topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

Zimný ProDress Cup 2017 - playoff

PARTIZÁNSKE, 14.01.2017 |
AKTUALIZOVANÉ (21:30) Po zápasoch v skupinovej fáze sa rozbehli duely play-off, zo skupín postúpili víťazi priamo do štvrťfinále, tímy z druhých miest a najlepší tím z 3. miesta zo všetkých skupín sa stretnú v baráži o štvrťfinále.


Baráž
Belasí - Black Horses 0:3 (0:2)

Góly: A. Žurek, J. Šimončič, O. Školka

Čierne kone sa do play-off dostali na poslednú chvíľu, no túto chvíľu si chcú zjavne predĺžiť čo najviac. Proti favorizovaným Belasým už po polčase viedli gólmi Žureka a Šimončiča 0:2 a po prestávke zavŕšil ich jasný triumf Školka.

FC Alkáči - Mystery MFC 5:1 (2:0)
Góly:
P. Papranec 2, vlastný, P. Kotula, C. Xia - O. Beleš

Obhajcovia titulu narazili v baráži na Mystery, ktoré tak ako už niekoľkokrát na tomto turnaji svojmu súperovi opäť ulahčilo úlohu, keď najprv zbytočnou chybou v defenzíve ponúklo lacnú otvárací gól a krátko na to prekonalo svojho brankára aj samo. Na šance bol zápas viacmenej vyrovnaný, no efektivita Alkáčov bola s tou MMFC neporovnateľná. Konečné skóre hovorí jasnou rečou, Alkáči sa presadili päťkrát, Mystery sa s turnajom rozlúčilo aspoň čestným zásahom v závere.

Slavoj Pažiť - Old Boys 1:3 (0:1)
Góly:
T. Hlúch - P. Chrenko, S. Frank 2
ŽK: D. Rolinec - J. Chrenko, J. Zima

Pažiť posilnená už aj o Domina Rolinca si brúsila zuby na sklalp Old Boys, no tí sa rozhodne nechceli vzdať len tak ľahko. Napriek množstvu priateľstiev medzi hráčmi oboch tímov sa na ihrisku viackrát iskrilo, čoho výsledkom boli až tri žlté napomínania. Najdôležitejšou postavou duelu bol nakoniec S. Frank, ktorý dvoma gólmi prispel k postupu svojho tímu po výhre v pomere 1:3.


Štvrťfinále
FC Bepon - FSC Velmaci 2:0 (0:0)
Góly:
E. Szabo, Ľ. Félix

Úvodný štvrťfinálový duel proti sebe postavil FC Bepon, ktorý sa na letnej a zimnej edícii ProDress Cupu tešil z celkového triumfu už trikrát a futsalistov z FSC Velmaci. Po bezgólovom úvodnom dejstve sa "chlieb lámal" v druhom dejstve, v ktorom o výhre Beponu v tomto bratislavskom derby rozhodli Szabo a Félix.

Načo Názov - Old Boys 1:7 (1:3)
Góly:
I. Nižňanský - J. Chrenko, J. Zima 2, P. Chrenko, S. Frank 2, M. Janšák
ČK: B. Bebjak (NN)

Zdrvujúci triumf starých pánov prinieslo ich meranie síl so súverénnym víťazom skupiny Načo Názov. Old Boys sa so svojim súperom doslova pohrali a väčšinu svojich zásahov dávali po vyšachovaní obrany do prázdnej brány.


Elán - FC Alkáči 3:0 (2:0)
Góly:
M. Toman 3, D. Obžera

Obhajca celkového triumfu Alkáči svoj úspech v tomto ročníku nezopakujú. Rozhodla o tom jasná prehra s Elánom, ktorý svojmu súperovi nadelil štvorku. Hviezdou duelu bol Miroslav Toman, ktorý sa zaskvel heetrikom. Posledný gól duelu dal v záverečných sekundách už do prázdnej brány Obžera.


Trenčín - Black Horses 2:2 (2:0), 3:2 na pokutové kopy
Góly:
M. Častulín, L. Halaška - A. Žurek, P. Křapka
ŽK: P. Kermiet
(jediným neúspešným strelcom rozstrelu bol Pavol Kollár)

 

Po prvom polčase sa zdalo, že na turnaji suverénny Trenčín nezastavia ani čierne kone. Lenže po prestávke sa dokázali vzchopiť a gólmi Žureka a Křapka vyrovnať. Duel tak vyústil do penaltového rozstrelu, v ktorom Trenčania nezaváhali ani raz, kým v drese Black Horses v druhej sérii vychytal brankár Pavla Kollára.

