topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery MFC zdolalo druholigových Nenáročných chlapcov

BRATISLAVA, 03.03.2017 |
Po prehre s úradujúcim majstrom bratislavskej Top ligy AFT Wolves si Mystery MFC zmeralo vo svojom druhom prípravnom zápase sily s účastníkom 2. ligy tímom Nenároční chlapci.
 
Práve v tomto tíme v minulosti pôsobili viacerí súčasní hráči MMFC Ivan Křížek, Martin Panák, či Patrik Busai, do tohto súboja však zasiahol len prvý menovaný. Práve on poskytol portálu maleligy.sk aj svoj pohľad na toto stretnutie. Vyjadrenie k zápasu pridal aj manažér Nenáročných Jozef Petko.
 

Křížek: Kvalitný zápas v duchu fair-play, veľká spokojnosť s našim výkonom

Ivan Křížek, spoluzakladateľ a hráč MMFC: V našom ďalšom zápase sme sa tentokrát už na umelej tráve stretli s druholigovým mužstvom Nenároční chlapci, ktorí na ihrisku pôsobili svižne a v tíme majú aj niekoľko naozaj kvalitných hráčov. 
 
V zápase sme sa museli zaobísť bez nášho najlepšieho strelca a zároveň kapitána Beleša, preto veľký priestor dostal Braňo Boček spolu s Peťom Imrichom. Táto dvojica sa v zápase osvedčila a práve po ich kombináciách padli úvodné góly. Za to, že sme žiaden nedostali, vďačíme hlavne našej obrane. Aj keď Erika Szaba limitovalo zranenie achilovky, pozične si odohral to, na čo sme u neho zvyknutí. Organizoval defenzívu, kontroloval priestor a k tomu pridal naviac aj gól. Mirko Szabo taktiež svojou bojovnosťou ukázal, že patrí k vynikajúcim obrancom. 
 
Naša druhá posila Ján Zentko, ktorý väčšinou kontroloval stred ihriska, sa predviedol ako fantastický hráč, cez ktorého len tak ľahko súper neprejde. Jeho úloha pritom nebola v tomto stretnutí vôbec jednoduchá. Veľakrát aj osobne totiž pokrýval Martina Vodilu, ktorý sa dokáže presadiť individuálne a má veľmi dobrú strelu. Najlepšou vizitkou nového hráča MMFC je to, že ním bránený Vodila vyšiel gólovo naprázdno.
 
Peter Obert taktiež príjemne prekvapil, bojoval na ihrisku ako lev a som rád, že po príchode z Litvy bude opäť platným členom mužstva. 
 
Naša brankárska jednotka Martin Souček predviedla skvelý výkon, potešilo ma aj jeho neustále poháňanie spoluhráčov dopredu.
 
"Nenároční chlapci, ktorí niekoľko sezón hrali aj prvú ligu, sú známi svojou výbornou obranou. V tomto zápase ma však príjemne prekvapili aj v ofenzíve, dostávali sa do sľubných príležitostí, ktoré však naša obrana alebo brankár dokázali zneškodniť. Do ich útočných akcií sa zapájali aj obrancovia, čo našim chlapcom robilo viackrát problémy.
 
V každom prípade musím Nenáročným poďakovať za naozaj kvalitný zápas a za fair-play hru. Dôkazom je, že sme ho odohrali bez rozhodcu a počas celého duelu sa neobjavil žiaden problém.
 
Nenáročným držím v lige palce a verím, že sa raz stretneme či už v súťaži, alebo na inom turnaji."
 

J. Petko: Mystery nás prekvapilo, naša hra ale nebola vôbec zlá

Jozef Petko, manažér a hráč tímu Nenároční chlapci: "Bolo to obojstranne kvalitné stretnutie. Mystery nás prekvapilo peknou kombinačnou hrou, majú šikovných hráčov, ktorí určite prevyšujú kvality 4. ligy."
 
Pre nás to bol prvý prípravný duel pred novou sezónou. Bolo cítiť, že pre niektorých je to prvý súboj po dlhšej pauze. V každom prípade, naša hra nebola zlá. V defenzíve sme súpera nepúšťali do šancí. Teší ma, že aj dopredu sme si vypracovali veľké množstvo príležitostí. Zlyhali sme však ako už neraz v koncovke. Zápas však splnil účel, s akým sme do neho šli. Prehra mrzí, ale nie je až taká podstatná. Podstatnejšie budú ligové zápasy. Verím, že dovtedy ešte odohráme jeden-dva zápasy, vycibríme zakončenie a čo najlepšie sa pripravíme na novú sezónu."
 
 
Mystery MFC - Nenároční chlapci 3:0 (0:0)
Góly: Boček (Imrich), Boček (Imrich), Erik Szabo
 
MMFC: M. Souček - M. Szabo, E. Szabo, J. Zentko, P. Obert, P. Imrich, B. Boček; chýbali: M. Panák, O. Beleš, M. Hrivnák
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk, Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
 • 20.08.2018
  Socca MS2018: Dodávateľom oficiálnej lopty uhlsport
  Jeden z popredných výrobcov športových potrieb nemecká firma uhlsport sa stala dodávateľom oficiálnej lopty na premiérových majstrovstvách sveta pod patronátom International Socca Federation. (soccafederation.com)
 • 23.03.2018
  Do ISF (Socca) sa pridala už aj Čína
  Počet krajín v International Socca Federation naďalej rastie. Najnovším členom sa stala Čína v zastúpení Xiai Sports Media Co., ktorá už päť rokov organizuje turnaje tímov 5 proti 5, na ktorých hráva až 40 tisíc klubov.

  "Sme nadšení, že sme sa stali členmi ISF a môžeme dať našim hráčom príležitosť cestovať do Portugalska a reprezentovať Čínu na majstrovstvách sveta," povedal pre soccafederation.com zástupca pekingskej Xiai Sports Media Co. John Yan.
 • 09.03.2018
  Novým členom ISF (Socca) USA
  Small Goal Soccer, ako zástupca Spojených štátov amerických, sa stal novým členom International Socca Federetion. Táto organizácia vznikla v roku 2008 vo Phoenixe, kde odštartovala prvú súťaž v štýle 6 proti 6, postupne sa rozrástla o 12 ďalších líg v štáte Arizona a ďalších v šiestich iných štátoch USA. Najbližším cieľom SGS je rozšíriť sa do 20 štátov.(soccafederation.com)
 • 01.03.2018
  ISF (Socca) má nového člena
  Novým členom International Socca Federation sa stal Pro Sports Management ako zástupca Tuniska. Táto organizácia tak získala po schválení jej žiadosti právo vyslať reprezentáciu na tohtoročné ME v Portugalsku. Ďalšími záujemcami o vstup do federácie sú aj India a Spojené Arabské Emiráty, vzhľadom k viacerým organizáciám z oboch krajín, ktoré ich chcú zastupovať, momentálne ISF ich žiadosti posudzuje. (soccafederation.com)
 • 23.01.2018
  ISF (Socca): K 5 proti 5, 6 proti 6 a 7 proti 7 pribudlo aj 8 proti 8
  International Socca Federation, ktorá reprezentuje tisícky hráčov hrajúcich zápasy piatich proti piatim, šiestich proti šiestim a siedmich proti siedmim rozšírila svoje pôsobenie aj o zápasy ôsmich proti ôsmim. Aj vďaka tomu sa jej novým členom stalo Rusko, ktoré vo svojich súťažiach (LFL) hráva primárne týmto formátom, no na medzinárodnej scéne hráva na turnajoch 6 proti 6 a 7 proti 7. (soccafederation.com)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.