topPhoto
FOTO: FC FC BEPON

FOTO Letný ProDress Cup opäť ovládol Bepon, prekvapením CC-čka

MALÉ UHERCE, 20.07.2016 |
Kým na minulom ročníku Letného ProDress Cupu mali hráči problémy s veľkým teplom, druhé pokračovanie turnaja prinieslo vytrvalý dážď, ktorý sa s pribúdajúcimi zápasmi výrazne podpísal aj na stave ihrísk a tak sa vyvrcholenie podujatia dalo prirovnať k zápasom v bahne. Ani ťažký terén však bratislavský FC Bepon nezastavil na ceste za obhajobou celkového triumfu.
 

Skupinová fáza

 
V A skupine na seba narazili tri tímy z Partizánskeho a zástupca z Hurbanova FC Áčko. Práve "áčkari" boli papierovým favoritom, no predpoklady vôbec nenaplnili, keď postupne prehrali s Gunners, Old Boys aj CC-čkami a so skóre 1:10 a nula bodmi skončili na nepostupovej poslednej priečke. Miestenku do baráže si práve vďaka výhre nad FC Áčko vybojovali Gunners a druhým účastníkom baráže z tejto skupiny sa stali Old Boys, ktorých delil od prvého miesta v skupine a priameho postupu do štvrťfinále jediný gól a tak so skóre 9:1 obsadili druhú priečku. Nečakaným víťazom skupiny sa stali CC-čka, ktoré výrazne obmenili káder a to sa podpísalo aj pod ich bilanciu dve výhry, jedna remíza a nule prehier pri skóre 13:5.
 
 
Vo vyrovnanom béčku sa zrodilo viacero tesných výsledkov a tak boli v hre o postup až do záverečného kola všetky štyri tímy Lokomotiv, Atletico Novejsa, FK Šport a aj TJ Mladosť Pohorelá. Pred poslednými zápasmi mali najhoršie karty rozdané vicemajster PLMF Atletico Novejsa a FK Šport, ktorí mali na konte len bod za vzájomnú remízu, no svoju úlohu v rozhodujúcom momente zvládli. Kým Atletico zdolalo lídra skupiny Lokomotiv, FK Šport si poradil s TJ Mladosť a tak Čierny Peter nakoniec zostal v rukách práve tímu z Pohorelej. Priamu miestenku do štvrťfinále si vybojoval Lokomotiv.
 
 
V C skupine na seba narazili tretí a štvrtý tím minulého ročníka FC M.U. a Mystery MFC, no vstup do turnaja im nevyšiel, keď Malouherčanci nestačili na bratislavských Velmákov a MMFC si napriek prevahe len delil body s Maderou. V druhom kole skupiny FSC Velmaci nezaváhali ani proti Madere a keď repríza minuloročného boja o tretie miesto priniesla najtesnejší triumf FC M.U., Mystery MFC bolo na pokraji vypadnutia. Aj v tejto skupine sa tak rozhodovalo až v posledných zápasoch. Kým Mystery MFC narazilo na suverénnych Velmákov, FC M.U. si zmeralo sily s Maderou. Ak nechceli hráči MMFC ukončiť svoje pôsobenie na turnaji už v skupine, potrebovali vyhrať. Na postup by im stačila však aj remíza, no pri nej by potrebovali pomoc od FC M.U., ktorý nemohol s Maderou prehrať. Aj keď sa meranie tímov z Partizánskeho nakoniec skončilo deľbou bodov, Mystery si dokráčalo za postupom svojpomocne, keď Velmákov zaskočilo dvomi rýchlymi gólmi, na ktoré síce ešte bratislavský tím dokázal odpovedať, no tesne pred koncom duelu MMFC predsa strhol výhru na svoju stranu. Už po skupinovej fáze tak skončil tím Madera, do baráže putovali Mystery MFC a FC M.U. a priamo do štvrťfinále FSC Velmaci.
 
 
Nabitá D skupina, ktorá bola po žrebe považovaná za skupinu smrti, priniesla jedno z najväčších sklamaní tohto ročníka, keď vlaňajší finalista Los Pončos nezískal ani bod a s turnajom sa rozlúčil so skóre 0:9. Viac sa však čakalo aj od majstra PLMF FC Kuvajt, ktorý v úvodnom zápase síce zdolal práve Los Pončos, no následne nestačil na FC Elite a v záverečnom zápase skupiny utŕžil od FC Bepon päťku. Výber hráčov z Partizánskeho a Rakúska pod hlavičkou FC Elite sa po štvorgólovm výprasku od Beponu otriasol a po výhre nad Kuvajtom si poradil aj s Los Pončos a prebil sa na druhú priečku tabuľky. FC Bepon si ako býva na ProDress Cupe zvykom počínal opäť suverénne a skupinovú fázu zakončil s bilanciou tri výhry pri skóre 14:1.
 
O oficiálne zahájanie turnaja, rovnako ako na predchádzajúcich ročníkoch, sa postaral primátor mesta Partizánske Jozef Božik.
 

