topPhoto
FOTO: PKE Mystery MFC

Mystery krok od účasti na Majstrovstvách Slovenska 2017

BRATISLAVA, 02.05.2017 |
Mystery MFC sa v spolupráci FT Pressburg K-INEX Energia zúčastnilo v prvý májový deň Pohára TOP ligy 2017 a po nie príliš vydarenej skupine siahalo na historický úspech.


Mystery sa do súťaže prihlásilo doplnené o viacerých hráčov futsalového klubu FT Pressburg K-INEX Energia, čo by mala byť prvá lastovička k plánovanej úzkej spolupráci, na ktorej v týchto dňoch zástupcovia oboch tímov intenzívne pracujú. Aj preto sme sa na turnaji predstavili pod názvom PKE Mystery. 
 

Skupinová fáza

Do pohára sa prihlásilo celkovo 26 mužstiev a Mystery sa ocitlo v F skupine spolu s HUaHUaHE B, Unique a #ichweissnicht.

V prvom zápase bol súperom MMFC tím #ichweissnicht, s ktorým sme nakoniec vyhrali najtesnejším výsledkom 1:0, keď sa po zranení a operácii kolena presadil možno aj najkrajším gólom turnaja Martin Caňo, ktorý je kmeňovým hráčom a spoluzakladateľom tímu 1. FC Pressburg. Zaujímavosťou je, že jeho zakončenie pri rozhodujúcom góle bolo zárovň jeho prvým dotykom s loptou.

Druhý zápas sme odohrali s rezervou HUaHUaHE, v ktorej naši hráči súpera podcenili a po remíze 1:1 sa nám postup do ďalšej fázy výrazne skomplikoval. Naši hráči predviedli nevýrazný výkon, navyše hneď po skončení duelu opustil pre povinnosti vo svojom kmeňovom mužstve FC Bepon na súčasne konanom Pohári BLMF Erik Szabo. 

Ak sme chceli mať istotu postupu, potrebovali sme v záverešnom zápase aspoň remizovať s Unique, ktorý bol nabitý kvalitnými futbalistami. V tomto stretnutí sme sa však gólovo vôbec nepresadili a po nešťastnom góle sme nakoniec prehrali 1:0 a so so štyrmi bodmi sme v tabuľke skupiny obsadili 3. miesto.

Predchádzajúce výsledky nám však nakoniec priniesli šťastie v podobe postupu do play-off, keď sme získali jednu z miesteniek pre dva najlepšie tímy z tretích miest vo všetkých šiestich skupinách pohára.
 

Play-off

Po zoradení všetkých postupujúcich sme sa zaradili na koniec šestnástky postupujúcich, čo nám ako osemfinálového súpera postavilo do cesty najlepší tím skupinovej fázy Spanish Warriors. O prekvapenie sa postarala Peťo Imrich, ktorý nás svojim gólom posunul medzi osmmičku najlepších.

V štvrťfinále sme tak narazili na Loptta Tím, ktorý sme po bojovnom výkone zdolali rozdielom triedy a po nie práve dobrých výsledkoch v skupine sme sa ocitli zrazu až v semifinále. 

Našim súperom v boji o finále bol tím Trestači. V zápase sme sa rýchlo dostali do vedenia 3:0, no zhruba v polovici duelu sa náš súper dostal do hádky s rozhodcom a organizátormi, kvôli čomu sa dlhšie nehralo, čo našich chlapcov zjavne vyhodilo z rytmu. V priebehu chvíľky totiž inkasovali hned dvakrát a vyzeralo to na drámu. Pokoj na naše kopačky nakoniec priniesol Pecko, ktorý hlavou presne umiestnil loptu do brány po milimetrovom centri nášho brankára Součka a definitívne nás poslal do boja o miestenku na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. 

Aj na tvárach organizátorov bolo viditeľné, že s finálovou účasťou PKE Mystery MFC nepočítali ani oni. V boji o celkový triumf však proti nám stál tím Pánovéé, ktorý turnajom prešiel bez jedinej prehry a svoje kvality predviedol aj proti nám. Vyhral síce len 1:0, no treba priznať, že nás nepustil ani k nebezpečnejšej strele na svoju bránu a zaslúžene sa mohol tešiť z trofeje pre víťaza. 

Prehra vo finále síce mrzí, obzvlášť, keď víťazstvo mohlo nášmu tímu priniesť miestenku na turnaji najlepších mužstiev z celého Slovenska, napriek tomu musíme uznať kvality súpera, ktrému k triumfu gratulujeme a na Majstrovstvách Slovenska mu držíme palce.

