topPhoto
FOTO: SZMF

Skvelý úspech slovenských mladíkov, z miniEURO 2016 si vezú bronz!

PRAHA, 20.07.2016 |
Slovenská reprezentácia v malom futbale do 21 rokov dosiahla na premiérovom európskom šampionáte tejto kategórie fantastický úspech. Jej hráči si domov vezú pohár a medaily s bronzovým odtieňom.

Slovenskí mladíci sa na šampionáte predstavili spolu s Bulharskom, Chorvátskom a Rumunskom v B skupine. Pred úvodným štartom na turnaji si chlapci stihli zmerať sily s domácou Českou reprezentáciou, s ktorou sa rozišli nerozhodne 3:3.

Menoslov hráčov SR na miniEURO U21 2016: Jozef Kapičák, Milan Vincler - Filip Bednár, Samuel Popovič, Michal Uhliarik, Daniel Sadloň, Kamil Kolpák - Erik Kapráľ, Martin Duraci - Filip Maník, Marian Kvašnovský, Jakub Ryban

V úvodnom vystúpení na miniEURO narazila slovenská dvadsaťjednotka na rovesníkov z Bulharska. Naši chlapci mali výborný vstup do zápasu, keď sa už v 4. minúte presadil Jakub Ryban. Slováci kontrolovali hru a súpera nepúšťali k vážnejšiemu zakončeniu. Šance na trojbodový zisk zvýšil v 33. minúte Erik Kaprál, následne sa však Slováci až príliš stiahli do defenzívy, čo vyústilo do zníženia z kopačky Mariyanova. Našťastie, jeho gól prišiel príliš neskoro a Slováci si už tesný triumf ustrážili.

Skupina B
Slovensko U21 - Bulharsko U21 2:1 (1:0)
Góly: 4. Jakub Ryban. 33. Erik Kaprál - 47. Mariyanov
ŽK: Michal Uhliarok - Mariyanov, Stoyanov, Mladenov, Popov
 
Zápas o bytí a nebytí. Aj tak by sa dalo nazvať meranie síl Slovákov s Chorvátmi, pretože prípadná prehra a zrejme aj remíza by našich chlapcov s najväčšou pravdepodobnosťou vyradila z bojov o semifinále, keďže v poslednom zápase skupinovej fázy ich čakali najväčší favoriti "béčka" Rumuni.
 
Duel naši nezačali vôbec dobre, už v 3. minúte ťahali loptu zo svojej siete po góle Bobičaneca. Slováci však zlepšili hru a v 8. minúte sa dočkali vyrovnania zásluhou Popoviča. V druhom dejstve sa do zápasu dostal slovenský žolík Kaprál, ktorý odohral druhý polčas aj v predchádzajúcom zápase a v 38. minúte naklonil misky váh po prvý raz na našu stranu. Kaprál svojou aktivitou robil Chorvátom problémy a o pár sekúnd po obrate zariadil aj pokutový kop a vylúčenie Malnara, po ktorom náš súper hral päť minút v oslabení. Z bieleho bodu sa navyše nemýlil Bednár a o víťazovi už nebolo pochýb. V rozmedzí 49. a 59. minúty pridali Kaprál a Uhliarik ďalšie tri zásahy a hoci Harmicar v závere ešte znížil, nič to nezmenilo na jasnom triumfe Slovákov v pomere 6:2 a istote postupu medzi najlepšiu štvoricu šampionátu.
 
Slovensko U21 - Chorvátsko U21 6:2 (1:1)
Góly: 8. Samuel Popovič, 38. a 56. Erik Kaprál, 40. Filip Bednár (PK), 49. a 59. Michal Uhliarik- 3. L. Bobičanec, 60. T. Harmicar
ŽK: Martin Ďuráči, Filip Maník - R. Punčec
ČK: 40. R. Malnar (Chor.)
 
V záverečnom zápase, v ktorom Slováci narazili na Rumunsko, šlo o víťazstvo v skupine, čomu zodpovedal nielen priebeh zápasu, ale aj dianie pred ním. Rumuni vniesli nervozitu do našej kabíny žiadosťou o konfrontáciu hráčov, pri ktorej sa zistilo, že dvaja z našich reprezentantov si svoje doklady nechali na izbách v sedem kilometrov vzdialenom hoteli. Našťastie, problém sa podarilo s usporiadateľmi vyriešiť a tak nič nebránilo konfrontácii aj na ihrisku.
 
