topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery skvele zvládlo záver základnej časti, skóre z dvoch zápasov 12:0

BRATISLAVA, 09.05.2017 |
Na Mystery MFC čakali v závere základnej časti 3. bratislavskej TOP ligy skupina A dva mimoriadne dôležité zápasy. Proti CHZJV museli mysteráci potvrdiť úlohu favorita, proti CRH RAPID ich čakal priamy súboj o najvyššie priečky tabuľky.


Už v 2. minúte zápasu s CHZJV mohol MMFC poslať po akcii Zentka s Belešom do vedenia Boček, no brankára zblízka neprestrelil. O pár sekúnd nebezpečne zakončoval Beleš, no gólman súpera bol na svojom mieste. V 8. minúte však už dostal výbornú loptu za obranu od Jágera Boček a hoci na dvakrát, predsa poslal loptu do siete. Tlak Mystery pokračoval, no brankár CHZJV bol pre svoj tím oporou, keď zastavil strelu Jágera aj dorážku Hrivnáka.

V 13. minúte ale už vyťahoval loptu spoza svojho chrbta po druhý raz po štandardke Zentka a o päť minút neskôr aj po tretí raz, keď nákop za obranu od brankára Součka skvele spracoval Obert a efektne i efektívne lobom ponad brankára upravil na 0:3. V závere prvého polčasu mohol výsledok ešte prikrášliť Zentko, no jeho pokus brankár vytlačil mimo žrde.

Aj v úvode druhého dejstva pohrozil Zentko, ktorý poslal center pred bránu na Bočeka, no brankár CHZJV ho tesne pred ním stiahol do rukavíc. O pár sekúnd zakončoval po rohovom kope zblízka opäť Boček, no skóre sa nemenilo. Svoje kvality predviedol brankár CHZJV aj pri zakončení Beleša, keď jeho prudkú strelu končekmi prstov vytlačil na roh. V 37. minúte ale Mystery predviedlo ďalšiu krásnu akciu, keď Zentko oblúčikom z obrany našiel vpredu Beleša, ten hlavičkou priťukol Jágerovi a ten po opätovnej narážačke s kapitánom MMFC na dvakrát pätičkou dostal loptu do siete.

Aj kombinácia na jeden dotyk medzi Zentkom, Belešom a Bočekom volala po góle, brankár súpera ale predviedol ďalší skvelý zákrok. V 42. minúte si ale loptu vymenili Zentko s Bočekom a ten ju napálil nechytateľne pod brvno. Krátko na to sa mohli hráči CHZJV dočkať aspoň čestného úspechu, no zblízka mierili len nad. Posledné slovo v zápase tak patrilo Mystery, keď sa do odvážneho prieniku cez viacerých súperov pustil Hrivnák, no neuspel a skóre 0:5 tak zostalo konečným výsledkom tohto duelu.

3. Top liga Bratislava, skupina A, 6. kolo
CHZJV - Mystery MFC 0:5 (0:3)
Góly:
8. a 42. Boček, 13. Zentko, 17. Obert, 37. Jáger

MMFC: Martin Souček - Silvester Jáger, Ján Zentko, Peter Obert, Martin Hrivnák, Ondrej Beleš, Branislav Boček


TABUĽKA STRELCOV MMFC

1. Ondrej Beleš 6
2. Erik Szabo, Martin Panák a Silvester Jáger po 5
5. Branislav Boček 4
6. Ján Zentko 3 
7. Michal Uhliarik, Peter Imrich a Peter Obert po 2


ZAUJÍMAVOSTI

* Ondrej Beleš rovnako ako v úvode ročníka po tom, čo zaznamenal v zápase hetrik, v tom nasledujúcom neskóroval ani raz.

* Braňo Boček po dvoch góloch do siete Penya Barcelona proti S.A.A. PACKY, no proti CHZJV sa opäť presadil dvakrát.

* Už aj tretí z tria Jáger, Szabo, Panák skončil svoju sériu čo gól, to zápas. Maťovi Panákovi, ktorý v doterajšom priebehu súťaže zaznamenal v piatich zápasoch päť gólov, neumožnilo nastúpiť zranenie.


ĎALŠIE ZÁPASY

CRH RAPID - ŠZP-Športové Združenie Pažiť 4:0 (1:0)
Góly:
15. M. Švajda, 30. M. Zápotek, 47. P. Ludvigh, 50. F. Vojtek

S.A.A. PACKY - Penya Barcelonista 2:3 (0:1)
Góly:
31. T. Čederle, 50. P. Kudlička - 21., 28. P. Biskup, 38. M. Bachratý
ŽK: 31. P. Kudlička - 18. M. Juško

BENITIM - KIK ass 5:8 (3:6)
Góly:
6. a 29. J. Garčár, 10. M. Vašíček, 21. a 43. H. Blaško - 1., 24, 25. J. Košarišťan, 8. J. Hvolka, 14. D. Dodek, 25. J. Bahno, 42. G. Foltán, 48. D. Nagy


Z predpokladaného ťažkého boja suverénne víťazstvo

Mal to byť mimoriadne náročný súboj proti tímu, ktorý mal po šiestich zápasoch rovnako bodov ako Mystery, nakoniec sa to však vďaka výbornému výkonu mysterákov menilo chvíľami na exhibíciu. CRH RAPID totiž ťahal pred týmto stretnutím zo svojej siete loptu len 6-krát, no od MMFC inkasoval až sedem gólov!