Zostava PKE Mystery MFC: Martin Souček (B),  Martin Caňo, Juraj Pribilinec, Kristián Molnár, Dominik Vanek, Peter Imrich, Silvester Jáger (C), Erik Szabo, Toan Vu Huu

Výsledky na turnaji
Skupina F
PKE MMFC - #ichweissnicht 1:0
PKE MMFC - HUaHUaHE B 1:1
PKE MMFC - Unique 0:1
Osemfinále: PKE MMFC - Spanish Warriors 1:0
Štvrťfinále: PKE MMFC - Loptta Tím 3:0
Semifinále: PKE MMFC - Trestači 4:2
Finále: PKE MMFC - Pánovéé 0:1


Hlasy po turnaji

Martin Souček, brankár MMFC: "Na turnaj sme sa zišli nielen v silnom hráčskom zložení, ale aj ako super partia. Po nie moc vydarenej skupine, z ktorej sa nám nejakým zázrakom podarilo postúpiť ako posledný 16. tím, sme sa vo vyraďovacích bojoch zomkli. Začalo to nečakanou výhrou proti najlepšiemu mužstvo po základnej skupine, nasledovalo výborné štvrťfinále a takticky skvele zvládnuté semifinále. Po zlej základnej skupine sme sa tak nečakane dostali až do finále, v ktorom sme bohužiaľ prehrali s mužstvom Pánovéé 1:0. Treba však uznať, že súper vyhral turnaj zaslúžene, hrali naozaj výborne. 

Zároveň by som sa chcel poďakovať našim "menežérisom" Ivanovi Křížkovi a Jojovi Kunštárovi, ktorí sa o nás skvele starali počas celého dňa a verím, že spolupráca klubu Mystery a Pressburg Kinex bude do budúcna prebiehať minimálne tak úspešne ako v tento prvomájový deň."


Ivan Křížek, manažér MMFC: "Na turnaj sa tím prihlásil za účelom získania miestenky na MSR. Mužstvo bolo špeciálne vyskladané presne pre túto príležitosť a preto je mi troška ľúto, že sa to nepodarilo. Napriek tomu, skončiť z 26 mužstiev na 2. mieste je naozaj skvelý úspech, pod ktorý sa podpísali všetci hráči bez rozdielu. 

Spolupráca týchto dvoch klubov môže nabrať na sile na oboch frontoch, všetko sa však uvidí v najbližších týždňoch. Ďakujem každému jednému hráčovi, že spoločne vytvorili kolektív, ktorý vo vyraďovacej fáze bojoval jeden za druhého."


Jozef Kunštár, manažér FT Pressburg K-INEX Energia: "Sviatok práce sme nemohli využiť lepšie. V rámci UNI hier 2017 na umelej tráve FTVŠ v Bratislave pod mostom Lafranconi sme sa zúčastnili podujatia pod názvom Pohár TOP ligy 2017 v malom futbale. V spolupráci s účastníkom 3. bratislavskej TOP ligy v malom futbale Mystery MFC, ktorého dres obliekajú aj naši chalani z FT Pressburg K-INEX Energia futsal team, sme na turnaj postavili mužstvo s názvom PKE Mystery MFC. 

Ak sa ukázalo, bola to dobrá voľba. V silnej konkurencii 26 tímov sme zo skupiny so šťastím postúpili z 3. miesta, no po spanilej jazde, pri ktorej chalani dali zo seba fakt maximum, sme sa cez osemfinále, štvrťfinále a semifinále dostali až do boja o celkový triumf, v ktorom sme už nestačili na tím Pánovéé (študenti FTVŠ). Druhé miesto je veľkým úspechom, navyše sme pri ceste za ním zanechali veľmi dobrý dojem!

Už teraz vidím, kam sa môže a verím, že aj bude uberať ďalšia spolupráca medzi našim tímom a Mystery MFC. Verím, že spojíme sily a vytvoríme klubové partnerstvo, v ktorom spoločne ukážame svoju lásku k futbalu a vytvoríme chalanom podmienky, vďaka ktorým sa budú môcť počas celého roku venovať futsalu a malému futbalu nielen v ligách, ale aj na veľkom množstve turnajov. Už teraz sa teším na naše ďalšie spoločné úspechy."

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, PKE Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.