topPhoto
FOTO: Mystery MFC

Obrovský tlak záchranu nepriniesol, Mystery vypadáva

BRATISLAVA, 24.11.2016 |
Do odvetného zápasu o záchranu v 3. bratislavskej TOP lige nastupovalo Mystery MFC po prvý raz v takmer najsilnejšej zostave. Ani to však nakoniec k záchrane nepomohlo.
 
Po prvom stretnutí s FC CP čakala na Mystery MFC neľahká úloha dohnať trojgólový náskok súpera (prvý zápas sa skončil výsledkom 3:6, pozn. red.). Aj to zmobilizovalo hráčov k tomu, aby napriek rôznym prekážkam našli spôsob, ako sa dostaviť na zápas a tak na ihrisku z kádra MMFC chýbali len brankár Martin Souček a kvôli chorobe Branislav Boček. A na hre to bolo aj cítiť.
 
Súper vedomý si svojho náskoku sa zameral na dôkladnú defenzívu a väčšinu zápasu strávil so všetkými hráčmi pred vlastnou bránou. Mystery kontrolovalo hru a vytváralo si šancu za šancou. Cestu do siete si však lopta nie a nie nájsť. Nakoniec sa tak stalo až v 13. minúte, keď ju medzi žrde poslal najlepší strelec tímu Ondrej Beleš. Mysterákov následne pribrzdila žltá karta pre Patrika Busaia, po ktorej hrali dve minúty v oslabení. Práve v tejto časti hry si FC CP vypracoval aj svoju jedinú vážnejšiu šancu v prvom polčase, Ivan Křížek však svojich podržal výborným zákrokom. Napriek početnej nevýhode mohlo zahrmieť na opačnej strane, na jediného obrancu súpera sa rútila trojica Beleš, M. Szabo a Panák, prvý menovaný však namiesto kombinácie zvolil strelu a mieril nepresne. Po skončení oslabenia tlak MMFC pokračoval a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy mysteráci pridajú ďalší gól. Vykúpením pre FC CP tak bola polčasová prestávka.
 
Ani po nej sa obraz hry výraznejšie nezmenil, tá sa odohrávala takmer bez prestávky na polovičke FC CP. Jeho hráči sa ešte viac ako v prvom dejstve uchyľovali k zdržiavaniu hry, rozohrávka autov, či odkopov od brány trvala častokrát aj niekoľko desiatok sekúnd. Navyše k tomu pridávali aj neústále doťahovanie sa o loptu, dokonca aj v prípadoch, že bolo nielen viditeľné, ale aj počuteľné, že tá smerovala mimo hry od niektorého z nich. Práve po jednom z týchto doťahovaní sa uvidel žltú kartu Michal Malach a presilovku si tak zahralo aj Mystery. Napriek viacerým výborným príležitostiam sa ale skóre naďalej nemenilo. Táto pasáž hry nakoniec vyústila do obrovskej príležitosti Panáka, ktorého strelu z tesnej blízkosti fantasticky vyškriabal brankár súpera a po následnom rohu aj do nečakaného vyrovnávajúceho gólu. Práve po tomto rohu totiž loptu síce tečoval za autovú čiaru hráč FC CP, no napriek protestom mysterákov ho rozhodca nechal rýchlo rozohrať ju do hry a na konci akcie bol úspešný Michal Mistrík.
 
Zaskočení mysteráci vrhli všetky sily do útoku a snáď len s výnimkou brankára Křížka nebol jediný hráč, ktorý by brankára FC CP neohrozil. Do dvoch či troch šancí do otvorenej obrany MMFC sa dostali aj hráči FC CP, ani oni však už loptu do siete poslať nedokázali. Keďže sa to nepodarilo ani na druhej strane mysterákom, sen o záchrane sa rozplynul.
 
Mystery odohralo svoj jednoznačne najlepší zápas v sezóne, počet striel na bránu, či šancí jeho hráčov by sa dal rátať na desiatky, kým na zrátanie príležitostí FC CP by zrejme postačila jediná ruka, napriek tomu sa ani tentoraz z víťazstva netešilo a zo súťažou sa lúči.
 
FC CP - Mystery MFC 1:1 (0:1)
Góly: 35. Michal Mistrík - 13. Ondrej Beleš
ŽK: 29. Michal Malach - 15. Patrik Busai
 
MMFC: Ivan Křížek - Martin Panák, Miroslav Szabo, Erik Szabo, David Lapin - Ondrej Beleš, Filip Kubelka, Patrik Busai, Martin Hrivnák
 
Podľa videozostrihu zo zápase, ktorý uverejnila TOP liga na svojej stránke to vyzerá, ako keby bol zápas vyrovnaný. Reálne bol ale obraz hry úplne odlišný.
 
 

Reakcie hráčov Mystery MFC:
 
Erik Szabo, obranca: "Vytvorili sme si šancí aj na 2-3 zápasy a veľa z nich bolo doslova vyložených. Súper môže ďakovať aj svojmu brankárovi, ktorého sme rozchytali k výbornému výkonu. No toľko nepremenených príležitostí, čo dnes, som nezažil už naozaj dávno. Ani keby sme dnes hrali snáď ešte dve hodiny, tie góly asi nedáme. Vybrali sme si zrejme zlý deň, ako spomínal Ondrej, keby sme hrali takto iný zápas, tak vyhráme 10:1. Napriek všetkému som s výkonom spokojný. Rozhodla efektivita, lebo herne sme boli o tri triedy lepší. Treba ale uznať, že súper dobre vedel, čo potrebuje. Mal náskok z prvého zápasu a stačilo mu zavrieť sa v piatich pred bránu, čo dodržal, hral teda rozumne."
 
Ivan Křížek, brankár: "Musím všetkým zúčastneným hráčom poďakovať. Ich snaha zachrániť súťaž bola obrovská, dali zo seba to najlepšie. Bohužiaľ, tentokrát to nevyšlo. Napriek tomu ma nesmierne tešia reakcie chalanov. Tí boli síce sklamaní a smutní, no okamžite po zápase nabudení vrátiť Mystery späť." 
 
Ondrej Beleš, najlepší strelec mužstva v tejto sezóne: "V tomto zápase sme mali z hry oveľa viac ako súper (konečne). Nepadalo to tam, možno o týždeň by sme im dali 10:0, to ale už nezmeníme. Aj keď to nebola najlepšia sezona, poučíme sa, sadneme si, preberieme čo a ako ďalej a Mystery MFC vrátime naspať do 3. ligy! A potom ešte vyššie!"
 
Martin Panák, obranca: "Naše ciele pred sezónou boli úplne opačné, chceli sme sa pobiť o postup, namiesto toho zostupujeme. Nebolo to však o tomto zápase, rozhodli tie predchádzajúce. Tento duel napriek trpkej príchuti z vypadnutia bol pre mňa veľmi príjemnou spomienkou na minulosezónne výkony Mystery, každý odviedol maximum a bolo radosťou s týmito hráčmi hrať. To, že súťaž opúšťame, je pre nás síce tvrdým poučením, no jasne nám napovedalo, čo treba v príprave na novú sezónu robiť inak. A som presvedčený o tom, že sa vrátime ešte lepší a silnejší."
 
Miroslav Szabo, obranca: "V tejto sezóne som tímu nemohol príliš pomôcť, odohral som len dva zápasy a o to viac ma mrzí, že po tom druhom sme z ihriska odchádzali ako vypadávajúci tím. Všetko ale má skončiť dobre a toto dobre neskončilo. Aj preto urobím maximum, aby sme sa hned v ďalšej sezóne vrátili späť."
 
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.