Už v 5. minúte po autovom vhadzovaní Beleša trafil z voleja nechytateľne pod brvno Imrich. O pár minút po ďalšom aute Beleša mieril halvou vedľa Obert, no už o pár sekúnd si práve Beleš telom odstavil svojho protihráča a nechytateľne zvýšil na 2:0. V ďalšej šanci sa po výkope brankára Součka a pätičkovom priťuknutí Beleša ocitol Obert, no loptu poslal len do nôh brankára a po následnom rohovom kope mieril Szabo z prvej nad. V 23. minúte sa po obetavom obrannom zákroku Zentka dostal k lopte Beleš a upravil už na 3:0. 

V úvode druhého dehstva mohol svoj druhý gól v zápase zaznamenať Imrich, jeho strela však rozozvučala len bránkovu konštrukciu. O päť minút zakončoval po Hrivnákovom priťuknutí Jáger, brankár však jeho pokus vytlačil nad brvno. V 37. minúte sa ale už skóre menilo, keď Szabo prihrávkou pomedzi obrancov našiel Beleša a hoci jeho pätičkové zakončenie ešte gólom neskončilo, kapitán MMFC si brankára položil na zem a povedľa neho zvýšil na 4:0.

V 43. minúte po akcii Jágera s Bočekom a jeho krížnej prihrávke pred bránu chýbali Hrivnákovi doslova len milimetre. O pár sekúnd ale už lopta zapadla do siete, keď pri strele Jágera prebehol popred brankára Boček a ten tak nemal šancu na zákrok. Ubehlo len pár okamihov od toho, čo hzráči Rapidu rozohrali zo stredového kruhu, Szabo dravo prenikol do nebezpečnej pozície a krížnou strelou zavŕšil poltucet.

Krátko na to pohrozil aj Rapid, no strela z veľkej diaľky nenarobila Součkovi výraznejšie problémy. Po rýchlom brejku Bočeka s Belešom sa do streloeckej listiny mohol zapísať Obert, no loptu v ťažkej pozícii do bránky neusmernil.  Vynahradil si to ale už o malú chvíľu, keď ho po rohovom kope nastrelil Boček a lopta sa dokotúľala do siete.

Šláger záverečného kola tak priniesol suverénny triumf MMFC v pomere 7:0, po ktorom len kvôli horšiemu vzájomnému zápasu s Kik ass obsadilo Mystery po základnej časti druhú priečku a zabojuje tak v nadstavbe o postup do 2. ligy.

3. Top liga Bratislava, skupina A, 7. kolo
CRH RAPID - Mystery MFC 0:7 (0:3)
Góly:
5. Imrich, 13., 23. a 38. Beleš, 46. Jáger, 47. Szabo, 50. Obert

MMFC: Martin Souček - Erik Szabo, Ján Zentko, Peter Obert, Silvester Jáger, Peter Imrich, Ondrej Beleš, Branislav Boček


TABUĽKA STRELCOV MMFC

1. Ondrej Beleš 9
2. Erik Szabo a Silvester Jáger po 6
4. Martin Panák 5
5. Branislav Boček 4
6. Ján Zentko, Peter Imrich a Peter Obert po 3 
9. Michal Uhliarik 2


ZAUJÍMAVOSTI

* Ondrej Beleš po minulotýždňovej odmlke opäť skóroval a ako býva zvykom, hneď trikrát. Historicky najlepší kanonier MMFC tak v tejto sezóne síce skóroval len v troch zo siedmich zápasov, v každom si však pripísal hetrik.

* Ondrej Beleš sa stal s deviatimi gólmi najlepším strelcom MMFC v základnej časti tohto ročníka, v tabuľke strelcov ligy mu patrí šiesta priečka so štvorgólovou stratou na lídra Dana Nagyho z Kik ass.

* Jediným hráčom MMFC s výnimkou brankárov, ktorý sa zatiaľ do streleckej listiny nezapísal, je Martin Hrivnák. Všetci ostatní sa presadili minimálne dvakrát.


ĎALŠIE ZÁPASY

CHZJV - S.A.A. PACKY 4:3 (1:1)
Góly:
14. P. Schajbal, 42. J. Dömény, 45. P. Ižo, 50. R. Bielený - 25. E. Gašparovič, 49. a 50. T. Čederle

KIK ass - Penya Barcelonista 1:2 (0:1)
Góly:
49. J. Košarišťan - 17. a 43. P. Biskup

BENITIM - ŠZP-Športové Združenie Pažiť 5:4 (1:3)
Góly:
6. J. Garčár, 26. L. Plevková, 28., 30. a 42. T. Marušin - 9. J. Dlugoš, 14. M. Pristáč, 24. J. Ščasný, 48. P. Salanci

TABUĽKA

1. KIK ass 7 6 0 1 46:18 18
2. Mystery MFC 7 6 0 1 42:13 18
3. CRH RAPID 7 5 0 2 15:13 15
4. Penya Barcelonista 7 4 0 3 15:14 12
5. BENITIM 7 3 0 4 27:33 9
6. ŠZP-Športové Združenie Pažiť 7 3 0 4 21:28 9
7. CHZJV 7 1 0 6 16:41 3
8. S.A.A. PACKY 7 0 0 7 17:39 0


Bohatú fotogalériu zo záverečných zápasov prinesieme ešte dnes.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, topliga.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.