Semifinále
FC Bepon - Old Boys 3:1 (1:1)
Góly:
Ľ. Félix, M. Schwinghammer, E. Szabo - S. Frank

Starí páni síce vzdorovali, no nakoniec na majstrovskú stálicu turnaja bratislavský Bepon nestačili. Stano Frank síce opäť zaznamenal gól, no zásahy Félixa, Schwinghammera a Szabo rozhodli o ďalšej účasti beponu vo finále.

Elán - Trenčín 1:5 (1:3)
Góly:
M. Toman - M. Melis 2, L. Halaška 2, I. Schlezinger

Semifinálový zápas Elánu vôbec nevyšiel. Najlepší strelec tímu si síce pripísal ďalší zásah, no päť gólov v sieti zelených hovorí jasnou rečou. Po prehre 1:5 si Elán zahrá len o bronz, Trenčín sa pri premiére pobije o titul.
 

O 3. miesto
Old  Boys - Elán 2:2 (1:0), na PK 1:0
Góly:
P. Chrenko, S. Frank - D. Obžera, J, Straka

O bronzovej priečke na tomto ročníku turnaja rozhodovali až pokutové kopy. Po remíze 2:2 v riadnom hracom čase pritom výsledok priniesla jediná. O tú sa postarali Old Boys, vďaka čomu sa na turnaji tešia z bronzovej priečky.

Finále
FC Bepon - Trenčín 6:0 (0:0)
Góly: G. Allakaj 3, Ľ. Félix 3

Bepon potvrdil svoju kvalitu. Len 5ažko to nazvať inak. Vždy, keď sa na turnaji tento tím zúčastnil, odchádzal domov s najcennejšou trofejou. A v tomto ročníku si ju vyslúžili vďaka jasnému triumfu 6:0. Hetrikmi zažiarila dvojica Allakaj a Félix.

 

Najlepší strelec: Stano Frank (Old Boys)
Najlepší hráč: Pavol Chrenko (Old Boys)
Najlepší brankár: Martin Šnirc (Elán)Výsledky a tabuľka skupiny A: Zimný ProDress Cup 2017 - základná časť
Výsledky a tabuľky skupín C a E: Zimný ProDress Cup 2017 - skupiny E a C
Výsledky a tabuľky skupín B a D: Zimný ProDress Cup 2017 - skupiny B a D
Kompletný rozpis zápasov nájdete tu.Sledujete aj veľký futbal? Nenechajte si ujsť zaujímavé príbehy aj na ligy.sk. Z tých posledných vyberáme:

 
 

 

Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 24.06.2017
  MSR 2017 bude mať o účastníka menej
  Len pár hodín pred štartom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale odstúpil z turnaja tím Deportivo Kanianka. Vyhľadom na krátkosť času už nebolo možné zabezpečiť za neho náhradu, z tohto dôvodu budú všetky jeho zápasy v skupine K skontumované v prospech súperov.
 • 23.06.2017
  Zmena nitrianskych tímov na MSR
  Zástupcom nitrianskej TOP ligy na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2017 bude namiesto tímu Trogari klub s názvom Flames.
 • 23.06.2017
  Zmeny v menoslove účastníkov MSR 2017
  Tesne pred začiatkom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale došlo k dvom zmenám. Namiesto sereďského Tekutého Zla, ktoré sa z turnaja odhlásilo, sa šampionátu zúčastní ako náhradník FC Blue Dragons z Bratislavy a za zvolenskú Zanzigandu získali právo štartu Jäger Boys z Dunajskej Lužnej.
 • 20.06.2017
  Vyvrcholenie Majstrovstiev Slovenska aj v televízií
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúceho víkendu (24. a 25.6.2017) v bratislavskej Petržalke, sa objavia aj vo vysielaní televízie. V priamom prenose TV Arena Sport budete môcť v nedeľu od 15:00 sledovať semifinále a od 16:15 aj finále šampionátu.
 • 17.06.2017
  Rozpis zápasov MSR2017 je na svete
  Žreb rozhodol o rozdelení rekordných 48 účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Kompletný rozpis zápasov skupinovej fázy nájdete tu.
 • 13.06.2017
  Konečný zoznam účastníkov MSR 2017
  A je to tu! Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2017 spoznali zoznam účastníkov aj s ich rozdelením do žrebovacích košov. Z nich na základe žrebu vzíde dvanásť štvorčlenných skupín.

  Z každej z nich postúpia dve najlepšie mužstvá, ktoré doplní osem najlepších z tretích miest. Pri žrebe, ktorý môžete sledovať naživo na portáli malyfutbal.liggy.sk, bude platiť, že v jednej skupine sa nemôžu stretnúť tímy z rovnakej súťaže. Nasadzovanie do košov bolo urobené na základe koeficientov líg. 
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.