topPhoto
FOTO: SZMF

Skvelý úspech slovenských mladíkov, z miniEURO 2016 si vezú bronz!

PRAHA, 20.07.2016 |
Slovenská reprezentácia v malom futbale do 21 rokov dosiahla na premiérovom európskom šampionáte tejto kategórie fantastický úspech. Jej hráči si domov vezú pohár a medaily s bronzovým odtieňom.

Slovenskí mladíci sa na šampionáte predstavili spolu s Bulharskom, Chorvátskom a Rumunskom v B skupine. Pred úvodným štartom na turnaji si chlapci stihli zmerať sily s domácou Českou reprezentáciou, s ktorou sa rozišli nerozhodne 3:3.

Menoslov hráčov SR na miniEURO U21 2016: Jozef Kapičák, Milan Vincler - Filip Bednár, Samuel Popovič, Michal Uhliarik, Daniel Sadloň, Kamil Kolpák - Erik Kapráľ, Martin Duraci - Filip Maník, Marian Kvašnovský, Jakub Ryban

V úvodnom vystúpení na miniEURO narazila slovenská dvadsaťjednotka na rovesníkov z Bulharska. Naši chlapci mali výborný vstup do zápasu, keď sa už v 4. minúte presadil Jakub Ryban. Slováci kontrolovali hru a súpera nepúšťali k vážnejšiemu zakončeniu. Šance na trojbodový zisk zvýšil v 33. minúte Erik Kaprál, následne sa však Slováci až príliš stiahli do defenzívy, čo vyústilo do zníženia z kopačky Mariyanova. Našťastie, jeho gól prišiel príliš neskoro a Slováci si už tesný triumf ustrážili.

Skupina B
Slovensko U21 - Bulharsko U21 2:1 (1:0)
Góly: 4. Jakub Ryban. 33. Erik Kaprál - 47. Mariyanov
ŽK: Michal Uhliarok - Mariyanov, Stoyanov, Mladenov, Popov
 
Zápas o bytí a nebytí. Aj tak by sa dalo nazvať meranie síl Slovákov s Chorvátmi, pretože prípadná prehra a zrejme aj remíza by našich chlapcov s najväčšou pravdepodobnosťou vyradila z bojov o semifinále, keďže v poslednom zápase skupinovej fázy ich čakali najväčší favoriti "béčka" Rumuni.
 
Duel naši nezačali vôbec dobre, už v 3. minúte ťahali loptu zo svojej siete po góle Bobičaneca. Slováci však zlepšili hru a v 8. minúte sa dočkali vyrovnania zásluhou Popoviča. V druhom dejstve sa do zápasu dostal slovenský žolík Kaprál, ktorý odohral druhý polčas aj v predchádzajúcom zápase a v 38. minúte naklonil misky váh po prvý raz na našu stranu. Kaprál svojou aktivitou robil Chorvátom problémy a o pár sekúnd po obrate zariadil aj pokutový kop a vylúčenie Malnara, po ktorom náš súper hral päť minút v oslabení. Z bieleho bodu sa navyše nemýlil Bednár a o víťazovi už nebolo pochýb. V rozmedzí 49. a 59. minúty pridali Kaprál a Uhliarik ďalšie tri zásahy a hoci Harmicar v závere ešte znížil, nič to nezmenilo na jasnom triumfe Slovákov v pomere 6:2 a istote postupu medzi najlepšiu štvoricu šampionátu.
 
Slovensko U21 - Chorvátsko U21 6:2 (1:1)
Góly: 8. Samuel Popovič, 38. a 56. Erik Kaprál, 40. Filip Bednár (PK), 49. a 59. Michal Uhliarik- 3. L. Bobičanec, 60. T. Harmicar
ŽK: Martin Ďuráči, Filip Maník - R. Punčec
ČK: 40. R. Malnar (Chor.)
 
V záverečnom zápase, v ktorom Slováci narazili na Rumunsko, šlo o víťazstvo v skupine, čomu zodpovedal nielen priebeh zápasu, ale aj dianie pred ním. Rumuni vniesli nervozitu do našej kabíny žiadosťou o konfrontáciu hráčov, pri ktorej sa zistilo, že dvaja z našich reprezentantov si svoje doklady nechali na izbách v sedem kilometrov vzdialenom hoteli. Našťastie, problém sa podarilo s usporiadateľmi vyriešiť a tak nič nebránilo konfrontácii aj na ihrisku.
 
Bezgólový stav vydržal až do záveru prvého dejstva, v ktorom sa ako prvý presadil náš súper, úspešným zakončovateľom bol Anghel. Rumuni častým prerušovaním a zdržiavaním hry našich doslova znechutili a postupne pridávali ďalšie góly. Hneď v úvode druhého polčasu upravil na 2:0 Gab, o päť minút neskôr zvyšoval Lacatus a v 44. minúte pridal štvrtý zásah Rumunov znova Gab. Slováci sa nedokázali dostať k svojej hre, napriek tomu sa ale nevzdávali a v závere sa predsa dočkali aspoň zmiernenia prehry. V 48. minúte sa presadil Vincler a v posledných sekundách duelu upravil na konečných 4:2 Ďuráči.
 