Bezgólový stav vydržal až do záveru prvého dejstva, v ktorom sa ako prvý presadil náš súper, úspešným zakončovateľom bol Anghel. Rumuni častým prerušovaním a zdržiavaním hry našich doslova znechutili a postupne pridávali ďalšie góly. Hneď v úvode druhého polčasu upravil na 2:0 Gab, o päť minút neskôr zvyšoval Lacatus a v 44. minúte pridal štvrtý zásah Rumunov znova Gab. Slováci sa nedokázali dostať k svojej hre, napriek tomu sa ale nevzdávali a v závere sa predsa dočkali aspoň zmiernenia prehry. V 48. minúte sa presadil Vincler a v posledných sekundách duelu upravil na konečných 4:2 Ďuráči.
 
Slovensko U21 - Rumunsko U21 2:4 (0:1)
Góly: 48. Milan Vincler, 60. Martin Ďuráči - 28. C. L. Anghel, 32. a 44. J. A. Gab, 37. I.A. Lacatus
ŽK: Filip Bednár - C. L. Anghel, J. A. Gab, F. Ursuleasa

Konečná tabuľka skupiny B
  Tím Z V R P VP GS GI +/- Body
1
flag
Rumunsko U21 3 3 0 0 0 16 3 13 9
2
flag
Slovensko U21 3 2 0 1 0 10 7 3 6
3
flag
Chorvátsko U21 3 1 0 2 0 9 11 -2 3
4
flag
Bulharsko U21 3 0 0 3 0 3 17 -14 0
Semifinálový boj o miestenku v zápase o celkový triumf, ktorý v priamom prenose vysielala aj ČT Sport, postavil proti Slovákom reprezentáciu Českej republiky. Domáci výber začal veľmi dobre, na jeho hre bola vidieť zohratosť tímu a prakticky každá štandardka znamenala pre našu bránu veľké nebezpečenstvo. O otvárací zásah duelu sa už v 3. minúte postaral Mužík, ktorý zúžitkoval rýchlu českú kontru a Slováci museli opäť doťahovať náskok súpera. Snahu našim reprezentantom nemožno uprieť, no boli to Česi, ktorí postupne pridali ďalšie tri góly. V 16. minúte sa presadil Kraus, v závere prvého polčasu zvyšoval Kavka a ten istý hráč upravil v druhom dejstve už na 4:0. Napriek výraznému rozdielu v skóre Slováci naďalej bojovali a v 56. minúte sa dočkali odmeny v podobe čestného zásahu Popoviča. Keďže zápas o 3. miesto sa nehral, obaja porazení semifinalisti - Slovensko a Rumunsko, ktoré prehralo po remíze 2:2 v riadnom hracom čase s Maďarskom až na pokutové kopy - získali bronzové medaily. 
 
Semifinále
Slovensko U21 - Česká republika U21 1:4 (0:3)
Góly: 3. L. Mužík, 16. A. Kraus, 27. a 46. D. Kavka - 56. Samuel Popovič
ŽK: Filip Bednár (SVK)

Víťazom turnaja sa nakoniec stal náš semifinálový premožiteľ Česká republika, ktorá vo finále zdolala Maďarsko vysoko 7:1.

Oslavy skvelého umiestnenia slovenských mladíkov začali už v hoteli a následne sa presunuli na Václavské námestie, kde sa neplánovane stretli s majstrami Európy U21 Čechmi. Prahou sa vďaka tomu ozývali rôzne spoločné víťazné pokriky, ktoré boli krásnou reklamou nielen na malý futbal, ale aj súdržnosť slovenskej a českej reprezentácie. Nečakanou perličkou osláv bola pokuta pre nášho Kamila Kolpáka za prechod mimo priechodu pre chodcov - kto na Václavskom námestí už bol, určite dôvodu jej udelenia príliš neverí ;) 

 
"Vzhľadom k tomu, že naše podmienky sa s tými, ktoré majú viacerí účastníci tohto šampionátu, nedajú príliš porovnávať, hráči ukázali, že majú svoju kvalitu," začal svoje hodnotenie vedúci slovenskej výpravy Ondrej Kačmár. 
 
"Chlapci malý futbal hrať vedia, dokážu zabojovať a zároveň sa navzájom podporiť. Bohužiaľ, v tomto zložení sme sa stretli prvýkrát až v Prahe a tak na nácvik signálov, či bránenia bol len minimálny priestor. Už po prípravnom zápase s českou reprezentáciou, v ktorom sme remizovali 3:3,  však uznal naše kvality aj súper. Na miniEURO sme zanechali dobrý dojem a viacero trénerov nás chválilo. Ako jedno z mála mužstiev sme síce pred turnajom spoločne netrénovali, no keďže sme na ňom striedali celé päťky, hráči sa každým zápasom stále viac zohrávali a spoznávali a to sa prejavovalo aj na našej hre. Celkovo hodnotím účinkovanie na tomto turnaji veľmi pozitívne. Hráči vytvorili výbornú partiu, ktorá má určite budúcnosť aj v seniorskej kategórii," uzavrel Kačmár.
Autor: marp, Zdroj: SZMF, maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.