topPhoto
FOTO: ATF Wolves (facebook)

Wolves nespúšťajú z ambícií, titul chcú aj v ďalšej sezóne

BRATISLAVA, 24.01.2017 |
Bratislavská Topliga spoznala vo svojej jesennej edícií nového majstra a stal sa ním jej tradičný účastník tím Wolves.
 
Tím, ktorý sa týmto víťazstvom stal najúspešnejším klubom v krátkej histórií súťaže, si prevzal ocenenie na tradičnej záverenčnej akcii, ktorú usporadúva Topliga.
 
Klub má v súťaži hneď dva tímy - Wolves A a aj svoju "farmu" Wolves B, ktorá účinkuje v 2. lige. Zaujímavosťou je, že manažér tímu všetko riadi z východného Slovenska a na svojich miláčikov sa príde pozrieť tradične až na posledný duel sezóny. A práve s ním - Marekom Bujňákom - sme hodili reč o predchádzajúcej sezóne a o budúcnosti tohto veľmi úspešného tímu.
 
 
Tvoj tím sa stal majstrom Topligy, vďaka čomu sa zároveň stal aj najúspešnejším tímom v histórii súťaže. Čomu vďačíš za tento úspech?
 
V podstate každú jednu sezónu sme vyskladali veľmi silných jednotlivcov, ktorí si na ihrisku rozumejú a vytvorili sme tak dobrý kompaktný tím, ktorý ide každú sezónu za jediným cieľom. A tým je titul. Ani v dalších sezónach tomu nebude inak. Samozrejme, v tejto sezóne nemôžem zabudnúť spomenuť aj šťastenu, ktorá nám k titulu dopomohla (smiech)
 
 
Z prvého miesta ste sa tešili aj v sezóne jar/2015. Ako veľmi sa odvtedy zmenil káder?
 
Nezostal kameň na kameni, v podstate je väčšina hráčov iná. Pochváliť sa dvomi titulmi môžu len traja hráči a ja (smiech). Pevne však verím, že do ďalších sezón pôjdeme len s minimálnymi zmenami, keďže teraz je to takmer ideálne a v plnej zostave vieme poraziť každého.
 
Okrem áčka máte aj B-tím, ktorý aktuálne pôsobí v 2. lige. V minulej sezóne bojovalo toto mužstvo do posledného kola o postup, aj keď vzhľadom na pravidlá postúpiť nemohlo. Aké boli tohtosezónne ciele rezervného tímu?
 
Taký tichý cieľ bol nevypadnúť a to sa aj podarilo. No v každom prípade sme šli do sezóny tiež s vysokými cieľmi, teda pobiť sa o popredné priečky. To sa nám nakoniec nepodarilo, preto dúfam, že ďalšia sezóna bude lepšia.
 
Aké sú plány a ciele Wolves do ďalšej sezóny?
 
Vždy chcem byť najlepší a preto ani ďalšia sezóna nebude výnimkou. Chceli by sme obhájiť titul a v s béčkom sa pobiť o čo najlepšie umiestnenie. A ak sa mi podarí vyskladať ďalší tím, cieľom bude postup do vyššej ligy.
 
Patríte k najtradičnejším klubom Topligy, pôsobíte v nej už od jeho založenia. Čo všetko sa zmenilo od jej nultého ročníka?
 
Zmenilo sa veľmi veľa. Kvalita tímov je oveľa väčšia. V nultom ročníku sme obsadili 2. miesto, no pri všetkej úcte by sa dala 1. liga v onom ročníku porovnať s tohtoročnou 3. až 4. ligou. Celková organizácia šla hore, nie je to tak amatérske ako v "skúškovom" nultom ročníku. Pevne verím, že každý rok to bude len a len lepšie. Až sa raz dočkáme profi ligy (smiech).
 
 
Poznáš svoj tím?
 
Najstarší člen: Kubo Novosedliak
Najmladší: Miňo Nestorik
Najštíhlejší: Pali Kormaňak
Najzaguľatejší: Jožko Fekete
Manekýn: Iso Klinčok


Vlci si práve v hlasovaní na svojej facebookovej stránke volia dresy pre novú sezónu. S jasným náskokom zatiaľ vediet táto verzia.(FOTO: AFT Wolves facebook)
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.