Play-off

 
Barážové stretnutia priniesli tri jasné víťazstvá a jeden tesný výsledok. Old Boys si poradili s FK Šport 4:2, najväčšiu zásluhu na ich postupe mal Stano Frank, autor dvoch gólov, ktorý sa k tímu pripojil práve pred týmto duelom. Atletico Novejsa dalo zabudnúť na nie príliš vydarené vystúpenie v skupine, keď Gunners zdolalo 3:1. O dvoch z troch gólov svojho tímu sa postaral Marek Beseda.
 
Baráž bola konečnou pre bronzový tím minulého ročníka FC M.U., ktorý nestačil na FC Elite po výsledku 0:3. Aj v tomto stretnutí bol dvojgólový strelec, v drese Elite sa dvakrát presadil Rus. Najtesnejší výsledok prinieslo meranie síl medzi Mystery MFC a Kuvajtom. Do vedenia šli v závere prvého polčasu po krásnom voleji najlepšieho strelca svojho tímu Panáka hráči MMFC, úvod druhého dejstva im však vôbec nevyšiel, keď po dvoch rýchlych góloch otočili duel v prospech Kuvajtu Šuhajda a Putiška. Keďže skóre sa už viac nemenilo, už v baráži skončil aj štvrtý tím vlaňajšieho turnaja.
 
 
Štvrťfinále prinieslo rovnako štyri zápasy, po ktorých sa s turnajom rozlúčila ďalšia štvorica tímov. Old Boys tentoraz dva góly Franca nepomohli, keď s FC Bepon prehrali 5:2. Strelecky sa v tomto stretnutí darilo Gálovi, autorovi hetriku.
 
"Kufre balil" aj FSC Velmaci, cestu na turnaji mu ukončilo Atletico Novejsa, ktoré po dvoch góloch Róberta Štrbáka a jednom Lukáša Štrbáka zvíťazilo jasne 0:3.
 
Až pokutové kopy rozhodli o tom, že na turnaji nebude pokračovať ani FC Kuvajt. Po bezgólovom priebehu videli diváci v pokutovom rozstrele dva góly, o oba sa postarali hráči Lokomotivu.
 
Najväčšie prekvapenie turnaja CC-čka nezastavil ani dobre hrajúci FC Elite. Po nerozhodnom prvom polčase strhli cc-čkari víťazstvo na svoju stranu v druhom dejstve a postúpili už medzi najlepšiu štvoricu.
 
 
Obhajca celkového triumfu FC Bepon narazil v boji o finále na Atletico Novejsa a na najtesnejšie víťazstvo sa poriadne natrápil. Rozhodnutie duelu, v ktorom sa šance striedali na oboch stranách, priniesla diskutabilná štandardka v druhom polčase. Rozhodca nariadil rohový kop napriek tomu, že brankár Atletica stihol loptu zrejme prikryť ešte na čiare a po rozohraní sa autorom jediného zásahu tohto stretnutia stal Križan.
 
V druhom semifinále, v ktorom sa stretli Lokomotiv a CC-čka, gól v riadnom hracom čase nepadol a na rad tak prišli pokutové kopy. Po takmer desiatke sérií sa o postup CC-čiek najvýraznejšie postaral ich brankár Martin Trčo, ktorý pokus Lokomotivu zneškodnil a svoj pokutový kop poslal do siete.
 
V boji o bronz bolo úspešnejšie Atletico Novejsa, ktoré po bezgólovom prvom dejstve prekonalo v druhom polčase defenzívu Lokomotivu dvakrát, do streleckej listiny sa zapísali Boris Šlabjar a Marek Uhlár. 
 
Finálový duel medzi obhajcom Beponom a "pozitívnym šokom" turnaja CC-čkami prinieslo nečakaný úvod, keď sa po góle Libora Medeka ujal vedenia práve tím z Partizánskeho, postupne sa však na ťažkom teréne začala prejavovať kvalita vicemajstra Slovenska v malom futbale, ktorý gólmi Félixa, Szaba a Schwinghammera otočil priebeh duelu a zaslúžene sa bez straty jediného bodu dopracoval až k obhajobe prvenstva. A náležite to aj oslávil...
 
 
Konečné poradie tímov
 1. FC Bepon
 2. CC-čka
 3. Atletico Novejsa
 4. Lokomotiv
 5. Old Boys
 6. FSC Velmaci
 7. FC Elite
 8. FC Kuvajt
 9. Mystery MFC
10. FK Šport
11. FC M.U.
12. Gunners
13. TJ Mladosť Pohorelá
14. Madera
15. FC Áčko
16. Los Pončos
 
Individuálne ocenenia
Najlepší strelec: Juraj Čangel (CC-čka)
Najlepší hráč: Ľudovít Félix (FC Bepon)
Najlepší brankár: Andrej Cíger (Atletico Novejsa)
Špeciálna cena za športový výkon: Martin Trčo (brankár CC-čka)
 
Ceny odovzdávali starosta obce Malé Uherce Štefan Čepko, prezident miestneho klubu ŠK Malé Uherce Alexander Pihík a hlavný organizátor turnaja Dominik Černo.
 
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.