Slovensko U21 - Rumunsko U21 2:4 (0:1)
Góly: 48. Milan Vincler, 60. Martin Ďuráči - 28. C. L. Anghel, 32. a 44. J. A. Gab, 37. I.A. Lacatus
ŽK: Filip Bednár - C. L. Anghel, J. A. Gab, F. Ursuleasa

Konečná tabuľka skupiny B
  Tím Z V R P VP GS GI +/- Body
1
flag
Rumunsko U21 3 3 0 0 0 16 3 13 9
2
flag
Slovensko U21 3 2 0 1 0 10 7 3 6
3
flag
Chorvátsko U21 3 1 0 2 0 9 11 -2 3
4
flag
Bulharsko U21 3 0 0 3 0 3 17 -14 0
Semifinálový boj o miestenku v zápase o celkový triumf, ktorý v priamom prenose vysielala aj ČT Sport, postavil proti Slovákom reprezentáciu Českej republiky. Domáci výber začal veľmi dobre, na jeho hre bola vidieť zohratosť tímu a prakticky každá štandardka znamenala pre našu bránu veľké nebezpečenstvo. O otvárací zásah duelu sa už v 3. minúte postaral Mužík, ktorý zúžitkoval rýchlu českú kontru a Slováci museli opäť doťahovať náskok súpera. Snahu našim reprezentantom nemožno uprieť, no boli to Česi, ktorí postupne pridali ďalšie tri góly. V 16. minúte sa presadil Kraus, v závere prvého polčasu zvyšoval Kavka a ten istý hráč upravil v druhom dejstve už na 4:0. Napriek výraznému rozdielu v skóre Slováci naďalej bojovali a v 56. minúte sa dočkali odmeny v podobe čestného zásahu Popoviča. Keďže zápas o 3. miesto sa nehral, obaja porazení semifinalisti - Slovensko a Rumunsko, ktoré prehralo po remíze 2:2 v riadnom hracom čase s Maďarskom až na pokutové kopy - získali bronzové medaily. 
 
Semifinále
Slovensko U21 - Česká republika U21 1:4 (0:3)
Góly: 3. L. Mužík, 16. A. Kraus, 27. a 46. D. Kavka - 56. Samuel Popovič
ŽK: Filip Bednár (SVK)

Víťazom turnaja sa nakoniec stal náš semifinálový premožiteľ Česká republika, ktorá vo finále zdolala Maďarsko vysoko 7:1.

Oslavy skvelého umiestnenia slovenských mladíkov začali už v hoteli a následne sa presunuli na Václavské námestie, kde sa neplánovane stretli s majstrami Európy U21 Čechmi. Prahou sa vďaka tomu ozývali rôzne spoločné víťazné pokriky, ktoré boli krásnou reklamou nielen na malý futbal, ale aj súdržnosť slovenskej a českej reprezentácie. Nečakanou perličkou osláv bola pokuta pre nášho Kamila Kolpáka za prechod mimo priechodu pre chodcov - kto na Václavskom námestí už bol, určite dôvodu jej udelenia príliš neverí ;) 

 
"Vzhľadom k tomu, že naše podmienky sa s tými, ktoré majú viacerí účastníci tohto šampionátu, nedajú príliš porovnávať, hráči ukázali, že majú svoju kvalitu," začal svoje hodnotenie vedúci slovenskej výpravy Ondrej Kačmár. 
 
"Chlapci malý futbal hrať vedia, dokážu zabojovať a zároveň sa navzájom podporiť. Bohužiaľ, v tomto zložení sme sa stretli prvýkrát až v Prahe a tak na nácvik signálov, či bránenia bol len minimálny priestor. Už po prípravnom zápase s českou reprezentáciou, v ktorom sme remizovali 3:3,  však uznal naše kvality aj súper. Na miniEURO sme zanechali dobrý dojem a viacero trénerov nás chválilo. Ako jedno z mála mužstiev sme síce pred turnajom spoločne netrénovali, no keďže sme na ňom striedali celé päťky, hráči sa každým zápasom stále viac zohrávali a spoznávali a to sa prejavovalo aj na našej hre. Celkovo hodnotím účinkovanie na tomto turnaji veľmi pozitívne. Hráči vytvorili výbornú partiu, ktorá má určite budúcnosť aj v seniorskej kategórii," uzavrel Kačmár.
Autor: marp, Zdroj: SZMF, maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
 • 04.02.2019
  Trenčín sa nestotožnil s novým smerom SZMF, stal sa členom SMF
  Mestská únia malého futbalu v Trenčíne sa vzdala členstva v Slovenskom zväze malého futbalu a naštartovala spoluprácu so Slovenským minifutbalovým zväzom. Dôvody tohto rozhodnutia i očakávania od tohto kroku prezradil v rozhovore pre ligy.sk predseda trenčianskej súťaže Jozef Igaz. Viac >>>
 • 24.01.2019
  SMZ: Trenčín sa stal členom Slovenského minifutbalového zväzu
  Po bratislavskej Unilige sa do Slovenského minifutbalového zväzu pridala trenčianska Mestská únia malého futbalu. Viac >>>
 • 20.12.2018
  SMZ: Prvým víťazom High School Socca Cupu Gymnázium Metodova
  Slovenský minifutbalový zväz zorganizoval v stredu 19. decembra 2018 v športovej hale SOŠ Pezinok prvý ročník celoslovenského turnaja stredných škôl s názvom High school Socca Cup. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili po výborných výsledkoch študenti z bratislavskej Spojenej školy na Metodovej ulici. Viac >>>
 • 31.10.2018
  Slovenský minifutbalový zväz získal zaujímavého partnera
  Len pár dní pred odchodom slovenskej reprezentácie na Socca majstrovstvá sveta v Lisabone sa zástupcom Slovenského minifutbalového zväzu podarilo dotiahnuť spoluprácu so spoločnosťou superfutbal.sk, ktorá sa ponúka prostredníctvom svojho eshopu športové oblečenie a vybavenie.

  "Som skutočne rád, že dohoda o spolupráci prebehla veľmi rýchlo a v priateľskej atmosfére. Som presvedčený, že naša spolupráca napomôže rozvoju minifutbalu na Slovensku," povedal pre minifutbal.sk prezident SMZ Javer Gusejnov.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.