdečne pozýva všetkých hráčov i fanúšikov k rozlúčke so sezónou 2016/17, pri ktorej nebude chýbať opäť ani občerstvenie.

"

Autor: marp, Zdroj: malyfutbal.ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.