topPhoto
FOTO: MYSTERY MFC

Víťazom 1. ročníka Red Devils Cupu Mystery MFC

BRATISLAVA, 07.11.2016 |
Premiérový ročník turnaja Red Devils Cup, organizovaný tímom bratislavskej Uni-ligy FC Red Devils, sa konal v bratislavskej hale Domu športu za účasti ôsmich tímov.

Red Devils Cup, 1. ročník
Skupinová fáza
A skupina 
1. Mystery MFC 6 bodov 
2. Red Devils 6
3. GPS Ovsište 4
4. Boro Hakam 1
 
O prvom mieste pre Mystery MFC rozhodlo víťazstvo vo vzájomnom súboji s Red Devils.
 
B skupina
1. Dinamo Rakija 7
2. Pressburg 5
3. Sporting Academica 2
4. FC KAM 1
 
V tejto skupine sa zrodili až tri bezgólové remízy.
 

Štvrťfinále
 
Úvodné zápasy play-off priniesli niekoľko prekvapení. 1. FC Pressburg vypadol po najtesnejšej prehre s GPS Ovsište a s turnajom sa rozlúčili aj "domáci" Red Devils po prehre so Sportingom Academica 1:2.
 
Ďalej naopak postúpilo Mystery MFC, ktoré gólom Ondreja Beleša tesne pred koncom riadneho hracieho času rozhodlo o výhre 1:0 nad FC Kam a rovnako zásahom zo záveru aj favorizovaná Rakija, ktorú takmer zaskočilo Boro Hakam (1:0).
 
1. FC Pressburg - GPS Ovsište 0:1
Red Devils - Sporting Academica 1:2
Mystery MFC - FC Kam 1:0
Rakija - Boro Hakam 1:0
 

Semifinále
 
V súboji Rakije so Sportingom rozhodovali až pokutové kopy, v ktorých bol úspešnejší tretí tím B skupiny a v druhom dueli Mystery oplatilo Ovsišťu prehru zo skupiny, keď gólmi Gajdoša a brankára Součka v závere zvíťazilo 2:0.
 
Rakija - Sporting Academica ?:?, na pk zvíťazil Sporting
Mystery MFC - GPS Ovsište 2:0


Finále
 
Finálový zápas proti Sportingu Academica síce gól nepriniesol, no v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy hráči Mystery a po výhre 4:3 sa môžu tešiť z nečakaného celkového triumfu na turnaji. MMFC si okrem pohára pre víťaza odnieslo aj pohár pre najlepšieho hráča turnaja, ktorý získal Peter Imrich.
 
Sporting Academica - Mystery MFC 0:0, 3:4 na pk
 
V zostave víťazného MMFC sa na turnaji okrem v tejto sezóne pre fanúšikov tímu známych mien Ondrej Beleš, Martin Hrivnák, Martin Souček, Miroslav Szabo a Ivan Křížek objavili aj tri nové tváre - Štefan Gajdoš a Daniel Palšák z Nenáročných chlapcov a Peter Imrich z futsalového Pressburg Kinex energia. 
 
Zaujímavosťou je, že aj druhé spojenie Mystery MFC s Nenáročnými chlapcami prinieslo opäť celkový triumf, keď sa tieto dva tímy doplnené o niekoľkých ďalších hráčov stali koncom septembra víťazmi turnaja Klubu športových redaktorov.
 
 

Kmeťo: Turnaj budeme organizovať každý rok. A pridať chceme aj ďalšie

"Bol to prvý ročník Red Devils Cupu a v mene organizátora FC Red Devils, tímu z Uni-ligy, by som chcel vyjadriť vďaku za kamarátsku atmosféru, ktorá na turnaji panovala. Pozvané boli tímy z Uni-ligy, ktoré sú známe tým, že hrajú v duchu fair-play. Keďže niekoľko ďalších tímov z našej súťaže sa nemohlo z rôznych dôvodov zúčastniť, prizvali sme aj GPS Ovsište a Mystery MFC," začal svoje hodnotenie hlavný organizátor turnaja Robert Kmeťo. 
 
"Pozvaním nových tímov sme otvorili dvere novým známostiam a dúfam, že časom aj kamarátskym vzťahom ako na ihrisku tak aj mimo neho. Tieto parádne tímy sa navyše prebojovali až do záverečných bojov a Mystery sa dokonca stalo celkovým víťazom," pridal svoj pohľad na dva "neuniligové" výbery.
 
A či sa z turnaja stane tradícia? "Budeme ho organizovať každoročne na rovnakom mieste v približne rovnakom termíne. Turnajov pod mojou alebo ligovou taktovkou bude cez zimu rozhodne viac, čiže som rád, že som mohol spoznať nové tímy, ktoré rád pozvem aj na ne," dodal Kmeťo.
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.