topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery MFC zdolalo druholigových Nenáročných chlapcov

BRATISLAVA, 03.03.2017 |
Po prehre s úradujúcim majstrom bratislavskej Top ligy AFT Wolves si Mystery MFC zmeralo vo svojom druhom prípravnom zápase sily s účastníkom 2. ligy tímom Nenároční chlapci.
 
Práve v tomto tíme v minulosti pôsobili viacerí súčasní hráči MMFC Ivan Křížek, Martin Panák, či Patrik Busai, do tohto súboja však zasiahol len prvý menovaný. Práve on poskytol portálu maleligy.sk aj svoj pohľad na toto stretnutie. Vyjadrenie k zápasu pridal aj manažér Nenáročných Jozef Petko.
 

Křížek: Kvalitný zápas v duchu fair-play, veľká spokojnosť s našim výkonom

Ivan Křížek, spoluzakladateľ a hráč MMFC: V našom ďalšom zápase sme sa tentokrát už na umelej tráve stretli s druholigovým mužstvom Nenároční chlapci, ktorí na ihrisku pôsobili svižne a v tíme majú aj niekoľko naozaj kvalitných hráčov. 
 
V zápase sme sa museli zaobísť bez nášho najlepšieho strelca a zároveň kapitána Beleša, preto veľký priestor dostal Braňo Boček spolu s Peťom Imrichom. Táto dvojica sa v zápase osvedčila a práve po ich kombináciách padli úvodné góly. Za to, že sme žiaden nedostali, vďačíme hlavne našej obrane. Aj keď Erika Szaba limitovalo zranenie achilovky, pozične si odohral to, na čo sme u neho zvyknutí. Organizoval defenzívu, kontroloval priestor a k tomu pridal naviac aj gól. Mirko Szabo taktiež svojou bojovnosťou ukázal, že patrí k vynikajúcim obrancom. 
 
Naša druhá posila Ján Zentko, ktorý väčšinou kontroloval stred ihriska, sa predviedol ako fantastický hráč, cez ktorého len tak ľahko súper neprejde. Jeho úloha pritom nebola v tomto stretnutí vôbec jednoduchá. Veľakrát aj osobne totiž pokrýval Martina Vodilu, ktorý sa dokáže presadiť individuálne a má veľmi dobrú strelu. Najlepšou vizitkou nového hráča MMFC je to, že ním bránený Vodila vyšiel gólovo naprázdno.
 
Peter Obert taktiež príjemne prekvapil, bojoval na ihrisku ako lev a som rád, že po príchode z Litvy bude opäť platným členom mužstva. 
 
Naša brankárska jednotka Martin Souček predviedla skvelý výkon, potešilo ma aj jeho neustále poháňanie spoluhráčov dopredu.
 
"Nenároční chlapci, ktorí niekoľko sezón hrali aj prvú ligu, sú známi svojou výbornou obranou. V tomto zápase ma však príjemne prekvapili aj v ofenzíve, dostávali sa do sľubných príležitostí, ktoré však naša obrana alebo brankár dokázali zneškodniť. Do ich útočných akcií sa zapájali aj obrancovia, čo našim chlapcom robilo viackrát problémy.
 
V každom prípade musím Nenáročným poďakovať za naozaj kvalitný zápas a za fair-play hru. Dôkazom je, že sme ho odohrali bez rozhodcu a počas celého duelu sa neobjavil žiaden problém.
 
Nenáročným držím v lige palce a verím, že sa raz stretneme či už v súťaži, alebo na inom turnaji."
 

J. Petko: Mystery nás prekvapilo, naša hra ale nebola vôbec zlá

Jozef Petko, manažér a hráč tímu Nenároční chlapci: "Bolo to obojstranne kvalitné stretnutie. Mystery nás prekvapilo peknou kombinačnou hrou, majú šikovných hráčov, ktorí určite prevyšujú kvality 4. ligy."
 
Pre nás to bol prvý prípravný duel pred novou sezónou. Bolo cítiť, že pre niektorých je to prvý súboj po dlhšej pauze. V každom prípade, naša hra nebola zlá. V defenzíve sme súpera nepúšťali do šancí. Teší ma, že aj dopredu sme si vypracovali veľké množstvo príležitostí. Zlyhali sme však ako už neraz v koncovke. Zápas však splnil účel, s akým sme do neho šli. Prehra mrzí, ale nie je až taká podstatná. Podstatnejšie budú ligové zápasy. Verím, že dovtedy ešte odohráme jeden-dva zápasy, vycibríme zakončenie a čo najlepšie sa pripravíme na novú sezónu."
 
 
Mystery MFC - Nenároční chlapci 3:0 (0:0)
Góly: Boček (Imrich), Boček (Imrich), Erik Szabo
 
MMFC: M. Souček - M. Szabo, E. Szabo, J. Zentko, P. Obert, P. Imrich, B. Boček; chýbali: M. Panák, O. Beleš, M. Hrivnák
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk, Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.