topPhoto
FOTO: cuco

Malý futbal aj futsal. Pôsobenie 1. FC Pressburg sa rozrastá, podporte ho v tom

BRATISLAVA, 04.01.2017 |
1. FC Pressburg je klub, ktorý pôsobí v Uni-lige (liga v malom futbale) od jej založenia a každoročne patrí v tejto kvalitnej bratislavskej súťaži k najväčším ašpirantom na titul!


Po premiérovej sezóne sa mužstvo kvalitnou internou infraštruktúrou rozrástlo o rezervný tím, ktorý boduje a úspešne tak háji čierno-zlatý odtieň aj v druhej najvyššej súťaži Okrem toho je klub od prebiehajúcej sezóny činný aj na poli slovenského futsalu, kde patrí v úlohe nováčika k najväčším adeptom na priamy postup z 3. bratislavskej ligy. 
 
Na otázky o malom futbale i futsale, na tému klubovej expanzie, či samotnej filozofie a ambícií, nám v krátkej družnej debatke odpovedal manažér temnezlatých Michal "Cuco" Caňo.
 

Nedávno sme sa videli v bratislavskom Dome Športu, kde sa pod vlajkou Uni-ligy konal 3. ročník Mikulášskeho turnaja – halového turnaja amatérskych mužstiev. Ako ste dobojovali?
 
Áno, tohto halového mundialu sme sa tradične zúčastnili a tentokrát sme ho aj vyhrali! Do brány sa prezieravo postavil môj brat Martin, čo bolo pre nás podľa mňa v celom turnaji kľúčové, nakoľko sme ho často zapájali ako piateho hráča v poli a súpera tak zatvárali na jeho polovici. Skupinu sme vyhrali bez zaváhania, kde najmä výhra 3:1 nad Menežeris bola z našej strany vysoká škola amatérskej taktiky. :) 
 
Vo vyraďovačkách sa však čosi zmenilo a my sme všetky ďaľšie duely vrátane finále vyhrali až na penalty. Najťažšie bolo možno štvrťfinále s Interom, ktorý pred svoju bránu na dvanásť minút postavil kuchynskú linku. My sme nedokázali nájsť gólový recept a nakoniec sme po výsledku 0:0 postupovali až po rozstrele.

Stretnutia v semifinále s Beponom, či vo finále proti N3M boli úplne o inom, jazdilo sa od brány k bráne a rozhodovali premenené šance. Vždy sme v zápasoch viedli my a súper nakoniec doťahoval na nerozhodné skóre. Penalty sme potom v oboch prípadoch úspešne zvládli a tešíli sme sa zo spoločného úspechu, pretože nikto trikrát sám nevyhrá penalty. :)
 
 

Pekná práca, zachytil som informáciu, že ste otvorili dvere futsalu, halovému futbalu, ktorý sa hrá štýlom 4+1. Prečo ste sa rozhodli práve pre futsal a ako sa vám priebežne darí napĺňať klubové ciele?
 
Veru, je to tak. Po debatách s bratom a úzkym personálnym klubovým jadrom sme sa rozhodli, že časť svojho snaženia nasmerujeme aj týmto smerom. Futsal je rýchly, tvrdý, dynamický, hrá sa v "teplučkých" halách aj v čase, keď má väčšina súťaží pauzu, no predovšetkým je to ďalší futbalový variant, ktorý zatiaľ väčšinu mojich chalanov chytil a naše ambície rastú s každým našim víťazstvom.
 
Ako nováčikovia sme museli začať takpovediac od nuly a zaradili nás do 3. bratislavskej ligy, z ktorej by sme však radi hneď v úvodnej sezóne postúpili. Momentálne sme o bod druhí, máme však duel k dobru a s bilanciou 10 výhier - 1 prehra si v ňom tvrdo pôjdeme po plný zisk!
 
Časom a s prípadným postupom však určite budeme musieť posilniť káder, doriešený nie je ani post brankára, či prípadný spoločný tréning. To sú bohužiaľ veci, ktoré robia vo vyšších ligách rozdiely medzi mužstvami a my chceme súperiť vždy s tými najsilnejšími z pelotónu.
 
 

Futsalu sa teda budete zrejme venovať aj naďalej a budeme vám v ňom držať palce. Máte ale niečo nové aj v malom futbale, ktorému sa venujete primárne? Ako sa vám darilo počaas jesene? Patrí obhajoba titulu k plánom v tejto sezóne?
 
Tak v prvom rade sa po dvoch sezónach, v ktorých majstra ligy určila až nadstavbová play-off fáza, tento rok formát ligy zmenil a víťaza tak spoznáme už z tabuľky po 22 odohratých kolách (s každým mužstvom 2 zápasy - jar-jeseň, pozn. red.). To mení situáciu a je potrebné víťaziť pravidelne počas celého ročníka, no hlavne nestrácať body s tými, s ktorými by sa mali zbierať.
 
Zatiaľ sa nám darí držať krok so špicou, prehrali sme len jedno smutné stretnutie s Beponom, raz sme remizovali s ďaľším favoritom ligy talentovaným tímom N3M, no ostatné duely sme vyhrali a v tejto trojici sa pravdepodobne pobijeme na jar o celkový primát. Uvidíme. 
 
Určite chceme v zimnom prestupovom okienku pritiahnuť do našich radov nejakú tú novú tvár, tiež si však počkáme jak Arséne! :) V hráčskej politike sme opatrní a nepúšťame si do kabíny hocikoho, klubová identita a kultúra je pre nás dôležitá!
 

S tým možno len súhlasiť. Na vašej facebookovej stránke som zachytil správu, že vaše Občianske združenie 1. FC PRESSBURG spúšťa kampaň vo forme výberu 2 % z daní občanov! Mohol by si nám na záver povedať niečo viac k tomu?
 
Veľmi rád. Ako si spomínal, kvôli dvom percentám sme aj Občianske združenie prvotne zakladali. Náš klub funguje na báze členských príspevkov od hrajúcich členov. Veľká vďaka patrí aj nášmu sponzorovi firme Auto Diškanec, ktorá nám vo veľkej miere prefinancovala naše "naložené" dresy a taktiež značkovému obchodu Futbalshop Levice & Bratislava, ktorý nám pomáha s potrebným vybavením.
 
Napriek tomu by sme veľmi radi oživili klubovú pokladnicu a 2% z dane sú na to ideálnou formou. Každý z nás odvádza každoročne tejto republike dane, z ktorých však až 2 percentá môžete venovať na vám blízke záležitosti! Musíte však byť aktívni, inak tieto percentá prepadnú štátu, ktorý za ne potom vymýšľa "happy vlaky", či "zvratky za plyn" a podobné podpultové projekty. (smiech) 
 
Sú to vaše peniaze a vy máte právo rozhodnúť o ich osude. Preto by sme boli nesmierne radi, ak by ste svojím príspevkom potešili práve naše združenie. Každé jedno venované euro transparentne a s úsmevom na perách vložíme späť do nášho klubu, aby to pocítili naši hráči, naša komunita! Vopred všetkým, ktorí sa rozhodnú nás touto formou podporiť, ďakujeme.
 
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.