topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Mystery zažilo divoký rok, po boji o postup vypadnutie

BRATISLAVA, 24.12.2016 |
Mystery MFC je klub, ktorý bol vo svojich úvodných sezónach bratislavskej Top ligy účastníkom 3. ligy. V tej nasledujúcej však už bude štartovať o súťaž nižšie. O roku, v ktorom úspechy striedali neúspechy, sme sa porozprávali s manažérom MMFC Ivan Křížkom.
 
Mystery MFC absolvovalo od svojho vzniku dve sezóny v bratislavskej Top lige, výsledky z nich však boli doslova neporovnateľné.
 
Za sebou máme naše dve prvé sezóny a obe boli úplne odlišné. Prvá bola na tím, ktorý len začal a mužstvo bolo poskladané dosť narýchlo, úspešná, keď sme obsadili konečné druhé miesto za suverénnym Unique a len o vlások nám tak ušiel postup do 2. ligy.
 
Tá druhá však už bola neporovnateľne menej vydarená. Ako keby sme si mysleli, že to pôjde samo. Po dočasnom odchode Peťa Oberta a dvojice Erik Szabo a Mirko Szabo, ktorým iné povinnosti nedovoľovali v termínoch našich zápasov hájiť naše farby, sme do tímu prijali troch nových hráčov. Zrazu sme však v zápasoch vyzerali ako keby úplne vykoľajení, takmer nikto si neplnil to, na čom sme sa pred duelmi dohodli.
 
Veľakrát to pôsobilo, ako keby chlapci behali po ihrisku ako splašení a každým neúspešným zápasom bola ich frustrácia viac a viac viditeľná. Častkokrát sa na našu hru doslova nedalo pozerať a tí, čo s nami absolvovali aj prdchádzajúcu sezónu, neverili vlastným očiam.
 

Po zmene pravidiel na poslednú chvíľu, keď sa namiesto automatického vypadnutia poslednej štvorice hrala ešte baráž o udržanie sa, svitla tímu nádej, no po vysokej prehre v prvom stretnutí klesla na minimum. Napriek tomu hráči Mystery práve v odvete predviedli suverénne najlepší výkon v tejto nevydarenej sezóne. Čím to bolo?
 
Keď už bolo veľmi zle, chlapci ukázali, že im na tomto tíme nozaj záleží a napriek rôznym časovým, či pracovným obmedzeniam prišli na odvetu zápasu o udržanie po prvý raz v takmer plnej sile. Prišiel naozaj každý, kto mohol, teda aj Erik Szabo a Mirko Szabo a chýbali len brankár Maťo Souček, ktorého som v bráne nahradil ja a Braňo Boček, ktorý bol chorý a mal teploty, no na duel prišiel tím podporiť aspoň z lavičky.
 
V tomto zápase sme mali 90-percentné držanie lopty, vypracovali sme si množstvo príležitostí a súpera sme doslova prestrieľali, no ten zdržoval vždy, keď mal príležitosť a jeho hra častokrát až na hranici férovosti nakoniec slávila úspech. Po remíze 1:1 sme tak vypadli do 4. ligy.
 

V čom sú podľa teba najväčšie negatíva nevydarenej sezóny?
 
Okrem faktu, že sa nám nepodarilo vhodne poskladať tím pre druhú sezónu, čo malo za následok vypadnutie, ktorému sme sa chceli naozaj vyhnúť a keď už nie postúpiť, tak ho udržať aspoň v 3. lige, mám isté výhrady aj k súťaži samotnej.
 
Bohužiaľ, občas sa nemôžem zbaviť pocitu, že po veľmi dobrom rozbehu a úvodných ročníkoch sa organizátori ako keby viac sústredili na kvantit a tak kvalita organizácie ako keby išla stranou. Občas to totiž naozaj pôsobí, ako keby riadenie súťaže s úctyhodným počtom 106 tímov, bolo už aktuálne na vedenie súťaže trochu priveľa. Verím však, že sa to už čoskoro opäť zmení a úroveň pôjde znova vyššie. Budeme držať palce. 
 

Vidíš napriek vypadnutiu do 4. ligy aj nejaké pozitíva?
 
Pozitívne vnímam hlavne prístup niektorých hráčov, ktorí hneď po skončení posledného zápasu prišli s odhodlaním, že chcú tomuto tímu pomôcť už ďaľšiu sezónu postúpiť späť do tretej ligy. Teší ma, že aj hráči, ktorí sú výkonnostne naozaj vysoko, chcú za nás hrať aj v 4. lige. Som im všetkým preto naozaj vďačný a som rád, že takých hráčov v tíme máme.
 
Ako vydarené hodnotím aj naše turnajové pôsobenie v tomto roku. Počas sezóny sme sa zúčastnili dvoch turnajov organizovaných vedením Uniligy. Prvý pod názvom "Red Devils Cup" sme dokonca vyhrali, keď naše mužstvo bolo posilnené šikovnými hráčmi Štefanom Gajdošom a Danielom Palšákom z tímu Nenároční chlapci a hráčom futsalu Petrom Imrichom. Vytvorila sa dobrá atmosféra a možno aj vďaka tomu sme prekvapujúco turnaj vyhrali a zanechali sme dobrý dojem.
 
Aj vďaka tomu sa nám ušla aj miestenka na kvalitne obsadenom Mikulášskom turnaji, na ktorom sa zúčastnilo 16 tímov rovnako najmä z Uniligy. Zo skupiny sme postúpili ďalej, no vo štvrťfinále nám vystavil stopku po dramatickom priebehu a tesnej prehre 1:2 jeden z hlavných favoritov podujatia a úradujúci vicemajster SR FC Bepon. Aj na tomto turnaji sa nám podarilo opäť vhodne poskladať tím, keď nás doplnili znova Peter Imrich, ktorý nás s najväčšou pravdepodobnosťou posilní aj v ďalšej ligovej sezóne, a spolu s ním Martin Vodila.
 
Som rád, že aj napriek veľmi zlým tohtosezónnym výkonom v lige, sme sa na spomínaných turnajoch prezentovali dobrou hrou a aj vďaka nim sme boli opäť pozvní na turnaj ProDress Cup v Partizánskom, ktorého sme už pravidelným účastníkom.
 
Z hráčskeho pohľadu musím napriek slabým výsledkom oceniť prístup celého tímu snáď s výnimkou jedného hráča. Navyše, Martina Součeka, ktorý patril k našim najlepším hráčom, by som za jeho výkony bez problémov zaradil medzi top 5 brankárov celej súťaže.
 
 
Čo na záver?
 
Všetkým našim súperom aj našim partnerským klubom gratulujeme k śupechom, ktoré zvládli sezónu naozaj bravúrne. Szekop sa vo svojej úvodnej sezóne dostal do skupiny o postup do 3. ligy a Wolves dokonca vyhrali celú súťaž a stali sa najúspešnejším klubom Topligy.
 
Zároveň prajem všetkým našim fanúšikom, priateľom, hráčom ale aj ľuďom, ktorí pracujú okolo Mystery MFC krásne prežitie Vianočných sviatkov. Nech si ich užijú v pokoji so svojimi najbližšími a teším sa na nich v novom roku. 
Autor: marp, Zdroj: Mystery MFC

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.