topPhoto
FOTO: Mystery MFC

VIDEO Mystery krok od zostupu, klub mobilizuje sily

BRATISLAVA, 21.11.2016 |
Že je druhá sezóna pre väčšinu tímov kritická, potvrdzuje aj Mystery MFC. Hráči MMFC nie len že nezabojovali o možnosť "ľahšieho" súpera v boji o udržanie, ale za kratší koniec ťahali aj priamo v ňom.

V záverečnom zápase základnej časti mohlo Mystery v prípade plného bodového zisku poskočiť za istých okolností na piatu priečku (nakoniec nemohlo, keďže záver skupinovej fázy nezvládol ani Anwell a tak MMFC nemohlo skončiť lepšie ako šieste, pozn. red.), čo by znamenalo ich súboj s najhorším tímom súťaže, aj tentokrát však prehralo, čo bola už piata prehra tímu v tejto sezóne.
 
Mystery nevyhrávalo v stretnutí ani raz, opäť predviedlo nemastný-neslaný výkon a ani prvé dva góly Panáka v tejto sezóne mu k aspoň bodu nestačili. Základnú časť tak MMFC ukončilo s negatívnou bilanciou dve výhry, nula remíz a až päť prehier pri celkovom skóre 19:24.
 
3. Top liga Bratislava, skupina C, základná čast, 7. kolo
Mystery MFC - FC Black Stallions 2:6 (1:3)
Góly: 16., 40. M. Panák - 9., 14., 27. P. Lejtrich, 18. J. Sochor, 33. R. Williger, 45. K. Simonides
 
MMFC: Ivan Křížek - Martin Panák, Branislav Boček, Martin Hrivnák, David Lapin, Patrik Busai, Ondrej Beleš
 
 
Tabuľka strelcov MMFC po základnej časti
1. Ondrej Beleš 7 8
2. Patrik Busai 6 4
3. David Lapin 5 2
4. Martin Panák 7 2
5. Branislav Boček 6 1
6. Filip Kubelka 6 1
7. Martin Hrivnák 6 1
8. Jakub Turanský 3 0
9. Martin Longauer 1 0
10. Miroslav Szabo 1 0
11. Ivan Křížek (B) 4 0
12. Martin Souček (B) 3 0
 

Prvý zápas o záchranu

Radosť z príjemného šoku v podobe celkového triumfu na premiérovom Red Devils Cupe zhorkla "mysterákom" hneď v úvodnom z dvojice zápasov, ktoré rozhodujú o tom, či sa Mystery predstaví v tretej lige aj v budúcej sezóne.
 
Napriek sľubnému začiatku, hoci v oklieštenej zostave, keď už v 2. minúte skóroval Boček, Mystery ani tentoraz nedotiahlo duel do víťazného konca. Namiesto zvýšenia svojho tesného náskoku sa hráči MMFC vrátili k svojej neaktívnej hre, ktorou sa v tejto sezóne prezentovali už viackrát a inkasovali v rýchlom slede dvakrát. Frustrácia z v minulej sezóne nevídaného trápenia vyvrcholila ešte pred prestávkou vlastným gólom Panáka. FC CP pridalo pred prestávkou ešte jeden gól, nádeje MMFC oživil Kubelka. 
 
V úvode druhej dvadsaťpäťminútovky prevzali iniciatívu "mysteráci", vyťažili z toho však len jeden gól, o ktorý sa po druhý raz v zápase postaral Boček. Následne ale ďalšie zbytočné chyby dopomohli FC CP k dvom zásahom a tak Mystery nečaká v odvete nič jednoduché, keďže potrebujú vyhrať minimálne o tri góly.
 
3. Top liga Bratislava, o udržanie, 1. zápas
Mystery MFC - FC CP 3:6 (2:4)
Góly: 2., 32. B. Boček, 23. F. Kubelka - 12., 21., 38. M. Alusik, 18. vlastný, 16., 49. M. Mistrík
 
MMFC: Martin Souček, Filip Kubelka, Branislav Boček, Ivan Křížek, Martin Panák, David Lapin, Martin Hrivnák
 


Mobilizácia na rozhodujúci zápas

Vedenie Mystery MFC ale boj o záchranu nevzdáva a pre posledný zápas sezóny výrazne mobilizuje sily. V jeho drese by sa tak po prvý raz v sezóne mal opäť objaviť kapitán slovenskej reprezentácie v malom futbale Erik Szabo, pracovnými povinnosťami obmedzený Miroslav Szabo si rovnako zariadil, aby bol tímu v tomto dôležitom dueli k dispozícii.
 
V kádri by opäť nemal chýbať ani najlepší strelec tímu Ondrej Beleš, ktorý naposledy chýbal kvôli zdravotným problémom a v riešení je aj druhý najlepší zakončovateľ MMFC Patrik Busai, o ktorého štarte sa zrejme rozhodne až tesne pred úvodným hvizdnom.
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.