topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery MFC zdolalo druholigových Nenáročných chlapcov

BRATISLAVA, 03.03.2017 |
Po prehre s úradujúcim majstrom bratislavskej Top ligy AFT Wolves si Mystery MFC zmeralo vo svojom druhom prípravnom zápase sily s účastníkom 2. ligy tímom Nenároční chlapci.
 
Práve v tomto tíme v minulosti pôsobili viacerí súčasní hráči MMFC Ivan Křížek, Martin Panák, či Patrik Busai, do tohto súboja však zasiahol len prvý menovaný. Práve on poskytol portálu maleligy.sk aj svoj pohľad na toto stretnutie. Vyjadrenie k zápasu pridal aj manažér Nenáročných Jozef Petko.
 

Křížek: Kvalitný zápas v duchu fair-play, veľká spokojnosť s našim výkonom

Ivan Křížek, spoluzakladateľ a hráč MMFC: V našom ďalšom zápase sme sa tentokrát už na umelej tráve stretli s druholigovým mužstvom Nenároční chlapci, ktorí na ihrisku pôsobili svižne a v tíme majú aj niekoľko naozaj kvalitných hráčov. 
 
V zápase sme sa museli zaobísť bez nášho najlepšieho strelca a zároveň kapitána Beleša, preto veľký priestor dostal Braňo Boček spolu s Peťom Imrichom. Táto dvojica sa v zápase osvedčila a práve po ich kombináciách padli úvodné góly. Za to, že sme žiaden nedostali, vďačíme hlavne našej obrane. Aj keď Erika Szaba limitovalo zranenie achilovky, pozične si odohral to, na čo sme u neho zvyknutí. Organizoval defenzívu, kontroloval priestor a k tomu pridal naviac aj gól. Mirko Szabo taktiež svojou bojovnosťou ukázal, že patrí k vynikajúcim obrancom. 
 
Naša druhá posila Ján Zentko, ktorý väčšinou kontroloval stred ihriska, sa predviedol ako fantastický hráč, cez ktorého len tak ľahko súper neprejde. Jeho úloha pritom nebola v tomto stretnutí vôbec jednoduchá. Veľakrát aj osobne totiž pokrýval Martina Vodilu, ktorý sa dokáže presadiť individuálne a má veľmi dobrú strelu. Najlepšou vizitkou nového hráča MMFC je to, že ním bránený Vodila vyšiel gólovo naprázdno.
 
Peter Obert taktiež príjemne prekvapil, bojoval na ihrisku ako lev a som rád, že po príchode z Litvy bude opäť platným členom mužstva. 
 
Naša brankárska jednotka Martin Souček predviedla skvelý výkon, potešilo ma aj jeho neustále poháňanie spoluhráčov dopredu.
 
"Nenároční chlapci, ktorí niekoľko sezón hrali aj prvú ligu, sú známi svojou výbornou obranou. V tomto zápase ma však príjemne prekvapili aj v ofenzíve, dostávali sa do sľubných príležitostí, ktoré však naša obrana alebo brankár dokázali zneškodniť. Do ich útočných akcií sa zapájali aj obrancovia, čo našim chlapcom robilo viackrát problémy.
 
V každom prípade musím Nenáročným poďakovať za naozaj kvalitný zápas a za fair-play hru. Dôkazom je, že sme ho odohrali bez rozhodcu a počas celého duelu sa neobjavil žiaden problém.
 
Nenáročným držím v lige palce a verím, že sa raz stretneme či už v súťaži, alebo na inom turnaji."
 

J. Petko: Mystery nás prekvapilo, naša hra ale nebola vôbec zlá

Jozef Petko, manažér a hráč tímu Nenároční chlapci: "Bolo to obojstranne kvalitné stretnutie. Mystery nás prekvapilo peknou kombinačnou hrou, majú šikovných hráčov, ktorí určite prevyšujú kvality 4. ligy."
 
Pre nás to bol prvý prípravný duel pred novou sezónou. Bolo cítiť, že pre niektorých je to prvý súboj po dlhšej pauze. V každom prípade, naša hra nebola zlá. V defenzíve sme súpera nepúšťali do šancí. Teší ma, že aj dopredu sme si vypracovali veľké množstvo príležitostí. Zlyhali sme však ako už neraz v koncovke. Zápas však splnil účel, s akým sme do neho šli. Prehra mrzí, ale nie je až taká podstatná. Podstatnejšie budú ligové zápasy. Verím, že dovtedy ešte odohráme jeden-dva zápasy, vycibríme zakončenie a čo najlepšie sa pripravíme na novú sezónu."
 
 
Mystery MFC - Nenároční chlapci 3:0 (0:0)
Góly: Boček (Imrich), Boček (Imrich), Erik Szabo
 
MMFC: M. Souček - M. Szabo, E. Szabo, J. Zentko, P. Obert, P. Imrich, B. Boček; chýbali: M. Panák, O. Beleš, M. Hrivnák
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk, Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.